ویکی‌پدیا:انتخابات هیئت نظارت/دور یازدهم/ArefKabi

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ArefKabi (بحثمشارکت‌هاانتقال‌هابسته شودبسته‌شدن‌هااختیاراتآمارآمار پیشرفته)

درود، همکاران و کاربران گرامی، طی چند سال که در سامانه در خدمت شما هستم سه دوره ویکی‌بانی موفق داشتم که آخرین آن دو هفته پیش بود. از سیاست‌ها و محیط دانشنامه شناخت دارم و این آمادگی را در خود می‌بینم تا برای عضویت در این هیئت کاندید شوم. با سپاس. ArefKabi (بحث) ‏۱۷ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۴۱ (UTC)

پرسش‌های عمومی[ویرایش]

 1. چه تجربه‌ای در فرایندهای حل اختلاف ویکی‌پدیا داشته‌اید؟ آیا برای حل اختلافات نظر سوم ارائه داده‌اید؟ آیا تاکنون میانجیگری کرده‌اید؟ لطفاً دیدگاهتان را در این باره شرح دهید.
  با توجه به سابقه‌ام با اصول و روند حل اختلاف آشنا هستم، اگر چه در دانشنامه کمتر وارد این موضوعات شده‌ام ولی در دنیای خارج از ویکی مرجع حل اختلافات هستم.
 2. چه طور تصمیم می‌گیرید که در قبال کنش نابخردانه‌، باید واکنش سخت‌گیرانه (طرد، تحریم موضوعی، سلب دسترسی مدیریت) نشان داد یا واکنش سهل‌گیرانه (مدارا، تذکر، اولتیماتوم)؟
  معیار و ارزش‌های من سیاست‌ها و رهنمودهای دانشنامه است. تا حد ممکن مدارا و داشتن فحن ولی در صورت ضرر و زیان برای دانشنامه، استفاده قاطع از ابزارهای دیگر سودمند است. در دیدگاه من طرد و تحریم آخرین گزینه است، مگر ضروری و همراه با اجماع باشد.
 3. در صورتی که در پرونده‌ای ادعای تعارض منافع برایتان مطرح شد چه کار می‌کنید؟ (در چه صورت از نشستن بر جایگاه ناظر انصراف می‌دهید)؟
  در صورت پیش‌آمدن هرگونه تعارض منافع انصراف خواهم داد.
 4. اگر عضو هیئت شدید، آیا در طول یک سال آینده مانعی بر سر راه شما برای فعالیت در ویکی‌پدیا وجود خواهد داشت؟ اگر به عنوان ناظر انتخاب شدید و بعد از مدتی به هر دلیلی امکان حضور در ویکی‌پدیا را نداشتید چه کار می‌کنید؟
  در حال حاضر مانعی در این رابطه نمی‌بینم.
 5. به یکی از پرونده‌های قبلی هیئت که به نظرتان هیئت در رسیدگی به آن موفق بوده‌است با ذکر دلیل اشاره کنید و تحلیل کنید چرا موفق بوده‌است.
  در پاسخ به این پرسش می‌گویم رو به آینده حرکت کنیم چه بسا کسب موفقیت بیشتر باشد.
 6. به یکی از پرونده‌های قبلی هیئت که به نظرتان هیئت در رسیدگی به آن ناموفق بوده‌است با ذکر دلیل اشاره کنید و تحلیل کنید چرا ناموفق بوده‌است.
  وارد مثبت‌ و منفی‌ پرونده‌های گذشته نمی‌شوم و تمرکزم را برای حرکت رو به آینده می‌گذارم.
 7. برای بهبود سازوکار هیئت نظارت چه ایده‌هایی مطرح کرده‌اید / خواهید کرد؟ چقدر برای ساختن اجماع در این باره تلاش کرده‌اید / خواهید کرد؟
  در برخورد با کمبودها به این خواهم پرداخت که چه سازوکاری بهتر است و برای رفع نقیصه‌ها و کسب اجماع تلاش خواهم کرد.
 8. آیا در حال حاضر ویکی‌پدیای فارسی به هیئت داوری نیاز دارد؟ اگر آری، چگونه باید به آن رسید؟ اگر نه، چرا؟
  نیازها و ضرورت‌ها حتما در پروسه رو به جلو بی‌پاسخ نمی‌ماند. الان ایده‌ای برای آن ندارم.
 9. اگر کاربر(ان) از کنش‌های غیرمدیریتی یک مدیر (مثلا نقض نزاکت یا نقض وپ:رفمد) شکایت کردند، آیا به نظرتان هیئت می‌تواند به آن شکایت رسیدگی کند؟
  معمولا کنش‌های غیرمدیریتی یک مدیر در وپ:تام قابل بررسی است، اگر در تام به نتیجه نرسید و شرایط رسیدگی در هیئت را داشت، حتما رسیدگی خواهد شد.
 10. به نظرتان ناظر همکار در چه زمانی مشمول بند سلب صلاحیت ناظران خواهد شد؟ تشخیص عدم صلاحیت او چگونه و بر چه اساس داده خواهد شد؟
  شواهد و دلایل مکفی برای تعارض منافع ناظر مشمول بند سلب صلاحیت ناظر می‌شود.

پرسش‌های کاربران[ویرایش]

با استفاده از الگوی زیر، سؤال‌هایتان را بیفزایید:

{{سؤال
| س = سؤال کاربر
| ج = }}

نظرها[ویرایش]