فریدم فایترز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Freedom Fighters
Freedom Fighters.jpg
صفحهٔ روی جلد نسخهٔ آمریکای شمالی مایکروسافت ویندوز
توسعه‌دهنده(ها) IO Interactive
ناشر(ها) الکترونیک آرتس
IO Interactive (PS2) (EU)
موتور Glacier (تغییریافته)
سکو(ها) مایکروسافت ویندوز
نینتندو گیم‌کیوب
پلی‌استیشن ۲
ایکس‌باکس
تاریخ(های) انتشار
  • PAL ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۳
  • NA ۱ اکتبر ۲۰۰۳
سبک(ها) تیراندازی سوم شخص
حالت(ها) Single-player
Multiplayer
توزیع لوح فشرده
دی‌وی‌دی
Nintendo optical disc

مبارزان آزادی (به انگلیسی: Freedom Fighters) با نام اصلی Freedom: The Battle For Liberty Island یک بازی رایانه‌ای تیراندازی سوم شخص که برای پلی‌استیشن ۲، نینتندو گیم‌کیوب، ایکس‌باکس، مایکروسافت ویندوز موجود است و در تاریخی جایگزین روی می‌دهد.

موضوع[ویرایش]

در این بازی شما به خانه دوستتان می‌روید و ناگهان روسها به کشورتان حمله می‌کنند و دوست شما را به گروگان می‌گیرند و شما در لابه لای وسایل خانه پنهان می‌شوید و در این لحظه بازی واقعی شروع می‌شود و شما از ابتدا باید این مأموران و اشغالگران را از شهر دور کنید. ابتدا بعد از کمک کردن به افراد خودی لباس کارگریتان به لباس نظامی آمریکا در خواهد آمد و باید از این به بعد مشکل اساسی را به چشم خود ببینید و همچنین در مکانهای بزرگ که پرچم روسها به بالا کشیده شده باید شما با یارانتان آن‌ها را جمع‌آوری و پرچم آمریکا را به احتزاز در آورید. از ویژگی‌های این بازی این است که می‌توانید کنترل دیگر افراد را به دست بگیرید و بالعکس (شما از فرمانده‌تان دستور بگیرید) این بازی قابلیت آنلاین ندارد و بازی نسبتاً کم حجم (۲۰۰ مگابایت (فشرده شده)) است. این بازی از ۱۲ مرحله تشکیل شده که هر مرحله زیر مرحله (مأموریت)هایی نیز دارد هر مأموریت معمولاً از ۳ قسمت تشکیبل شده است پرچم: باید با دشمنان درگیر شده و به پرچم شوروی رسیده و آن را با پرچم آمریکا عوض کنید. بمب: باید c4 یافته (معمولاً دارید) و آن را در محل مورد نظر با دکمه e قرار داده تا منفجر شود زندان: باید زندانیان را آزاد کنید (دنبالتان می آِیند) تا به محل پرچم برسید نکته:در زندان معمولاً زندانیان عادی وجود دارند اما در مرحلهٔ آخر ششما دوستانتان را آزاد می‌کنید. در این بازی ۶ نوع دشمن وجود دارند سرباز:که تفنگ معمولی دارد فرمانده: دارای شاتگان و چاق است ژنرال: ژ۳ داردو جان‌سخت است گارد مخصوص: زره دارد و مسلسل حمل می‌کند بعد از نیروی ویژه جان‌سخت‌ترین است تک تیرانداز: بسته به مرحله لباس متفاوت دارد. نیروی ویژه: ژ۳ دارد اما بسیار خطرناک و فرز و چابک است. در حقیقت نیروی ویژه را می‌توان پیشرفتهٔ ژنرال دانست. جان‌سخت‌ها:گارد مخصوص نیروی ویژه و ژنرال نکته: در تمامی مراحل با رسیدن به پرچم بازی تمام می‌شود اما در مرحله‌ای که باید رئیس جمهور دشمن را بکشید باید به همان قایق مورد نظر بازگردید تا مرحله تمام شود شما با wasd حرکت می‌کنید و با e کارهای ویژه (بمب‌گذاری تعویض اسلحه استخدام سرباز) را انجام می‌دهید و با کنترل می شینید.

کدها:

حالت خدایی (جانتان تمام نمی‌شود) IOIGOD

پرواز IOIFLYMO

مهمات بینهایت IOIAMMO

نامرئی IOIBLIND

حرکت سریع IOIFASTMO

حرکت اکشن (آهسته) IOISLOWMO

شاتگان IOISHOTGUN

اسنایپر IOISNIPER

آر پی جی IOIROCKET

ژ۳ IOIRIFLE

تیر بار(۱۰۰تیر) IOIHGUN

یار زیاد IOICHARISMA

نکته: با کمک کردن به زخمی‌ها به امتیازتان (که موجب زیاد شدن یار بدون کد می‌شود) اضافه می‌کنید. همچنین با انجام بقیهٔ مراحل البته اگر یار خودتان را خوب کنید فقط به شما کمک می‌کند و گر ظرفیتتان پر باشد هیچی به هیچی

اگر می‌خواهید از بازی لذت ببرید همیشه از کد استفاده نکنید در مرحله ۲ باید c4ها را از پلیس بگیرید و در پمپ بنزین منفجر کنید هرکد اسلحه: کمک‌های اولیه نارنجک وc4و کوکتل مولوتف (۶تا در حالی که آخرش بیشتر است) و کلت و هفت تیر (یکیشان) و ... به ارمغان می‌آورد کادر سبز رنگ جان و کارد زرد امتیاز است. ویدئوهای مهم ویدئو کشتی و آخر بازی و ابتدای بازی و ویدئو ابتدای هر مرحله (فقط در مرحله‌ای که مقررتان را کشف می‌کنند مهم است) اگر سؤالی داشتید بنده در بحث در خدمتم[۱]

منابع[ویرایش]

  1. Wikipedia contributors, "Freedom Fighters (video game)," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Freedom_Fighters_(video_game)&oldid=528921386 (accessed January 3, 2013).