پیش‌نویس:علی صانعی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

علی صانعی (برنامه نویس)[ویرایش]

علی صانعی
زادهٔ۱۳۷۵
مشهد
ملیتایرانی
پیشهبرنامه‌نویس
افتخاراترتبه اول المپیاد رایانه
وبگاه
www.Ali-Sanei.ir

علی صانعی (زاده ۱۳۷۵)[۱] ایده‌پرداز و برنامه‌نویس ساکن مشهد می‌باشد که در مسابقات المپیاد رایانه رتبه نخست راکسب نمود. وی پس از گذشت چند سال تصمیم به راه‌اندازی استارت‌آپ هایی در حوزه شهر الکترونیک، شبکه های اجتماعی با محوریت هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نمود.

زندگی‌نامه[ویرایش]

صانعی تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستانی واقع در مشهد به اتمام رساند و پس از آن شروع به تحصیل در رشته های حسابداری و مهندسی کامپیوتر کرد ولی مانند بسیاری از برنامه‌نویسان دیگر قبل از به اتمام رساندن تحصیلات دانشگاهی تصمیم به انصراف از دانشگاه گرفت و به سرعت وارد بازار کار شد. وی در این مدت همواره مشغول تدریس برنامه‌نویسی نیز بود.

رسانه ها و همایش ها[ویرایش]

با وجود اینکه او در هیچ شبکه اجتماعی حضور ندارد، ولی گاها در رسانه‌ها و همایش‌های مختلف حاضر شده و در مورد موضوعات مرتبط با برنامه‌نویسی، ایده‌پردازی و روش های موفقیت سخنرانی کرده است.

حضور در تلویزیون به عنوان ایده‌پرداز، جوان موفق و برنامه نویس:[۲][ویرایش]

علی صانعی ابتدای سال 1400 در برنامه‌ تلویزیونی زنده به عنوان ایده‌پرداز و جوان موفق در حوزه برنامه نویسی و استارت آپ حاضر شد.

مصاحبه با رسانه های اینترنتی:[۳][ویرایش]

صانعی گاها با دعوت رسانه های اینترنتی به تشویق جوانان و قشر برنامه نویس به پیشرفت در این زمینه می‌پردازد. در یکی از مصاحبه های اینترنتی که وی در وبسایت شخصی خودش نیز آن را به اشتراک گذاشته می گوید:[۴]

اصلا نیاز نیست که پول میلیونی خرج کنی یا سفر بری به تهران یا شهرهای دیگه، منابع برنامه نویسی، هر زبانی که شما بخواین رایگان در اینترنت وجود دارد. من خودآموز یاد گرفتم و هیچ هزینه ای نکردم.

— علی صانعی، سایت بیکارنه

سمینار و همایش:[ویرایش]

صانعی بار ها در همایش ها و سمینار های مختلف برای دانشجویان و کارآفرینان فعال سخنرانی نموده و آن ها را به ورود در عرصه هوشمندسازی و ماشینی کردن پروسه ها دعوت نموده است.

پیوند ها[ویرایش]

  1. علی صانعی. «درباره من». وبسایت شخصی علی صانعی.
  2. علی صانعی. «رسانه ها-مصاحبه های تلویزیونی». وبسایت شخصی علی صانعی.
  3. علی صانعی. «رسانه ها-گفتگو با سایت های اینترنتی». وبسایت شخصی علی صانعی.
  4. مهدی محمدی. «چطور از شغل برنامه نویسی کسب درآمد کنیم؟». وبسایت بیکارنه.