فرشتگان و شیاطین (فیلم)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
فرشتگان و شیاطین
Angels-demons-poster2.jpg
پوستر فیلم
کارگردان ران هاوارد
تهیه‌کننده برین گریزر
نویسنده آکیوا گلدسمن

کتاب:
دن براون
بازیگران تام هنکس
ایوان مک گرگور
آیلیت زورر
موسیقی هانس زیمر
توزیع‌کننده کلمبیا پیکچرز
تاریخ‌های انتشار
۱۵ می ۲۰۰۹
کشور ایالات متحده آمریکا
زبان انگلیسی
هزینهٔ فیلم ۱۵۰ میلیون دلار
فروش گیشه ۴۸۵٫۹میلیون دلار

فرشتگان و شیاطین (به انگلیسی: Angels & Demons) فیلمی است که بر اساس رمان فرشتگان و شیاطین اثر دن براون نویسنده مطرح آمریکایی که به کارگردانی ران هاوارد و بازیگری تام هنکس در نقش رابرت لنگدان، شخصیت اصلی این کتاب ساخته شده است.

تام هنکس بازیگری نقش رابرت لنگدان در فیلم راز داوینچی اثر همین نویسنده را نیز پیشتر بر عهده داشته است. فیلمِ فرشتگان و شیاطین که محصولِ کمپانیِ کلمبیاست، در تاریخ ۱۵ می ۲۰۰۹ اکران شد.

داستان[ویرایش]

فيلم با نمايش مراسم تشييع جنازه پاپ در ميان خيل انبوه مسيحيان و خبرگزاری های سراسر دنيا شروع ميشود. همزمان در مرکز تحقیقاتی سِرن، پژوهشگران در تلاش برای کشف مبدا پیدایش هستی موفق به کشف ذره بنیادی به نام کانیستر موسوم به "ذره خدا" می شوند. فردی ناشناس یکی از دانشمندان مرکز که از قضا لباس کشیشی بر تن دارد را کشته و نماد اشراقیون را بر سینه وی حک می کند و یکی از مخزن‌های پادماده را به سرقت می‌برد. اینجاست که واتیکان برای کشف راز این قتل از رابرت لنگدان پروفسور نمادشناس کمک می خواهد. پروفسور لنگدان با دیدن نماد اشراقیون و بررسی نشانه ها پی می برد که فرقه اشراقیون که در گذشته تحت سلطه کامل کلیسا بوده برای گرفتن انتقام دیرین از کلیسا، نقشه قتل چهار کاردینال و بدنبال آن نابودی واتیکان با استفاده از ذره بنیادی را کشیده اند. پروفسور لنگدان بهمراه دختر دانشمند ایتالیایی به نام ویتوریا وِترا با جستجو در واتیکان و دنبال کردن نشانه ها در تلاش برای نجات کاردینال ها پس از قتل سه کاردینال و داغ نشان اشراقیون بر سینه آن ها، موفق می شوند چهارمین کاردینال را در واپسین لحظات نجات دهند. همزمان در واتیکان، کاردینال‌ها مشغول رای گیری برای انتخاب پاپ جدید هستند. رابرت و ویتوریا در ادامه جستجویشان در زیرزمین واتیکان پادماده را که در آستانه انفجار قرار دارد پیدا می کنند و کشیش کامرلنگوی واتیکان طی اقدامی قهرمانانه، با استفاده از هلیکوپتر پاد ماده را به آسمان میبرد تا از انفجار و نابودی واتیکان جلوگیری کند. کاردینال‌ها با دیدن این نمایش قهرمانانه از کامرلنگو به این نتیجه می‌رسند که او را بعنوان پاپ جدید انتخاب کنند. اما رابرت لنگدان با دیدن فیلم ضبظ شده دوربین از اتاق پاپ پی میبرد که تمام ماجرا یک سناریوی از پیش طراحی شده توسط کامرلنگو برای جانشینی پاپ بوده است و با مطلع کردن کاردینال ها، کامرلنگو که از فرجامش نومید شده خود را به آتش می کشد.

منابع[ویرایش]

پیشین:
سفرهای ستاره‌ای
فیلم‌های درصدر فروش ۲۰۰۹ آمریکا
۱۷ مه
پسین:
شب در موزه: نبرد اسمیت‌سونیان
فیلم‌های درصدر فروش ۲۰۰۹ کانادا
۱۷ مه
فیلم‌های درصدر فروش ۲۰۰۹ پادشاهی متحد
۱۷ مه