اوسی کت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

اوسی کت یک نژاد گربه است که مانند گربه وحشی است و هیچ DNA مربوط به آن ها ندارد.نژادی است که مانند یک گربه وحشی دیده می شود اما خلق و خوی یک حیوان خانگی را داراست.آن را به خاطر شباهتش به آسلات ؛ اوسی کت نامگذاری کردند.این نژاد از نژاد گربه سیامی و گربه حبشی تشکیل شده است.بعدها،آمریکایی ها رنگ نقره ای را برای این نژاد درست کردند.

تاریخ[ویرایش]

اولین پرورش دهندگان اوسی کت ها؛ شخصی به نام ویرجینیا دلی بود،در سال ۱۹۶۴ در شهر برکلی میشیگان اقدام به اصلاح نژاد گربه سیامی کرد.که برای این کار از نژاد گربه حبشی استفاده کرد که ظاهراً نسل اول توله گربه ها؛ گربه های حبشی بوده اند.اما در نسل دوم؛ بین توله گربه ها یکی از آن ها با بقیه تفاوت داشت که او اولین گربه نژاد اوسی کت بود که نامش را تونگا گذاشتند.بالاخره تونگا به فروش گذاشته شدو تصمیم گرفته شد که اوسی کت های بیشتری تولید شود.

دگر پرورش دهندگان نژادهای دیگر برای کسب پول بیشتر تصمیم گرفتند این نژاد را توسعه دهند.در ابتدا اوسی کت برای ثبت نام در انجمن CFA پذیرفته شد.,و برای نمایش به آن مسابقه رفت و در سال ۱۹۸۷ توانست قهرمانی را کسب کند.امروزه اوسی کت در سراسر جهان یافت می شود، که به دلیل خلق و خوی آرام ، اما ظاهر وحشی محبوب است.

ظاهر[ویرایش]

تا حالا دوازده رنگ برای اوسی کت توسط انجمن دوستداران گربه تصویب شده.این ها رنگ های استاندار اوسی کت هستند:قهوه ای;شکلاتی;دارچینی;آبی;اسطوخدوسی;زرد;نقره ای;سیاه;شکلاتی مایل به نقره ای;اسطوخدوسی مایل به نقره ای;آبی مایل به نقره ای;دارچینی مایل به نقره ای هستند.اوسی کت ها چشم های بادامی شکل دارند.آن ها همچنین درای بدنی قوی و کشیده و همینطور پاهای عضلانی و چنگال های بیضی شکل دارند.گوش آنها در زاویه ی ۴۵ درجه قرار گرفته است.

خلق و خوی[ویرایش]

اوسی کت ها رفتاری دوستانه و اجتماعی داردند و در برابر غریبه ها خجالت نمی‌کشند.این باعث می شود آنها حیوانات خانگی محبوبی باشند و آنها می توانند با حیوانات خانگی دیگر مانند سگ ها و ... روابط خوبی داشته باشند.خلق و خوی آنها شبیه به یک سگ است و اغلب به عنوان یک "سگ در بدن گربه" نامیده می شود.بیشتر آنها می توانند مانند سگ ها اموزش ببینند و حتی آنها بر خلاف گربه هایدیگر از آب خوششان می آید.