بازگشت (فیلم ۲۰۰۳)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بازگشت (فیلم ۲۰۰۳)
Vozvrashcheniye movie.jpg
کارگردان آندری زویاگینتسف
بازیگران ولادیمر گالین
ایوان دوبرونراوو
کونستانتین لاوروننکو
ناتالیا ودونیا
تاریخ‌های انتشار ۲۰۰۳
مدت زمان ۱۰۵ دقیقه
کشور Flag of Russia.svg روسیه
زبان روسی
بودجه کم تر از پانصد هزار دلار

بازگشت (به روسی: Возвращение) فیلمی است روسی به ساختهٔ آندری زویاگینتسف به سال ۲۰۰۳. این فیلم برندهٔ جایزهٔ اسکار شد. داستان فیلم داستان دو پسر بچه‌است که پدر آنها پس از ۱۲سال باز می‌گردد ومی خواهد آنها را برای سه روز به گردش ببرد. این فیلم در جشنوارهٔ فیلم ونیز برندهٔ جایزهٔ گلدن لاین شد.

داستان[ویرایش]

مردی که زن ودو پسر خود را رها کرده‌است پس از دوازده سال به خانه باز می‌گردد تا چندروزی را با خانواده اش باشد. پسر تابه امروز تحت نظر مادرشان ترسو و با خصوصیت‌های زنانه بار آمده‌اند. اما پدر می‌خواهد آنهارا در یک سفر دوروزه مرد بار بیاورد. پسر کوچک تر نگاه ظن آمیز به پدرش دارد ونمی خواهد با او به سفر برود ولی هر دو پسر مجبور می‌شوند تا به این سفر تن دهند ولی پسر بزرگتر جذب هیکل ورزشکاری و صورت پدرش شده‌است وهرچه پدر بگوید بی چون وچرا قبول می‌کند. در روز اول اتفاق خاصی به آن صورت نمی‌افتد اما فردای آن روز به یک جزیره می‌روند ودر آنجا می‌مانند. در تمام طول سفر پدر در نظر دارد تا از پسرانش سربازانی دلیر بسازد ولی وانیا پسر کوچکتر، لجباز است وقبول نمی‌کند. در آخر پدر از دست پسر بزرگتر عصبانی می‌شود واورا کتک می‌زند. وانیا از این قضیه عصبانی می‌شود ومی خواهد که اورا با چاقو بکشد، پدر از این کار او خوشحال می‌شود ومی گوید بیا بکش. ولی وانیا پا به فرار می‌گذارد وقهر می‌کند. سپس از نردبان یک برج بالا می‌رود و به پدر دستور می‌دهد که او بالا نیاید ولی پدر که ترس از افتادن او دارد به دنبال او بالا می‌رود. در همین حین دست پدر می‌لغزد واز بالا به زمین می افتدو می‌میرد.

بازیگران[ویرایش]

جوایز[ویرایش]

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors، "The Return (2003 film)،" Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=The_Return_(2003_film)&oldid=482564007 (accessed May 24, 2012).