باشگاه فوتبال سرخپوشان دلوار افزار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سرخپوشان دلوار افزار
Delvar Afzar FC.png
نام کاملباشگاه فوتبال سرخپوشان دلوار افزار تهران
تاریخ بنیان‌گذاری۱۳ مهر ۱۳۸۲
تاریخ انحلال۱ آبان ۱۳۸۷ (پس از ۵ سال)
مالکگروه صنعتی دلوار افزار
مدیرعاملایران ایرج قربانی

باشگاه فوتبال سرخپوشان دلوار افزار یک باشگاه فوتبال فروپاشیده ایرانی است که در تهران بنا شده بود. مالک این باشگاه گروه صنعتی دلوار افزار بود. این باشگاه در بیشتر سال‌های حیات خود در لیگ آزادگان به میدان می‌رفت.

تیم دوم پرسپولیس[ویرایش]

سرخپوشان به مدت دو فصل تیم دوم پرسپولیس بود. در روز ۲۸ شهریور ۱۳۸۵، محمدحسن انصاری‌فرد مدیر عامل آن زمان پرسپولیس با مدیر عامل باشگاه سرخپوشان توافقنامه‌ای امضا کرد که بنابر آن، سرخپوشان تیم دوم پرسپولیس شد.[۱] پس از پایان آن فصل فرهاد خیرخواه، آقای گل دسته اول و بهادر عبدی دو بازیکن سرخپوشان به پرسپولیس پیوستند.[۲][۳] پس از تغییر مدیرعامل پرسپولیس رابطهٔ دو باشگاه کمرنگ شد و باشگاه پرسپولیس به برخی تعهدات خود عمل نکرد.[۴]

مربیان[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

  1. «سرخپوشان دلوار افزار تیم دوم پرسپولیس شد». وبگاه تبیان. ۲۹ مرداد ۱۳۸۵. دریافت‌شده در ۱۰ مهر ۱۳۸۷.
  2. «آقای گل لیگ دسته یک در پرسپولیس». روزنامه اعتماد. ۴ مرداد ۱۳۸۶ - شماره ۱۴۵۲. بایگانی‌شده از اصلی در 13 فوریه 2009. دریافت‌شده در ۱ آذر ۱۳۸۷. تاریخ وارد شده در |تاریخ= را بررسی کنید (کمک)
  3. «عبدی به دنبال تسویه حساب مالیاتی». روزنامه ایران ورزشی. ۲۴ تیر ۱۳۸۶ - شماره ۲۸۹۲. دریافت‌شده در ۱ آذر ۱۳۸۷. تاریخ وارد شده در |تاریخ= را بررسی کنید (کمک)
  4. «شکایت از باشگاه پرسپولیس». وبگاه بازیاب. ۳۰ مهر ۱۳۸۷. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۷ فوریه ۲۰۰۹. دریافت‌شده در ۱ آذر ۱۳۸۷.

منابع[ویرایش]

  • مهدی حدادپور، اصغر زارعی (۱۳۸۶سالنامه رسمی و فرهنگ مصور باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس ۱۳۸۶، به کوشش مجری طرح: محمدرضا خجسته.، هنرکده خجسته