آنوناکی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
تصویر حکاکی شده از آنوناکی بر روی کتیبه سومری، همچنین در این حکاکی خورشید بالدار و خوشه پروین (گوشه بالا سمت چپ) نیز تصویر شده اند.

آنوناکی (همچنین بصورت: آنونا، انوناکو، آناناکی و نام‌های دیگر نیز شاخته می‌شود) نام گروهی از خدایان میان‌رودان می‌باشد (مانند تمدن‌های اکدی، سومری، آشوری و بابلی).

لغت‌شناسی[ویرایش]

این نام به صورت "آ-نونا"، "آ-نوناکی-نی" یا "آ-نو-نا" نوشته می‌شود که به معنای فرزندان شاهزاده یا فرزندان آنو است (در بعضی از ترجمه‌های حماسه گیلگمش آنوناکی بنام "ارواح بزرگ" نیز شناخته شده‌است). بر طبق اسطوره شناسی جهان آکسفورد، آنوناکی : "خدایان بسیار کهن و اولیه سومری هستند؛ آنها خدایان باروری جهان زیرین نیز می باشند، که در نهایت به عالم مردگان ربط پیدا می کنند، جایی که مردگان مورد قضاوت قرار می گیرند و نام آنها از خدای قدیمی آسمان که آنو (آن) نام دارد گرفته شده است."

طبق تحقیقات سی ساله و ترجمه سنگنوشته هایی که در سومر پیدا شد، زکریا سیچین در کتاب کتاب گمشده انکی و سیاره دوازدهم نیبیرو اشاره به این دارد که آمدن آنوناکیها تقریبا چهارصد و پنجاه هزار سال پیش به زمین اتفاق افتاد، آنها که سیاره خود را در خطر میدیدند با تحقیق به این نتیجه رسیدند که با پودرکردن طلا و پاشیدن آن در اتمسفر باعث انعکاس مقداری از انرژی ونور خورشید شده و به این ترتیب سیاره خود را نجات میدهند. سیاره نیبیرو در آن موقع در مداری موازی یا زمین قرار گرفت و آنوناکیها در جستجوی طلا به زمین آمدند، بعد از پیدا کردند معادن طلا برروی زمین و اهنگام استخراج به این فکر افتادن که موجودی دوپا که همان انسان اولیه بود را به خدمت بگیرند، و به عنوان کاگر از او بهره مند شوند. در آزمایش اول آن موجود از ذهن پائینی برخوردار بود و توانایی تولید مثل و ادامه حیات را بصورت منظم نداشت، این باعث شد که آنها سیلی در زمین جاری کنند و با از بین بردن این موجود شروع به تولید موجود دیگری بکنند، اینبار از دی ان آی خود استفاده کردند و آن را به اسپرم انسان وارد و نطفه را در رحم یک آنوناکی مونث کاشتند و این باعث تولید هوموسافین یا انسان هوشمند و مدرن که همان موجود هیبیردی است شد. آنها در کنار استفاده از این موجود (انسان) به او نیز زبان و زندگی اجتماعی آموختند. انسان نیز آنها را به عنوان خدا پرستش میکرد.*شالوده وجود خدا و ادیان مذهبی از اینجا سرچشمه میگیرد که با گذر زمان تبدیل به باورهای امروزی شده است*.

جستارهای پیوسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]