وضوح صفحه نمایش

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Vector Video Standa
Vector Video Standards7
وضوح صفحه نمایش یک تلویزیون دیجیتالی، مانیتور کامپیوتر یا ابزارهای نمایش، تعدادی پیکسل‌های مشخص است که در هر بعدی می‌توان انهارا نمایش داد. این مسئله می‌تواند یک عبارت مبهم باشد، مخصوصاً به عنوان مثال وضوح نمایشی که به وسیلهٔ عوامل مختلفی کنترل می‌شوند: در لامپ‌های الکترونیکی پرتویی کاتودی، نمایش صفحه تخت از جمله کریستال مایع یا نمایش‌های تصویر با استفاده از آنتن‌های ابزاری تصویر ثابت (پیکسل) معمولاً به صورت عرض * ارتفاع و به همراه واحد در پیکسل گفته می‌شود. برای مثال در ۱۰۲۴ در ۷۶۸، عرض ۱۰۲۴ پیکسل می‌باشد و ارتفاع ۷۶۸ پیکسل. برای مثال این اعداد در حالت معمولی به صورت ده بیست و چهار در هفت شصت و هشت یا ده بیست و چهار در هفت شش هشت گفته می‌شود. rds7

وضوح صفحه نمایش یک تلویزیون دیجیتالی، مانیتور کامپیوتر یا ابزارهای نمایش، تعدادی پیکسل‌های مشخص است که در هر بعدی می‌توان انهارا نمایش داد. این مسئله می‌تواند یک عبارت مبهم باشد، مخصوصاً به عنوان مثال وضوح نمایشی که به وسیلهٔ عوامل مختلفی کنترل می‌شوند: در لامپ‌های الکترونیکی پرتویی کاتودی، نمایش صفحه تخت از جمله کریستال مایع یا نمایش‌های تصویر با استفاده از آنتن‌های ابزاری تصویر ثابت (پیکسل)

معمولاً به صورت عرض * ارتفاع و به همراه واحد در پیکسل گفته می‌شود. برای مثال در ۱۰۲۴ در ۷۶۸، عرض ۱۰۲۴ پیکسل می‌باشد و ارتفاع ۷۶۸ پیکسل. برای مثال این اعداد در حالت معمولی به صورت ده بیست و چهار در هفت شصت و هشت یا ده بیست و چهار در هفت شش هشت گفته می‌شود.

جستارهای وابسته[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «وضوح صفحه نمایش». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲۲ نوامبر ۲۰۱۴.

[منابع برای] مطالعه بیشتر[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]