خاطرات خون‌آشام (فصل ۶)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
خاطرات خون آشام (فصل ۶)
The vampire diaries season 6 dvd.jpg
محصول کشور ایالات متحده آمریکا
انتشار
شبکه تلویزیونی سی‌دابلیو
زمان پخش اصلی ۲ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-10-۰۲) – present
گاه‌نگاری فصل‌ها
← قبلی
فصل ۵
بعدی →
فصل 7
List of The Vampire Diaries episodes

خاطرات خون آشام یک درام ماورایی یک ساعته آمریکایی است که برای فصل ششم در ۱۳ فوریه ۲۰۱۴ تمدید شد.[۱] این فصل در ۲ اکتبر ۲۰۱۴ روی آنتن رفت. نام تعداد زیادی از قسمت‌های این فصل برگرفته از ترانه‌های سال ۱۹۹۴ است. فصل هفتم این سریال در ۱۱ ژانویه ۲۰۱۵ توسط سی‌دابلیو تمدید شد.

داستان[ویرایش]

No. in
series
No. in
season
عنوان کارگردان نویسنده تاریخ پخش کد
تولید
بینندگان در امریکا
(میلیون)
۱۱۲۱ «به یاد خواهم آورد» جفری هانتکارولین درایز۲ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-10-۰۲)2J78511.81[۲]
چهار ماه بعد، النا در مواجهه با مرگ دیمن اوقات بدی دارد و برای سال دوم به دانشگاه وایتمور برمی گردد. او از لوک موادی می‌گیرد تا دیمن را ببیند ولی به زودی عوارش جانبی مواد او را خشن می‌کنند. کارولین دانشگاه را ترک کرده تا راهی پیدا کند و طلسمی را که روی مرز میستیک فالز ایجاد شده را برعکس کند. تایلر به انسان بودن عادت کرده و به وایتمور می‌رود و احساساتش به لیو بیشتر می‌شود. بعد از مرگ بانی، جرمی به رابطه با دختران مختلف و نوشیدن می‌پردازد و مت نگران می‌شود. آلاریک بعد از بازگشت، سعی می‌کند به خون آشام بودن عادت کند. استفن که در گاراژی کار می‌کند،تصمیم می‌گیرد زندگی عادی را پیش بگیرد. النا از الاریک می پرسد چگونه با خون آشام بودن کنار آمده و از او می‌خواهد کاری کند که دیمن را فراموش کند. 
۱۱۳۲ «لدبتر زرد» پاسکال ورشوریزجولی پلک۹ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-10-۰۹)2J78521.67[۳]
النا برای کنار آمدن با نبود دیمن، از الاریک کمک می‌گیرد تا کاری کند که کلاً دیمن را فراموش کند. برای این کار باید اولین باری که فهمید عاشق دیمن است را تصدیق کند. کارولین و انزو، استفن را قانع می‌کنند که از دیمن دست نکشد ولی استفن می‌خواهد زندگی جدیدی به دور از دیمن شروع کند. در این زمان، مت نگران جرمی است که اوقاتش را با سارا می گذراند، یک دختر مرموز که تازه به میستیک فالز آمده‌است. در جایی دیگر، تریپ اقرار جالبی درباره ارتباط مت با این شهر می‌کند. دیمن و بانی با بی میلی باهم متحد می‌شوند تا مکانشان و چگونگی برگشتشان به خانه را فاش کنند. بانی و دیمن می فهمند که در گره زمانی گیر افتاده اند و کشف می‌کنند کسی در خانه با آنهاست. 
۱۱۴۳ «به بهشت خوش آمدید» مایکل اولویتسبریان یانگ۱۶ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-10-۱۶)2J78531.83[۴]
استفن که درباره کشته شدن دوست دختر انزو گیج است، رئیسش را وادار می‌کند به او مرخصی دهد تا بتواند انزو را شکار کند. در همین زمان، النا تمام خاطرات دیمن را فراموش کرده‌است. استفن به دانشگاه وایتمور می‌رود و النا را غافلگیر می‌کند. در بعدی موازی، درحالیکه بانی و دیمن در حال کشف رویداد پازلی مرموز هستند، اتفاقات عجیب تری رخ می دهد -مواد غذایی از قفسه‌ها گم می‌شوند، چرخ و فلک فعال می‌شود، ماشین دیمن در پارکینگ ظاهر می‌شود. همه این‌ها باعث می‌شود دیمن کسی به نام کای را کشف کند. در دنیای دیگر، استفن می‌خواهد با انزو روبرو شود ولی انزو نمی‌گذارد و یک شکارچی خون آشام را می کشد. کای فاش می‌کند که او دنبال بانی و دیمن بوده و می‌خواهد دیمن را بکشد. بانی با جادو دیمن را نجات می دهد و باهم مقابل کای قرار می‌گیرند. کای بعداً تصدیق می‌کند قصد کشتن دیمن را کرد تا بانی دوباره جادو را بدست آورد. جرمی می فهمد سارا ناپدید شده‌است. در یک رستوران، تریپ فل به انزو با یک سرنگ پر از شاه پسند حمله می‌کند. 
۱۱۵۴ «خورشید سیاهچاله» کلی سایرسملیندا سو تایلر و نیل رینالدز۲۳ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-10-۲۳)2J78541.66[۵]
دیمن و بانی می فهمند برای یافتن سرنخ‌هایی درباره برگشت به خانه، باید به گذشته دیمن رجوع کنند. پس دیمن مجبور می‌شود دوباره با یکی از سخت‌ترین اوقات زندگیش روبرو شود. آلاریک به کمک جرمی می‌رود تا با نبود بانی کنار بیاید. در عین حال، در ساوانا، استفن به کمک الینا می‌رود و تریپ رازی تاریک برای مت افشا می‌کند. درآخر، استفن می فهمد ایوی خون آشام شده و شوکه می‌شود. 
۱۱۶۵ «دنیا عوض شد و مرا اینجا رها کرد» لسلی لیبمنبرت متیوس۳۰ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-10-۳۰)2J78551.58[۶]
کای به بانی و دیمن می گوید که برای کسوفی حاضر شوند که می‌تواند آن‌ها را به خانه برگرداند. بانی به زودی می فهمد کای هیچ چیز درباره طلسم نمی‌داند و او را می کشد. اگرچه او نمرده و برای بازگشت به کمک بانی نیاز دارد. پس وقتی به زمان بازگشت نزدیک شدند، سعی می‌کند بانی و دیمن را بکشد. بانی خون‌ریزی دارد و دیمن درحال مبارزه با کای است ولی بالاخره بانی موفق می‌شود دیمن را به خانه برگرداند. در عین حال، الینا و لیام به دانشگاه وایتمور می روند. الینا و تایلر مجبور می‌شوند اطمینان حاصل کنند تا کسی نمیرد؛ چون نفرین گرگینه‌ای تایلر باز می‌شود. استفن به کارولاین می گوید تا به ایوی آموزش دهد. ایوی گردن کارولاین را می شکند و تصمیم می‌گیرد خون بخورد ولی توسط تریپ دستگیر می‌شود. استفن و دیمن به هم می پیوندند. 
۱۱۷۶ «هرچه مرا بیشتر نادیده بگیری، من نزدیکتر می شوم» گرث استاورچاد فایوش و جیمز استورترا۶ نوامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-11-۰۶)2J78561.59[۷]
دیمن فکر می‌کند اگر با الینا روبرو شود، خاطراتش برمی گردد ولی الینا نمی‌خواهد او را ببیند. معلوم می‌شود جو جادوگر است و می‌داند الینا و آلاریک خون آشام هستند. تریپ دیمن را دستگیر می‌کند و سعی می‌کند او و انزو را از مرزهای میستیک فالز رد کند. آلاریک می‌خواهد جلویش را بگیرد ولی خودش هم از روی مرز رد می‌شود. الینا تصمیم می‌گیرد که خاطراتش را برگرداند. با عبور از مرز، دیمن و انزو و آلاریک آرام به مرگ نزدیک می‌شوند. جو، آلاریک را نجات می دهد ولی تبدیل به انسان می‌شود. استفن، دیمن و انزو را نجات می دهد و بعداً کارولاین دوستیشان را به هم می زند. درآخر، الینا و دیمن باهم ملاقات می‌کنند. 
۱۱۸۷ «اولین بار را به خاطر داری؟» درن گنتربکا ساننشاین۱۳ نوامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-11-۱۳)2J78571.54[۸]
الینا چیزی به خاطر نمی‌آورد و از مرز رد می‌شود ولی دیمن به موقع نجاتش می‌دهد. الینا فقط تکه‌هایی از خاطراتش را دارد ولی نه آنقدر که دوباره عاشق دیمن شود. دیمن هم تسلیم می‌شود. در عین حال، استفن و کارولاین باید تریپ را برگردانند تا مادر کارولاین کشته نشود. انزو مخفیانه، تریپ را خون آشام می‌کند. تریپ از مرز میستیک فالز رد می‌شود و می میرد و کارولاین به مادرش می رسد. استفن عذرخواهی می‌کند که متوجه عشق کارولاین نبوده اما کارولاین عصبانی می‌شود. لیا به الینا می گوید که دارد می فهمد دختر داخل ماز، چطور سریع بهبود یافت و این هشداری برای الینا می‌شود. 
۱۱۹۸ «ناپدید شدن در تو» جاشوآ باتلرنینا فیور و جان هررا۲۰ نوامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-11-۲۰)2J78581.68[۹]
الینا و کارولاین مراسم شکرگزاری برگزار می‌کنند و الینا دنبال راهی است تا به لیام درباره خون آشام بودنش بگوید. استفن، دیمن و آلاریک به پروتلند می روند تا با انجمن جوینی تماس بگیرند. دیمن و آلاریک درباره کارولاین، استفن را تحریک می‌کنند. او به خرس عروسکی بانی لگد می زند و یک خانه ظاهر می‌شود. معلوم می‌شود کای برادر دوقلوی جو است و لوک و لیو هم از خانواده آن‌ها هستند. کای هر چهار خواهر-برادرش را کشته و می خواسته لوک و لیو رهبر انجمن شوند. دیمن با پدر کای، جاشوآ، ملاقات می‌کند. دوقلوها اعتراف می‌کنند که انجمن نمی‌تواند دو رهبر داشته باشد و در تولد 22سالگیشان، یکی از آن‌ها باید بمیرد. جاشوآ نمی‌تواند به دیمن کمک کند چون اگر کای فرار کند، مشکل ساز می‌شود. کای با طلسم قصد کشتن جو و دیمن را می‌کند ولی استفن با چاقوی جادویی سر می رسد. الینا با خونش جان جو را نجات می‌دهد. کای منطق تبعیدش را برای بانی توضیح می‌دهد و بعد به او چاقو می زند. تایلر برای حفاظت از لیو قسم می خورد و استفن سعی می‌کند با کارولاین خوب باشد. الینا و دیمن به بحث درباره رابطه‌شان می پردازند. بالاخره، بانی خوب می‌شود و می فهمد کای او را ترک کرده‌است. 
۱۲۰۹ «من تنها» کلی سایرسبراین یانگ و هالی بریکس۴ دسامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-12-۰۴)2J78591.49[۱۰]
دیمن، الاریک را مجبور می‌کند تا ست الراس را از جو بگیرد. سپس لیو، الینا و دیمن را به 1994 برمی گرداند. آنجا با بانی حرف می زنند. بانی می گوید کای به او چاقو زد و خونش را گرفت و می ترسد که شاید کای آزاد شده باشد. در میستیک فالز، استفن دختری را می بیند که ادعا می‌کند سارا، دخترعمویشان، است. ولی معلوم می‌شود که یک کلاهبردار به نام مونیکاست. استفن سارای واقعی را می شناسد چون تمام عمرش مراقبش بوده‌است. او،مونیکا را مجبور می‌کند از میستیک فالز برود تا هیچ کس ماجرای سارا را نفهمد. انزو به استفن شک می‌کند و مونیکا را می کشد. در عین حال، کای به میستیک فالز می رسد و لیو را پیدا می‌کند و سعی می‌کند او را بکشد. ولی تایلر می رسد و لیو را نجات می دهد و لیو مجبور می‌شود دیمن و الینا را برگرداند. جو می فهمد سمت الراس گم شده و از آلاریک پرس و جو می‌کند. ولی آلاریک چیزی به یاد ندارد. کای، در قبرستان الینا و دیمن را پیدا می‌کند و سمت الراس را نابود می‌کند و بعد سراغ تایلر می‌رود تا کمکش کند با ادغام شدن با جو، لیو را زنده نگه دارد. 
۱۲۱۱۰ «کریسمس از دید تو» مایکل الوویتسکارولاین درایز۱۱ دسامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-12-۱۱)2J78601.82[۱۱]
در فلش بک ها، در سال 2009، الینا، بانی و کارولاین درحال تزئین درخت کریسمس هستند. در زمان حال، کای جو را می دزدد و با کمک لیو و لوک چاقوی جادویی را پیدا می‌کند. سپس جو را مجبور می‌کند به خودش چاقو بزند تا جادویش برگردد. در عین حال، کلانتر به بیمارستان برده می‌شود و معلوم می‌شود تومور مغزی دارد و خون آشام هم نمی‌تواند او را شفا دهد. جرمی و مت، انزو را گیر می اندازند تا او را بکشند. کای برمی گردد و سعی به کشتن لیو می‌کند تا جو جادویش را پس بگیرد. دیمن و آلاریک برای نجات جو می آیند. جو می گوید شاید بتواند در ادغام کای را شکست دهد. سپس او را میستیک فالز زنجیر می‌کنند تا نتواند از جادویش استفاده کند ولی کمی بعد، با طلسم مسافران جادو می‌کند. مت، انزو را از مرز میستیک فالز رد می‌کند ولی بخاطر کار کای نمی‌میرد. انزو به مت می گوید اگر در نابود کردن استفن کمکش کند، او را زنده می گذارد. دیمن و استفن به خانه‌شان در میستیک فالز برمی گردند و وقتی الینا می رسد، بخاطر طلسم کای دیده نمی‌شود. کای، الینا را می دزدد. 
۱۲۲۱۱ «بیداری با یک هیولا» پاول وسلیملیندا سو تیلور۲۲ ژانویه ۲۰۱۵ (۲۰۱۵-01-۲۲)2J78611.63[۱۲]

تولید[ویرایش]

توسعه[ویرایش]

تولید فصل شش به‌طور رسمی در ۱۳ فوریه ۲۰۱۴ اعلام شد.

بازیگران[ویرایش]

بازیگرانی که از فصل ۵ در این فصل حضور دارند شامل نینا دوبرو (الینا گیلبرت)، پاول وسلی (استفن سالواتوره)، ایان سامرهلدر (دیمن سالواتوره)، استیون آر مک کوئین (جرمی گیلبرت)، کت گراهام (بانی بنت)، کندیس آکولا (کارولین فوربس)، زک روئریگ (مت دوناوان) و مایکل تروینو (تایلر لاکوود) می‌باشد.[۱۳]

درست بعد از قسمت آخر فصل ۵، اعلام شد که شخصیت متیو دیویس، آلاریک سالتزمن که در پایان فصل ۳ سریال را ترک کرد، بطور منظم برای فصل ۶ برمی گردد.[۱۴] در ۱۶ می ۲۰۱۴، معلوم شد که مایکل مالارکی در نقش انزو هم در فصل ۶ حاضر می‌شود.[۱۵]

در ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۴، گابریل والش به عنوان بازیگر مهمان برای نقش سارا انتخاب شد. دو روز بعد در ۱۴ ژوئیه کالین فرگوسن بازیگر مهمان نقش تریپ شد.[۱۶] در ۱۶ ژوئیه نیز امیلی چنگ برای نقش ایوی انتخاب شد.[۱۷]

منابع[ویرایش]

 1. Kondolojy, Amanda (February 13, 2014). "'Reign', 'Arrow', 'Supernatural', 'The Originals' & 'The Vampire Diaries' Renewed by The CW". TV by the Numbers. Retrieved February 14, 2014.
 2. Bibel, Sara (October 3, 2014). "Thursday Final Ratings: 'Grey's Anatomy', 'Scandal' & 'How To Get Away With Murder' Adjusted Up & Final Football Numbers". TV by the Numbers. Retrieved October 3, 2014.
 3. Kondolojy, Amanda (October 11, 2014). "Thursday Final Ratings: 'Bones' & 'The Vampire Diaries' Adjusted Up + Final Football Ratings". TV by the Numbers. Retrieved October 11, 2014.
 4. Bibel, Sara (October 17, 2014). "Thursday Final Ratings: 'Bones' & 'How To Get Away With Murder' Adjusted Up; 'Reign' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved October 18, 2014.
 5. Kondolojy, Amanda (October 24, 2014). "Thursday Final Ratings: No Adjustment for 'Grey's Anatomy', 'Gracepoint' or 'Reign' + Final Football Numbers". TV by the Numbers. Retrieved October 24, 2014.
 6. Bibel, Sara (October 31, 2014). "Thursday Final Ratings: 'The Vampire Diaries' & 'Scandal' Adjusted Up; 'Mom', 'Two and a Half Men', 'The McCarthys' & 'Elementary' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved October 31, 2014.
 7. Kondolojy, Amanda (November 7, 2014). "Thursday Final Ratings: 'The Vampire Diaries' & 'Big Bang Theory' Adjusted Up; 'Mom', 'The McCarthys', 'Two and a Half Men', 'Bad Judge', 'A to Z', 'Elementary', 'Parenthood' & 'The Biggest Loser' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved November 23, 2014.
 8. Bibel, Sara (November 14, 2014). "Thursday Final Ratings: 'Bones' Adjusted Up; 'Mom', 'Two and a Half Men', 'The McCarthys' & 'Elementary' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved November 23, 2014.
 9. Kondolojy, Amanda (November 21, 2014). "Thursday Final Ratings: 'The Big Bang Theory' Adjusted Up; 'Gracepoint', 'Reign', 'Parenthood', 'Bad Judge', 'Mom', 'Two and a Half Men' 'The Biggest Loser' & 'A to Z' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved November 21, 2014.
 10. Kondolojy, Amanda (December 5, 2014). "Thursday Final Ratings: 'Peter Pan Live!' Adjusted Up; 'Mom', 'Two and a Half Men', 'Reign', 'The McCarthys' & 'Elementary' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved December 5, 2014.
 11. Bibel, Sara (December 12, 2014). "Thursday Final Ratings: 'The Vampire Diaries' Adjusted Up; 'The Big Bang Theory', 'Mom', 'Two and a Half Men', 'The McCarthys' & 'Elementary' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved December 12, 2014.
 12. Bibel, Sara (January 23, 2015). "Thursday Final Ratings: 'The Vampire Diaries' & 'American Idol' Adjusted Up; 'Mom', 'Backstrom', 'Two and a Half Men' & 'Bad Judge' Adjusted Down". TV by the Numbers. Retrieved January 27, 2015.
 13. "'Vampire Diaries' season finale: EP Julie Plec answers burning questions".
 14. Ross, Robyn (May 15, 2014). "Exclusive: Matt Davis Returning to The Vampire Diaries As Series Regular for Season 6". TV Guide. Retrieved May 15, 2014.
 15. http://insidetv.ew.com/2014/05/16/michael-malarkey-vampire-diaries-series-regular/
 16. Bucksbaum, Sydney (July 14, 2014). "'The Vampire Diaries' Season 6 casts 'Eureka' star Colin Ferguson". Zap2It. Retrieved July 14, 2014.
 17. Philiana Ng (July 16, 2014). "'Vampire Diaries' Adds 'Unexpected' Character for Season 6". The Hollywood Reporter. Retrieved July 16, 2014.