فانوس دریایی آخر دنیا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
'The Lighthouse at the End of the World' by George Roux 01.jpg
نویسنده ژول ورن
Michel Verne
عنوان اصلی Le Phare du Bout du Monde
تصویرگر Georges Roux
کشور فرانسه
زبان زبان فرانسوی
ناشر پیر-ژول اتزل
نوع رسانه چاپی (hardback & paperback)
شابک ‎۹۷۸-۱-۵۸۹۶۳-۰۹۴-۹‎

فانوس دریایی آخر دنیا (به فرانسوی: Le Phare du bout du monde) رمانی ماجراجویانه ز نویسنده فرانسوی ژول ورن است. نخستین پیش‌نویس کتاب در سال ۱۹۰۱ انجام شد ولی اولین بار در سال ۱۹۰۵ توسط انتشارات پیر-ژول اتزل منتشر شد. داستان رمان شامل دزدی دریایی در اقیانوس اطلس جنوبی در اواسط قرن نوزدهم، با موضوع بقا در شرایط شدید است که حوادث اصلی داستان در یک فانوس دریایی اتفاق می‌افتد. ورن در نوشتن این کتاب از فانوس دریایی واقعی در ایالت ایل دلوس آرژانتین، در نزدیکی Tierra del Fuego و Cape Horn الهام گرفته ست.

داستان مبارزه بین خیر و شر را بازگو می‌کند. در این داستان هر دو گروه خوب و بد نسبت به بعضی رویدادهای معین، نظرات مشابهی دارند اما، هدف‌های متضادی دارند و به همین دلیل هم بین شان مبارزه رخ می‌دهد.

شرح داستان[ویرایش]

موریز، واسکز و فیلیپ سه نگهبان فانوس دریایی مستقر در جزیره Staten واقع در دماغه جنوبی آرژانتین هستند. دو نفر از آن‌ها توسط گروهی از دزدان دریایی تازه‌وارد به رهبری یک شورشی کشته می‌شوند. واسکز تنها بازمانده است و به مدت چند ماه فقط از غذاهای مخفی شده دزدان دریایی در یک غار تغذیه می‌کند تا اینکه سرانجام توسط یک کشتی آمریکایی نجات پیدا می‌کند.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]