کیانمهر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

کیانمهر در جنوب غربی شهر کرج قرار گرفته، این شهرک از لحاظ مناطق شهرداری جزء منطقه ۱۲ کرج محسوب می‌شود. شهرک کیانمهر کرج خود از چندین شهرک تشکیل شده ازجمله: شهرک بهاران، شهرک نور، شهرک مروارید و ... . سبک ساخت، ساختمان‌های کیانمهر آپارتمانی است.

اداره کل گمرکات استان البرز نیز در کیانمهر قرار گرفته است. کیانمهر دارای انواع امکانات رفاهی از قبیل: پمپ بنزینکلانتری (جایگاه سی ان جی)(مدرسه)(درمانگاه شبانه‌روزی به همراه داروخانه شبانه‌روزی)(بازارهای روز شهرداری کرج]] (بانک) و... می‌باشد. پارک ورزش در بلوار نور پشت پمپ بنزین و پارک هامون جنب شهرداری منطقه 12 کرج و پارک بهاران در بلوار امیرکبیر کرج ، پارکهای این شهرک را تشکیل می دهند و پارک مهر در ضلع جنوب شرقی میدان پلیس در حال ساخت می باشد.

از ویژگی‌های کیانمهر گذر جادهٔ ترانزیتی قزلحصار از حومهٔ غربی کیانمهر و همچنین جاده ماهدشت است. همچنین قرار گرفتن فرودگاه پیام (تنها فرودگاه بین‌المللی استان البرزو شهر کرج) و همچنین (هاب پستی پایتخت) در این منطقه به اهمیت شهرک افزوده. این فرودگاه در حوزه صادرات و واردات کالا فعالیت می‌کند، همچنین این فرودگاه در کنار ترمینال دارای منطقه ویژه اقتصادی نیز می‌باشد.

منابع[ویرایش]