گیاهخواری آدولف هیتلر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

تاریخنگاران آدولف هیتلر را نه تنها ضد الکل و غیرسیگاری بلکه گیاهخوار هم می دانند. استدلال شده‌است که رژیم غذایی او بر اساس نظریات تاریخی ریشارد واگنر بوده‌است که آینده آلمان را با گیاهخواری مرتبط کرد. ممکن است که هیتلر معتقد به اثر گیاهخواری بر کاهش مشکلات بهداشتی فردی و ایجاد یک نوزایش معنوی بوده باشد.

هیتلر به عنوان گیاهخوار[ویرایش]

بنا بر رونوشتهای استنوگرافیک ترجمه شده بین هیتلر و حلقه داخلی اش که بین ژوئیه ۱۹۴۱ و نوامبر ۱۹۴۴ به وقوع پیوست، هیتلر خود را گیاهخوار می‌دانست.[۱]

می‌دانید که پیشوا یک گیاهخوار است و این که به دلیل نگرش عمومی اش به زندگی و عشق اش به جهان حیوانات گوشت نمی‌خورد؟ می‌دانید که پیشوایتان دوستی شایان تقلید با حیوانات است، و حتی به عنوان صدراعظم، از حیواناتی که چند سال نگهداری کرده جدا نشده است؟... پیشوا مخالف جدی هرگونه آزار حیوانات مخصوصاً کالبد شکافی موجود زنده‌است، و اعلام کرده این وضعیت خاتمه یابد... تا نقش خود را به عنوان ناجی حیوانات، از رنج و عذاب پیوسته ایفا کند.

—نقل قول از نویگایست/دی وایسه فانه مجله جنبش اندیشه آزاد آلمانی[۲]

زیر سؤال بردن گیاهخواری هیتلر و دیدگاه گیاهخواران[ویرایش]

راین بری، یک فعال گیاهخواری و حقوق حیوانات می‌گوید گرچه هیتلر حجم گوشت در رژیم عذایی اش را کم کرده بود، ولی هرگز کاملاً مصرف گوشت را قطع نکرد. او استدلال می‌کند که بسیاری از مورخین به اشتباه او را گیاهخوار می‌دانند.[۳]

از دیدگاه گیاهخواران

گیاهخواری از بهترین رژیم های غذایی است. رژیمی که نوید دهنده سلامتی و طول عمر است و هیتلر کسی بوده است که به سلامتی خودش اهمیت فوق العاده میداده.

پس اگر هر شخص ظالمی فقط بخاطر سلامتی خودش گیاهخوار شود و به فلسفه بنیادین گیاهخواری که پرهیز از ظلم است پایبند نباشد در جرگه گیاهخوارهای مهربان و بشر دوست و حیوان دوست نیست و جایی ندارد.

پس یک گیاهخوار هم باید از خوردن لاشه پرهیز کند و هم اینکه هیچ موجود زنده ای را به لاشه تبدیل نکند.

همانگونه ک ادیان فرق(فرقه های) زیادی دارن، ولی پیامبر و کتاب واحدی دارند اما همگی این فرق(فرقه ها) زمین تا آسمان با هم تفاوت دارن.

پس گیاهخوارها هم در دو گروه جای میگیرند:

اول کسانی مانند هیتلر که برای سلامتی بدن خودشان گیاهخوار میشوند که برای سلامتیشان خوب است اما این اصلا کافی نیست.

و دوم کسانی که هم برای نجات زمین و انسان و تمام ساکنین این کره خاکی و هم برای سلامتی خودشان گیاهخوار میشوند، که این گروه دوم با فلسفه گیاهخواری که همانا جلوگیری از ریخته شدن خون انسان ها(جنگ ها) و جلوگیری از قتل عام حیوانات زبان بسته است کاملا همسو هستند.

ضمنا یادآور میشوم که پزشک ها و دانشمندان متعددی درخدمت هیتلر بوده اند و بعد از اینکه هیتلر مشکل معده و روده پیدا میکند پزشک هایش به او میگویند که از خوردن گوشت پرهیز کن.

منابع[ویرایش]

  1. Bullock, Alan (1993). Hitler and Stalin: Parallel Lives. Vintage. p. 679. ISBN 0-679-72994-1.
  2. Arluke & Sanders 1996, p. 148. Quoted from Wuttke-Groneberg, W. (1980). Medizin im Nationalsozialismus. Tübingen: Schwabische Verlaggesellschaft.
  3. Berry, Rynn (2004). Hitler: Neither Vegetarian Nor Animal Lover. Pythagorean Books. ISBN 0-9626169-6-6.