بارنز اند نوبل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بارنز اند نوبل در ۱۰۵ خیابان پنجم منهتن نیویورک که از سال ۱۹۳۲ فعالیت می کند.
شعبهٔ اصلی این کتاب فروشی واقع در شمارهٔ ۱۲۲ خیابان پنجم

شرکت بارنز اند نوبل بزرگترین خرده فروشی کتاب در ایالات متحده آمریکا است.[۱] این شرکت به طور عمده از طریق فروشگاه های زنجیره ای کتاب خود که کتاب فروشی های بارنز اند نوبل(به انگلیسی:Barnes & Noble Booksellers) نام دارند فعالیت می کند. شعبهٔ اصلی این کتاب فروشی واقع در شمارهٔ ۱۲۲ خیابان پنجم در ناحیهٔ فلت آیرن منهتن نیویورک است.[۲] همچنین در گذشته بارنز اند نوبل کتابفروشی زنجیره ای کوچکی را هم اداره می کرد که عمدتاً در مراکز خرید قرار داشتند و پس از مدتی منحل شد. این شرکت به واسطهٔ مغازه‌های بزرگ خود که اکثر آنها دارای کافی شاپ‌های استارباکس هستند و به دلیل تخفیف‌های قابل توجه کتاب‌های پرفروش معروف است. بیشتر این فروشگاه‌ها مجله، دی‌وی‌دی، روزنامه، داستان های تصویری، هدایا، بازی ها، موسیقی نیز می‌فروشند. بازی‌های ویدئویی و وسایل وابسته قبلاً در گیم استاپ به‌فروش می‌رسید تا اکتبر ۲۰۰۴ زمانی که از یکدیگر جدا شدند و به صورت شرکت مستقل عمل می کنند. همچنین بارنز اند نوبل با فروش کتاب‌های الکترونیکی نوک و همینطور نشان خود که یک خرس عروسکی به نام بارنزی است شناخته می‌شود. این شرکت (طبق آمار ۳۰ اکتبر ۲۰۱۰) ۷۱۷ فروشگاه را در تمامی ۵۰ ایالت آمریکا و واشینگتن دی.سی. و کتاب فروشی ۶۳۷ دانشگاه رااداره می‌کند و حدود چهار میلیون دانشجو و ۲۵۰٬۰۰۰ کادر دانشگاه را در سرتاسر ایالات متحده خدمات رسانی کرده است.[۳][۴]

پانویس[ویرایش]

  1. «According to the Spring 2005 EquiTrend Brand Study by Harris Interactive: Barnes & Noble Rated America's Number One Retail Brand for Overall Quality for the Fourth Year in a Row». FindArticles، 2008-06-13. بازبینی‌شده در ۳ اکتبر ۲۰۱۱. 
  2. National Sponsorships and Donations «National Sponsorships and Donations». Barnes & Noble. بازبینی‌شده در ۳ اکتبر ۲۰۱۱. 
  3. "For Investors" at barnesandnobleinc.com
  4. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Barnes & Noble». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۱ اکتبر ۲۰۱۱.