بهرام (سقز)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
بهرام
اطلاعات کلی
کشور ایران
استانکردستان
شهرستانسقز
بخشسرشیو
دهستانذوالفقار
نام محلیبارام
مردم
جمعیت۱۳۴ نفر (سرشماری ۹۵)
رشد جمعیتبیشترین میزان موالید مربوط به سال1390می باشد که تعدادافراد متولد شده 5نفرمی باشد وکمترین میزان موالید مربوط به سال 1388است که تعداد ان 1نفر است.در سال 1384نیز تعدادافرادمتولد شده به صفر رسیده است.
جغرافیای طبیعی
مساحتدر حال حاضر وسعت روستا با احتساب کلیه زمین های داخل روستا شامل اراضی مسکونی و غیر مسکونی باغات و غیره معادل 2/4 هکتار میباشد. پیرامون روستا از اطراف بوسیله مراتع و اراضی کشاورزی محصور شده است. این روستا دارای شاخص خاصی نبوده و به غیر از ساخت و سازهای انجام شده و اراضی باغی ورودی روستا مورد خاصی به چشم نمی‌خورد
آب‌وهوا
میانگین دمای سالانهبر اساس آمار ایستگاه سقز میانگین دمای سالانه در حدود 11/5 درجه سانتی گراد میباشد.بیشترین درجه حرارت اتفاق افتاده در طول سالهای آماری در حدود 40/5 درجه سانتی گراد در شهریور 1357 و حداقل آن 25/3- درجه سانتی گراد در آذرماه 1361 گزارش شده است.گرمترین و سردترین ماههای سال به ترتیب مرداد با متوسط حداکثر 21/9 و دی ماه با متوسط حداقل 10/5 درجه سانتی گراد میباشد. متوسط درجه حرارت سالانه شهرستان در حدود 8/8 درجه سانتی گراد برآورد شده است.
بارش سالانهتعداد روزهای بارانی در شهرستان سقز 96 روز و تعداد روزهای برفی 23 روز میباشد
روزهای یخبندان سالانهبر اساس آمار ایستگاه سقز تعداد روزهای یخبندان در منطقه 134 الی 138 روز میباشد که از حدود آذر شروع و تا فروردین ماه ادامه دارد. بر اساس مطالعات مهندسین مشاور در آب ,تعداد روزهای یخبندان برای منطقه در حدود 151 روز برآورد شده است و دوره یخبندان از مهر تا اردیبهشت و به مدت 8 ماه
کد آماری۲۰۳۴۱۵

بهرام(به کردی: بارام، Baram) روستایی از توابع بخش سرشیو شهرستان سقز است که در استان کردستان ایران قرار دارد.[۱]

جمعیت[ویرایش]

این روستا در دهستان ذوالفقار واقع شده و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۴۸ نفر (۲۶ خانوار) بوده‌است.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «فهرست روستاهای شهرستان سقز». سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۲. دریافت‌شده در ٢ نوامبر ۲۰۱۲.