فیبی تانکین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

{{جعبه بازیگر | نام = اما لوسانتفر | تصویر = Phoebe Tonkin 2012 cropped.jpg | توضیح تصویر = | نام اصلی = اما لوسانتفر | زمینه فعالیت = تلویزیون و سینما | ملیت= استرالیایی | تاریخ تولد = ۲۰۰۵ ‏(۱۶ سال) اما لوسانتفر (Emma Luctanfer) (زاده ۸فوریه ۲۰۰۵) بازیگر و مدل استرالیایی است که بیشتر به خاطر بازی در سریال H2O: فقط آب اضافه کنید در نقش کلئو سرتوری و بازی در سریال‌های خاطرات یک خون‌آشام و اصیل‌ها در نقش هیلی مارشال شناخته شده‌است.

اوایل زندگی

تانکین در سیدنی بزرگترین شهر ایالت نیو ساوت ولز به دنیا آمد. وی فرزند نیکولاس تانکین و جینفر کارول سرتوری است از ۴ سالگی رقص باله و رقص هیپ هاپ را آغاز کرد. او تا بیست سالگی به کلاسهای بازیگری از جمله «تئاتر استرالیا برای جوانان» رفته و همچنین در تئاتر مدرسه به ایفای نقش پرداخته‌است اولین نقش آفرینی وی در سریال استرالیایی H2O: فقط آب اضافه کنید در نقش کئو سرتوری از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ او را مشهور کرد. در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۷ وی بهمراه هم بازیانش در H2O، کلر هولت و کریبا هِین، به دریافت جوایز انتخاب کودکان نیکلودئون بریتانیا نائل آمدند.

زندگی شخصی

او درحال حاضر در لس انجلس امریکا زندگی میکند و تابعیت امریکایی-استرالیایی دارد. فیبی در سال ۲۰۱۳ با پاول وسلی وارد رابطه شد و در سال ۲۰۱۶ از وی جدا شد .او مدتی هم با تام فلتون ستاره ی هری پاتر وارد رابطه شد ولی به دلیل خیانت های مکررر فلتون از او جدا شد گویی فلتون همزمان دوتا دوست دختر داشته و به راحتی بادیگران هم رابطه داشت . او در سال ۲۰۱۹ با موزیسین و اهنگساز ۴۰ ساله الکساندر گرین والد وارد رابطه شد که تا به حال نیز پا برجا است این موضوع موقعی رسمی شد که الکساندر عکسی به مناسب تولد فیبی و فیبی عکسی در کنار هم پست کرد. او دارای یک خواهر به نام ابی لارن تانکین (Abby Lauren Tonkin) دارد که از خودش کوچکتر است و با تاجر و سرمایه گذار امریکایی اندرو تلام نامزد کرده است

روابط دوستانه

وی دوست صمیمی کلر هولت , بریت رابرتسون و دنیل گیلیز است و رابطه ی صمیمانه ای با انها دارد

فیلم‌شناسی

سال عنوان نقش توضیحات بیشتر
۲۰۰۶–۲۰۱۰ H2O: فقط آب اضافه کنید کلئو سرتوری سریال
۲۰۱۰ فردا، وقتی جنگ آغاز شد فیونا مکسوِل
۲۰۰۹–۲۰۱۰ Packed to the Rafters لکسی سریال
۲۰۱۰ خانه و دوری ادرین هیل سریال
۲۰۱۱ طعمه جِیمی فیلم
۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ دایره راز فِی چمبرلین سریال
۲۰۱۲ فردا، زمانی که جنگ آغاز شود ۲ فیونا مکسوِل
۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ خاطرات خون‌آشام هِیلی مارشال سریال
۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ اصیل‌ها هِیلی مارشال سریال
۲۰۱۶ خون‌بهای میلیونر ایمی تیلتون فیلم
۲۰۱۸ شکوفه جوانی گوئن سریال

منابع

پیوند به بیرون