همه‌اش را خیلی خوب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از خیلی خوب)
«همه‌اش را خیلی خوب»
ترانه تیلور سوئیفت
از آلبوم سرخ
تاریخ نوشته‌شدنفوریه–مارس ۲۰۱۱
تاریخ پخش۲۲ اکتبر ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-10-۲۲)
ژانر
زمان۵:۲۸
ناشربیگ مشین
ترانه‌نویس(ها)
تهیه‌کننده(ها)
شنیداری
"All Too Well" در یوتیوب

«همه‌اش را خیلی خوب» (انگلیسی: All Too Well) ترانه‌ای از خواننده-ترانه‌سرای آمریکایی تیلور سوئیفت، برگرفته از چهارمین آلبوم استودیویی‌اش سرخ (۲۰۱۲) است که در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۲ توسط بیگ مشین رکوردز منتشر شد. «همه‌اش را خیلی خوب» نخستین ترانه‌ای بود که سوئیفت برای سرخ نوشت. اشعار ترانه یک رابطهٔ عاشقه و فروپاشی این رابطه را شرح می‌کند.

سویفت برای آلبوم دوباره‌ضبط‌شده سرخ (نسخه تیلور) دو نسخه از «همه‌اش را خیلی خوب» را دوباره ضبط کرد— نسخه اصلی ۵ دقیقه‌ای و نسخه کامل ۱۰ دقیقه‌ای— که در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد. «همه‌اش را خیلی خوب (نسخه ۱۰ دقیقه‌ای)» با همه‌اش را خیلی خوب: فیلم کوتاه به نویسندگی و کارگردانی سوئیفت همراه بود که در ۱۲ نوامبر با بازی سیدی سینک، دیلن اوبرایان و خود سوئیفت به نمایش درآمد. نسخه ۱۰ دقیقه‌ای به عنوان یک تک‌آهنگ تبلیغاتی در ۱۵ نوامبر منتشر شد. این نسخه بر خلاف قطعه سال ۲۰۱۲ با موفقیت تجاری در جهان روبه‌رو شد و در جایگاه نخست جدول‌های رتبه‌بندی فروش موسیقی استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزلند و ایالات متحده قرار گرفت و نخستین ترانهٔ طولاتی‌مدت در تاریخ بود که در رتبهٔ نخست این جدول‌ها قرار می‌گیرد.

پیش زمینه و انتشار[ویرایش]

سوئیفت آهنگ را درحال تمرین برای تور جهانی حالا صحبت کن نوشت.

«همه اش خیلی خوب» اولین آهنگی بود که سویفت برای آلبوم سرخ خود نوشت، که تقریباً دو سال قبل از انتشار آلبوم اشعار آن را نوشت.[۱] سوئیفت در حالی که با نویسندگان مختلف در سرخ همکاری می‌کرد، این آهنگ را به همراه لیز رز نوشت که در آلبوم‌های قبلی خود نیز با او آهنگ‌های زیادی نوشته بود. رز گفته‌است که سوئیفت به‌طور غیرمنتظره‌ای از او خواسته‌است تا پس از چند سال عدم همکاری با سوئیفت، به نوشتن این آهنگ به عنوان پروژه‌ای تکی کمک کند.[۲] سوئیفت اولین پیش نویس این آهنگ را به‌طور غیرمنتظره ای در حالی که در تور جهانی حالا صحبت کن در فوریه ۲۰۱۱ بود، نوشت، با پیش نویس نهایی در مارس همان سال.[۳][۴]

غزلی که بیش از همه به آن افتخار می‌کنم مربوط به «همه اش خیلی خوب» است: «و تو دوباره با من تماس می‌گیری تا مثل یک قول بشکنی / خیلی بی رحمانه به نام صادق بودن.» این چیزی بود که در حین بررسی صدا به در تور جهانی حالا صحبت کن آن رسیدم. من فقط این آکوردها را بارها و بارها روی صحنه می‌نواختم و گروهم هم به آن ملحق شد و من به غر زدن پرداختم. اینها برخی از خطوطی بود که به آنها فکر کردم. [...] من در آن زمان دوران بسیار سختی را پشت سر می‌گذاشتم و گروهم به نوازندگی ملحق شد، و یکی از اولین چیزهایی که به ذهنم رسید، درست مثل تفکم کردن، این بود: "و تو دوباره به من زنگ زدی. برای شکستن من مثل یک قول، آنقدر بی رحمانه به نام صداقت.

— سویفت در آغاز نوشتن "همه اش را خیلی خوب"، پاپداست[۵]

سوئیفت در مصاحبه ای با صبح بخیر آمریکا گفت که این آهنگ «سخت‌ترین آهنگ برای نوشتن در آلبوم» بود و گفت: "مدت زیادی طول کشید تا همه چیزهایی را که می‌خواستم در آهنگ بگذارم بدون اینکه ۱۰ دقیقه باشد ضبط کنم. - آهنگ ۱۰ دقیقه ای که نمی‌توانی آن را در آلبوم بگذاری. من داستانی می‌خواستم که بتواند در قالب یک آهنگ کار کند و به همکارم لیز رز زنگ زدم و گفتم، "بیا، ما باید این را تمام کنیم." و مدت زیادی طول کشید تا آن را دریافت کنم."[۶] رز همچنین گفت که این آهنگ در ابتدا «۱۰، ۱۲ یا ۱۵ دقیقه» بود، قبل از اینکه به «قطعات مهم» کاهش یابد.[۲] در مصاحبه‌ای بعدی، رز «همه اش خیلی خوب» را اینطور توصیف کرد که «احتمالاً زمانی که سوئیفت با من تماس گرفت، یک آهنگ ۲۰ دقیقه‌ای بود». در پنج دقیقه و بیست و هشت ثانیه (۵:۲۸). در مصاحبه ای در سال ۲۰۲۰ در پادکست ۵۰۰ آلبوم برتر رولینگ استون، سوئیفت بعداً تأیید کرد که نسخه اصلی حدود ۱۰ دقیقه است و همچنین نشان داد که صریح است.[۷] ضبط استودیویی این آهنگ توسط نیتن چپمن و سوئیفت انجام شد.[۸]

لیز رز در مصاحبه ای با رولینگ استون توضیح داد که چگونه «همه اش خیلی خوب» به وجود آمد و گفت: "وقتی "همه خیلی خوب" را انجام دادیم، مدتی بود که از او چیزی نشنیده بودم. او واقعاً مشغول نوشتن نبود. پس از دریافت تماسی از سوئیفت و درخواست از او برای همکاری در این آهنگ، رز توضیح داد که سوئیفت اطلاعات زیادی داشت. من فقط او را رها کردم. او قبلاً یک ملودی داشت و شروع به خواندن چند کلمه کرد. شروع کردم به نوشتن چیزها و گفتم: "باشه، بیایید از این استفاده کنیم، بیایید از آن استفاده کنیم." رز بعداً گفت: "این احساسی‌ترین و عمیق‌ترین آهنگی بود که تا به حال نوشته‌ایم."

پیام مخفی این آهنگ در نت‌های خط قرمز «میپل لیتس» است.[۹][۱۰] اولین نسخه از چهار نسخه لوکس انحصاری تارگت آلبوم ۲۰۱۹ سوئیفت عاشق حاوی دفتر خاطرات قدیمی او بود که در آن برخی از اشعار حذف شده «همه اش را خیلی خوب» را می‌توانید پیدا کنید: «اونجایی که دوباره هستیم / تو با تلفن گریه می‌کنی / متوجه شدی که تنها چیزی را که می‌شناختی از دست دادی» پل اصلی آهنگ بود، در حالی که سطرهای آغازین اولیه عبارت بودند از: «با تو از در گذر کردم / هوا سرد بود / تصاویر روی شومینه، تو در حال نشان دادن من در اطراف.» اشعار اصلی دیگر شامل «اینجا ما دوباره هستیم / وقتی شمع را خاموش کردی / این عشق شعله‌ور را گرفتی و مستقیماً به زمین هدایتش کردی / ترسیده دویدم، من آنجا بودم» و «شما چیزهایم را در یک جعبه پست می‌کنید» و بدون توجه / به جز آن روسری از همان هفته اول / آره تو آن را در کشوی خود نگه می‌داری چون بوی من می‌دهد.»[۱۱]

پس از اختلاف با اسکوتر براون و بیگ مشین رکوردز بر سر حقوق مسترهای شش آلبوم اول استودیویی خود، از جمله سرخ، سوئیفت اعلام کرد که قصد دارد هر یک از آلبوم‌ها را تحت برچسب جدید خود، ریپابلیک رکوردز، دوباره ضبط کند. در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱، سوئیفت اعلام کرد که سرخ (نسخه تیلور) در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. او در یک پست رسانه اجتماعی که آلبوم را اعلام کرد، نوشت: «این اولین باری است که تمام ۳۰ آهنگ مورد نظر را می‌شنوید. و هی، یکی از آنها حتی ده دقیقه طول می‌کشد،» این گمانه زنی‌های گسترده‌ای را ایجاد کرد که نسخه ۱۰ دقیقه ای اصلی «همه خیلی خوب» ممکن است در سرخ (نسخه تیلور) گنجانده شود، که با انتشار سوئیفت تأیید شد. فهرست آهنگ رسمی در ۶ اوت ۲۰۲۱ اعلام شد.[۱۲][۱۳][۱۴]

نسخه‌های ضبط مجدد شده[ویرایش]

«همه‌اش را خیلی خوب (نسخه ده دقیقه‌ای) (نسخه تیلور) (از والت)»
Taylor Swift - All Too Well (10 Minute Version) (Taylor's Version) (From The Vault).png
تک‌آهنگ تبلیغاتی تیلور سوئیفت
از آلبوم سرخ (نسخه تیلور)
تاریخ پخش۱۵ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۰۲۱-11-۱۵)
زمان
 • ۱۰:۱۳
 • ۵:۲۹ (نسخه ۵ دقیقه ای)
ناشرریپابلیک
ترانه‌نویس(ها)
تهیه‌کننده(ها)
Lyric videos
"All Too Well (10 Minute Version)" در یوتیوب
"All Too Well (Taylor's Version)" در یوتیوب

سوئیفت دو نسخه از «همه اش را خیلی خوب» را برای آلبوم ضبط مجدد خود در سال ۲۰۲۱ سرخ (نسخه تیلور) دوباره ضبط کرد. اولین، «همه اش خیلی خوب (نسخه تیلور)»، یک ضبط مجدد از آهنگ ۲۰۱۲ است. دومی، «همه اش را خیلی خوب (نسخه ۱۰ دقیقه ای)»، نسخه خلاصه نشده این آهنگ است که شامل متن‌ها و ملودی‌های اصلی آن، از قبل گرفته شده‌است. سوئیفت نسخه ۱۰ دقیقه ای را برای دانلود و پخش دیجیتالی به عنوان یک تک آهنگ تبلیغاتی از سرخ (نسخه تیلور) در ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱ از طریق ریپابلیک رکوردز منتشر کرد. یک روز پس از انتشار دیجیتال، سوئیفت این آهنگ را پس از نمایش «همه اش را خیلی خوب:فیلم کوتاه» در اولین نمایش فیلم خود و در شنبه شب زنده اجرا کرد.[۱۵]

«همه اش خیلی خوب (نسخه ۱۰ دقیقه ای)» با نقدهای تحسین آمیز منتقدان موسیقی مواجه شد که بسیاری از آنها ساختار آهنگ، داستان سرایی گسترده و نمایش آهنگ «حماسی» سویفت را ستودند. از نظر تجاری، سوئیفت در استرالیا، ایرلند، نیوزلند، و ایالات متحده به چارت دوبل رسید و هر یک از آهنگ‌ها و آلبوم‌های خود را به ترتیب با «همه اش خیلی خوب (نسخه ده دقیقه ای)» و سرخ (نسخه تیلور) در صدر جدول قرار داد. این آهنگ به طولانی‌ترین آهنگ تاریخ تبدیل شد که در صدر همه این چارت‌ها قرار گرفت.

منابع[ویرایش]

 1. Mansfield, Bryan (October 17, 2012). "Taylor Swift sees 'Red' all over". USA Today. Archived from the original on January 27, 2013. Retrieved May 21, 2019.
 2. ۲٫۰ ۲٫۱ Willman, Chris. "Swift Collaboration: Liz Rose Reveals Secrets Behind Taylor's Early Hits". Yahoo! Music. Yahoo!. Archived from the original on December 11, 2017. Retrieved March 5, 2016.
 3. Swift, Taylor (August 23, 2019). Lover Deluxe (Media notes) (1st ed.).
 4. Swift, Taylor (August 23, 2019). Lover Deluxe (Media notes) (4th ed.).
 5. ""I Love Living a Life That I Can Write About": Talking with Taylor Swift, Artist of the Year". Popdust. December 11, 2012. Archived from the original on August 13, 2020. Retrieved May 21, 2019.
 6. "Taylor Swift Reveals 'All Too Well' Hard To Write — About Jake Gyllenhaal?". Hollywood Life. October 22, 2012. Archived from the original on August 5, 2017. Retrieved April 28, 2013.
 7. Skinner, Paige (February 6, 2019). "From Irving to Nashville to a Grammy: Songwriter Liz Rose Crushes It". Dallas Observer. Archived from the original on July 30, 2019. Retrieved May 21, 2019.
 8. Aniftos, Rania (November 17, 2020). "Yes, Taylor Swift Recorded a 10-Minute Version of 'All Too Well' (With a Swear Word)". Billboard. Archived from the original on September 13, 2021. Retrieved June 29, 2021.
 9. Aniftos, Rania (November 17, 2020). "Yes, Taylor Swift Recorded a 10-Minute Version of 'All Too Well' (With a Swear Word)". Billboard. Archived from the original on September 13, 2021. Retrieved June 29, 2021.
 10. "Red by Taylor Swift – Credits". Tidal. Archived from the original on September 13, 2021. Retrieved December 15, 2019.
 11. Leahey, Andrew (October 24, 2014). "Liz Rose Sets the Scene for Writing With Taylor Swift". Rolling Stone. Archived from the original on July 9, 2021. Retrieved June 30, 2021.
 12. Dukes, Billy (October 23, 2012). "Hidden Messages in Taylor Swift's 'Red' Liner Notes Revealed". Taste of Country. Archived from the original on April 26, 2019. Retrieved May 21, 2019.
 13. Tiffany, Kaitlyn (October 17, 2017). "With fall comes the return of a fantastic pop culture mystery". The Verge. Archived from the original on December 14, 2019. Retrieved May 21, 2019.
 14. Spanos, Brittany (August 22, 2016). "Ex-Factor: Taylor Swift's Best Songs About Former Boyfriends". Rolling Stone. Archived from the original on July 17, 2018. Retrieved July 21, 2020.
 15. Derschowitz, Jessica; November 12, Jason Lamphier; EST, 2021 at 05:39 PM. "Taylor Swift debuts 'All Too Well' short film with surprise performance". Entertainment Weekly. Archived from the original on November 13, 2021. Retrieved November 13, 2021.


خطای یادکرد: خطای یادکرد: برچسب <ref> برای گروهی به نام «نکته» وجود دارد، اما برچسب <references group="نکته"/> متناظر پیدا نشد. ().