جنگ تمام‌عیار: شوگان ۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

شوگان ۲ بازی به سبک استراتژیک است که در سال ۲۰۱۱ به صورت انحصاری برای pc عرضه شد. شما در بازی کنترل یکی از چند خانوادهٔ ژاپنی را بر عهده دارید (موری توکوگاوا اودا چوسوکابه شیمازو داته هاتوری) هدف اصلی شما نابودی دیگر خانواده‌ها و تصرف پایتخت ژاپن یعنی kyoto است. مجموع جنگ: شوگان ۲ یک بازی ویدئویی استراتژی توسعه یافته توسط مجمع خلاق و توسط سگا منتشر شده است. این بخشی از سری جنگ‌ها ژاپن در قرن 16th را نشان می‌دهد.
این بازی توسط شرکت سگا کارگردانی و ساخته شده و توانست نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند به طوری که سایت gamespot به این بازی نمره عالی ۹\۱۰ داد.

گیم پلی بازی ترکیبی از استراتژی نوبتی بر روی نقشه و استراتژی هم‌زمان است که بازیباز اداره کشور و ایجاد لشکرها و اجرای سیاست‌هایش را بر روی نقشه پی گیری می‌کند و در هنگام نبرد به صورت هم‌زمان نیروهایش را در میدان نبرد هدایت می‌کند. نقشهٔ بازی شبه جزیرهٔ ژاپن در قرن۱۶ میلادی را نمایش می‌دهد و حال وهوای بازی به خوبی با ژاپن فئودالی سازگار است. بازی در سال۱۵۴۵ آغاز و حداکثر تا سال۱۶۰۰ جریان دارد و در هر نوبت در بازی یک فصل کامل سپری می‌شود. بازیباز می‌تواند با انتخاب یکی از خاندان‌های فئودالی بازی را آغاز کند. هر یک از این خاندانها (به انگلیسی clan)ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و قرار گرفتن آنها در مکانی معینی از قلمرو ژاپن نیز یکی از ویژگی‌های مهم آنها است. بیشتر خاندان‌ها بازی را تنها با یک استان آغاز می‌کنند و باید استان‌های دیگر را با جنگ تصرف کنند. تابحال دو بسته الحاقی به این بازی اضافه شده است

پیوند به بیرون[ویرایش]

انجمن بازی‌های استراتژیک