اوکراین در بازی‌های المپیک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اوکراین در
Olympics
Flag of Ukraine.svg
کد المپیکUKR
کمیته ملی المپیکNational Olympic Committee of Ukraine
وبگاهwww.noc-ukr.org (اوکراینی) (انگلیسی)
مدال‌ها
طلا
۳۸
نقره
۳۱
برنز
۶۰
مجموع
۱۲۹
حضورها در دوره‌های تابستانی
حضورها در دوره‌های زمستانی
سایر حضورها
پرچم امپراتوری روسیهامپراتوری روسیه (1900–1912)
 اتریش (1896–1912)
 مجارستان (1896–1912)
پرچم چکسلواکیچکسلواکی (1920–1936)
پرچم لهستانلهستان (1924–1936)
پرچم رومانیرومانی (1924–1936)
پرچم اتحاد جماهیر شورویاتحاد جماهیر شوروی (1952–1988)
پرچم تیم متحدتیم متحد (1992)

کشور اوکراین در بازی‌های المپیک توانسته ۱۲۱ مدال در بازی‌های المپیک تابستانی و ۸ مدال در بازی‌های المپیک زمستانی کسب کند.

جدول مدال‌ها[ویرایش]

فهرست مدال‌آوران[ویرایش]

بازی‌های المپیک تابستانی[ویرایش]

مدال نام بازی‌ها وزرش رویداد
11 طلا اینسا کراوتس ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش سه‌گام زنان
11 طلا ولادیمیر کلیچکو ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Boxing pictogram.svg بوکس super heavyweight مردان
11 طلا روستم شاریپوف ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک میله پارالل مردان
11 طلا لیلیا پودکوپایوا ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب هنری انفرادی زنان
11 طلا لیلیا پودکوپایوا ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان floor exercise
11 طلا کاترینا سربریانسکا ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک انفرادی زنان rhythmic all-around
11 طلا Yevhen Braslavets
Ihor Matviyenko
ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Sailing pictogram.svg Sailing کلاس 470 مردان
11 طلا Timur Taymazov ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری ۱۰۸ ک‌گ مردان
11 طلا Vyacheslav Oliynyk ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Wrestling pictogram.svg کشتی ۹۰ ک‌گ فرنگی مردان
22 نقره لیلیا پودکوپایوا ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان balance beam
22 نقره Inna Frolova
Svitlana Maziy
Dina Miftakhutdynova
Olena Ronzhyna
ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Rowing pictogram.svg روئینگ زنان quadruple sculls
33 برنز Olena Sadovnycha ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Archery pictogram.svg تیراندازی با کمان انفرادی زنان
33 برنز Oleksandr Krykun ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرتاب چکش مردان
33 برنز Oleksandr Bagach ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرتاب وزنه مردان
33 برنز Inha Babakova ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش ارتفاع زنان
33 برنز Oleh Kyryukhin ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Boxing pictogram.svg بوکس light flyweight مردان
33 برنز ایهور کوروبچینسکی
Oleh Kosyak
گریگوری میسوتین
Volodymyr Shamenko
روستم شاریپوف
Olexander Svitlichni
Yuri Yermakov
ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب هنری تیمی زنان
33 برنز اولنا ویتریچنکو ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک rhythmic شش اسباب انفرادی زنان
33 برنز Olena Pakholchyk
Ruslana Taran
ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Sailing pictogram.svg Sailing کلاس 470 زنان
33 برنز Denys Hotfrid ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری ۹۹ ک‌گ مردان
33 برنز البروس تدیف ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Wrestling pictogram.svg کشتی آزاد ۶۲ ک‌گ مردان
33 برنز Zaza Zazirov ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Wrestling pictogram.svg کشتی آزاد ۶۸ ک‌گ مردان
33 برنز Andriy Kalashnykov ایالات متحده آمریکا ۱۹۹۶ Wrestling pictogram.svg کشتی فرنگی ۵۲ ک‌گ مردان
11 طلا Mykola Milchev استرالیا ۲۰۰۰ Shooting pictogram.svg تیراندازی مردان skeet
11 طلا یانا کلوچکووا استرالیا ۲۰۰۰ Swimming pictogram.svg شنا زنان 200 متر انفرادی مختلط
11 طلا یانا کلوچکووا استرالیا ۲۰۰۰ Swimming pictogram.svg شنا زنان 400 متر انفرادی مختلط
22 نقره Nataliya Burdeyna
Olena Sadovnycha
Kateryna Serdyuk
استرالیا ۲۰۰۰ Archery pictogram.svg تیراندازی با کمان تیمی زنان
22 نقره آندرس کوتلنیک استرالیا ۲۰۰۰ Boxing pictogram.svg بوکس lightweight مردان
22 نقره Serhiy Dotsenko استرالیا ۲۰۰۰ Boxing pictogram.svg بوکس welterweight مردان
22 نقره Serhiy Cherniavskiy
سرگی ماتویف
Alexander Symonenko
Oleksandr Fedenko
استرالیا ۲۰۰۰ Cycling (road) pictogram.svg دوچرخه‌سواری تعقیبی تیمی مردان
22 نقره الکساندر برش
والری هونچاروف
Ruslan Mezentsev
Valeri Pereshkura
Olexander Svitlichni
رومن زوزولی (ژیمناست)
استرالیا ۲۰۰۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب هنری تیمی مردان
22 نقره Oxana Tsyhuleva استرالیا ۲۰۰۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک ترامپولین زنان
22 نقره دنیس سیلانتیف استرالیا ۲۰۰۰ Swimming pictogram.svg شنا مردان 200 metre butterfly
22 نقره یانا کلوچکووا استرالیا ۲۰۰۰ Swimming pictogram.svg شنا زنان 800 metre freestyle
22 نقره Yevhen Buslovych استرالیا ۲۰۰۰ Wrestling pictogram.svg کشتی مردان آزاد ۵۸ ک‌گ
22 نقره Davyd Saldadze استرالیا ۲۰۰۰ Wrestling pictogram.svg کشتی مردان فرنگی ۹۷ ک‌گ
33 برنز Roman Shchurenko استرالیا ۲۰۰۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان long jump
33 برنز Olena Hovorova استرالیا ۲۰۰۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش سه‌گام زنان
33 برنز وولودیمر سیدورنکو استرالیا ۲۰۰۰ Boxing pictogram.svg بوکس مردان flyweight
33 برنز Serhiy Danylchenko استرالیا ۲۰۰۰ Boxing pictogram.svg بوکس مردان bantamweight
33 برنز Andriy Fedchuk استرالیا ۲۰۰۰ Boxing pictogram.svg بوکس light heavyweight مردان
33 برنز Iryna Yanovych استرالیا ۲۰۰۰ Cycling (road) pictogram.svg دوچرخه‌سواری زنان sprint
33 برنز Ganna Sorokina
Olena Zhupina
استرالیا ۲۰۰۰ Diving pictogram.svg شیرجه زنان synchronized 3 متر springboard
33 برنز الکساندر برش استرالیا ۲۰۰۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب هنری انفرادی مردان
33 برنز Ruslan Mashurenko استرالیا ۲۰۰۰ Judo pictogram.svg جودو ۹۰ ک‌گ مردان
33 برنز Olena Pakholchyk
Ruslana Taran
استرالیا ۲۰۰۰ Sailing pictogram.svg Sailing کلاس 470 زنان
11 طلا والری هونچاروف یونان ۲۰۰۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک میله پارالل مردان
11 طلا یوری نیکیتین (ژیمناست) یونان ۲۰۰۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک ترامپولین مردان
11 طلا اولنا کوستویچ یونان ۲۰۰۴ Shooting pictogram.svg تیراندازی تپانچه بادی ۱۰ متر زنان
11 طلا یانا کلوچکووا یونان ۲۰۰۴ Swimming pictogram.svg شنا زنان 200 متر انفرادی مختلط
11 طلا یانا کلوچکووا یونان ۲۰۰۴ Swimming pictogram.svg شنا زنان 400 متر انفرادی مختلط
11 طلا Nataliya Skakun یونان ۲۰۰۴ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری زنان ۶۳ ک‌گ
11 طلا البروس تدیف یونان ۲۰۰۴ Wrestling pictogram.svg کشتی مردان آزاد ۶۶ ک‌گ
11 طلا Iryna Merleni یونان ۲۰۰۴ Wrestling pictogram.svg کشتی زنان آزاد ۴۸ ک‌گ
22 نقره Olena Krasovska یونان ۲۰۰۴ Athletics pictogram.svg دو و میدانی زنان 100 metres hurdles
22 نقره Roman Hontyuk یونان ۲۰۰۴ Judo pictogram.svg جودو مردان ۸۱ ک‌گ
22 نقره George Leonchuk
Rodion Luka
یونان ۲۰۰۴ Sailing pictogram.svg Sailing کلاس 49er
22 نقره Ganna Kalinina
Svitlana Matevusheva
Ruslana Taran
یونان ۲۰۰۴ Sailing pictogram.svg Sailing کلاس Yngling
22 نقره Ihor Razoronov یونان ۲۰۰۴ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری مردان ۱۰۵ ک‌گ
33 برنز Dmytro Hrachov
Viktor Ruban
Oleksandr Serdyuk
یونان ۲۰۰۴ Archery pictogram.svg تیراندازی با کمان تیمی مردان
33 برنز Tetyana Tereshchuk-Antipova یونان ۲۰۰۴ Athletics pictogram.svg دو و میدانی زنان 400 metres hurdles
33 برنز Vita Styopina یونان ۲۰۰۴ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش ارتفاع زنان
33 برنز Hanna Balabanova
Olena Cherevatova
Inna Osypenko
Tetyana Semykina
یونان ۲۰۰۴ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی زنان K-4 500 metres
33 برنز Vladyslav Tretiak یونان ۲۰۰۴ Fencing pictogram.svg شمشیربازی سابر مردان
33 برنز آنا بسونووا یونان ۲۰۰۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان rhythmic شش اسباب انفرادی
33 برنز یونان ۲۰۰۴ Handball pictogram.svg هندبال تورنمنت زنان
33 برنز Serhiy Biloushchenko
Serhiy Hryn
Oleh Lykov
Leonid Shaposhnykov
یونان ۲۰۰۴ Rowing pictogram.svg روئینگ مردان quadruple sculls
33 برنز آندری سردینوف یونان ۲۰۰۴ Swimming pictogram.svg شنا مردان 100 metre butterfly
11 طلا Viktor Ruban چین ۲۰۰۸ Archery pictogram.svg تیراندازی با کمان مردان individual
11 طلا ناتالیا دوبرینسکا چین ۲۰۰۸ Athletics pictogram.svg دو و میدانی زنان heptathlon
11 طلا واسیل لوماچنکو چین ۲۰۰۸ Boxing pictogram.svg بوکس مردان featherweight
11 طلا Inna Osypenko چین ۲۰۰۸ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی زنان K-1 500 metres
11 طلا اولگا خارلان
Olena Khomrova
Halyna Pundyk
Olha Zhovnir
چین ۲۰۰۸ Fencing pictogram.svg شمشیربازی سابر تیمی زنان
11 طلا Oleksandr Petriv چین ۲۰۰۸ Shooting pictogram.svg تیراندازی تپانچه آتش سریع ۲۵ متر مردان
11 طلا آرتور آیوازیان چین ۲۰۰۸ Shooting pictogram.svg تیراندازی تفنگ درازکش ۵۰ متر مردان
22 نقره Iryna Lishchynska چین ۲۰۰۸ Athletics pictogram.svg دو و میدانی زنان 1500 metres
22 نقره Jury Sukhorukov چین ۲۰۰۸ Shooting pictogram.svg تیراندازی مردان 50 metre rifle three positions
22 نقره Andriy Stadnik چین ۲۰۰۸ Wrestling pictogram.svg کشتی آزاد ۶۶ ک‌گ مردان
22 نقره Olena Antonova چین ۲۰۰۸ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرتاب دیسک زنان
33 برنز Nataliya Tobias چین ۲۰۰۸ Athletics pictogram.svg دو و میدانی 1500 متر زنان
33 برنز ویاچسلاف گلازکوف چین ۲۰۰۸ Boxing pictogram.svg بوکس super heavyweight مردان
33 برنز Yuriy Cheban چین ۲۰۰۸ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی مردان C-1 500 metres متر مردان
33 برنز لسیا کالیتوفسکا چین ۲۰۰۸ Cycling (road) pictogram.svg دوچرخه‌سواری زنان individual pursuit
33 برنز Illya Kvasha
Oleksiy Pryhorov
چین ۲۰۰۸ Diving pictogram.svg شیرجه مردان synchronized 3 metre springboard
33 برنز اولکساندر وورووبیوف چین ۲۰۰۸ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک مردان rings
33 برنز آنا بسونووا چین ۲۰۰۸ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک rhythmic شش اسباب انفرادی زنان
33 برنز Roman Hontyuk چین ۲۰۰۸ Judo pictogram.svg جودو مردان ۸۱ ک‌گ
33 برنز Taras Danko چین ۲۰۰۸ Wrestling pictogram.svg کشتی آزاد ۸۴ ک‌گ مردان
33 برنز آرمن واردانیان چین ۲۰۰۸ Wrestling pictogram.svg کشتی فرنگی ۶۶ ک‌گ مردان
33 برنز Iryna Merleni چین ۲۰۰۸ Wrestling pictogram.svg کشتی آزاد ۴۸ ک‌گ زنان
11 طلا واسیل لوماچنکو بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Boxing pictogram.svg بوکس lightweight مردان
11 طلا اولکساندر اوسیک بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Boxing pictogram.svg بوکس heavyweight مردان
11 طلا Yuriy Cheban بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Canoeing (flatwater) pictogram.svg کانو و کایاک مردان C-1 200 metres
11 طلا Yana Shemyakina بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Fencing pictogram.svg شمشیربازی اپه زنان
11 طلا Yana Dementyeva
Nataliya Dovhodko
Anastasiya Kozhenkova
Kateryna Tarasenko
بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Rowing pictogram.svg روئینگ زنان quadruple sculls
11 طلا اولکسی توروختی بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری مردان ۱۰۵ ک‌گ
22 نقره Denys Berinchyk بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Boxing pictogram.svg بوکس light welterweight مردان
22 نقره Inna Osypenko بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Canoeing (flatwater) pictogram.svg کانو و کایاک K-1 200 متر زنان
22 نقره Inna Osypenko بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Canoeing (flatwater) pictogram.svg کانو و کایاک K-1 500 متر زنان
22 نقره والری آندریتسوف بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Wrestling pictogram.svg کشتی آزاد ۹۶ ک‌گ مردان
33 برنز Olesya Povh
Hrystyna Stuy
Mariya Ryemyen
Yelyzaveta Bryzhina
بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی زنان ۴ × 100 metres relay
33 برنز اولگا سالادوخا بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش سه‌گام زنان
33 برنز Taras Shelestyuk بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Boxing pictogram.svg بوکس welterweight مردان
33 برنز اولکساندر گووزدیک بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Boxing pictogram.svg بوکس light heavyweight مردان
33 برنز اولگا خارلان بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Fencing pictogram.svg شمشیربازی سابر زنان
33 برنز ایهور رادیفیلوف بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک مردان vault
33 برنز اولنا کوستویچ بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Shooting pictogram.svg تیراندازی 10 تپانچه بادی ۱۰ متر زنان
33 برنز اولنا کوستویچ بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Shooting pictogram.svg تیراندازی تپانچه بادی 25 متر زنان
33 برنز Yulia Paratova بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری ۵۳ ک‌گ زنان
33 برنز Alina Lohvynenko
Olha Zemlyak
Hanna Yaroshchuk
Nataliya Pyhyda
بریتانیای کبیر ۲۰۱۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی زنان
11 طلا Yuriy Cheban برزیل ۲۰۱۶ Canoeing (flatwater) pictogram.svg کانو و کایاک C-1 200 متر مردان
11 طلا اوله ورنیایف برزیل ۲۰۱۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک میله پارالل مردان
22 نقره اولگا خارلان
Alina Komashchuk
Olena Kravatska
Olena Voronina
برزیل ۲۰۱۶ Fencing pictogram.svg شمشیربازی سابر تیمی زنان
22 نقره اوله ورنیایف برزیل ۲۰۱۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب هنری انفرادی مردان
22 نقره Pavlo Tymoshchenko برزیل ۲۰۱۶ Modern pentathlon pictogram.svg پنج‌گانه مدرن انفرادی مردان
22 نقره Serhiy Kulish برزیل ۲۰۱۶ Shooting pictogram.svg تیراندازی تفنگ بادی ۱۰ متر مردان
22 نقره ژان بلنیوک برزیل ۲۰۱۶ Wrestling pictogram.svg کشتی فرنگی ۸۵ ک‌گ مردان
33 برنز بودان بوندارنکو برزیل ۲۰۱۶ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش ارتفاع مردان
33 برنز Dmytro Ianchuk
Taras Mishchuk
برزیل ۲۰۱۶ Canoeing (flatwater) pictogram.svg کانو و کایاک C-2 1000 متر مردان
33 برنز اولگا خارلان برزیل ۲۰۱۶ Fencing pictogram.svg شمشیربازی سابر زنان
33 برنز گانا ریزاتدینووا برزیل ۲۰۱۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک rhythmic شش اسباب انفرادی زنان

بازی‌های المپیک زمستانی[ویرایش]

مدال نام بازی‌ها ورزش رویداد
11 طلا Oksana Baiul نروژ ۱۹۹۴ Figure skating pictogram.svg [[Figure skating at the 1994 Winter Olympics|اسکیت نمایشی]] تکنفره بانوان
33 برنز Valentina Tserbe نروژ ۱۹۹۴ Biathlon pictogram.svg [[Biathlon at the 1994 Winter Olympics|ورزش دوگانه]] زنان sprint
22 نقره Olena Petrova ژاپن ۱۹۹۸ Biathlon pictogram.svg [[Biathlon at the 1998 Winter Olympics|ورزش دوگانه]] انفرادی زنان
33 برنز Lilia Efremova ایتالیا ۲۰۰۶ Biathlon pictogram.svg [[Biathlon at the 2006 Winter Olympics|ورزش دوگانه]] زنان sprint
33 برنز Elena Grushina
Ruslan Goncharov
ایتالیا ۲۰۰۶ Figure skating pictogram.svg [[Figure skating at the 2006 Winter Olympics|اسکیت نمایشی]] رقص روی یخ
11 طلا ویتا سمرنکو
Juliya Dzhyma
Valj Semerenko
اولنا پیدروشنا
روسیه ۲۰۱۴ Biathlon pictogram.svg [[Biathlon at the 2014 Winter Olympics|ورزش دوگانه]] زنان relay
33 برنز ویتا سمرنکو روسیه ۲۰۱۴ Biathlon pictogram.svg [[Biathlon at the 2014 Winter Olympics|ورزش دوگانه]] زنان sprint
11 طلا Oleksandr Abramenko کره جنوبی ۲۰۱۸ Freestyle skiing pictogram.svg [[Freestyle skiing at the 2018 Winter Olympics|اسکی نمایشی]] مردان aerials

پرچم‌داران[ویرایش]

برجسته‌ترین[ویرایش]

The most prominent
Olympian 1 2 3 Total
یانا کلوچکووا (شنا در بازی‌های المپیک تابستانی) ۴ ۱ ۰ ۵
لیلیا پودکوپایوا (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۱ ۰ ۳
Yuriy Cheban (قایق‌رانی) ۲ ۰ ۱ ۳
واسیل لوماچنکو (بوکس در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۰ ۰ ۲
Inna Osypenko (قایق‌رانی) ۱ ۲ ۱ ۴
اولگا خارلان (شمشیربازی در بازی‌های المپیک تابستانی) ۱ ۱ ۲ ۴
اولنا کوستویچ (تیراندازی در بازی‌های المپیک تابستانی) ۱ ۰ ۲ ۳

فهرست مدال‌آوران شوروی[ویرایش]

List of Soviet medalists recognized by the Ukrainian NOC.[۱]

بازی‌های المپیک تابستانی[ویرایش]

مدال نام بازی‌ها ورزش رویداد
11 طلا نینا بوچاروا فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان چوب موازنه
11 طلا ماریا گوروخفسکایا فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) زنان
11 طلا تیم شوروی فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب زنان (2 out of 8)
11 طلا ویکتور چوکارین فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح مردان
11 طلا ویکتور چوکارین فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک خرک حلقه مردان
11 طلا ویکتور چوکارین فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) مردان
11 طلا تیم شوروی فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب مردان (2 out of 8)
11 طلا Yakiv Punkin فنلاند ۱۹۵۲ Wrestling pictogram.svg کشتی کشتی فرنگی مردان
22 نقره نینا بوچاروا فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) زنان
22 نقره ماریا گوروخفسکایا فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان چوب موازنه
22 نقره ماریا گوروخفسکایا فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی زنان
22 نقره ماریا گوروخفسکایا فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
22 نقره ماریا گوروخفسکایا فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
22 نقره تیم شوروی فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان portable apparatus (2 out of 8)
22 نقره ویکتور چوکارین فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک میله پارالل مردان
22 نقره ویکتور چوکارین فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک دارحلقه مردان
22 نقره Heorhiy Zhylin
Ihor Yemchuk
فنلاند ۱۹۵۲ Rowing pictogram.svg روئینگ مردان double scull
33 برنز Dmytro Leonkin فنلاند ۱۹۵۲ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک دارحلقه مردان
11 طلا لاریسا لاتینینا استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی زنان
11 طلا لاریسا لاتینینا استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
11 طلا لاریسا لاتینینا استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) زنان
11 طلا تیم شوروی استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب زنان (2 out of 6)[الف]
11 طلا ویکتور چوکارین استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک میله پارالل مردان
11 طلا ویکتور چوکارین استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) مردان
11 طلا بوریس شاخلین استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک خرک حلقه مردان
11 طلا تیم شوروی استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب مردان (3 out of 6)
11 طلا تیم شوروی استرالیا ۱۹۵۶ Modern pentathlon pictogram.svg پنج‌گانه مدرن شش اسباب مردان (1 out of 3)[ب]
11 طلا Vitali Romanenko استرالیا ۱۹۵۶ Shooting pictogram.svg تیراندازی مردان running deer
11 طلا Ihor Rybak استرالیا ۱۹۵۶ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری lightweight مردان
22 نقره لاریسا لاتینینا استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
22 نقره ویکتور چوکارین استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی مردان
22 نقره یوری تیتوف استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک بارفیکس مردان
22 نقره تیم شوروی استرالیا ۱۹۵۶ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان relay (1 out of 4)[پ]
33 برنز تیم شوروی استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان portable apparatus (2 out of 6)[ت]
33 برنز ویکتور چوکارین استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک خرک حلقه مردان
33 برنز یوری تیتوف استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) مردان
33 برنز یوری تیتوف استرالیا ۱۹۵۶ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک مردان all vault
33 برنز Soviet Union استرالیا ۱۹۵۶ Rowing pictogram.svg روئینگ مردان coxed pair (2 out of 3)[ث]
33 برنز Nadezhda Konyayeva استرالیا ۱۹۵۶ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرتاب نیزه زنان
33 برنز Soviet Union استرالیا ۱۹۵۶ Fencing pictogram.svg شمشیربازی سابر تیمی مردان (1 out of 5)[ج]
33 برنز Mikhail Shakhov استرالیا ۱۹۵۶ Wrestling pictogram.svg کشتی مردان آزاد (bantamweight)
11 طلا لاریسا لاتینینا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) زنان
11 طلا لاریسا لاتینینا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی زنان
11 طلا پولینا آستاخوا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
11 طلا مارگاریتا نیکولائفا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
11 طلا اتحاد شوروی ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب زنان (3 out of 6)
11 طلا بوریس شاخلین ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) مردان
11 طلا بوریس شاخلین ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک میله پارالل مردان
11 طلا بوریس شاخلین ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک خرک حلقه مردان
11 طلا بوریس شاخلین ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح مردان
11 طلا ورا کریپکینا ایتالیا ۱۹۶۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش طول زنان
11 طلا لیودمیلا شوتسووا ایتالیا ۱۹۶۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی 800 متر زنان
11 طلا وولودیمیر هولوبنیچی ایتالیا ۱۹۶۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی سرعت مردان
11 طلا ایوان بوهدن ایتالیا ۱۹۶۰ Wrestling pictogram.svg کشتی جهان یونانی رومی مردان (heavyweight)
22 نقره لاریسا لاتینینا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک چوب موازنه زنان
22 نقره لاریسا لاتینینا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
22 نقره پولینا آستاخوا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی زنان
22 نقره بوریس شاخلین ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک دارحلقه مردان
22 نقره یوری تیتوف ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی مردان
22 نقره Soviet Union ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب مردان (2 out of 6)
22 نقره والری برومل ایتالیا ۱۹۶۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش ارتفاع مردان
22 نقره Soviet Union ایتالیا ۱۹۶۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان relay (1 out of 4)[چ]
22 نقره Vladimir Synyavsky ایتالیا ۱۹۶۰ Wrestling pictogram.svg کشتی کشتی آزاد مردان (lightweight)
22 نقره Soviet Union ایتالیا ۱۹۶۰ Basketball pictogram.svg بسکتبال مردان (1 out of 12)[ح]
33 برنز لاریسا لاتینینا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
33 برنز پولینا آستاخوا ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) زنان
33 برنز یوری تیتوف ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) مردان
33 برنز بوریس شاخلین ایتالیا ۱۹۶۰ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک بارفیکس مردان
33 برنز ایگور تر-هوهانیسیان ایتالیا ۱۹۶۰ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان پرش طول
33 برنز Soviet Union ایتالیا ۱۹۶۰ Cycling (road) pictogram.svg دوچرخه‌سواری مردان track (تعقیبی، 1 out of 4)[خ]
11 طلا لاریسا لاتینینا ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی زنان
11 طلا پولینا آستاخوا ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
11 طلا Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب زنان (2 out of 6)
11 طلا بوریس شاخلین ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک | بارفیکس| مردان
11 طلا Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Volleyball (indoor) pictogram.svg والیبال مردان (3 out of 12)[د]
11 طلا لئونید ژابوتینسکی ژاپن ۱۹۶۴ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری heavyweight مردان
11 طلا گریگوری کریس ژاپن ۱۹۶۴ Fencing pictogram.svg شمشیربازی اپه مردان (انفرادی)
11 طلا گالینا پروزومنخکیکوا ژاپن ۱۹۶۴ Swimming pictogram.svg شنا شنای قورباغه زنان
11 طلا Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی مردان C-2 (1 out of 2)[ذ]
11 طلا Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی مردان K-4 (1 out of 4)[ر]
22 نقره لاریسا لاتینینا ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک پارالل ناهم‌سطح زنان
22 نقره لاریسا لاتینینا ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) زنان
22 نقره پولینا آستاخوا ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک حرکات زمینی زنان
22 نقره بوریس شاخلین ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) مردان
22 نقره یوری تیتوف ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک بارفیکس مردان
22 نقره Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب مردان (2 out of 6)
22 نقره Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Volleyball (indoor) pictogram.svg والیبال زنان (2 out of 12)[ز]
22 نقره Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Basketball pictogram.svg بسکتبال مردان (1 out of 12)[ژ]
22 نقره جئورگی پروکوپنکو ژاپن ۱۹۶۴ Swimming pictogram.svg شنا مردان شنای قورباغه
22 نقره Vladlen Trostyansky ژاپن ۱۹۶۴ Wrestling pictogram.svg کشتی جهان یونانی رومی مردان (bantamweight)
33 برنز لاریسا لاتینینا ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک زنان چوب موازنه
33 برنز پولینا آستاخوا ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک شش اسباب (انفرادی) زنان
33 برنز بوریس شاخلین ژاپن ۱۹۶۴ Gymnastics (artistic) pictogram.svg ژیمناستیک دارحلقه مردان
33 برنز Ivan Belyayev ژاپن ۱۹۶۴ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان steeplechase
33 برنز وولودیمیر هولوبنیچی ژاپن ۱۹۶۴ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان پیاده‌روی (20 کیلومتر)
33 برنز Soviet Union ژاپن ۱۹۶۴ Swimming pictogram.svg شنا مردان شنای مختلط (1 out of 4)[س]
11 طلا وولودیمیر هولوبنیچی مکزیک ۱۹۶۸ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پیاده‌روی (20 کیلومتر) مردان
11 طلا Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Volleyball (indoor) pictogram.svg والیبال مردان (7 out of 12)[ش]
11 طلا لئونید ژابوتینسکی مکزیک ۱۹۶۸ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری heavyweight مردان
11 طلا Boris Gurevich مکزیک ۱۹۶۸ Wrestling pictogram.svg کشتی کشتی آزاد (87 kg) مردان
11 طلا والنتین مانکین مکزیک ۱۹۶۸ Sailing pictogram.svg Sailing مردان فین
11 طلا Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Fencing pictogram.svg شمشیربازی مردان سابر تیمی (1 out of 5)[ص]
11 طلا Aleksandr Shaparenko
ولادیمیر ایوانوویچ موروزوف
مکزیک ۱۹۶۸ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی C-۲ مردان
22 نقره گریگوری کریس مکزیک ۱۹۶۸ Fencing pictogram.svg شمشیربازی اپه مردان
22 نقره Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Fencing pictogram.svg شمشیربازی مردان team épée (2 out of 5)[ض]
22 نقره Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Fencing pictogram.svg شمشیربازی مردان team foil (2 out of 5)[ط]
22 نقره Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Modern pentathlon pictogram.svg پنج‌گانه مدرن مردان (2 out of 3)[ظ]
22 نقره Vladimir Belyaev مکزیک ۱۹۶۸ Weightlifting pictogram.svg وزنه‌برداری light heavyweight مردان
22 نقره Aleksandr Shaparenko مکزیک ۱۹۶۸ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی K-۱ مردان
22 نقره Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Water polo pictogram.svg واترپلو مردان (1 out of 11)[ع]
33 برنز Pavel Lednev مکزیک ۱۹۶۸ Modern pentathlon pictogram.svg پنج‌گانه مدرن مردان (انفرادی)
33 برنز Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Basketball pictogram.svg بسکتبال مردان (1 out of 12)[غ]
33 برنز Valentina Kozyr مکزیک ۱۹۶۸ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرش ارتفاع زنان
33 برنز Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Swimming pictogram.svg شنا مردان شنای مختلط (2 out of 4)[ف]
33 برنز Vladimir Musalimov مکزیک ۱۹۶۸ Boxing pictogram.svg بوکس welterweight مردان
33 برنز Soviet Union مکزیک ۱۹۶۸ Rowing pictogram.svg روئینگ مردان eight (2 out of 9)[ق]
11 طلا والری بورزوف آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان دو سرعت (100 metres)
11 طلا والری بورزوف آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی دو سرعت (200 متر) مردان
11 طلا میکولا آویلود آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی دهگانه مردان
11 طلا آناتولی بوندارچوک آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی پرتاب چکش مردان
11 طلا والنتین مانکین
Vitali Dyrdyra
آلمان غربی ۱۹۷۲ Sailing pictogram.svg Sailing مردان Tempest
11 طلا Aleksandr Shaparenko آلمان غربی ۱۹۷۲ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی مردان sprint (K-1)
11 طلا Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی مردان spring (K-4) (3 out of 4)[ک]
11 طلا Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Water polo pictogram.svg واترپلو مردان (1 out of 11)[گ]
11 طلا Yakiv Zheleznyak آلمان غربی ۱۹۷۲ Shooting pictogram.svg تیراندازی مردان running target
11 طلا Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Basketball pictogram.svg بسکتبال مردان (2 out of 12)[ل]
11 طلا Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی زنان sprint (K-2, 1 out of 2)[م]
11 طلا Yulia Ryabchinskaya آلمان غربی ۱۹۷۲ Canoeing (flatwater) pictogram.svg قایق‌رانی زنان sprint (K-1)
11 طلا Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Modern pentathlon pictogram.svg پنج‌گانه مدرن مردان (2 out of 3)[ن]
11 طلا ولادیمیر سیمنیتس
ایگور تسلوالینکوف
آلمان غربی ۱۹۷۲ Cycling (road) pictogram.svg دوچرخه‌سواری مردان track (tandem)
22 نقره Yevhen Arzhanov آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان track (800 metres)
22 نقره Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان relay (4×100 metres, 1 out of 4)[و]
22 نقره وولودیمیر هولوبنیچی آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی سرعت
22 نقره Leonid Lytvynenko آلمان غربی ۱۹۷۲ Athletics pictogram.svg دو و میدانی مردان دهگانه
22 نقره Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Fencing pictogram.svg شمشیربازی مردان فلوره (2 out of 5)[ه]
22 نقره Boris Onischenko آلمان غربی ۱۹۷۲ Modern pentathlon pictogram.svg پنج‌گانه مدرن مردان
22 نقره Boris Melnik آلمان غربی ۱۹۷۲ Shooting pictogram.svg تیراندازی مردان free rifle three positions
33 برنز Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Football pictogram.svg فوتبال مردان (7 out of 19)[ی]
33 برنز Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Fencing pictogram.svg شمشیربازی اپه مردان (2 out of 5)[اا]
33 برنز Soviet Union آلمان غربی ۱۹۷۲ Volleyball (indoor) pictogram.svg والیبال مردان (2 out of 12)[اب]
33 برنز Pavel Lednev آلمان غربی ۱۹۷۲ Modern pentathlon pictogram.svg پنج‌گانه مدرن مردان
33 برنز Anatoliy Novikov آلمان غربی ۱۹۷۲ Judo pictogram.svg جودو مردان half middleweight

بازی‌های المپیک زمستانی[ویرایش]

مدال نام بازی‌ها ورزش رویداد
11 طلا Ivan Biakov اتریش ۱۹۷۶ Biathlon pictogram.svg Biathlon Men's relay
22 نقره Alexander Batyuk یوگسلاوی ۱۹۸۴ Cross country skiing pictogram.svg Cross-country skiing Men's relay
33 برنز Viktor Petrenko کانادا ۱۹۸۸ Figure skating pictogram.svg Figure skating تکنفره مردان
11 طلا Viktor Petrenko فرانسه ۱۹۹۲ Figure skating pictogram.svg Figure skating تکنفره مردان
11 طلا Alexei Zhitnik فرانسه ۱۹۹۲ Ice hockey pictogram.svg Ice hockey تورنمنت مردان

برجسته‌ترین[ویرایش]

Latynina during the vault award ceremony at the 1964 Olympics
The most prominent
Olympian 1 2 3 Total
لاریسا لاتینینا (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۹ ۵ ۳ ۱۷
بوریس شاخلین (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۷ ۴ ۲ ۱۳
ویکتور چوکارین (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۷ ۳ ۱ ۱۱
پولینا آستاخوا (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۵ ۲ ۳ ۱۰
ماریا گوروخفسکایا (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۵ ۰ ۷
نینا بوچاروا (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۲ ۰ ۴
وولودیمیر هولوبنیچی (دو و میدانی در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۱ ۱ ۴
Aleksandr Shaparenko (قایق‌رانی) ۲ ۱ ۰ ۳
والری بورزوف (دو و میدانی در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۱ ۰ ۳
یوری پویارکوف (والیبال در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۰ ۱ ۳
مارگاریتا نیکولائفا (ژیمناستیک در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۰ ۰ ۲
لئونید ژابوتینسکی (وزنه‌برداری در بازی‌های المپیک تابستانی) ۲ ۰ ۰ ۲

جستارهای وابسته[ویرایش]

توضیحات[ویرایش]

  1. including پولینا آستاخوا
  2. شامل Ivan Deriuhin
  3. including Leonid Bartenev
  4. including پولینا آستاخوا
  5. including Heorhiy Zhylin و Ihor Yemchuk
  6. including Yevhen Cherepovsky
  7. including Leonid Bartenev
  8. including Albert Valtin
  9. including لئونید کلومبت
  10. including Yury Vengerovsky, ادوارد سیبیریاکوف، و یوری پویارکوف
  11. including Andrei Khimich
  12. including Nikolai Chuzhikov
  13. including Lyudmila Gureyeva و Valentina Mishak
  14. including Mykola Bahley
  15. including تاتیانا دویاتوا
  16. including یوری پویارکوف، Volodymyr Byelyayev, Yevgeni Lapinsky, Vladimir Ivanov, Boris Tereshchuk, Viktor Mikhalchuk, و Vasilius Matushevas
  17. including ویکتور سیدیاک
  18. including گریگوری کریس و Iosif Vitebsky
  19. including Vasili Stankovich و Viktor Putyatin
  20. including Pavel Lednev و Boris Onishchenko
  21. including Aleksei Barkalov
  22. including Anatoli Polivoda
  23. including Yuriy Hromak و Vladimir Nemshilov
  24. including Valentyn Kravchuk و Volodymyr Sterlik
  25. including Yuri Filatov, Yuri Stetsenko, و ولادیمیر ایوانوویچ موروزوف
  26. including Aleksei Barkalov
  27. including Sergei Kovalenko و Anatoli Polivoda
  28. including Yekaterina Kuryshko
  29. including Pavel Lednev و Boris Onischenko
  30. including والری بورزوف
  31. including Vasyl Stankovych و Victor Putyatin
  32. including اولگ بلوخین، Yuri Eliseev, Viktor Kolotov, Vladimir Onishchenko, Yevgeni Rudakov, Vyacheslav Semyonov, و Anatoli Kuksov
  33. including گریگوری کریس و Sergei Paramonov
  34. including یوری پویارکوف و Yevhen Lapinsky

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

اوکراین در بازی‌های المپیک