علی ذبیحی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

علی ذبیحی سیاست‌مدار اصولگرا[۱] و استاد دانشگاه است.

وی در ۱۲ اسفند ۱۳۸۷ پس از حرف و حدیث‌های مکرر دربارهٔ سازمان تأمین اجتماعی و به دنبال چالش‌های آن بر سر روزنامه خورشید به جای حسینعلی ضیایی مدیرعامل این سازمان شد.[۲] وی در اولین اقدام پس از انتخاب به عنوان ریاست این سازمان دولتی دستور توقف چاپ روزنامه خورشید و توقف مؤسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه را صادر کرد[۳] و دلیل آن را نامیدن سال ۱۳۸۸ به نام سال اصلاح الگوی مصرف توسط سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب عنوان کرد.[۴]

سوابق دانشگاهی[ویرایش]

وی دارای مدرک دکترای مهندسی مکانیک کاربردی است[۵] علی ذبیحی عضو هیئت علمی دانشکده انرژی دانشگاه صنعت آب و برق می‌باشد[۵]. وی جزو اولین گروه اساتید مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در ایران است.[۵] وی و همکاران‌اش دوره‌های متعدد تخصصی مدیریت انرژی، برنامه‌ریزی انرژی را راه اندازی کردند که در نهایت منجر به ایجاد رسمی رشته دانشگاهی مدیریت انرژی در مقطع کارشناسی ارشد در سال ۱۳۸۰ شد.

سایر سوابق علمی[ویرایش]

  • بنیان‌گذار انجمن علمی نگهداری و تعمیرات (نت ایران)[۵]

سوابق[ویرایش]

یادکرد[ویرایش]

  1. «انجماد اصولگرایان». نوگرا. دریافت‌شده در ۲۲-۱-۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  2. ۲٫۰ ۲٫۱ ۲٫۲ ۲٫۳ «تغییرات سیاسی در راس سازمان تامین اجتماعی». خبر آنلاین. دریافت‌شده در ۲۲-۱-۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  3. «فعالیت موسسه فرهنگی، هنری آهنگ آتیه و روزنامه خورشید متوقف شد». ایرنا. دریافت‌شده در ۲۲-۱-۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  4. ««خورشید» برای صرفه‌جویی متوقف شد». مردمک. دریافت‌شده در ۲۲-۱-۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  5. ۵٫۰ ۵٫۱ ۵٫۲ ۵٫۳ «علی ذبیحی، مشاور رئیس جمهور در گفت و گو با «ایران» عنوان کرد: انحصار تکنولوژی هسته‌ای را شکستیم». روزنامه ایران. دریافت‌شده در ۲۲-۱-۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  6. ۶٫۰ ۶٫۱ «علی ذبیحی مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی شد». روزنامه قدس. دریافت‌شده در ۲۲-۱-۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)