گلدان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
یک گلدان که در دوره سلسله مینگ در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است .

گلدان نام ظرفی است که معمولاً در آن گل و یا گیاه قرار میدهند . بعضی از گلدانها کاربرد تزئینی دارند و بر روی آنها طرحها و نقشهای زیبایی کشیده شده است . گلدانها بیشتر از شیشه، پلاستیک و سرامیک ساخته میشوند . گلدان برای جاهای مختلفی همچون، لبه ی پنجره، آویزان، باغ، محل کار، راهرو و.. ساخته می شود. اگر در گلدان شما، گل و گیاه قرار گرفته است، برای گلدهی بهتر آن، بهتر است 12 ساعت نور آفتاب را به آن بتابد. گلدان به معنای جای گل ، خانه گل ، می باشد که از دیر باز سهم مهمی در زیبایی و دکوراسیون منازل و ساختمان ها و حتی شهر ها می باشد . امروزه از گلدان استفاده های بسیاری می شود . در دکوراسیون گرفته تا پاکی هوا را شامل می شود . گلدان های بزرگ شهری که آبیاری اتوماتیک نیز دارند به تصفیه هوا هم کمک می کنند .

گلدان های بزرگ بام ها :

که در روف گاردن ، باغ بام استفاده های فراوانی دارد و خود یک باغچه متحرک می باشد گلدان ها از متریال های مختلف ضد آب ساخته می شود که حتی بعضی اوقات برای ساختمان ها بعنوان جان پناه نیز کاربرد دارد .

منابع[ویرایش]

گلدان به معنای جای نگهداری گل و گیاه می باشد گلدان ها در زندگی ما انسانها نقش زیادی دارند تا حتی آنچنان انسانها به گل نیاز دارند که در رساندن معنای احساسات به یکدیگر ، گل هدیه می کنند و گل نیز نیاز به گلدان دارد تا طراوت ببخشد به همین منظور گلدان رونق بخش زندگی شده است و از دیدن آن شاد می شویم .

شرکت های بزرگ روف گاردن معمولا ترجیح میدهند از گلدان و یا فلاور یاکس های بزرگ جهت زیبایی کار و لطافت هوا ، استفاده کنند . و اغلب نیز آنها از باکس های کلدان " مدولار " متحرک استفاده می کنند .

گلپخش صبح امروز هم بزرگترسن شرکت تولید گلدان های بزرگ تا حتی المان های شهری بصورت فلاورباکس های دو جداره منولار و خودآبیار تولید کرده است که هم به زیبایی می افزاید و هم براحتی نگهداری می شوند .

گلدان ها در انواع مختلف برای گیاهان مختلف ساخته می شوند

گلپخش صبح امروز شما را در داشتن گل و گلدان یاری می کند و محیط شما را از تازگی و شادابی سرشار می سازد .