پیش‌نویس:سرقت اطلاعات فراری توسط مک‌لارن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سرقت اطلاعات فراری توسط مک‌لارن
مدت زمان۲ سال
جریمهتمام امتیازات تیم و ۱۰۰ میلیون دلار گرفته‌شد(مک‌لارن)

سرقت اطلاعات فراری توسط مک‌لارن یک سرقت اطلاعات بزرگ است که در آن کلیه اطلاعات اسکودریا فراری به چنگ مک‌لارن افتاد.

شرح ماجرا[ویرایش]

در سال ۲۰۰۷ در شهر ساری انگلستان کافلن با که یک دسته کاغذ ۷۸۰ صفحه‌ای وارد مغازه شد و به کارمند مغازه گفت: «این‌ها را اسکن و روی دو سی‌دی کپی کن» هیچ درخواست عجیبی نبود، مگر طرفدار فرمول یک باشید و نگاه دقیقی به صفحات بیندازید و هر صفحه با یک اسب سیاه فراری آراسته شده باشد. ساری خانه مکلارن است چرا که دفتر فوق سری آینده‌نگرانه که نیمی در زیر زمین است. آنجاست، اهالی، آنجا را کشتی فضایی می‌نامند.

اما آن کارمند طرفدار سرسخت فراری بود. وقتی کارمند نام آن خانم را پرسید گفت «ترودی کافلن» کارمند بعد در اینترنت ان اسم را زد و متوجه شد که همسر مایک کافلن سرطراح تیم فرمول یک مکلارن است. سپس به جستجو فراری پرداخت و آدرس ایمیل استفانو دومیلیکالی سرپرست تیم فراری را پیدا کرد. و اسناد و داستان را ارسال کرد دومینیکالی با دیدن نام ساری سریع ان را به بخش امنیت فراری فرستاد.[۱] چند روز بعد کافلن کپی‌ها را گرفت، کاغذها را در کاغذ خورد کن ریز کرد و بقیه را سوزاند.سپس فراری از مکلارن شکایت کرد که در مرحله اول به خاطر نبود منابع مک‌لارن بی گناه شناخته شد. اما وقتی فیا از رانندگان مکلارن درخواست همکاری کرد. رانندگان نیز اطلاعاتی به فیا دادند که معلوم شد افراد زیادی از این ماجرا باخبرند . برای همین مکلارن ۱۰۰میلیون یورو جریمه، و تمام امتیازات تیم در جدول سازندگان صلب شد.

شد

دعوای رانندگان[ویرایش]

تا پایان جایزه بزرگ اروپا، لوئیز همیلتون با ۷۰ امتیاز، صدر نشین بود و فرناندو آلونسو با ۶۸ امتیاز دوم بود و نفر سوم کیمی رایکونن با ۵۹ امتیاز بود و مکلارن با ۱۳۸ و فراری با ۱۱۱ اول و دوم در جدول سازندگان بودند[۲]

خودروی تیم فرمول یک مکلارن با شماره یک و رانندگی آلونسو

حال دنیس درحال خوب شدن بود و گندکاری کافلن درحال جمع شدن بود اما در دور تعیین خط جایزه بزرگ مجارستان، همیلتون به هم‌تیمی خود با وجود دستور تیمی اجازه نداد که از وی رد شود. الونسو در تلافی، با توقف طولانی در پیت و وقت کشی شانس ثبت آخرین دور همیلتون را می‌گیرد. در نتیجه این عمل، آلونسو پنج رده پنالتی می‌گیرد و از رده ششم مسابقه را شروع می‌کند.[۳] فردای آن روز پیش از شروع مسابقه الونسو وارد مرکز کنفرانس سیار مکلارن می‌شود و خشم خود را به دنیس نشان می‌دهد. الونسو به این موضوع اشاره کرد که اطلاعاتی دارد که افشای آن برای مکلارن فاجعه انگیز است. و اگر او را به همیلتون اولویت ندهد، آنها را در اختیار فیا خواهد گذاشت. چیزی که الونسو می‌گفت بدان معنا بود که نه‌تنها کافلن از اسرار فراری خبر داشته بلکه چنان عمیق به تیم نفوذ کرده که حتی رانندگان به آنها دسترسی داشتند.

پس از این که الونسو رفت، دنیس از رئیس ستادش، مارتین ویتمارش، دربارهٔ حقیقت داشتن اداعای الونسو پرسید و جوابی که شنید این بود

ما تحقیقاتمان از مهندسین بسیار کامل و جامع عمل کردیم. ادعای الونسو نمی‌تواند واقعی باشد.

دنیس دست نکشید و با مکس موزلی، رئیس فیا تلفن کرد. بعدها در جلسه ای با فیا دنیس در اینباره می‌گوید من ناراحت و عصبانی بودم. مکس من را آرام کرد و گفت، اگر احساس کند حرف‌های آلونسو صحت دارد، پیش از انجام هر کاری با من تماس می‌گیرد.[۴]

تحقیق در مورد ادعای الونسو[ویرایش]

فرناندو آلونسو (بالا) لویئز همیلتون (وسط) پدرو دلاروسا (پایین)

تقریباً یک ماه بعد موزلی بدون اینکه دنیس را در جریان بگذارد از رانندگان تیم لوئیز همیلتون، فرناندو آلونسو و راننده رزرو تیم پدرو دلاروسا خواست هرگونه اطلاعات فنی محرمانه از فراری که در اختیار دارند اعلام کنند. در عوض فیا اطمینان داد که هر اطلاعاتی که در دسترس باشد منجر به پیگیری راننده تحت قوانین بین‌المللی ورزش یا آیین‌نامه فرمول یک، نخواهد شد. با این حال، به رانندگان اطلاع داده شد، که اگر بعداً مشخص شد که آنها هرگونه اطلاعات بالقوه مربوطه را پنهان نگه داشته‌اند، عواقب جدی می‌تواند به دنبال داشته باشد[۵]

در ۵ سپتامبر ۲۰۰۷، فیا اعلام کرد که مدارک جدیدی در مورد این پرونده دریافت کرده‌است و در ۱۳ سپتامبر تحقیقات را مجدداً آغاز خواهد کرد. و دادگاه تجدید نظر را تشکیل داد.[۶] سران هر دو تیم به پاریس دعوت شدند و همه مدارک رو شده بود، ۲۸۸ پیامک و ۳۵ تماس تلفنی، و ایمیل‌هایی از رانندگان که به برنی اکلستون رئیس بخت فرمول یک ارسال شده بود.[۷]

ایمیل دلاروسا به کافلن ۲۱ مارس ۲۰۰۷

سلام مایک، از توضیح وزن ماشین قرمز خبر داری؟ این برای ما مهم است که در شبیه‌ساز تست کنیم، پیشاپیش متشکرم، پدرو. درضمن من فردا می رم تو شبیه سازم.

دلاروسا اعلام کرد که بعداً کافلن با پیامک توزیع وزن را توضیح داد. سپس توزیع وزن را با ایمیل به الونسو ارسال کرد و در همان روز الونسو پاسخ وی را داد

توزیع وزنش من را متعجب کرد. نمی‌دانم ۱۰۰ درصد قابل اطمینان است یا نه، ولی حداقل من را متعجب کرد.

دیگر پیام که بین کافلن و دلاروسا، درمورد استفاده از گاز Co2 را برای لاستیک خبر داد. و به آلونسو ایمیل زد

ما باید امتحانش کنیم، خیلی راحته.

و آلونسو گفت

برای مکلارن مهم است تا هرچه زود تر امتحانش کنیم

ایمیل دلاروسا به کافلن ۱۲ آوریل

سلام مایک می‌شود تا جایی که می‌توانی در مورد سیستم ترمز فراری توضیح دهی. ایا از داخل کابین هدایت می‌شود؟

بعداً کافلن جواب وی را داد

ایمیل یکی از مهندسان بالا رده مکلارن

ایا فاصله محور فراری دقیق است؟ از رو عکس یا خبرچین این اطلاعات به دست آمده؟

ایمیل دلاروسا به آلونسو

تمام اطلاعات صحت دارد. این‌ها را نایجل استپنی که قبلاً رئیس قسمت مکانیک‌های فراری بوده، داده‌است .الان نمی‌دانم که چه پستی دارد. این همانی است که به ما گفته تو استرالیا کیمی دور ۱۸ به پیت میاد. او با مایک کافلن رفیق است، او اطلاعات را از او می‌گیرد.

فیا به این نتیجه رسید که اطلاعات به دست خیلی از افراد تیم افتاده‌است. درنهایت تمام امتیازات تیم گرفته شد و ۱۰۰ میلیون دلار جریمه شد. که سنگین‌ترین جریمه در تاریخ فرمول یک است.[۸] یک تیم بازرسی خودرو فصل ۲۰۰۸ را بازرسی کردند تا از اطلاعات فراری استفاده نکرده باشد. اما با توجه به همکاری رانندگان هیچ امتیازی از آن‌ها صلب نشد و می‌توانستند در جدول رانندگان رقابت کنند ولی اگر هر کدام برنده می‌شد هیچ شخصی از تیم مکلارن اجازه حضور در روی سکو و گرفتن جایزه سازنده برنده را نداشت.[۹]

منابع[ویرایش]

  1. Noble, Jonathan; Goren, Biranit (2007-07-10). "Spy case court hearing adjourned". www.autosport.com. Haymarket. Archived from the original on 12 July 2007. Retrieved 2007-07-11.
  2. "Britain 2007 - Championship • STATS F1". statsf1.com. Retrieved 14 March 2019.
  3. "McLaren moves to allay spy case concerns". www.itv-f1.com. ITV Network. 2007-07-04. Archived from the original on 2007-07-07. Retrieved 2007-07-04.
  4. "Mosley and Dennis clear the air". autosport.com. 2007-09-15. Archived from the original on 23 October 2007. Retrieved 2007-09-15.
  5. "Re: Article 151(c) International Sporting Code – Vodafone McLaren Mercedes" (PDF) (Press release). World Motor Sports council. 2007-09-13. Archived from the original (PDF) on 22 October 2007. Retrieved 14 September 2007.
  6. "FIA: Spy case to be heard again". itv-f1.com. 2007-09-05. Archived from the original on 2007-09-08. Retrieved 2007-09-05.
  7. Henry, Alan (2007-09-26). "Mosley admits Ecclestone told him of McLaren emails". London: Guardian Online. Archived from the original on 16 October 2007. Retrieved 2007-09-26.
  8. "Biggest Sporting Fines". Retrieved 2020-07-29.
  9. "McLaren hit with constructors' ban". news.bbc.co.uk. 2007-09-13. Retrieved 2007-09-13.