فدراسیون جهانی جامعه‌های حقوق بشر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
فدراسیون جهانی جامعه‌های حقوق بشر
Logo
شعار Keep Your Eyes Open
تأسیس 1922
نوع فدراسیون of Human Rights Organisations
سازمان غیرانتفاعی
سازمان مردم‌نهاد
مکان
  • Global
    International secretariat in Paris, France.
خدمات Protect فعال حقوق بشر, ensure effective حقوق بشر, and justice for all, جهانی‌شدن with due respect for human rights.
زمینه‌ها Fact-finding missions, judicial observations, training, exchange programs, research, permanent lobbying of intergovernmental organisations, mobilizing public opinion.
اعضا
184 human rights organisations in more than 100 countries
افراد کلیدی
Dimitris Christopoulos (President since 2016)
Daniel Jacoby
رنه کسن
Joseph Paul-Boncour
Victor Basch
وبگاه www.fidh.org
فدراسیون جهانی جامعه‌های حقوق بشر

فدراسیون جهانی جامعه‌های حقوق بشر (Fédération internationale des ligues des droits de l'homme) FIDH یک سازمان مدنی، غیردولتی و ناسودبر است که در امور حقوق بشر در جهان فعالیت می‌کند.

منابع مالی[ویرایش]

بودجه سالانه این نهاد در ۲۰۱۲ €۵٬۳۶۲٬۲۶۸ بود[۱] که نزدیک به ۸۰٪ آن از «گرانتها و هدیه‌ها» تامین می‌شد. امور مالی این نهاد فاقد شفافیت است و منابع مالی در وبسایت آن یا در اظهارنامه‌های مالی برشمرده نشده‌اند، و به نامه‌های متقاضی این اطلاعات پاسخی داده نشده است. در عوض، این سازمان اعداد کلی را فهرست کرده خلاصه‌ای مالی را ارائه می‌دهد: «FIDH شدیداً بر پایه هدیه‌ها از عموم و بیزنس‌های خصوصی، سازمانهای عضو و تعهد کارکنان داوطلبش وابسته است. این سازمان همچنین از نهادهای ملی و بین‌المللی و از بنیادها گرانت دریافت می‌کند...»[۲]

پیوند به بیرون[ویرایش]