ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه مقاله‌ها برای ایجاد/میز کمک/بایگانی ۱

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


بازبینی فرهنگ فراست از پیش‌نویس؛ ۲۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۳۱:۳۶[ویرایش]


صفحه جدیدی ایجاد کرده و منبع هم دارد . چرا بعنوان پیش نویس درج شده است؟ فرهنگ فراست (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۳۱ (UTC)

@فرهنگ فراست: سلام. این مقاله، در حالت فعلی که منابعش کافی نیست و سرشناسی‌اش محرز نیست، ممکن بود حذف شود. اما در فضای پیش‌نویس می‌توانید راحت‌تر روی آن کار کنید. نخست این که آن یک منبع برای اثبات آن حجم از محتوا کفایت نمی‌کند؛ ضمن این که اعتبار همان یک منبع هم با توجه به جزئیات کم، قابل بررسی نیست. اما مهم‌تر از این‌ها، موضوع سرشناسی است. هر موضوعی، برای این که بتواند در ویکی‌پدیا مقاله داشته‌باشد، لازم است که معیارهای سرشناسی ویکی‌پدیا را برآورده کند. من توصیه می‌کنم فعلاً روی این مقاله کار کنید و منابع بیشتری به آن بیفزایید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)

بازبینی 108.28.161.97 از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۳۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۷:۱۹[ویرایش]


108.28.161.97 ‏۳۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۷ (UTC)

با سلام شاخص سرشناس بودن فرد را اعلام فرمایید. از نظر ویکی پدیا فرد باید دارای چه مشخصه هایی باشد تا سرشناس قلمداد شود. ممنون از پاسخ و راهنمایی تانبا سلام شاخص سرشناس بودن فرد را اعلام فرمایید. از نظر ویکی پدیا فرد باید دارای چه مشخصه هایی باشد تا سرشناس قلمداد شود. ممنون از پاسخ و راهنمایی تان

سلام. ویکی‌پدیا:سرشناسی (افراد) را ببینید. اگر شخص مورد نظرتان در زمینه‌ای خاص فعالیت می‌کند، ممکن است رهنمود اختصاصی برایش موجود باشد. (مثلاً ویکی‌پدیا:دوبلور). {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۴۰ (UTC)

بازبینی Drnasirzade از درخواست؛ ۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۹:۰۳[ویرایش]

با سلام و خسته نباشید من ایم صفحرو ایجاد کردم واقعا متوجه نمی شم گیر این ویرایش گرها چیه! لطفا صفحه من رو یه برسی کنید ببینید مشکل چیه ! لطفاویرایش لازم رو برام انجام میدید ؟ Drnasirzade (بحث) ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۹ (UTC)

@Drnasirzade: سلام. ویکی‌پدیا:منابع معتبر و ویکی‌پدیا:شیوه ارجاع به منابع را ببینید. یادداشت‌هایی هم در صفحهٔ بحثتان قرار می‌دهم تا مطالعه کنید. مقالهٔ شما هیچ منبعی ندارد و لازم است که منابعی به آن بیفزایید تا بتوان سرشناسی شخص را با کمک آن منابع بررسی کرد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۴۴ (UTC)

بازبینی Outcast.m از پیش‌نویس؛ ۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۷:۱۲[ویرایش]


Outcast.m (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۷ (UTC)

با سلام لطفا در ثبت این مقاله که در رده سرشناسی قرار دارد، راهنمایی های لازم را بفرمائید.

@Outcast.m: سلام. مقالهٔ شما مشابه یک رزومه است. بازیکنان تیم ملی والیبال نوجوانان به صرف عضویت در تیم ملی این رده سرشناس نیستند. باید موضوع دیگری که نشانگر سرشناسی شخص باشد را با استناد به منابع معتبر اثبات کنید. پیشنهاد می‌کنم ویکی‌پدیا:سرشناسی (ورزش‌ها) و ویکی‌پدیا:اثبات‌پذیری را مطالعه کنید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)

بازبینی Rezaforoutan7 از پیش‌نویس؛ ۱۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۰۲:۰۹[ویرایش]


Rezaforoutan7 (بحث) ‏۱۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۰۲ (UTC)

@Rezaforoutan7: سلام. توضیحات چگونگی ثبت مقاله در برچسب بالای صفحهٔ پیش‌نویس مقالهٔ شما آمده است. لازم است که منابعی معتبر برای احراز معیارهای سرشناسی افراد به مقاله بیفزایید و سپس با کلیک بر روی مستطیل سفید پایین برچسب درخواست بررسی دهید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۳۱ (UTC)

بازبینی سمیرا بزرگی از پیش‌نویس؛ ۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۰۰:۵۸[ویرایش]


از منابع مقاله ماکارونی سمیرا ایراد گرفته می شود. اما من دقیقا نمیدانم مشکل کجاست؟

سمیرا بزرگی (بحث) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۰۰ (UTC)

@سمیرا بزرگی: سلام. مطالبی که در ویکی‌پدیا درج می‌شوند باید اثبات‌پذیر باشند (ویکی‌پدیا:اثبات‌پذیری را ببینید). سرشناسی هر مقاله نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید آن را با ارجاع به منابعی معتبر اثبات کنید. برای آگاهی از معیارهای سرشناسی شرکت‌ها و سازمان‌ها، ویکی‌پدیا:سرشناسی (سازمان‌ها و شرکت‌ها) را مطالعه کنید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۰۶ (UTC)

بازبینی Amir Khoshnevisan از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۲۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۲۰:۳۳[ویرایش]


Amir Khoshnevisan (بحث) ‏۲۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۲۰ (UTC)


با ۱۴ منبع مختلف ، صفحه اختصاصی در وب سایت سوره سینما، با شرایطی که حتی از برادرش پرکار تر و سرشناس تره ، چطور دیگه میشه سرشناسیشو محرز کرد؟ لطفا راهنمایی کنید

@Amir Khoshnevisan: منابعی که ارائه کرده‌اید اشارهٔ مستقیم به فرد نکرده‌اند. این که نام فرد در فهرست بازیگران یک فیلم یا سریال بیاید، در حالی که منبع به فیلم/سریال پرداخته و نه خود فرد، باعث سرشناسی او نمی‌شود. این شخص سرشناسی ندارد که بخواهید آن را محرز کنید. این را طبق بررسی‌های خودم عرض می‌کنم، نه بر اساس منابعی که شما ارائه کردید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۰۰ (UTC)

بازبینی محمد سجاد احیا از پیش‌نویس؛ ۱ مه ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۰:۲۶[ویرایش]


سلام من منابع را تغییر دادم و متنه مقاله را ویرایش کردم مشکله دیگری ندارد؟محمد سجاد احیا (بحث) ‏۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۰ (UTC)

محمد سجاد احیا (بحث) ‏۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۰ (UTC)

@محمد سجاد احیا: سلام. منابع هنوز برای احراز سرشناسی کافی نیستند. تسنیم که اصلاً نامی هم از کارحانه نبرده و مطلبش صرفاً دربارهٔ یک شخص است. سعی کنید منابع بیشتری که مستقیماً در مورد خود کارخانه صحبت کرده‌باشند را به مقاله بیفزایید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۵ (UTC)

بازبینی Sportre از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۶ مه ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۲۹:۴۳[ویرایش]


سلام اشکال از چی هست ؟ شما اسم ایشان را سرچ کنید می بینید که در مورد ایشان درست نوشته شده. در تمام خبرگزاری ها ، ویدیو ها و گزارش های تصویری ایشان هستن.

Sportre (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۲۹ (UTC)

@Sportre: سلام. مشکل مقالهٔ شما «صحت اطلاعات» نیست. هر موضوعی، برای این که بتواند در ویکی‌پدیا مقاله داشته‌باشد، باید سرشناس باشد. تعریف این سرشناسی در ویکی‌پدیا، با آنچه احتمالاً در ذهنتان دارید متفاوت است. برای آگاهی از تعریف ویکی‌پدیای آن، ویکی‌پدیا:سرشناسی را ببینید. می‌توانید معیارهای سرشناسی افراد را هم مطالعه کنید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۴۷ (UTC)

بازبینی Sportre از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۷ مه ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۱:۲۶[ویرایش]

با سلام و خسته نباشید . چرا بعضی از دوستان تاکید می کنند این چهره سرشناس نیست ! این شخص از ریاست فدراسیون بسکتبال کمتر سرشناس نیستن ! https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86_%D8%B7%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C

نمی دانم چرا دوستان سلیقه ای برخورد می کنند در تایید کردن دکتر عبدالمهدی نصیرزاده تمام فاکتور های سرشناسی ویکی پدیا را دارند.! برا چی به چشم دوستان نمیاد نمی دانم !! کافیه اسم ایشان سرچ شود مصاحبه با اصحاب رسانه ! شبکه های صدا و سیما کتاب و مقالات و هر چیزی که تمام فاکتور های سرشناسی ویکی پدیا را نیاز می باشد مشاهده کنید.


Sportre (بحث) ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۱ (UTC)

@Sportre: سلام مجدد. لازم است مشخص کنید که کدام معیار سرشناسی را دارند. ویکی‌پدیا:سرشناسی (افراد) را مطالعه کنید و سپس مشخص کنید که کدام معیار برای این شخص احراز می‌شود. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۹ (UTC)

بازبینی Sportre از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۸ مه ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۴۰:۱۵[ویرایش]


سلام مجدد. معیار سرشناسی این مقاله:

1 معیار اصلی یک شخص سرشناس است اگر موضوع چندین منبع ثانویهٔ منتشرشدهٔ معتبر باشد که از یکدیگر استقلال فکری دارند و نسبت به شخص نیز مستقل هستند. 2 معیارهای بیشتر آنچه در بالا آمد معیار اصلی گنجایش است. آنچه در زیر می‌آید معیارهایی است که کم و بیش ثابت می‌کنند اطلاعات کافی قابل‌اطمینان در مورد شخص وجود دارد. کسانی که یکی از شرایط زیر را دارند می‌توانند مقاله‌ای پیرامون خویش در ویکی‌پدیا داشته باشند، چرا که به احتمال زیاد مقدار معتنابهی اطلاعات اثبات پذیر راجع به ایشان وجود دارد و عموم مردم علاقه‌ای زیادی به (دانستن پیرامون) ایشان دارند.

فرد مشارکتی در خور و پررنگ داشته و در رشته‌ای خاص مشهور است. به طوری که این مشارکت بخشی از تاریخ آن علم/رشته شده‌است.
شخصیت‌های ورزشی در لیگ‌های حرفه‌ای یا مسابقاتی در آن سطح برای ورزش‌هایی که لیگ حرفه‌ای ندارند (مثلاً شنا لیگ حرفه‌ای ندارد) یا بالاترین سطح ورزش غیرحرفه‌ای یا هر فعالیت رقابتی دیگری که بااهمیت و سرشناس باشد مثل مسابقات دانشگاهی در ایالات متحده.
کسانی که به خاطر نقش داشتن در حادثه یا واقعه‌ای به شهرت یا نامی (بد یا خوب) رسیده‌اند و پوشش خبری و رسانه‌ای بسیاری داشته‌اند. (مثلاً ارتکاب معروف و تاریخی جرمی یا انجام کاری قهرمانانه و بسیار معروف)

معیار عمومی زندگینامه

فرد مشارکتی در خور و پررنگ داشته و در رشته‌ای خاص مشهور است. به طوری که این مشارکت بخشی از تاریخ آن علم/رشته شده‌است

دانشگاهیان


Sportre (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۴۰ (UTC)

@Sportre: شما تمام معیارها را اینجا فهرست کردید، اما مشخص نکردید که کدام معیار صادق است. بگذارید خودم خدمتتان بگویم: هیچ‌یک از این معیارها با منابع مقالهٔ شما قابل احراز نیستند. این که انتخاب رئیس یک سازمان در منابع بازتاب داشته‌باشد نشانهٔ علاقهٔ منابع به خود آن سازمان است و نه شخص منصوب‌شده. اکثریت منابع مقالهٔ شما فقط گفته‌اند «نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد». این به احراز سرشناسی کمکی نمی‌کند. نه معیار عمومی و نه معیارهای خاص افراد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۲۲ (UTC)

بازبینی Sportre از مقالهٔ ثبت‌شده؛ ۹ مه ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۵:۴۱[ویرایش]


دوست عزیر سلام دوباره ، فکنم متوجه یه نکته ریزی که گفتین شدم ، امکانش هست مجدد اصلاحاتم رو چک کنید با تشکر فراوان از راهنمایی.

Sportre (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۵ (UTC)