وایس سیتی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

وایس سیتی شهری خیالی در مجموعه بازی اتومبیل‌دزدی بزرگ است که اقتباسی از شهر میامی است.

نقشه شهر وایس سیتی. برگرفته از وب‌گاه رسمی

از نام «وایس سیتی» دو معنی تلقی می‌شود: از یک طرف به مجموعه تلویزیونی پلیسی میامی وایس اثر مایکل من در سال ۱۹۸۰ اشاره دارد. اما ترجمه وایس سیتی شهر گناه است که منظور شهری پر از گناه و فساد است.

محیط شهر[ویرایش]

وایس سیتی از نظر جغرافیایی شبیه میامی است که در کرانه‌های ساحلی جنوب شرقی آمریکا واقع شده‌است. آب و هوای آن نیمه استوایی و اغلب آفتابی است و گاهی اوقات هم با وزش باد و بارش باران همراه است.

محیط بازی در سال ۱۹۸۶ است و به دهه ۱۹۸۰ میامی اشاره دارد و این زمانی بوده که قاچاق کوکائین از طریق کشتی در آمریکای جنوبی صورت گرفته‌است.

این شهر از دو جزیره بزرگ و شش جزیره کوچک تشکیل شده‌است که آن دو جزیره توسط آب‌های زیادی از هم جدا می‌شوند، مانند خلیج بیسکین در ساحل میامی. هر جزیره دارای چندین منطقه‌است و جمعیت وایس سیتی تقریباً ۱٫۸ میلیون نفر می‌باشد. (این اطلاعات در صفحه پنجم راهنمای بازی هستند) این شهر چهار بیمارستان (در هر جزیره دو تا) و چهار پاسگاه پلیس (در هر جزیره دو تا) دارد و وقتی که بازی کننده دستگیر یا زخمی می‌شود بازی از آنجا شروع خواهد شد. این شهر همچنین دارای یک ایستگاه آتش‌نشانی و یک ارتش است. در شهر تاکسی‌هایی وجود دارد که بازی کننده را به یک مکان انتقال می‌دهد و از او کرایه‌ای دریافت می‌کند و این اولین بازی بوده که از این روش استفاده کرده‌است. همین‌طور می‌توان از تاکسی‌ها و آمبولانس‌ها و پلیس‌ها استفاده کرد و درآمد داشت.

مناطق شهر[ویرایش]

مناطق ساحلی (قسمت شرق)[ویرایش]

ساحل اوشن[ویرایش]

منطقه ساحلی اوشن

منطقه‌ای در بالاشهر که مخصوص افراد ثروتمند و توریست است و قانون به طور دقیق در آنجا اجرا می‌شود و در جنوب شرقی شهر واقع شده‌است.

ساحل واشینگتن[ویرایش]

منطقه‌ای بین ساحل اوشن و وایس پوینت در شمال شهر که نام آن برگرفته از خیابان واشینگتن در شهر میامی است.

وایس پوینت[ویرایش]

وایس پوینت

منطقه‌ای که طبقه متوسط شهر در آن زندگی می‌کنند و در آنجا باشگاه مالیبو و یک بیمارستان و یک پاسگاه قرار دارند و بسیار مهم است.

مناطق داخل شهر (قسمت غرب)[ویرایش]

مرکز شهر[ویرایش]

این منطقه مرکز شهر است و مردم از تمامی طبقات در آن سکونت دارند و مرکز و قلب تجاری شهر است.همچنین یک کلاپ موتور سواری و ساختمان یکی از ایستگاه های بازی موسوم به v-rock و یک استادیوم ورزشی در این منطقه وجود دارد.

هاوانای کوچک[ویرایش]

این منطقه، منطقه ای کوبایی نشین است، به همین دلیل نام آن را هاوانای کوچک گذاشتند، (هاوانا پایتخت کوبا است)، و این منطقه مرکز فرماندهی گانگستر های کوبایی است و منطقه خطرناکی می باشد.

هائیتی کوچک[ویرایش]

در این منطقه افرادی با تابعیت کشور هائیتی زندگی می کنند، البته افرادی با تابعیت های دیگر هم وجود دارند. این منطقه مرکز فرماندهی گانگستر های اهل هائیتی است.

بندر و فرودگاه[ویرایش]

این منطقه به علت داشتن فرودگاه و بندر منطقه اهمیت تجاری و حمل و نقلی ویژه ای دارد.


استادیوم[ویرایش]

ورزشگاه یادبود هیمن یک باشگاه ورزشی است که در ان مسابقات اتومبیل رانی حرکات نمایشی با موتور و جنگ ماشین ها انجام میشود این برنامه های این استادیوم از ساعت 8 شب شروع شده و بازیکن هم میتواند در این مسابقات شرکت کرده و جام و مقداری پول بگیرد

جزیره ستاره دریایی[ویرایش]

این جزیره، جزیره زیبایی در وایس سیتی است، در این جزیره یک ویلا بسیار بزرگ وجود دارد.

جزیره میگو[ویرایش]

این جزیره را می توان بخشی از وایس پوینت حساب کرد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

}