محمدابراهیم انصاری لاری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دکتر انصاری لاری
731pgg.jpg
رئیس سازمان ثبت احوال ایران
رئیس جمهور محمد خاتمی
استاندار فارس
مشغول به کار
۱۳۸۰ – ۱۳۸۴
رئیس جمهور سیدمحمد خاتمی
استاندار بوشهر
مشغول به کار
مهر ۱۳۷۶ – شهریور ۱۳۷۸
رئیس جمهور سیدمحمد خاتمی
اطلاعات شخص
زاده محمدابراهیم انصاری لاری
۱۶ آبان ۱۳۳۹ (۵۷ سال)
لار،
ملیت ایرانی
شغل سیاستمدار
مذهب اسلام

دکتر محمد ابراهیم انصاری لاری (زاده ۱۶ آبان ماه ۱۳۳۹ در لار) دانش‌آموخته حقوق است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در لار به پایان می‌رساند و در دوره دبیرستان در مسابقات مقاله‌نویسی و ادبیات استان فارس رتبه اول را به دست می‌آورد و جزو مؤسسان جهادسازندگی لارستان می‌باشد.

در سال ۱۳۶۲ با کسب رتبه دوم کنکور سراسری در رشته حقوق دانشگاه تهران به تحصیل مشغول و هم‌زمان مدیر کل بازرسی و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌شود و با روزنامه‌های کیهان، جمهوری اسلامی و اطلاعات در سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷ همکاری می‌کند.

انصاری لاری استاندار سابق بوشهر (مهر ماه ۱۳۷۶ تا شهریور ماه ۱۳۷۸)، استاندار سابق استان فارس (۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴) و رئیس سازمان ثبت احوال ایران در دولت محمد خاتمی می‌باشد. وی قبل از انتصاب به سمت‌های سیاسی، کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است و همچنین مدتی نیز معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال بود.

علاقه به کتاب و مطبوعات در سال‌های ۱۳۶۹ تا سال ۱۳٧٥موجب می‌شود که علاوه بر مدیرمسئولی نشریاتی چون «میلاد» در لارستان، ماهنامه «نمایه»، ماهنامه «پیام کتابخانه»، «روز هفتم»، «فردای بهتر»، به عضویت هیئت امنای کتابخانه ملی ایران درآید و دبیر کل هیئت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور شود.

عضویت در شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، مؤسسه رسانه‌های تصویری، مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و چاپ و انتشارات چندین کتاب و مقاله از دیگر فعالیت‌های فرهنگی او در این سال‌ها است.

ایشان در روز ۱۶ مهرماه سال نودشش توسط رئیس جمهور حسن روحانی به عنوان مدیر عامل منطقه آزاد کیش منصوب گردید

منابع[ویرایش]