مرغ و پاپریکا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مرغ و پاپریکا
مرغ و پاپریکا با گندم سیاه

مرغ پاپریکا (مجاری: paprikás csirke‎) چیکن پاپریکاش یا مرغ و پاپریکا یک غذای مرسوم در مجارستان و یکی از مشهورترین غذاهایی مجاری است که از پاپریکا برای درست کردن آن‌ها استفاده می‌شود. در واقع می‌توان آن را غذای ملی مجارستان هم دانست (نگاه کنید به داستان دراکولا از برام استوکر). نام این غذا از ادویهٔ پاپریکا که مجارستانی‌ها از آن زیاد استفاده می‌کنند، مشتق شده‌است. معمولاً برای طبخ این غذا مرغ را برای مدتی طولانی داخل یک سس می‌جوشانند. در ساخت این سس از چربی‌ها و پاپریکا استفاده می‌شود.

آماده‌سازی[ویرایش]

بهتر است از پاپریکای شیرین استفاده شود. این نوع از پاپریکا، رنگی سرخ و بویی خوش به غذا می‌دهد. گاهی اوقات روغن زیتون و فلفل‌های شیرین قرمز و زرد و رب گوجه‌فرنگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این غذا شباهت خانوادگی نزدیکی با گولاش دارد که یکی دیگر از غذاهای مجارستانی همراه با پاپریکا است. این غذا به صورت سنتی با رشته‌فرنگی‌های همراه با تخم‌مرغ پخته شده (nokedli) که گونه‌ای از رشته‌فرنگی و شبیه به اسپاتزل آلمانی است، مصرف می‌شود. دیگر خوراکی‌هایی که همراه مرغ و پاپریکا مصرف می‌شوند شامل تاگلیاتل (پاستای روبانی‌شکل) برنج یا ارزن هستند.

ترکیبات[ویرایش]

ایلس برادی که یک مقاله‌نویس در حوزهٔ مواد غذایی است، این دستور تهیه را در نظر گرفته‌است که نیاز به مرغ، پیاز، کره یا چربی، پاپریکای شیرین، فلفل سبز، گوجه‌فرنگی، سیر، آرد و خامهٔ ترش دارد. دستورهای دیگر نیز مشابه همین هستند. در روش سنتی یک‌چهارم مرغ را برای تهیهٔ غذا مصرف می‌کردند اما در تعبیرهای جدید موجود از این دستور غذا ممکن است از ران مرغ بدون استخوان و بدون پوست استفاده شود. ترکیبی از غذای پاپریکاش در غذاهای کشور بلغارستان نیز وجود دارد، با این حال در این نمونه، مقدار پاپریکای کمتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، پاپریکا در آغاز فرایند طبخ به پیاز سرخ‌شده اضافه شده و سپس فلفل سبز شیرین به آن افزوده می‌شود. این غذا اخیراً مورد توجه واقع شده‌است.

منابع[ویرایش]