آرورا (هواپیما)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
ارورا
Aurora x-plane 3.jpg
تصویر یک هنرمند از ارورا

ارورا (انگلیسی: Aurora) هواپیمای شناسایی آمریکا می‌باشد که شایعه وجود آن در اواسط دهه ۸۰ میلادی شنیده شد. هیچ مدرک قابل توجهی از ساخت یا پرواز ارورا وجود ندارد و ارورا یک اسطوره نامیده شده‌است.[۱] وجود ارورا توسط دولت ایالات متحده همواره تکذیب شده و اعلام شده چنین هواپیمایی تا کنون ساخته نشده است.سایت مرجع حمل و نقل هوا فضا ، نتیجه گرفت "شواهد حمایت از آرورا حدس اتفاقی یا محض است و دلیل کمی در تضاد با موضع دولت وجود دارد".[۱] در سال ۲۰۰۶ ،بیل سوئیتمن نویسنده پروژه کهنه سربازسیاه، مراقب و هوانوردی گفت، آیا آرورا وجود دارد؟ سال‌ها پیگیری من در رابطه با ارورا منجر به این عقیده در من شد که، بله، آرورا وجود دارد و به احتمال زیاد در توسعه فعال می‌باشد.پیشرفت‌های اخیر سبب شد که تکنولوژی این اجازه را داده که برنامه‌های جاه طلبانه نسل پیش راه اندازی شود .[۲]

سوابق[ویرایش]

طرحی فرضی از پرواز ارورا

افسانه آرورا در مارس ۱۹۹۰ آغاز شد ، هنگامی که از قول مجله حمل و نقل هوایی و صنعت فضایی در اخبار کوتاه اعلام شده که اصطلاح "آرورا" سهواً در بودجه ۱۹۸۵ آمریکا به عنوان یک تخصیص ۴۵۵ میلیون دلاری برای "تولید هواپیمای سیاه" در سال مالی ۱۹۸۷ شامل شده‌است .[۳] در هفته نامه حمل و نقل هوایی درج شد که پروژه آرورا به یک گروه از هواپیما‌های عجیب و غریب رجوع کرده نه به یک بدنه خاص .بنا به اسناد تدارکات سال ۱۹۸۶ که هفته نامه حمل و نقل هوایی آن را بدست آورده ،ادعا شده بودجه این پروژه به ۲.۳ میلیارد دلار در سال مالی ۱۹۸۷ رسیده‌است . در کتاب سال ۱۹۹۴ اسکانک ورکز ، بن ریچ ، رئیس سابق بخش اسکانک ورکز ، لاکهید نوشت : آرورا ، نام کد بودجه برای بمب افکنپنهانکار بود که نتیجه آن منجر به تولید ب-۲ اسپیریت گردید .

شواهد[ویرایش]

طرح سه نما

بسیاری از ناظران صنعت هوا فضا در اواخر ۱۹۸۰ میلادی ، معتقد بودند که در حال حاضر ،ایالات متحده توانایی تکنولوژیک برای ساخت هواپیمایی با ماخ ۵ جهت جایگزین نمودن با هواپیمای قدیمی لاکهید اس آر-۷۱ دارد .آزمایش‌های مفصل با هزینه بودجه دفاعی ایالات متحده باعث از بین رفتن منابع مالی یا به اصلاح سرازیر شدن در کانال پروژه‌های سیاه شده بود . در اواسط دهه ۹۰ میلادی ، گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده هواگردی با ظاهر عجیب و غیرمعمول در آسمان کالیفرنیا و انگلستان دریافت شده بود . بوم صوتی و ضمائم مرتبط که توسط ایالات متحده طرح شده بود باعث ایجاد یک چنین هواپیمای عجیبی شده بود.هیچ چیز این پرنده در ارتباط هر یک از این مشاهدات مربوط به هر برنامه‌های هوایی یا نوع خاصی هواپیما نبود ، اما نام آرورا اغلب توضیح دهنده مشاهدات عجیب اعلام شده بود.

ادعای رویت در بریتانیا[ویرایش]

در اواخر ماه اوت سال ۱۹۸۹، یک مهندس در حال کار در گالوستون کی، در دریای شمال ، بنام کریس گیبسون و فرد دیگری که همراه وی بود مشاهده خود رااینطور توصیف کردند:یک هواپیمای نا آشنا دلتا شکل بصورت مثلث متساوی‌الساقین دیدم که ظاهراً در حال سوخت گیری از یک بوئینگ کی سی-۱۳۵ استراتوتانکر و همراه با یک جفت جنگنده بمب افکن اف ۱۱۱ بود.گیبسون و دوستش برای چند دقیقه قادر به تماشای هواپیما شدند تا زمانی که از دید آن‌ها خارج شد. او متعاقباً طرحی از انچه دیده بود کشید.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

آرورا ، شناسایی استراتژیک

درباره آرورا

آرورا، شهروند نمونه