پراستیک اسید

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Peracetic acid
Peroxyacetic acid Peroxyacetic acid
شناساگرها
شماره ثبت سی‌ای‌اس ۷۹-۲۱-۰ ✔Y
پاب‌کم ۶۵۸۵
کم‌اسپایدر ۶۳۳۶ ✔Y
UNII I6KPI2E1HD ✔Y
KEGG D03467 ✔Y
ChEMBL CHEMBL۴۴۴۹۶۵ ✔Y
شمارهٔ آرتی‌ئی‌سی‌اس SD8750000
سیستم طبقه‌بندی آناتومیکی درمانی شیمیایی QG51AD03
جی‌مول-تصاویر سه بعدی Image 1
خصوصیات
فرمول مولکولی C2H4O3
جرم مولی 76.05
شکل ظاهری Colorless liquid
چگالی 1.0375 g/mL[۱]
دمای ذوب 0 °C[۱]
دمای جوش
‎25 °C (1.6 kPa)[۱]
اسیدی (pKa) 8.2[۱]
ضریب شکست (nD) 1.3974 (589 nm 20 °C)[۱]
گرانروی 3.280 پواز
خطرات
طبقه‌بندی ئی‌یو Oxidant (O)
Corrosive (C)
Dangerous for the environment (N)
کدهای ایمنی R۱۱ R۲۵ R۳۴
شماره‌های نگهداری (S1/2) S3/7 S۱۴ S36/37/39 S45 S61
لوزی آتش
نقطه اشتعال 40.5 °C
به استثنای جایی که اشاره شده‌است در غیر این صورت، داده‌ها برای مواد به وضعیت استانداردشان داده شده‌اند (در 25 °C (۷۷ °F)، ۱۰۰ kPa)
 ✔Y (بررسی) (چیست: ✔Y/N؟)
Infobox references

پراستیک اسید (به انگلیسی: Peracetic acid) با فرمول شیمیایی C۲H۴O۳ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۶۵۸۵ است؛ که جرم مولی آن ۷۶٫۰۵ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است. پراستیک اسید(PAA)، درایران با نامهای تجاری وین اکساید تولید می‌شود. پراستیک اسید یا پروکسی استیک اسید (وین اکساید) یک محلول گند زدا و ضدعفونی کننده است که گرید غذایی آن به منظور ضدعفونی سطوح در تماس با مواد غذایی همچون مخازن، خطوط لوله، پرکن‌ها، پاستوریزاتورها، تجهیزات آسپتیک به صورت CIP و COP و ضد عفونی میوه و سبزی در صنایع سورتینگ و سردخانه ای و گرید صنعتی آن در تصفیه آب و فاضلاب و محیط زیست (تصفیه آب و خاک و هوا) و ازبین بردن آلودگیهای زباله‌های بیمارستانی و ضد عفونی خاک و آب کشاورزی و کاهش بیماریهای گلخانه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب بسیار ایمن است و به علت نداشتن باقیمانده خطرناک به عنوان یک ضدعفونی کننده بدون نیاز به آبکشی از طرف FDA مورد تأیید قرار گرفته‌است. استفاده از این ضدعفونی کننده قدرتمند در پایان شستشو سبب اطمینان خاطر از یک فرایند CIP مطمئن و کنترل آلودگی‌های میکروبی می‌گردد. این محصول بر روی انواع میکرو ارگانیسم‌ها همچون باکتری‌ها، قارچ‌ها، کپک و مخمر و ویروس‌ها مؤثر است.

تاییدیه‌های سازمان غذا و دارو آمریکا:

  • مطابق 40CFR180.۹۴۰: استفاده از پراستیک اسید برای ضد عفونی سطوح در تماس با مواد غذایی همچون اماکن عمومی غذا خوری، فرایندهای لبنی و غذایی بلامانع و بی خطر است.
  • مطابق 21CFR178.۱۰۱۰: استفاده از پر استیک اسید و پراکسید هیدروژن در غلظت‌های مناسب از آن برای استفاده در فرایندهای غذایی و لبنی بیان شده‌است که دزهای پیشنهادی از پراستیک اسید با این استاندارد مطابقت دارد و نیاز به آبکشی ندارد.
  • مطابق 21CFR173.۳۱۵: استفاده از پراستیک اسید برای ضدعفونی میوه و سبزیجات بلا مانع است و پس از ضدعفونی در دزهای پیشنهادی نیاز به آبکشی ندارد. دزهای پیشنهادی از پراسیتک اسید با این استاندارد مطابقت دارد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ ۱٫۲ ۱٫۳ ۱٫۴ Elvers, B. et al. (ed.) Ullmann's Encyclopedia of Industrial Chemistry, 5th ed. Vol. A19, Wiley, p. 206