سالید اسنیک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سالید اسنیک
سری متال گیر
اولین حضور متال گیر (۱۹۸۷)
خالق هیدئو کوجیما
هنرمند یوجی شینکاوا (سری متال گیر)
صداپیشه دیوید هیتر

سالید اسنیک (به ژاپنی: ソリッド・スネーク) یک شخصیت ساختگی از سری بازی‌های متال گیر شرکت کونامی است. او به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی این سری به شمار می‌رود که توسط هیدئو کوجیما ساخته شده‌است. این شخصیت توسط هیدئو کوجیما ساخته شده و صداگذاری آن در ژاپنی توسط آکیو اتسوکا و در انگلیسی توسط دیوید هیتر انجام شده‌است. نام واقعی این شخصیت دیوید بوده و ملیت او آمریکایی است.

تاریخچه[ویرایش]

او یکی از پسران شبیه‌سازی شده بیگ باس، حاصل پروژه کودکان بی‌شمار است و در اولین نسخه متال گیر به عنوان جوان جاسوسی قرار می‌گیرد که به آلاسکا اعزام می‌شود تا فرماندهٔ قبلی گروه «فاکس‌هاند»، یعنی گری فاکس را به دستور سرهنگ پیدا کند. درآنجا وی متوجه می‌شود که در میان کوه‌های برفی پایگاهی سری قرار دارد که مشغول به ساخت دستگاهی به نام متال گیر است که می‌تواند دنیا را به نابودی بکشاند و پشت سر همهٔ این ماجراها برادرش لیکوئید اسنیک با همکاری گری فاکس قرار دارد که اکنون به سایبورگ نینجا تغییر یافته‌است. سایبورگ در نیمه‌های راه با اسنیک مواجه می‌شود ولی با شمشیر لیزری خود هرچه تلاش می‌کند تا سالید جوان را شکست دهد نمی‌تواند و در نتیجه نابود می‌شود. اسنیک به راهش ادامه می‌دهد ولی مجبور می‌شود در این حین با برادرش مبارزه کند که هربار خودش پیروز می‌شود، اما هرچه تلاش کرد تا متال گیر روشن نشود نتوانست بنابراین در نبردی سهمگین علیه متال گیر که لیکوئید سوار بر آن بود موفق می‌شود متال گیر را نابود کند. اما برای نابود کردن برادرش به بالای متال گیر می‌رود و موفق به شکست دادن وی می‌گردد.

اما لیکوئید مقاومت می‌کند و دو برادر برای نابود کردن یکدیگر ویروس Fox Die را به بدن هم وارد می‌کنند. لیکویید در جا می‌میرد اما سالید زنده می‌ماند ولی اثرات دارو در فاصلهٔ زمانی چند سال بعد از وقایع آلاسکا بر بدن سالید اسنیک جوان اثر می‌کند و در متال گیر ۴ بعد از وقایع از بین بردن کشتی تروریستی (متال گیر ۲) چهره‌ای بسیار پیر از وی خواهیم دید که با داشتن عمری شش ماهه باید برای نجات دنیا بار دیگر با روح لیکوئید که در قالب یکی از وفادارترین سربازانش یعنی آسلات حلول کرده مبارزه کند. در این بین تکنولوژی به نام «نانو ماشین» وجود دارد که قادر به کنترل سربازان در میدان‌های جنگ است. در نتیجه جنگ به یک تجارت تبدیل شده و اسنیک پیر که اعتیاد شدید به سیگار امانش را گرفته بدون داشتن خاطره‌ای خوش از جوانی و بدون اهمیت دادن به حرف‌های بازدارندهٔ دیگران سالید آی (چشمبندی که نزدیک‌ترین یار اسنیک، آتاکان آن را طراحی کرده و دارای سه قابلیت دید در شب، نرمال و نزدیک‌بینی است.) خود را روشن می‌کند و قدم به میدان نبرد می‌گذارد.[۱]

منابع[ویرایش]

  1. «Solid Snake»(انگلیسی)‎. ویکی‌پدیای انگلیسی. بازبینی‌شده در ۲۴ اکتبر ۲۰۰۹.