امپراتور دریا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
امپراطور دریا
Haeshin.png
سازندهجونگ جین ئوک
هوآنگ جوها
بازیگرانچویی سو جونگالگو:صخسونگ ایل گوکالگو:صخچه شی را
پارک صو ئهالگو:صخگیم هئونگ صو
کشور سازندهکره جنوبی
شمار قسمت‌ها۵۱
تولید
تهیه‌کننده‌های اجراییکانگ ایل سو
کانگ بیونگ تک
مدتحدود ۶۰ دقیقه
پخش
شبکهٔ اصلیکی.بی. اس ۲
انتشار اولیه۲۴ نوامبر ۲۰۰۴ –
۲۵ مه ۲۰۰۵

امپراطور دریا (به کره‌ای: 해신) نام سریالی اصت که در سال ۲۰۰۴ میلادی از شبکه کی‌بی‌اس ۲ کشور کره جنوبی پخش شد. این سریال از تابستان سال ۱۳۸۶ خورشیدی از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن رفت و ۶ سال پس از آن، از ۹ بهمن ۱۳۹۲، شبکه تماشا به پخش دوبارهٔ این سریال دست زد.

امپراطور دریا زمان پخش در ایران از محبوبیت زیادی برخوردار بود. این سریال بزودی از شبکه امید پخش خواهد شد.

خلاصه داستان

داستان سریال دربارهٔ برده‌ای به نام گونگ بوک است که به همراه دوستش جانگ نیون سختی‌های زیادی را متحمل می‌شود. دزدان دریایی پدرش را می‌کشند. بعدها او تحت تعلیم فردی به نام یوم جانگ قرار می‌گیرد و پس از آمادگی نسبی در هنرهای رزمی، در مسابقات انتخابی محافظان بانو جمی شرکت می‌کند. بانو جمی از اشراف‌زادگان و ثروتمندان به حساب می‌آید و یک تاجر سیاست‌مدار است. سرانجام گونگ بوک به عنوان محافظ بانو جمی به استخدام وی در می‌آید. گونگ بوک عاشق دختری به نام جانگ هوآ می‌شود. از طرفی یوم جانگ (همان دزد دریایی مبارز و دلیری که هنرهای رزمی را در دوره نوجوانی به گونگ بوک آموخت) نیز عاشق بانو جانگ هوآ می‌شود. بانو جانگ هوآ از کودکی که پدرش را از دست داد (پدرش را یوم جانگ در هنگام حملهٔ دزدان دریایی به قتل رساند) تحت سرپرستی بانو جمی بوده‌است.
گونگ بوک که به جمع محافظان بانو جمی پیوسته بود، کم‌کم از اعمال خلاف قانون او باخبر شد و قصد براندازی او از قدرت را نمود. بانو جمی نیز به جرم خیانت او را بیرون می‌کند و به عنوان برده به چین می‌فرستد. گونگ بوک و جانگ نیون در این راه سختی بسیار کشیدند تا اینکه آنجا به عنوان برده‌های گلادیاتور، به یادگیری هنرهای رزمی به‌طور کاملتری پرداختند. پس از پیروزیهای بزرگ در نبرد با گلادیاتورها هر دو به استخدام گروه بازرگانی سول پیانگ در می‌آیند و....

بازیگران

عوامل سازنده

  • تهیه‌کننده‌ها: کانگ ایل سو، کانگ بیونگ تک
  • نویسنده‌ها: جونگ جین ئوک، هوآنگ جوها

جوایز

منابع

پیوند به بیرون