ناپلئون: جنگ تمام‌عیار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
ناپلئون: جنگ تمام‌عیار
Napoleon Total War.jpg
کاور این بازی
توسعه‌دهنده(ها) کریتیو اسمبلی
ناشر(ها) سگا
طراح(ها) این رکسبرگ
آهنگساز(ها) ریچارد بدوو
سری توتال وار
موتور Warscape
سکو(ها) ویندوز
سبک(ها) استراتژیک
حالت(ها) تک نفره، آنلاین، چند نفره
توزیع دانلود، دی‌وی‌دی

این بازی ناپلئون: جنگ کامل (تمام‌عیار) یا ناپلئون توتال وار (به انگلیسی: Napoleon: Total War) نام دارد و ساخت شرکت Creative assembly و ناشر آن کمپانی سگا است، این بازی از سری پرطرفدار توتال وار و به گونه‌ای کامل‌کننده بازی امپایر توتال وار است.

مراحل بازی[ویرایش]

مرحله اوّل[ویرایش]

این مرحله که در آن ناپلئون یک ژنرال جوان است با وارد شدن او به صحنه سیاست و جنگ آغاز می‌شود.

مرحله دوم[ویرایش]

این مرحله جنگیدن ناپلئون برای ارتش جمهوری فرانسه را نشان می‌دهد و طی آن باید قلمروهای از جمله شرق ایتالیا را به قلمرو فرانسه پیوند زنید و رقیب اصلی امپراتوری اتریش است.

مرحله سوم[ویرایش]

این مرحله معروف مصر است که گرفتن مستعمره برای فرانسه توسط ناپلئون را نشان می دهد، رقیبان و دشمنان اصلی در این مرحله حکومت‌های بریتانیا، ترکان عثمانی و حکومت دست نشانده عثمانی در مصر (مملوک‌های مصر) هستند.

مرحله آخر[ویرایش]

هیجان انگیزترین مرحله این بازی است که بر اساس تاریخ در آن ناپلئون شکست می‌خورد ولی شما می‌توانید با روش‌های گوناگون و سیاست خوب تاریخ را تغییر دهید!

طی این مرحله شما باید ابتدا شهر وین پایتخت امپراتوری اتریش را تصرف کنید، سپس باید لهستان را از زیر سلطه پروس خارج کنید و در نهایت باید مسکو پایتخت روسیه تزاری قوی‌ترین دشمن را تصرف کنید.

همچنین در این مرحله شما با نیروی دریایی بریتانیا نیز درگیری‌هایی دارید و باید حواستان به مرزهای آبیتان باشد.

البته فرد می‌تواند در قسمت کمپینگ مخالفان ناپلئون یکی از کشورهای روس پروس انگلیس اتریش را انتخاب کرده و در نقش مخالفان ناپلئون ظاهر شود با گذشت زمان و پیشرفت در تکنولوژی تجارت با سایر ملل و ساخت بناهای جدید می‌شود قدرت کشور را افزایش داد و نیروهای بیشتری را به خدمت گرفت هر کشور نیروی خاص خود را دارد که تشابهاتی با سایر کشورها دارد مثلاً در فرانسه می‌شود با ساخت ساختمان آکادمی نظامی 8 واحد گارد به خدمت گرفته ولی در اتریش گارد در ارتش وجود ندارد

حکومت‌ها[ویرایش]

حکومت‌ها و کشورهایی که در این بازی می‌توان آنان را انتخاب کرد.

سایر کشورهایی که در بازی هستند اما نمی توان آنان را انتخاب کرد.

پیوست‌ها[ویرایش]

انجمن بازی‌های استراتژیک

سایت رسمی در ایران : http://totalwarpersian.ir//

منابع[ویرایش]