سبزی‌خردکن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

سبزی خردکن دستگاهی ویژه خرد کردن سبزی است. این دستگاه معمولاً از دو قسمت تشکیل شده است. 1.بدنه بالا 2.بدنه پایین

اجزا[ویرایش]

1.بدنه بالا درون قسمت بدنه بالا تیغ قرار دارد و شامل دربی است که برای خارج شدن سبزی تعبییه شده است. قسمت بالا کاملاً قابل شستشو می‌باشد.

2.بدنه پایین درون قسمت بدنه پایین موتور قرار دارد.قسمت پایین غیر قابل شستشو می‌باشد.شفت موتور از قسمت پایین به بدنه بالا هدایت شده است که بر روی این شفت تیغ سوار می‌شود.دور موتور 1400 دور دقیقه می‌باشد. نحوه روشن شدن دستگاه در مدل استاندارد به این نحو می‌باشد که میکروسوییچی در داخل دستگاه تعبیه شده.که به وسیله خطکشی به پشت بدنه پایین متصل می‌باشد.در قسمت بدنه بالا نیز خطکش تعبیه شده که به بدنه متصل می‌باشد.این دو خط کش در صورتی که دو بدنه به درستی به روی هم بنشینند این دو خط کش اتصال را بر قرار می‌کند.سپس کافیست درب پلاستیکی بالا را که زایده‌ای بر روی آن تعبیه شده رو به بر روی خطکش قرار داده و درب را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.

معمولاً ظرف 15 ثانیه دستگاه قادر به خوردکردن 2کیلو سبزی می‌باشد.

قابلیت‌ها[ویرایش]

در صورتی که دستگاه دارای کاسه نمد باشد(کاسه نمد بر روی شفت موتور قرار می‌گیرد که مانع از نفوذ آب سبزی به داخل موتور می‌شود)قادر است که به راحتی هر چیزی را به راحتی و با حجم زیاد خرد یا آسیاب کند.که شامل سبزی، لیمو عمانی، کلم، لوبیا، انواع خشکبار و...

منابع[ویرایش]