پرش به محتوا

دانشگاه سمنان: تفاوت میان نسخه‌ها

جز
بدون خلاصۀ ویرایش
جزبدون خلاصۀ ویرایش
جزبدون خلاصۀ ویرایش
 
== تاریخچه دانشگاه سمنان ==
از زمانی که اولین مرکز آموزش عالی در شهر سمنان فعالیت خود را آغاز کرد بیش از 35۳۵ سال می گذرد. "مدرسه عالی تکنولوژی سمنان" بعنوان اولین مرکز آموزش عالی در سال 1353۱۳۵۳ در سمنان بنا شد. این مرکز آموزش عالی بصورت هیات امنایی ، با زیربایی بالغ بر 5000۵۰۰۰ متر مربع در 7۷ رشته کاردانی با 580۵۸۰ دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی با گسترش فعالیتهای آموزشی در دو رشته "کارشناسی الکترونیک و عمران" در سال 1367۱۳۶۷ به "مجتمع آموزش عالی سمنان" تبدیل شد و نهایتا این مجتمع با گسترش ملموس و چشمگیر فعالیتهای خود از جمله افتتاح دانشکده‌های مهندسی ، تربیت دبیر و دامپزشکی در سال 1372۱۳۷۲ به "دانشگاه سمنان" ارتقا یافت.
در حال حاضر دانشگاه سمنان با دو پردیس فنی و علوم انسانی ، با داشتن 13۱۳ دانشکده و 2۲ آموزشکده ، یک پژوهشکده ، 5۵ گروه پژوهشی ، یک پارک علم و فناوری ، مرکز رشد واحدهای فناور و با داشتن بیش از 200۲۰۰ عضو هیات علمی ثابت ، دارای بیش از 10000۱۰۰۰۰ دانشجو در 20۲۰ رشته دکتری ، 55۵۵ رشته کارشناسی ارشد و 60۶۰ رشته در مقطع کارشناسی است.
 
''' 1-انجمن اسلامی دانشجویان 2-مجمع اسلامی دانشجویان '''
 
-در ابتدا این دانشگاه تنها دارای انجمن اسلامی بوده است که در زمان انتخابات ریاست جمهوری 1376۱۳۷۶ از حامیان جریان اصلاحات و سید محمد خاتمی بوده اند اما پس از رویکار آمدن دولت اصلاحات جریان راست انجمن اسلامی اقدام به رد صلاحیت جریان چپ انجمن می‌کند و با استعفای دیگر اعضای مایل به اصلاحطلب ، در واقع انجمن دچار تصفیه درونی میشود.
 
'''تشکیل مجمع اسلامی دانشجویان'''
 
== احتمال تاسیس دانشگاه صنعتی سمنان ==
شورای گسترش آموزش عالی ضمن اعلام موافقت اصولی با ایجاد دانشگاه صنعتی سمنان موافقت قطعی را منوط به احداث و تجهیز اولین دانشکده این دانشگاه به عنوان دانشکده نفت و گاز با حداقل زیر بنای 7000۷۰۰۰ متر مربع توسط وزارت نفت قرار داد.<ref>[http://semnan.ac.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=826 دانشگاه سمنان - شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری با ایجاد دانشگاه صنعتی سمنان موافقت به عمل آورد<!-- عنوان تصحیح شده توسط ربات -->]</ref>
 
== پانویس ==
۳۴۳

ویرایش