فرقان‌الحق

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
The True Furqan
The True Furqan.jpg
نویسنده(گان) Al Saffee, Al Mahdee
عنوان اصلی al-Furqān al-ḥaqq
برگرداننده Anis Shorrosh
کشور ایالات متحده آمریکا
زبان English, Arabic
گونه(ها) دین
ناشر Wine Press Publishing, Enumclaw, WA
تاریخ انتشار ژوئن ۱۹۹۹
نوع رسانه Print (Hardback), Online edition
صفحه‌ها ۳۶۶
شابک شابک: ‎ISBN ۱-۵۷۹۲۱-۱۷۵-۵ ۹۷۸۱۵۷۹۲۱۱۷۵۲
شماره اوسی‌ال‌سی ۵۲۷۲۵۰۴۹

فرقان‌الحق نسخه‌ای جعلی از قرآن است که در آمریکا چاپ شده‌است.

خبرگزاری ایکنا گزارش می‌دهد: به تازگی‌نسخه‌ای تحریف شده از قرآن به نام (الفرقان‌الحق) (The Truefurgan) در کویت‌توزیع شده که قرآن قرن بیست و یکم خوانده‌شده‌است. کتاب (فرقان‌الحق) به شخصی به نام (المصطفی‌الهام) منسوب شده‌است و توسطفردی به نام (المهدی) به انگلیسی ترجمه شده‌است. گفتنی است، این کتاب توسط اعراب مسیحی‌مقیم آمریکا منتشر شده‌است و صفحه متن عربی وترجمه انگلیسی آن در مقابل هم قرار دارند. این‌کتاب توسط دو شرکت انتشاراتی آمریکا به نام‌های Winepress,Omega۲۰۰۱چاپ شده وشامل ۷۷ سوره از جمله سوره‌هایی به نام‌الفاتحه، الجنه و الانجیل است و بسیاری از عقایداسلامی در آن مردود شمرده شده‌اند یا وارونه‌جلوه داده شده‌اند. این به اصطلاح قرآن ۳۶۶صفحه‌ای که به زبان‌های انگلیسی و عربی چاپ ومنتشر شده‌است در مدارس خصوصی کویت دردسترس دانش‌آموزان قرار گرفته‌است.

گفتنی است در این کتاب به جای‌بسم‌ا… الرحمن الرحیم در ابتدای سوره (بسم‌ا…) آمده که در برگیرنده عقاید مسیحیان درمورد تثلیث است. در مقدمه این کتاب چنین آمده‌است: (تقدیم‌به ملت عرب و همه مسلمانان جهان، در عمق‌وجود هر انسانی اشتیاق فراوان برای رسیدن به‌ایمان حقیقی، آرامش درونی، آزادی معنوی وزندگی ابدی وجود دارد. این متن (کتاب‌فرقان‌الحق) می‌تواند به اشتیاق سمت و سو ببخشد). پایگاه اینترنتی (آمازون) که آخرین‌عناوین کتاب‌ها در موضوعات مختلف را به فروش می‌رساند به تبلیغ این کتاب پرداخته‌است و آن را قرآنی نوشته شده به شیوه جدید و منحصربه‌فرد خوانده‌است.

در یکی از آیات آن ازدواج با بیش از یک زن‌برابر با (زنا) دانسته شده و در آیات دیگر طلاق و جهاد حرام و غیرشرعی خوانده شده‌اند، همچنین در مورد ارث مطالبی در آن آمده که مغایر با دستورات اسلامی است.

منابع[ویرایش]