ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی

پرش به ناوبری پرش به جستجو

دربارهٔ این تالار

به ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی خوش‌آمدید!
  • این صفحه، تنها برای سؤالات پیرامون چگونگی استفاده از ویکی‌پدیاست.
  • اگر سؤالتان فنّی نیست و دربارهٔ موضوع‌های علمی‌است، آن را در پرسش‌های متفرقه بپرسید یا از جعبهٔ جستجوی زیر استفاده کنید.
  • برای امنیت خودتان، لطفاً جزئیات تماس و ایمیل‌تان را در اینجا ننویسید. پاسخ‌هایتان تنها در این صفحه نوشته می‌شوند؛ ما از فرستادن پاسخ به ایمیل شما معذوریم.
جستجو یا مطالعهٔ پرسش‌های رایج:
جستجو در بایگانی‌های درخواست راهنمایی:
رد کردن تا پایان · بحث‌های بایگانی‌شده · راهنمای پاسخ‌دادن
بایگانی‌ها:۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۳۲، ۳۳، ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷، ۳۸، ۳۹، ۴۰


گفتگوهای پیشین در تاریخ ۲۰۱۶-۰۳-۱۱ در ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی/بایگانی 1 بایگانی شده‌اند.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

من برای یکی از دوستان مقاله ای در ویکی پدیا نوشتم و بعد یکی دو روز به دلایلی از طرف ویکپدیا حذف شد . من این مقاله را از همان صفحه پاک شده میتوانم برگردانم این مطلب برام مهم هست . شما میتوانید به من کمک کنید . اگر میتوانید لطفا چون ایشون زمان ایجاد ویکپدیا رو دیدن و الان هم حذف شده . خواهشا کمک کنید . ایشون نویسنده و هم نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی نیز هستن.


Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. من راستش ندیدم که شما مشارکت حذف‌شده‌ای داشته‌باشید ولی حدسم این است که منظورتان کاربر:Mehdisoba/احسن الله رادمهر ویکی پدیا ،دانشنامه آزاد باشد.

اگر چنین است، من برچسب حذف زمان‌دار را دیدم ولی مقاله لحنش خیلی نامناسب است. خواستم با وپ:ع۱۱ حذف سریع کنم ولی به این نتیجه رسیدم که شما در حال کار روی مقاله هستید و بهتر است چنین نکنم. برای همین، مقاله را منتقل کردم به زیرصفحه کاربری که در آن‌جا زمان بیشتری داشته‌باشید برای انجام کار (این زیرصفحه در حالات خیلی محدودی حذف می‌شود؛ یکی از این حالات این است که به‌مدت ۶ ماه هیچ کاربری به بهبود آن نپردازد). مواردی که الآن می‌توانم بگویم ویکی‌پدیا:اولین مقالهٔ شما است و وپ:لحن که مشخصاً به لحن مقاله می‌پردازد. یک مورد عمومی هم هست که باید در مقاله احراز شود و آن هم سرشناسی است که می‌توانید از طریق خواندن وپ:افراد اطلاعات بیشتری نسبت به آن به‌دست آورید و بر اساس این‌ها، مقاله را اصلاح کرده و بهبود بخشید.

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

راستی یک مورد را یادم رفت: توصیه می‌کنم وپ:تعارض را هم محض احتیاط مطالعه بفرمایید.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

متوجه شدم که فرستادین به زیر گروه کاربر و فکر میکردم این جزو حذف های ویکی باشه . وبا توضیح شما متوجه شدم که فرصت اجرای این مقاله رو بعد تکمیل داشته باشم؟

و پیشنها های شما رو مظطالعه خواهم کرد و در صورت نیاز راهنمایی خواهم گرفت . ممنونم

چطور این مقاله بعد سرچ در گوگل دیده نشود ؟چونبدون محتوا هست نمیخواهم دیده شود و هم چون اخطار خذف به دلایلی از طرف ویکپدیا مشخص نشود

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

بله این برای فرصت‌بخشی است. در مورد نتایج گوگل نگران نباشید، من همان زمان که انتقال دادم یک الگو در ابتدای مقاله افزودم که موتورهای جست‌وجو این صفحه را نادیده بگیرند.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

ممنونم از وقت گذاشتنتون

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

از وپ های پیشنهادی شما جهت یادگیری و رعایت قوانین ویکی پدیا و اجرای صحیح آنها بسیار سپاسگذارم . در اولین فرصت مقاله ام را تصحیح و بعد اطلاع خواهم داد.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام میشه یک راهنمایی برای ثبت شابک کتاب بگیرم . هر کاری میکنم ثبت نمیشه به عنوان پیوند


Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

آیا شابک به تنهایی فرم یک پیوند خواهد شد


Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

ودر آخر در خواست بازبینی مقاله جهت ارائه به ویکپدیا را دارم

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)
Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام . و درخواست بررسی مقاله و انتشار هم دارم

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. ضمن عرض عذرخواهی، متأسفانه احتمالاً تا چند روز آینده قادر به انجام این کار نخواهم بود. اگر یکی دیگر از دوستان قبول زحمت کنند که عالی می‌شود؛ در غیر این صورت چند روز بعد خودم بررسی می‌کنم.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام لطفا در اولین فرصت خودتون بررسی کنید . چون احساس میکنم با دیگران مشکلات جدیدی پیش خواهد آمد. ممنونم

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)
Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. به‌نظرم فعلاً کمی از لحاظ ظاهری تغییر نیاز دارد. مثلاً عنوان بخش‌ها آیا نیاز است که این‌قدر بزرگ باشد؟

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام در خواست بررسی مجدد دارم و همه قوانین ویکی را هم رعایت کردم و به تایید این ویکی پدیا واقعا احتیاج دارم این موضوع برایم حیاتی است . لطفا اگر مشکلی هست گوشزد کنید که برطرف کنم . تا اگر بشه چند روز آینده ارائه بدم . ممنونم

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

خواهشا خیلی سخت نگیرید

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

یکی دو مشکل جزئی را برطرف کردم. اما مشکلات دیگری هستند:

هنوز لحن مقاله خنثی نیست. مثلاً «مدرس دانشگاه آزاد اسلامی دانشکده اقتصاد و حسابداری واحد مرکزی تهران از افتخارات فرهنگی ایشان می‌باشد» یا به‌طور کلی واژه «ایشان»، نیز بخشی که پیرامون «سوابق اجرایی و مدیریتی» نوشته شده شبه‌رزومه است. اگر این سوابق اهمیتی دارند، لطفاً توضیحی هر چند کوتاه در خصوصشان درج کنید. اگر نه، فقط آن‌ها که اهمیت دارند را بیاورید؛ مقاله نباید مشابه کارنامه کاری/رزومه یک فرد باشد.

یک نکته دیگر هم این که بخش جستارهای وابسته عنوانش باید باشد پیوند به بیرون و در انتها بیاید (چون جستارهای وابسته مخصوص پیوند به مقاله‌های ویکی است)؛ ولی معمول نیست که این تعداد پیوند در این بخش ذکر شود. آیا این پیوندها موضوعات متن مقاله را پوشش می‌دهند؟ اگر بله، می‌توانید تبدیلشان کنید به ارجاع. اگر نه، بررسی کنید که آیا موضوع قابل‌توجه و دانشنامه‌ای دیگری هست که پوشش دهند و در مقاله ذکر نشده باشد یا خیر. اگر هست، پیشنهاد می‌کنم به مقاله بیفزایید. اگر نیست، بهتر است که پیوندها را حذف کنید.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام . متوجه شدم . ویرایش میکنم و بعد درخواست بازدید مجدد خواهم داد.


Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام . موضوعاتی را که فرموده بودید انجام دادم . پیوند ها رو به منابع انتقال دادم که فکر کنم باب هست اونجا باشه و جستارهای وابسته را هم مثل دیکر ویکی ها یکسان سازی کردم . و لحن مقاله را تا اونجا که بلد بودم ویرایش کردم .

یک نکته این که حجم تنظیمات و قوانین ویکپدیا رو حتما کسی نمیتونه رعایت کامل کنه .حتما اگه این باشه فکر کنم کسی چیزی نباید بنویسه . و اگر مثلا پیوند نباید در جستار ذکر شود خوب اصلا حذف شود این امکان .

در هر صورت لطفا درخواست بررسی دارم .

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

من هنوز فکر می‌کنم که این مقاله می‌تواند بهتر شود. با این وجود اگر به‌نظر شما بهتر است که الآن بفرستمش به نظرخواهی، لطفاً بفرمایید که بفرستم و کاربران در خصوص آن تصمیم بگیرند.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

اگه نظر تون این هست که میتونه بهتر بشه حتما اشکالاتی هست . و به نظر شما بهتر نیست با نظرات مختلف دیگران رفع اشکال بشه . البته یه سوال دارم و اونم این که کسی که نمیتونه ویرایش کنه فعلا؟

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

اگر کاربران علاقه‌مند به ویرایش صفحه باشند (و البته آن را پیدا کنند)، می‌توانند ویرایشش کنند؛ ولی خب بعید است که کاربری که این مبحث را ندیده به این صفحه برسد.

در خصوص نظرات مختلف، حرف من هم همین است: اگر به‌نظر شما نظرخواهی بهتر است، بفرمایید که بفرستم برای نظرخواهی.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام. نظر خواهی یعنی همه در صفحه سرچ گوگل میتونن جستجو کنن و در مورد مقاله نظر بدن ؟ این صفحه یک صفحه خاصی است ؟ بعد نظر خواهی چه اتفاقی خواهد افتاد؟


Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

و اگر نظر خواهی ،یک صفحه غیر عمومی است ،پس چه کاری باید انجام بدهم برای دیدن عمومی این صفحه در گوگل؟

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

این نظرخواهی یک رأی‌گیری نیست و در گوگل دیده می‌شود (البته نه به آن پوششی که مقاله‌ها دیده می‌شوند)؛ بعد از نظرخواهی اگر اجماع کاربران بر ماندن بود صفحه تبدیل به مقاله می‌شود و اگر اجماع بر حذف بود هم حذف می‌شود.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

حتما شما مقاله های زیادی را در موقعیت های مختلف مثل حذف یا ثبت دیده اید خواهشا هر کار به صلاح این مقاله هست همان را انجام دهید و دیگر سوالی ندارم.

متشکرم


Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

من مقاله را کمی ویرایش کردم و بعضی جاهایش را اصطلاحاً تمیزکاری انجام دادم. یک سری از منابع را هم حذف کردم (آن‌ها که از وبلاگ بودند) چون چنین مطالبی معتبر محسوب نمی‌شوند. به‌نظرم مقاله الآن شبیه رزومه است و این شانس ماندنش را پایین می‌آورد. آیا تمام بخشی که به سوابق ایشان اشاره دارد لازم است بیاید؟

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

من یه اسکرین شات از صفحه دارم شما هر قسمت رو که غیر ضروری می بینید حذف کنید . یا این که عنوان های بخش رو بیشتر کنم که بخش معرفی از بقیه بخشها جدا باشد. اگر قرار است بخش های عنوان بیشتر شود بگویید لطفا و گرنه میتوانیید قسمتهایی که مهم نیستند را حذف کنید.

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

راستش من با موضوع به اندازه کافی آشنا نیستم که بخواهم تغییرات عمده انجام دهم و کاری که از دست من ساخته است فقط بررسی کلی و همین تمیزکاری‌های جزئی است. ولی یک نکته کلی: کدام‌یک از این سوابق آن‌قدری مهم هستند که توسط حداقل یک منبع معتبر پوشش داده شده باشند؟ آن‌ها که نیستند را احتمالاً باید حذف کنید.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

بله چشم من یه تغییرات کلی میدم بعد اطلاع خواهم داد

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

تغییرات عمده در قسمت معرفی اجمالی دادم و هم قسمتهایی را حذف کردم و در قسمت سوابق یک سوم آن را حذف کردم و هم تغییرات از جمله پیش نویس و پایان نویسی انجام دادم . هم چند منبع جدید اضافه کردم . و درخواست برسی دارم . در ضمن سوالی داشتم واین که ویک پدیا قراره فیلتر بشه چون امروز یعنی شنبه از ساعت 3 تا نزدیک 8 با وی پی ان وارد شدم؟

لطفا اگر اشکالی هست مشخصا بیان کنید که کل مقاله را ویرایش نکنم و فقط همان قسمت را ویرایش کنم . البته انشالله که بدون اشکال باشه و تایید بشه . من هم خوشحال بشم

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام چند روزه پیام دادم لطفا نظر بدین و اگه ویرایش داشته باشه انجام بدم


Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. تعداد قابل‌توجهی پیوند و یادکرد استفاده‌نشده در صفحه هست (از یادکرد ۳۴ تا ۶۹). آیا این‌ها در متن قابل‌استفاده هستند؟

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

بله اکثرا منبع معتبری دارند .

این پیوند و یادکر دها در قسمت منابع مشکلی دارد که باشد؟ و آیا به دلیل حذف مطالب زیادی از متن اصلی میتوانم تعداد زیادی از این پیوند و یاد کر را در متن پیوست کنم

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

وسوال اینکه فقط مشکل همین پیوند ها و یادکردها است که نباید بی دلیل در منبع باشد؟

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

هدف هم همین است که شما این یادکردها را در متن بیاورید؛ چون منبع و یادکرد تنها و بدون متن عملاً فایده‌ای برای خواننده ندارد (یعنی مستقیماً اطلاعاتی منتقل نمی‌کند).

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

چشم و بعد؟

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

بعدش من یک بررسی کلی می‌کنم. فکر می‌کنم بهتر باشد که از یکی از دیگر دوستان قبل از تصمیم نهایی مشاوره گرفت.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام . بنده آخرین دستورات را انجام دادم . لطفا بررسی کنید . خواهشا خودتون شاهد هستید به همه آماتور بودنم خیلی روی این مقاله کار کردنم .

در هر صورت اولین مقاله ویکی من است این هم لحاظ کنین لطفا - البته چند تا مقاله قبل این ویرایش کردم

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. من البته در حد دستور دادن نیستم، فقط درخواست می‌کنم :)

الآن فکر می‌کنم قالبش نسبت به قبلاً خیلی بهتر شده. @Gharouni: سلام. نظر شما چیست؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. با تشکر از کاربر بابت زحماتی که کشیدند و شما که راهنمایی میکنید. گمان نکنم این مقاله در ویکیپدیا دوام بیاورد زیرا تبلیقات است و از طرف دیگر سرشناسی ندارد. کار کاربر در ایجاد یک مقاله استاندارد خوب است ولی بهتر است روی مقالاتی کار کنند که شرایط درج در دانشنامه را داشته باشند. من مطمئنم  که در بهترین حالت این مقاله در نظرخواهی حذف میشود اگر حذف سریع نشود.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام . من دیگه حرفی واسه گفتن ندارم . من مقاله های کم ارزش تر از این هم تو ویکی دیدم . یعنی یک کاندید دو دوره مجلس و نویسنده و مدیر ورزشی

مدیر و رئیس و مسئول شرکت و اداره دولتی نمیتونه تو ویکی مقاله داشته باشه ؟

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

و الان چه کاری باید انجام بدم؟


Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

الان من ایشون رو در متن اصلی به عنوان نویسنده شروع معرفی کنم میشه؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. منظورتان از مقاله کم ارزش چیست؟ چندتایش را اینجا لینک دهید ببینم. اما شما میتوانید مقاله را انتقال دهید انتقال بهتر از کپی و پیست کردن است چون تاریخچه مقاله هم همراهش میاید که نشاندهنده زحمات شماست. اما من فقط نظرم را گفتم به حسب تجربه. شما میتوانید امتحان کنید و امیدوار باشید که حذف سریع نشود و نظرخواهی شود و اجماع حاصل شود که بماند. لطفا سیاستها و رهنمودها مبنی بر سرشناسی و منابع معتبر و غیره را نیز بخوانید تا آماده شوید از مقاله خود دفاع کنید.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

**رشید سازمند - احمد دنیامالی - حسین نعمتی - سید عبدالله موسوی این هم همون مقاله های کم ارزش از لحاظ محتوا - سرشناسی و خیلی موارد دیگر که جایش نیست ادامه بدهم.


  • منظور از انتقال، این است که مقاله را به نام جدید انتقال بدهم ؟ واین در نظرخواهی تاثیر دارد؟
  • چشم ، موضوعات مرتبط با دفاع از مقاله راهم مطالعه خواهم کرد.


Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

نه. منظورم این است که مقاله را باید به فضای نام انتقال دهید از صفحه تمرینتان. این باعث میشود که تاریخچه مقاله همراهش باشد. ولی اگر بخواهید یک صفحه جدید با کپی پیست کردن ایجاد کنید دیگر تاریخچه کارهای قبلی نخواهد بود. نه. تاثیری در نظرخواهی یا حذف یا هرچیز دیگر ندارد فقط نشاندهنده تاریخچه از تاریخ ایجاد تا کنون است که چه کسانی و چه ویرایشی کردند. میدانید چگونه انتقال دهید؟ یادداشتی در صفحه بحثتان گذاشتم.

بله البته به نام جدید که نام ایشان است.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

در قسمت عنوان از صفحه کاربر به چه نامی تغییر یابد؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. وقتی روی انتقال کلیک می کنید صفحه جدیدی باز میشود. در جعبه اول  (مقاله) را انتخاب کنید در جعبه مقابلش نام ایشان را آنطور که در سطر اول مقاله پررنگ (بولد) شده و با رعایت فاصله مجازی (بین احسن و الله فاصله نباشد) درج کنید. سپس دلیل بنویسید بطور خلاصه مثلا مقاله جدید سپس تیک را از جای گذاشتن تغییر مسیر بردارید سپس اگر دوست دارد صفحه در فهرست پیگیریتان باشد و هر اتفاقی برایش افتاد ایمیل بگیرید تیک را در جعبه مربوطه بگذارید. سپس دکمه آخر را بزنید. اگر پیام خطا گرفتید به من یا کاربر باتجربه دیگر بگویید تا برایتان انجام دهد. همچنین چند مقاله مشابه نمایندگان را ببینید و لید مقاله را متناسب کنید. اینکه فلانی کیست اصلا در خط اول مشخصه شود سپس به کارهای پدید آوردن کتاب بپردازید. آنچه مهمتر است در مورد ایشان اول باشد. ایشان نویسنده نیست که. ضمنا این یک تمرین است برای شما تا یاد بگیرید قبل از زحمت کشیدن دودوتا چارتا کنید ببینید چه مقاله ای و به چه شکلی ایجاد کنید. من بشخصه از اینکه زحمات کسی هدر برود بسیار ناخوشایندم و همیشه کشیدم تا مقاله را نجات دهم ولی من و شما باید در کنار جسارت داشتن سایر سیاستها و رهنمودها را نیز مد نظر داشته باشیم. موفق باشید. و حتما در ویکی بمانید و ادامه دهید. ما به شما و کاربرانی چون شما نیاز داریم. برای زحماتی که تاکنون کشیدید نیز سپاسگزارم.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام ممنونم . من فعلا در جریان یک اتفاق میخواهم یک تغییراتی در مقاله ایجاد کنم چون میخواهم شانس بیشتری در انتشار داشته باشم و بعد ویرایش به شما اطلاع خواهم داد. تا یک تصمیم درست بگیریم در مورد مقاله من. انشا الله که با راهنمایی شما موفق خواهم شد

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

سلام . من یک ویرایش کلی نسبت به قبل روی مقاله انجام دادم . لطفا یک بررسی روی مقاله من انجام دهید . تا انشالله بعد یک ماه تلاش روی مقاله شاید بتوانم آن را ارائه بدهم .

خدایی خیلی روی مقاله زحمت کشیدم و خیلی هم سعی کردم قانونهای ویکی را رعایت کنم

پاسخ به «مقاله حذف شده»
Amir58masom (بحثمشارکت‌ها)

سلام مدارک زیادی از مقاله که نوشتم تو دستم هستش چرا پیغام حذف منابع سرشناس بایدگذاشته بشه.یک استعلام ازفدارسیون گرفته نمیشه .از سرشناسان تکواندو محسوب میشده یا نه.فقط مدال جهانی مهمه

Artahooei1 (بحثمشارکت‌ها)
پاسخ به «امیر»
مهیار مهرنیا (بحثمشارکت‌ها)

با سلام خدمت شما مدیر محترم قربان من میخواستم صفحه اقای امید جهان رو از سیاهه در بیارم و منابع بهشون اضافه کنم چطور باید انجام بدم یک راهنمایی میکنید با تشکر از شما

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. با مدیری که حذف کرده‌اند (Huji) ارتباط بگیرید تا متن صفحه را برایتان در جایی قرار دهند.

Huji (بحثمشارکت‌ها)

جناب مهرنیا، لطفاً قبل از هرچیز طبق وپ:نوازنده مشخص کنید که چرا فکر می‌کنید امید جهان سرشناسی ویکی‌پدیایی دارد.

مهیار مهرنیا (بحثمشارکت‌ها)

با سلام خدمت شما مدیربزرگوار و لطف شما نسبت ب این حقیر دلیل این حرف بنده ومطرح کردن موضوع یک داشتن اکانت رسمی در موسیقی ما ک یکی از شرکت های معتبر موسیقی از نظر ویکی پدیاس دو داشتن اکانت رسمی گوگل سه داشتن کنسرت های متعدد البوم های موسیقی و تک اهنگ ها چهار یکی از دلایل من هم پدر ایشان هست اقای محمود جهان در بیشتر خبرگزاری ها مثل ایسنا ایرنا باشگاه خبرنگاران جوان و.... از امید جهان صحبت ب میان امده و ب نظر این حقیر لیاقت داشتن اکانت ویکی پدیارا دارد البته تصمیم نهایی با شما مدیر نازنین هست و بنده حقیر در برابر سخن شما تسلیم

s

Huji (بحثمشارکت‌ها)

جمله‌ام را با دقت نخواندید. گفتم بر اساس وپ:نوازنده توضیح بدهید. مثلاً بگویید معیار شمارهٔ فلان به این دلیل و با توجه به این لینک و آن لینک احراز می‌شود.

مهیار مهرنیا (بحثمشارکت‌ها)

اه عذر تقصیر عذر میخوام شرمسارم چون تازه وارد هستم زیاد اشنایی ندارم چشم براتون مینویسم

مهیار مهرنیا (بحثمشارکت‌ها)
پاسخ به «بازگردانی صفحه امید جهان و اضافه کردن منابع معتبر»
مهیار مهرنیا (بحثمشارکت‌ها)

باسلام و خسته نباشید صفحه اتحاد موتور یک صفحه ابهام زدایی است در ویکی پدیای انگلیسی با نام EMCOموجود میباشد لطفا الگو را بردارید با تشکر


پاسخ به «برداشتن الگو حذف از صفحه اتحاد موتور»

برداشتن الگو حذف زمان دار از مقاله وظیفه زمانبندی پنجره ها

2
جمع‌بندی توسط Amin(امین)

مقاله بهبود داده شد و برچسب حذف زماندار برداشته شد.

مهیار مهرنیا (بحثمشارکت‌ها)

با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیز خواهشمندم الگو حذف رو از مقاله من بردارید چون مقاله رو کامل کردم میتونید خودتونم چک کنید با کمال تشکر از شما

Amin(امین) (بحثمشارکت‌ها)

درود؛ ✔Y انجام شد

Mositir (بحثمشارکت‌ها)
Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. خودتان می‌توانید بیفزایید؛ نیازی به طی روند خاصی نیست.

Mositir (بحثمشارکت‌ها)

ممنون که پاسخ دادید.

من مقاله رو با به ویکی فا ساختم اما الان بالای اون برچسب الگو:عنوان مترادف-نیاز گذاشته شده. این یعنی چی؟

9
Ava imanii (بحثمشارکت‌ها)

سلام بازم کمک :کج

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. این دلیلش این است که عنوان مقاله شما، انگلیسی بوده. دیدم در مقاله گفته شده که فارسی‌اش عطرساز است، آیا این معادل را از منبعی آورده‌اید؟ (چون در فرهنگستان نتوانستم بیابم) به‌طور کلی موقعی که در ویکی انگلیسی روی دکمه به ویکی‌فا می‌زنید، در پنجره‌ای که باز می‌شود می‌توانید عنوان فارسی مقاله را انتخاب کنید.

Ava imanii (بحثمشارکت‌ها)

ببخشید مگه شما به ئرفورمر چی میگین؟ پر فورمر میشه همون عطرساز دیگه خب

Ava imanii (بحثمشارکت‌ها)

الان اسمش رو فارسی کردم اما هنور برچسب داره :(

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

من یک یادداشت برایتان گذاشتم؛ این مقاله را باید منتقل کنید.

فقط یک نکته: به‌نظر من «عطرساز» (بدون فاصله) بهتر است.

Ava imanii (بحثمشارکت‌ها)

چجوری بدون فاصله بنویسم؟/. اصن چجوری اینها رو به هم می چسبونید هر کاری می کنم یا سرهم میشه یا فاصله میفته

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

همین عبارت «عطرساز» را می‌توانید از اینجا کپی کرده و در مقاله قرار دهید. فکر نکنم مشکلی باشد، «ر» از انتها نمی‌تواند به حرف دیگری بچسبد.

Ava imanii (بحثمشارکت‌ها)
Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

خواهش می‌کنم. راستی من انتقال نهایی را انجام دادم و برچسب عنوان مترادف را هم حذف کردم.

در رابطه با مقاله نسل کشی چرکس

10
جمع‌بندی توسط Ahmad252

اگر ادامه یافت، لطفاً مبحث را باز کنید.

Abadpours (بحثمشارکت‌ها)

با سلام

امکان داره در جایی به مدیران و سایر کاربران اطلاع بدم که تا پایان ترجمه مقاله نسل‌کشی چرکس ویرایش ها رو برنگردونند؟

چون من با ابزار ترجمه محتوا دارم این مقاله رو ترجمه می کنم و هر روز که پاراگراف جدید رو ترجمه و منتشر میکنم، وبرایشی که کاربران دیگه جهت انتقال و ادغام انجام دادند حذف میشه؟

با تشکر

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. عنوان مقاله از طریق ابزار ترجمه قابل تغییر نیست؟ یعنی این که تنظیمش کنید تا در عنوان جدید بنویسد.

Abadpours (بحثمشارکت‌ها)

وقتی عنوان رو عوض میکنم و میخوام ذخیره کنم، این اتفاق میفته. یعنی میزنه در حال انتشار ولی منتشر نمیشه

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

من ظاهراً با چنین مشکلی روبه‌رو نیستم؛ شاید ناشی از قطعی‌های اخیر سرورهاست که کاملاً محتمل است باعث چنین چیزی شوند. یک ترفند هم به ذهنم می‌رسد ولی اول روی صفحه دیگری آزمایشش کنید که احیاناً زحماتتان هدر نرود: نمی‌توان این ترجمه را حذف کرد و ترجمه جدیدی روی صفحه با عنوان درست ساخت؟ یعنی ابزار ترجمه این اجازه را می‌دهد یا نه؟ (و اگر نمی‌دهد، شاید بتوانید با کپی‌پیست متن مقاله همین نتیجه را بگیرید)

Abadpours (بحثمشارکت‌ها)

در واقع مثل اینکه مشکل چیز دیگه ای هست و دیگه نمیتونم ترجمه کنم و ویرایش اضافه کنم (مشکل فقط عنوان نیست)

الان نیم ساعته که پاراگراف تازه ای رو که ترجمه کردم میخوام منتشر بشه ولی نمیشه!!!

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

مشکل همین سرورها بوده احتمالاً. یک گروه به سرورهای بنیاد ویکی‌مدیا حمله کرده بودند (و من همچنان نمی‌توانم درک کنم که آخر چه کسی باید به این‌ها حمله کند!). مشکل سرورها ظاهراً رفع شده. آیا هنوز هم با ثبت مشکل دارید؟

Abadpours (بحثمشارکت‌ها)

آخه من کلن مشکلم فقط با این مقاله است.

مثلا مقاله ارتوفتو رو همین امروز ترجمه و منتشر کردم.

نه دوباره امتحان کردم و هنوز همون طوریه. حتی از مدیران درخواست کردم صفحه رو حذف کنند تا من دوباره شروع به ترجمه کنم. ولی امکان حذف ترجمه در ابزار ترجمه محتوا نیست؟!

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

امکان حذف ترجمه هست تا جایی که مطلعم. به ویژه:ترجمهٔ محتوا بروید، یک علامت سطل آشغال در کنار هر ترجمه وجود دارد.

Abadpours (بحثمشارکت‌ها)

بله هست ولی نه تو تب «منتشر شده»

مگه اینکه ترجمه رو ویرایش و بدون انتشار، ذخیره کنم تا بره تو تب «در حال پیشرفت» و از اونجا با سطل آشغال حذف کنم ولی مشکل اینجاست که در حال حاضر هیچی ذخیره نمیشه!

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

ای بابا!

محض این که یک راه آخر را (حداقل آخرین راهی که من می‌شناسم!) هم رفته باشیم، پیشنهاد می‌کنم یک بار از سربرگ «آزمایشی» در بالای صفحه، ابزار ترجمه محتوا را غیرفعال کرده و دوباره فعالش کنید. اگرچه اطلاعات با این کار پاک نمی‌شود، ولی همین کارهای ساده گاهی کمک می‌کند.

ساخت مقاله جدید برای یک وب سایت تجاری در ویکی پدیا مجاز است؟

2
Shervinminaei (بحثمشارکت‌ها)

چطور می شود برای یک وب سایت که فعالیت اقتصادی دارد در ویکی پدیا مقاله درست کرد؟


Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

پاسخ در صفحه بحث تان داده شد. مقاله باید تبلیغات نباشد و با افزودن منابع معتبر سرشناسیش قابل بررسی باشد. لطفا یادداشتها را بخوانید تا منظور از سرشناسی و منابع معتبر و تبلیغات را دریابید. ضمنا من یک لینک تبلیغاتی آلوده به ویروس را نیز از صفحه تمرینتان زدودم. لطفا آن لینک را دوباره درج نکنید.

قالب معادل NoteTag در ویکی فارسی

2
جمع‌بندی توسط Ahmad252
Abadpours (بحثمشارکت‌ها)
Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)