براول استارز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
براول استارز
Brawl Stars logo.png
توسعه‌دهنده(ها)سوپرسل
تهیه‌کننده(ها)سوپرسل
برنامه‌نویس(ـان)فرانک، رایان، دنی،پائولا
سکو(ها)آی‌اواس
اندروید
تاریخ(های) انتشار15 ژوئن 2017(بتا) ۱۲ دسامبر ۲۰۱۸(جهانی)
ژانر(ها)بازی اکشن
میدان جنگ چند نفره آنلاین
بازی تیراندازی
بازی برخط چندنفره گسترده
حالت(ها)بازی ویدئویی تک‌نفره
بازی ویدئویی چندنفره ویرایش این در ویکی‌داده
پردازندهتمامی سی‌پی‌یوها
لوگوی براول استارز

براول استارز یا ستارگان جدال (به انگلیسی: Brawl Stars) یک بازی رایگان آنلاین با پرداخت درون برنامه ای برای تلفن همراه و تبلت است که توسط شرکت سوپرسل طراحی شده‌است. شرکت سوپرسل بازی‌هایی همچون کلش آف کلنز، هی دی، بوم بیچ و کلش رویال را نیز طراحی کرده‌است.

مودهای بازی[ویرایش]

در این بازی 15 مود وجود دارد. 8 مود اصلی که در افزایش و کاهش جام بازیکن تأثیر دارد؛ 3 مود ویژه که تنها برای جمع کردن مدال در مسیر براول پس و برای بازگشایی صندوق‌ها باز می‌شود و همچنین 4 مود موقت وجود دارند که در زمان‌های مختلف برای مدتی محدود به بازی می‌آیند و پس از اتمام این مدت از بازی می‌روند و مانند مودهای اصلی در افزایش یا کاهش جام تأثیر دارند.

مودهای اصلی:

1- SHOWDOWN: این مود دو نوع مختلف دارد. Solo و Duo. در Solo Showdown هر بازیکن برای خودش نبرد می‌کند. ۱۰ نفر در این نوع از این مود با هم به رقابت می‌پردازند و باید الکسیرهای سبز رنگ داخل جعبه‌هایی با ۶۰۰۰ جان را جمع‌آوری کنند تا به قدرت ضربه و سلامتی خود بیفزایند. همزمان با جمع‌آوری الکسیرهای سبز رنگ باید به رقابت با یکدیگر بپردازند و همدیگر را از بین ببرند. همزمان با نبرد بازیکنان دودهای سمّی سبز رنگی از همه جا لحظه به لحظه به مرکز زمین نزدیک می‌شوند. هر بازیکن به ازای هر ثانیه‌ای که درون این دودهای سمّی بماند، ۱۰۰۰ عدد از میزان سلامتی خود را از دست میدهد.آخرین نفری که زنده می‌ماند به عنوان نفر اول بازی شناخته می‌شود. Dou Showdown نیز مانند Solo است اما با این تفاوت که به‌جای ۱۰ نفر، ۵ تیم ۲ نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و هر تیمی که در آخر زنده بماند برندهٔ بازی است. در صورت کشته شدن یکی از اعضای هر تیم، عضو زنده باید ۱۵ ثانیه صبر کند تا هم تیمی اش به بازی برگردد،بسته به میزان جام های جمع آوری شده با براولری که با آن بازی انجام میشود و رتبه(نفر ۱۰ام تا اول در Solo Showdown و تیم ۵ام تا اول در Duo Showdown) به بازیکن جام، اضافه و یا از آن کسر می‌شود.

2- GEM GRAB: در این مود دو تیم ۳ نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. دو تیم باید الماس‌های بنفش رنگ را که از چالهٔ وسط زمین استخراج می‌شوند را جمع‌آوری کنند تا مجموع الماس‌های جمع شدهٔ هر تیم به ۱۰ یا بیشتر برسد. پس از جمع‌آوری ۱۰ الماس باید به مدت ۱۵ ثانیه از الماس‌ها حفاظت کرد و سپس برندهٔ بازی مشخص می‌شود. اگر هر دو تیم به ۱۰ الماس برسند تیم‌ها باید دوباره برای جمع‌آوری الماس تلاش کنند و هر تیمی که بیشتر الماس جمع کند برندهٔ بازی می‌شود.

3- BRAWL BALL: در این مود، دو تیم ۳ نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در ابتدای بازی یک توپ وسط میدان قرار دارد. بازیکنان هردو تیم باید ضمن جنگیدن با یکدیگر توپ را درون دروازهٔ تیم حریف قرار بدهند. هر تیمی که سریعتر دو گل بزند برندهٔ مسابقه است. درصورت اتمام زمان ۲ دقیقه ای بازی، تیمی که بیشتر گل زده برندهٔ مسابقه اعلام می‌شود. درصورتی که زمان بازی به پایان برسد و دو تیم مساوی باشند، یک دقیقه وقت اضافه محاسبه خواهند شد. با شروع وقت اضافه، تمامی موانع بازی (جعبه‌ها و چمن‌ها و…) از بین می‌روند و هر تیمی که در این یک دقیقه اولین گل را بزند برندهٔ مسابقه است. درصورت تساوی دوباره بین دوتیم، بازی مساوی تمام می‌شود.

4- BOUNTY: در این مود دو تیم ۳ نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در ابتدای بازی یک ستاره آبی در وسط زمین قرار دارد و بازیکنان باید آن را بگیرند. هر بازیکنی که دارندهٔ ستارهٔ آبی را بکشد، این ستاره برای او می‌شود. بازیکنان هر تیم باید بازیکنان تیم حریف را بکشند تا ستاره کسب کنند. هر بازیکنی که ستارهٔ بیشتری کسب کند، هنگام کشته شدن، ستارهٔ بیشتری به تیم حریف واگذار می‌کند. در پایان زمان بازی، هر تیمی ستارهٔ بیشتری کسب کرده باشد برندهٔ مسابقه است و در صورتی که تعداد ستاره‌های کسب شده توسط دو تیم مساوی باشد، هر تیمی که ستارهٔ آبی را در اختیار داشته باشد، برنده خواهد بود.

5- HEIST: در این مود دو تیم ۳ نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. هر تیم یک گاو‌صندوق با سلامتیِ ۴۵۰۰۰ دارد. تیم‌ها باید ضمن جنگیدن با یکدیگر گاو‌صندوق تیم حریف را از بین ببرند. تیمی که زودتر گاوصندوق حریف را از بین ببرد، برندهٔ مسابقه است. در صورت اتمام زمان بازی، تیمی که خسارت بیشتری به گاوصندوق حریف وارد کرده‌است برندهٔ بازی است و در صورت این که هر دو تیم به یک اندازه به گاوصندوق حریف آسیب وارد کرده باشند، بازی مساوی تمام می‌شود.

6- SIEGE: در این مود دو تیم ۳ نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. هر تیم باید پیچ‌هایی که در وسط زمین نمایان می‌شوند را بردارد. پس از ۵ ثانیه نگه داشتن پیچ و در صورت از دست ندادن آن، پیچ به سمت دستگاه سازنده تیم خودی پرتاب می‌شود. پس از یک زمان مشخص، هر تیمی که پیچ بیشتری جمع‌آوری کرده باشد، توسط دستگاه سازنده صاحب یک ربات غول پیکر می‌شود و با آن ربات به سمت دستگاه سازندهٔ حریف حرکت می‌کند و به آن حمله می‌کند. هرچه تعداد پیچ‌های جمع شده بیشتر باشند، ربات ساخته شده، سرعت و قدرت ضربهٔ بیشتری دارد و خسارت بیشتری به دستگاه سازندهٔ حریف وارد می‌کند. هر تیم دارای یک دستگاه سازنده است و هر دستگاه سازنده یک قلمروی مشخص شده با خط چین‌ها دارد. هر بازیکنی که وارد قلمروی دستگاه سازندهٔ حریف بشود، توسط دستگاه سازنده مورد حمله قرار می‌گیرد و باید از آن قلمرو بیرون برود. به همین دلیل باید با ربات‌ها به سمت دستگاه‌های سازنده حمله کرد. تیمی که زودتر دستگاه سازندهٔ حریف را نابود کند برندهٔ بازی است و در صورت اتمام زمان بازی، تیمی که خسارت بیشتری به دستگاه سازندهٔ حریف وارد کرده‌است برندهٔ بازی است و در صورت این که هر دو تیم به یک اندازه به دستگاه سازندهٔ حریف آسیب وارد کرده باشند، بازی مساوی تمام می‌شود.

7- Hot Zone: در این مود دو تیم سه نفره با هم به رقابت می‌پردازند. در این مود یک،دو یا سه دایره در زمین قرار دارد. دو تیم باید درون دایره‌ها بایستند تا به نفع تیم خود امتیاز جمع کند درصورتی که از یک تیم بازیکنی درون دایره ایستاده باشد، لحظه به لحظه درصد امتیاز آن تیم بالا می‌رود. در صورتی که یک نفر از هر دو تیم درون یک دایره ایستاده باشند درصد امتیاز هر دو تیم بالا می‌رود. تیم برنده در نهایت تیمی است که درصد امتیاز خود را زودتر به ۱۰۰٪ برساند.میزان امتیاز بر حَسْب درصد در گوشهٔ بالای صفحه نمایان می‌شود. در برخی از مپ‌های این مود، دو یا سه دایر وجود دارد.

8-KNOCKOUT: در این مود دو تیم سه نفره به رقابت می‌پردازند. این مود ۳ راند دارد. هر تیم باید سعی کند تمامی افراد تیم حریف را از بین ببرد تا یک راند پایان یابد، بازی بعد از ۲ بار بردِ متوالیِ یک تیم پایان میابد و تیم برنده مشخص میشود اما اگر یک تیم در راند اول برنده شود و در راند بعدی تیم مقابل برنده شود بازی به راند سوم کشیده میشود و هر تیمی که در راند سوم برنده شد(یعنی همه افراد تیم حریف را از بین برد) برندهٔ نهایی بازی است.

مود های موقتی:

9-BASKETBRAWL:در این مود، دو تیم ۳ نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در ابتدای بازی یک توپ وسط میدان قرار دارد. بازیکنان هردو تیم باید ضمن جنگیدن با یکدیگر توپ را درون سبد تیم حریف قرار بدهند. هر تیمی که سریعتر اختلاف را به بالای 5 امتیاز برساند(سقف تعداد گل ها 10 امتیاز است) برندهٔ مسابقه است. هر پرتاب درون سبد از درون محوطه مشخص شده سبد 2 امتیاز و از بیرون آن 3 امتیاز دارد. درصورت اتمام زمان ۲ دقیقه ای بازی، تیمی که بیشتر امتیاز گرفته برندهٔ مسابقه اعلام می‌شود. درصورتی که زمان بازی به پایان برسد و دو تیم مساوی باشند، یک دقیقه وقت اضافه محاسبه خواهند شد. با شروع وقت اضافه، تمامی موانع بازی (جعبه‌ها و چمن‌ها و…) از بین می‌روند و هر تیمی که در این یک دقیقه اولین امتیاز را بگیرد برندهٔ مسابقه است. درصورت تساوی دوباره بین دوتیم، بازی مساوی تمام می‌شود.

10-DUELS: در این مود دو بازیکن بصورت تک به تک باهم به رقابت می پردازند. هر بازیکن برای خود سه براولر انتخاب می کند که اگر هر کدام شکست بخورد،براولر بعدی برای او انتخاب می شود (مثل بازی های مبارزه ای). در آخر هر کسی که هر سه براولر حریف را شکست دهد ، برنده خواهد شد . اگر دوئل طولانی شود ، مانند مود های شوداون و ناک اوت، گاز های سمی کم کم زمین را در بر میگیرند تا اینکه یک بازیکن شکست بخورد.

11-WIPEOUT: در این مود دو تیم سه نفره به رقابت می‌پردازند، هر تیم باید در مجموع 10 بار افرادِ تیم حریف را از بین ببرد تا برنده شود، مدت زمان این مود ۳ دقیقه است، در صورتی که زمان بازی به پایان برسد تیمی که امتیاز بیشتری دارد( یعنی تعداد دفعات بیشتری افراد تیم حریف از بین برده است(اما کمتر از 10 دفعه)) برنده است و اگر امتیاز هر دو تیم برابر باشد بازی مساوی تمام میشود.

12-BOT DROP:در این مود دو تیم سه نفره با هم به رقابت می پردازند. در طول بازی ربات هایی از آسمان به زمین میافتد(اگر روی بازیکن بیفتد از سلامتی او کم می شود)که به بازیکنی که به آن ضربه وارد کند حمله ور میشود. با کشتن هر ربات یک پیچ به زمین میافتد. هر تیمی که زود تر به 12 پیچ برسد برنده است. آخرین ربات یک ربات بزرگ تر است که به جای یک پیچ، سه پیچ می اندازد. در صورت تساوی پیچ های دو تیم، بازی مساوی تمام می شود.

مودهای ویژه:

در این مود‌ها به بازیکن‌ جام اضافه و یا از آن کسر نمیشود.

13- Robo Rumble: در این مود یک تیم سه نفره باید در مدت زمان ۲ دقیقه از یک گاوصندوق در برابر ربات‌ها حفاظت کنند. ربات‌های کوچک پشت سر هم به گاوصندوق حمله می‌کنند و هر از گاهی یک ربات بزرگ نیز به گاو‌صندوق حمله می‌کند. در صورتی که تیم سه نفره بتواند مانع نابود شدن گاوصندوق شود برنده می‌شود. این مود از سطح Normal شروع می‌شود و با Insanse XVI تمام می‌شود. در سطح‌های بالاتر ربات بزرگ عصبانی تر می‌شود و نابود کردن سخت‌‌تر می‌شود.

14- Big Game: در این مود یک تیم پنج نفره به رقابت با یک براولر بزرگ با سلامتی زیاد و قدرت ضربه بیشتر می‌پردازند. این مود ۲ دقیقه زمان دارد و در صورتی که تیم ۵ نفره بتواند براولر بزرگ را نابود کند برنده می‌شود و در صورتی که پس از پایان ۲ دقیقه نتوانند از پس او بر بیایند، براولر بزرگ برنده می‌شود.

15- Boss Fight: در این مود یک تیم سه نفره به مبارزه با یک ربات بزرگ می‌پردازند. این ربات در طول بازی لیزر شلیک می‌کند، با شتاب به سمت براولرها حمله می‌کند و موشک‌های آتشین پرتاب می‌کند. هر از گاهی ربات‌های کوچکی به سمت بازیکنان حمله می‌کنند. در صورتی که تیم سه نفره بتواند ربات بزرگ را نابود کند برنده می‌شود و در صورتی که ربات بزرگ هر سه نفر را نابود کند، این تیم بازنده می‌شود. در صورتی که یکی از اعضای تیم کشته شود و هنگامی که حداقل یکی از هم تیمی‌هایش زنده باشد، پس از ۲۰ ثانیه به زمین بر می‌گردد. این مود از سطح Normal شروع می‌شود و با Insane XVI تمام می‌شود. در سطح‌های بالاتر ربات بزرگ عصبانی تر می‌شود و نابود کردن سخت‌تر می‌شود.

*مود های حذف شده:

1-VOLLEYBRAWL

2-LONE STAR

3-PAY LOAD

4-SUPER CITY RAMPAGE

5-TROPHY THIEF

6-HOLD THE TROPHY

7-TAKEDOWN

8-POWER PLAY

شخصیت‌ها (براولر ها)[ویرایش]

در این بازی به کاراکترهای مبارز، براولر (به انگلیسی: BRAWLER)گفته می‌شود، در حال حاضر 57 براولر در این بازی وجود دارد و ممکن است با شروع هر فصل از بازی به تعداد براولرها اضافه شود و شخصیت‌های جدید همراه با قابلیت‌های متفاوت به بازی اضافه شوند.

انواع براولرها[ویرایش]

نوع براولر تاریخ رونمایی تعداد توضیحات
براولر آغازین
(Starting Brawler)
۲۰۱۷ ۱ شامل یک براولر به اسم شِلی است که از ابتدای بازی به عنوان براولر نخست شما حساب می‌شود.
جایزه مسیر جام یا تروفی رود ریوارد
(Trophy Road Reward)
۲۰۱۷ ۱۱ این براولرها با افزایش جام در بازی به دست می‌آیند.
کمیاب یا رِیر
(Rare)
۲۰۱۷ ۴ این براولرها را می‌توانید به راحتی از طریق صندوق‌های درون بازی دریافت کنید.
فوق کمیاب یا سوپر رِیر
(Super rare)
۲۰۱۷ ۵ این براولرها کمی سخت‌تر از براولرهای کمیاب از صندوق‌های بازی به دست می‌آیند.
حماسی یا اِپیک
(Epic)
۲۰۱۷ ۱۰ دریافت این براولرها از جعبه‌های بازی کمی سخت و دشوار است.
اسطوره‌ای یا میثیک
(Mythic)
۲۰۱۷ ۸ دریافت این براولرها از صندوق‌های بازی کمی سخت تر از براولر های حماسی است.
افسانه‌ای یا لِجِندِری
(Legendary)
۲۰۱۷ ۶ دریافت این براولرها از صندوق‌های بازی فوق‌العاده نایاب است و احتمال دریافت بسیار کمی دارند.
رنگارنگ یا کروماتیک
(Chromatic)
۲۰۲۰ ۱۳ شانس دریافت این براولرها در فصل اول حضورشان در بازی به اندازهٔ براولرهای افسانه‌ای، فصل دوم احتمال دریافت آنها اندازهٔ براولرهای اسطوره‌ای و در فصل سوم اندازهٔ براولرهای حماسی می‌شود. ولی در صورت خرید براول پس (به انگلیسی: Brawl Pass)، دریافت یکی از براولرهای این دسته قطعی است. البته این براولرها در صندوق‌های این بازی هم پس از رسیدن به مرحلهٔ ۳۰ مسیر براول پس هر فصل، قابل دریافت است.

براولرهای بازی عبارتند از:

مسیر جام (Trophy Road)[ویرایش]

۱. شِلی (Shelly): براولر آغازین

۲. نیتا (Nita): براولر مسیر جام (۱۰ جام)

۳. کُلت (Colt): براولر مسیر جام (۶۰ جام)

۴. بول (Bull): براولر مسیر جام (۲۵۰ جام)

۵. جِسی (Jessie): براولر مسیر جام (۵۰۰ جام)

۶. براک (Brock): براولر مسیر جام (۱۰۰۰ جام)

۷. داینامایک (Dynamike): براولر مسیر جام (۲۰۰۰ جام)

۸. بو (Bo): براولر مسیر جام (۳۰۰۰ جام)

۹. تیک (Tick): براولر مسیر جام (۴۰۰۰ جام)

۱۰. اِیت بیت (8-bit): براولر مسیر جام (۶۰۰۰ جام)

۱۱. اِمز (Emz): براولر مسیر جام (۸۰۰۰ جام)

۱۲. اِستو (Stu): براولر مسیر جام (۱۰۰۰۰ جام)

کمیاب (Rare)[ویرایش]

 1. بارلی (Barley)
 2. پوکو (Poco)
 3. اِل پریمو (El Primo)
 4. رُزا (Rosa)

فوق کمیاب (Super Rare)[ویرایش]

 1. ریکو (Rico)
 2. پِنی (Penny)
 3. داریل (Darryl)
 4. کارل (Carl)
 5. جَکی (Jacky)

حماسی (Epic)[ویرایش]

 1. فرانک (Frank)
 2. پایپِر (Piper)
 3. پَم (Pam)
 4. بی بی (Bibi)
 5. بی (BEA)
 6. نانی (Nani)
 7. اِدگار (Edgar)
 8. گریف (griff)
 9. گرام (grom)
 10. بانی ( Bonnie)

اسطوره‌ای (Mythic)[ویرایش]

 1. مورتیس (Mortis)
 2. تارا (Tara)
 3. جین (Gene)
 4. مَکس (Max)
 5. مِستر پی (Mr. P)
 6. اسپرَوت (Sprout)
 7. بایرِن (Byron)
 8. اسکوییک (squeak)

افسانه‌ای (Legendary)[ویرایش]

 1. اسپایک (Spike)
 2. کرو (Crow)
 3. لیان (Leon)
 4. سَندی (Sandy)
 5. اَمبِر (Amber)
 6. مِگ (Meg)

رنگارنگ (Chromatic)[ویرایش]

 1. گِیل (Gale)
 2. سِرج (Surge)
 3. کولِت (colette)
 4. لو (Lou)
 5. کلُنِل رافس (Colonel ruffs)
 6. بِل (belle)
 7. باز (Buzz)
 8. اَش (ash)
 9. لولا (Lola)
 10. فَنگ (Fang)
 11. ایو (Eve)
 12. جَنِت (Janet)
 13. اوتیس (otis)

منابع[ویرایش]

ایران براول «براول استارز».[پیوند مرده]

 • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Brawl stars». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷.
    • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.supercell.brawlstars