ویکی‌پدیا:میز مرجع

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اگر پرسشی دربارهٔ اطلاعات عمومی یا تخصصی دارید، سایر کاربران در ویکی‌پدیای فارسی داوطلب خواهند شد که به شما کمک کنند.

لطفاً قبل از پرسش فراموش نکنید که:

 • پرسش‌های فنی مربوط به ویکی‌پدیا را در میز کمک مطرح کنید: مشکلات فنی (دربارهٔ نرم‌افزار، نحوهٔ ویرایش یا همکاری با ویکی‌پدیا) در میز کمک مطرح شود.
 • جستجو کنید: ویکی‌پدیای فارسی در حال رشد است، به احتمال زیاد، جواب سؤال خود را در جایی خواهید یافت.
 • دربارهٔ یک مقالهٔ خاص نباشد: نظرها یا سؤالات دربارهٔ یک مقالهٔ خاص در صفحهٔ بحث همان مقاله مطرح شود.
 • تحقیق یا پروژهٔ خود را اینجا نپرسید. اینجا برای پرسیدن و حل‌کردن تکالیف مدرسه یا دانشگاه یا محلی برای پیداکردن منابع برای تحقیق یا پروژهٔ شما نیست.
 • آدرس تماس خود را ذکر نکنید: از گذاشتن آدرس ایمیل یا شمارهٔ تلفن خود در این صفحه بپرهیزید.

لطفاً پرسش خود را با این شرایط مطرح کنید:

 • پرسش را در یک بخش جدید بپرسید: برای این کار اینجا کلیک کنید.
 • عنوان مناسبی برای پرسش خود انتخاب کنید: توصیه می‌شود که عنوان سؤالتان به گونه‌ای طرح شود که سایر کاربران بدون خواندن شرح سؤال بدانند که سؤالتان دربارهٔ چه موضوعی است.
 • سؤال خود را با توضیح کامل بیان کنید هر کجا که لازم است پیوندهای لازم را نیز در متن ایجاد کنید.
 • امضا کنید: فراموش نکنید جلوی پرسش خود با چهار علامت مدک، ~~~~، امضا کنید. با این کار اگر عضو باشید، نام شما و تاریخ به عنوان امضا درج خواهد شد. (اگر می‌خواهید عضو شوید و از مزایای عضویت استفاده کنید، برای خودتان حساب و نام کاربری ایجاد کنید.)
 • صبور باشید: ممکن است چند روزی طول بکشد تا کاربری که جواب سؤال شما را می‌داند به این صفحه سر بزند.

لطفاً برای پاسخ‌دادن به سؤالات:

 • جواب کامل بدهید: در حد امکان، به گونه‌ای پاسخ دهید که نیازی به دوباره پرسیدن یا تکرار قسمتی از سؤال نباشد.
 • دقیق باشید: اطلاعات لازم و کافی را در پاسخی گویا و قابل فهمیدن بیان کنید.
 • پیوند‌های لازم را فراهم کنید: اگر ممکن است به مقاله‌ای یا بحثی در ویکی‌پدیا یا سایر وب‌گاه‌ها ارجاع دهید.
 • نوشته‌های دیگران را ویرایش نکنید، مگر برای بهبود چیدمان.
 • از ارائهٔ توصیه‌های پزشکی یا حقوقی بپرهیزید: ویکی‌پدیا جای مناسبی برای ارائهٔ توصیه‌های تخصصی نیست.
 • ادب را رعایت کنید: بی‌نزاکتی، غیرمنطقی یا بدجنس بودن باعث می‌شود تا دیگر کاربران سرخورده شوند. بکوشید تا حتی ناآگاهانه نیز به دیگران توهین نکنید.


بایگانی‌ها:۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰
۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴


bluetooh[ویرایش]

salam.man dar morde goshim(htc dream ya tmobile-g1) az u soaldashtam az rahnamaee u mamnoon misham ghesmat bluetooh zamane conect be mobilhai digar shenasaee 2tarafeh anjam mishe vali akharin lahze disconect mishe montazere pasokheton mimonam tashakor

بادرود. لطفا فارسی تایپ کنید تا زودتر به نتیجه برسید. شاداب باشید. ATA (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۴۷ (UTC)

پاراگلایدر و سطوح آن[ویرایش]

بحث:پاراگلایدر از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

درود بر اندیشمندان فعال. باتوجه به بهترین ترجمه مراحل آموزش پاراگلایدر وسطوح این ورزش جهانی در وبلاگ یزد پاراگلایدر چه راهی بنظرتان میرسد که با اشاره به منبع http://yazdparaglider.blogfa.com/post-19.aspx دچار عدم رعایت قوانین پیوند تبلیغی و دست نویس نگردیم ، منتظر راهکارتان هستیم. البته در پانویس بنده موضوع را رعایت کردم لیکن تناسب بهتر به نظرتان میرسد.? و آیا منابع زیر را میتوان به عنوان منابع معتبر در رفرانس آورد؟ http://appifly.org/?APPI-certification-cards یا http://www.pilots.ir/ یا http://www.farsairsport.ir/ مطلب زیر در هر سه منبع موجود است بنظر دوستان اهل فن به کدام به عنوان منبع اشاره کنم.مطلب=

تبلیغات[ویرایش]

مدتیه به شدت در اغلب سایتها تبلیغات جمع شونده از گوشه و کنار مرور گر سر درمیارن. برای شما هم هست یا مشکل از جای دیگست؟ (توضیح اینکه این تبلیغات مربوط به خود سایت نیستن و حتی در سایت‌هایی که به هیچ وجه توشون تبلیغ نیست هم اینا میان!)--Freshman404Talk ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۵۸ (UTC)

@Freshman404: بررسی کنید بدافزار در رایانه‌تان موجود نباشد که تمامش زیر سر آنهاست. برخی از افزونه‌های نصب شده در مرورگرتان نیز از این خبط‌ها می‌کنند که باید سر ببریدشان. پیشنهاد من این است که ابتدا یک اسکن آنتی‌ویروس کلی انجام دهید و نیز تمامی افزونه‌ها را غیرفعال کرده و به مرور آنهایی را که می‌شناسید فعال کنید تا خاطی پیدا شود. ☼ Leyth (بحث) ☼ ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۳:۰۲ (UTC)
برنامه‌هایی مثل skype اجازهٔ نشان دادن تبلیغات می‌دهند برید در تنظیمات ببینید یک تیک جایی اشتباهی زده نشده است--- Rmashhadi ♪♫ ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)
@Rmashhadi: تشکر. مشکل از یه بدافزار بود. Freshman404Talk ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۴۴ (UTC)

سرشناسی[ویرایش]

سلام لطفا باید چگونه سرشناسی برای یک مقاله ایجاد کنیم؟ مثلا میخوام برای علی یک سرشناسی مقاله تعین کنم که با مخالفت روبه رو نشم — پیام امضانشدهٔ قبلی را Dr.sharifi (بحث • مشارکت‌ها) نوشته‌است.

@Dr.sharifi: درود. ویکی‌پدیا:سرشناسی و در حالت خاص ویکی‌پدیا:سرشناسی افراد را بخوانید. وهاب (گپ) ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۳۳ (UTC)

واکنش روحانیت قاجاریه[ویرایش]

واکنش روحانیت قاجار به ورود دوربین عکاسی و سینماتوگراف چه بود؟ چراکه در آن زمان تصاویر بسیار با ارزشی ثبت شده است (حتی مراسمات مذهبی عاشورا) و به نظر واکنش مثبتی می آید.--p0lyzoarium بحث ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۳:۰۷ (UTC)

فضای nبعدی در ریاضی و فیزیک[ویرایش]

با سلام خدمت دوستانی که در این بحث شرکت می‌کنند ایا می‌توان گفت فضاهای بیشتر از یک بعد ترکیب فضای یک بعدی است به طور مثال فضای دو بعدی ترکیب دو فضای یک بعدی است و فضای سه بعدی ترکیب شش فضای یک بعدی استMehdi soleimani (بحث) ‏۱ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۲۴ (UTC)

درود. منظور از ترکیب چیست؟ (برابر انگلیسیش چیست؟) من چنین مفهومی را در ارتباط با فضاهای ریاضی بخاطر نمی‌آورم. اگر منظور اجتماع است پاسخ منفیست. چون ماهیت اعضای یک فضای ۲ بعدی با یک فضای یک بعدی متفاوت است (به عنوان نمونه اعضای \mathbb{R}^2 زوج مرتب هستند اما اعضای \mathbb{R}^3 سه تایی مرتبند). می‌توان گفت که یک فضای ۲ بعدی حاصل‌ضرب ۲ فضای یک بعدی است. مثلاً \Bbb{R} \times \Bbb{R} = \mathbb{R}^2وهاب (گپ) ‏۱ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۵۰ (UTC)
اگر مفهوم انتگرال را بدانید احتمالاً مشکلی در فهم این موضوع نخواهد بود. --Freshman404Talk ‏۱ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۰۴ (UTC)
با تشکر از دوستانی که در بحث شرکت نموده‌اند لازم است ذکر شود ما به دنبال مرور ریاضیات و یا یاداوری مفاهیم نیستیم ما به دنبال مسیر جدیدی در ریاضیات هستیم دوستان اولا ماهیت فضاها متفاوت نیست همین فکر را می‌خواهیم اصلاح کنیم ما در nبعد هم باید به یک بعد برسیم همه چیز به یک واحد بر می‌گردد در واقع دو بعد همان یک بعد است با این تفاوت که تلفیقی از دو تا یک بعد است. در ضمن مفهوم انتگرال ربطی به نفس بحث ما ندارد ما دنبال حجم نیستیم خیلی خیلی متفاوت استMehdi soleimani (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۵۳ (UTC)
من خیلی وارد نیستم اما شاید بتونید تا سه بعد چنین چیزی بگید اما در بیش از چهار پنج بعد فکر نکنم--- Rmashhadi ♪♫ ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۰:۱۵ (UTC)

سایت مزاحم[ویرایش]

درود
چند روزیست که وقتی کرومیم و فایرفاکس را باز می‌کنم، سایتی مزاحم به نام omega می‌آید. از وقتی که این سایت آمده تبلیغاتی هم به همراه آن آمده‌اند. من از فایرفاکس استفاده می‌کنم و به هنگام بازکردن هر صفحه‌ای این تبلیغات می‌آیند. درضمن فقط این تبلیغات در فایرفاکس ظاهر می‌شوند. فکر کنم که این تبلیغات ویروس باشند و حل شوند اما اون سایت را نمی دانم چه کار کنم. در تنظیمات خود فایرفاکس هم هر کاری که می‌شد کردم اما هیچ اتفاقی نیافتاد. آیا راهی برای حذف این سایت از کرومیم و فایرفاکس هست؟ سپاس -- Peredhil (talk) ‎‏ ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۴:۵۹ (UTC)

@Peredhil: سلام. احتمالاً شما هم با مشکلی مثل مشکل اخیر من (بحث بالا) مواجه‌اید. extensionهایتان را چک کنید و هر مورد غیرآشنا که دیدید غیرفعال کنید. همچنین در قسمت control panel نگاه کنید اگر برنامه‌ای با همین نام دیدید uninstall کنید. --Freshman404Talk ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۴۸ (UTC)

@Freshman404:، هیچ مورد نا آشنایی ندیدم. واقعاً عجیب است، چه کار باید کرد؟ هیچ سایتی را نمی‌توان باز کرد چون سریع تبلیغات از همه جا بیرون میایند. Peredhil (talk) ‎‏ ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۱۷ (UTC

پیوند توسط ویکی فیلتر شد

این عبارت را در گوگل جستجو و طبق دستورالعمل پیش برید: How to remove omega ads Freshman404Talk ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۵۳ (UTC)

موج و تصویر[ویرایش]

سیگنالی که در آن یک موج با فرکانس سه برابر بر سیگنال اصلی سوار شده است.

درود،
آیا دقیقاً وسیله‌ای هست که تصویری از خود ساطع کند (به وسیلهٔ موج یا هرچیزی) که آن را فقط با عینک یا بتوان دید؟ Peredhil (talk) ‎‏ ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۴۷ (UTC)

سلام. آگه درست متوجه منظورتون شده باشم، جواب منفی است. --Freshman404Talk ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۱۹ (UTC)
ابتدا تصاویر رو تبدیل می کنن و بعد روی سیگنال سوارش می کنن و همراه سیگنال حامل در گیرنده دوباره تبدیلش می کنن.(تو کتاب اپنهایم یا کتابهای مشابه توضیحات کامل تری هست)--Freshman404Talk ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۲۷ (UTC)
@Freshman404: ببینید، چیزی باشد که به وسیله موجی که در گسترهٔ بیناییمان نیست، تصویری روی دیوار یا جنس خاصی از ماده بیاندازد و با وسیله‌ای چیزی آن را بتوانیم ببینیم. Peredhil (talk) ‎‏ ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۴۲ (UTC)
در حد تبدیل به رنگ خاص میشه. مثل مواد فلوئورسنس و آشکارسازهای دیگر. --Freshman404Talk ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۴۵ (UTC)
@Freshman404: اینطور مواد رو با چشم هم میشه دید، کارساز نیست. مثلاً مادون قرمز رو با چشم نمیشه دید اما با دوربین مخصوص می‌توان دید. صددرصد چیزی باید باشد که مانند نور روی جسمی بیافتد و ما فقط آن را باستفاده از عینک بتوانیم ببینیم. Peredhil (talk) ‎‏ ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۵۹ (UTC)
اون دوربینی که میگه گرما رو تشخیص میده تازه ربطی به تصاویر (مانند آنچه در تلویزیون است) ندارد. --Freshman404Talk ‏۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۰۵ (UTC)
آره ولی دنبال کوچک‌ترین موضوع که ربط داشته باشد هم بودم تا تصاویرر هلوگرافیک رو پیداکردم. آیا از ساز و کارش ممیدانید؟ دنبال این بودم. Peredhil (talk) ‎‏ ‏۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۲۳ (UTC)

نمی دونم منظورتون از تصاویر هموگرافیک چیه Freshman404Talk ‏۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۳۱ (UTC)

@Freshman404: تصاویر هولوگرافیک، تصاویری که در فضا به صورت سه بعدی یا دوبعدی ایجاد می‌شود می‌توان بدون هیچ وسیله‌ای دید. سازوکارش چیست؟ Peredhil (talk) ‎‏ ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۳۷ (UTC)

من هم بیشتر از آنچه در اینترنت نوشته اطلاع ندارم. Freshman404Talk ‏۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۳۰ (UTC)

لاتین بودن شماره‌ها در ویکی عربی[ویرایش]

سلام دوستان. چرا در ویکی عربی کاربرها عددها را به عکس ویکی فارسی، به لاتین می‌نویسند؟(۱۲۳۴۵۶/۱۲۳۶۴۵) مگر این عددهای فارسی ما ریشتاً عربی نیستند؟ پس چرا حتی خودشان بدان پایبند نیستند؟ Mohamadhosein.a (بحث) ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۳:۱۸ (UTC)

@Mohamadhosein.a: سلام. فکر کنم این عددها عربی نیستند و ریشه هندی دارند. 130.255.206.60 ‏۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۰۷ (UTC)
در مستندی که از جیم الخلیلی (فیزیکدان انگلیسی-عراقی که به ادعای خودش نژادی ایرانی دارد و اجدادش از ایران به عراق سفر کرده‌اند) در بی‌بی‌سی دیدم که می‌گفت اعداد انگلیسی ریشه در اعداد ما دارند (مثلا ۲ یا ۳ فارسی را اگر ۹۰ درجه بچرخانید اعداد انگلیسی درست می‌شود) و اعداد ما هم مربوط به تمدن اسلامی است که دانشمندان ایرانی بسیار در میان آن‌ها بوده‌اند اما به عربی کتاب می‌نوشتند جزئیات بیشتر یادم نیست--- Rmashhadi ♪♫ ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۰۳ (UTC)
در گذشته اکثر سیستم‌ها امکان تایپ اعداد عربی را نداشتند و ۹۹ درصد سایتهای فارسی و عربی هم اعداد لاتین را مینوشتند. در ویکی‌پدیای فارسی به ضرب و زور از کاربران میخواستند که نرم‌افزار کیبورد استاندارد برای تایپ اعداد و ی و ک فارسی را نصب کنند و کمی بعد منوبوک‌های کاربری ساخته شد که این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهند (در گذشته جعبه ویرایش فقط چند امکان ساده مثل بولد کردن و پیوند داخلی و پیوند خارجی را داشت و ابزارهایی که الان در بالا و پایین جعبه ویرایش میبینید همگی به تدریج از منوبوک‌ها وارد جعبه ویرایش پیش‌فرض شده‌اند) اما در ویکی‌پدیای عربی روی این قضیه سخت نگرفتند و گذاشتند اعداد لاتین نوشته شود.--همان (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۲:۰۳ (UTC)
این که این اعداد ریشه عربی (در واقع هندی) دارند درسته ولی دلیل اینکه چرا اعداد رو به صورت انگلیسی می نویسن در واقع دلیل خاصی نداره و دلیلی هم وجود نداره که ما سبک نوشتن مون رو عوض کنیم! دلیلی که برا این کار در زبان عربی وجود داره این هست که سایر سیستم های نوشتاری (کریلیک و چینی و ژاپنی و الخ) عددها رو به صورت لاتینی می نویسن و به عبارت دیگر فقط سه سیستم فارسی-عربی، هندی، لاتین برای اعداد نویسه (کاراکتر) دارن.--دوستدار ایران بزرگ ‏۲۳ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۵۰ (UTC)
همانی که همان گفت! در ضمن در بعضی از کشورهایی که در آن‌ها زبان عربی زبان اکثریت یا رسمی است، اعداد کماکان به شکل اعداد اروپایی نوشته می‌شوند (مثلاً روی سکه‌ها و اسکناس‌ها و در کتاب‌های درسی و غیره)؛ مثلاً در مراکش و تونس. در برخی دیگر از کشورها چون مصر، سوریه، یمن، و عراق، اعداد در اکثر اسناد رسمی و مطبوعات عمومی به عربی نوشته می‌شوند. البته کماکان مسئلهٔ ناتوانی فنّی برای تایپ کردن اعداد عربی وجود داشته و دارد که در برخی شرایط باعث شده است که مردم عطایش را به لقایش ببخشند و هر چی سهل‌تر است به‌کار بندند. --شروین افشار (بحث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۱:۰۰ (UTC)

مفهوم[ویرایش]

درود،
معنی و مفهوم جملهٔ «Nothing is true, Every thing is permitted» چیست و به چه عقیده‌ای اشاره دارد؟ Peredhil (talk) ‎‏ ‏۱ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۵۷ (UTC)

@Peredhil: یکی در اینجا توضیح داده

Nothing is True... is to realize that the foundations of the reality is fragile and we must be the shepherds of our own civilizations. Everything is permitted... is to understand that we are the architects of our actions and we must live with our consequences

There is a different description of the saying in Black Flag, i can't remember it. But it is explained later in the game.

اگر توضیح را متوجه نشدید بگید ترجمه کنم--- Rmashhadi ♪♫ ‏۲ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۲۱:۰۷ (UTC)

اطلاعات كامل درباره مدل امنيتي Biba[ویرایش]

اطلاعات كامل درباره مدل امنيتي Biba— پیام امضانشدهٔ قبلی را 164.138.172.67 (بحث • مشارکت‌ها) نوشته‌است.

en:Biba Model را ببینید.--Freshman404Talk ‏۵ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۳:۵۰ (UTC)

تعويض[ویرایش]

درود،
قصد نصب ویندوزی جدید در کنار ویندوز فعلی ام دارم. به نظرتان بهترين و ساده ترین روش برای اینکار چیست؟ دو ویندوز سون. سپاس Peredhil (talk) ‎‏ ‏۵ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۱:۳۷ (UTC)

بهتر است این ریسک را نکنید، میتواند مشکل ساز باشد. اگر رایانه شما ظرفیت و کشش دارد از برنامه های ‌Boot manager استفاده کنید. این برنامه ها را به راحتی در شبکه پیدا میکنید. این برنامه در ابتدای روشن کردن رایانه میپرسد که با کدام ویندوز آغاز کند. Xerxessenior (بحث) ‏۲۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)

تله‌تکست یا پیام‌نما[ویرایش]

قبل از رواج یافتن اینترنت به صورت گسترده، پیام‌نما یا همون تله‌تکست محبوبیت بالایی در میان مردم داشت و من خودم هر روز مطالب اون رو مرور می‌کردم. از وقتی که اینترنت رواج یافت، پیام‌نما هم به حاشیه رانده شد. آیا سایت یا جایی رو سراغ دارید که آرشیو پیام‌نمای فارسی رو داشته باشه؟ یادم میاد شبکهٔ دو و شبکهٔ سه پیام‌نما داشتند. الان که داشتم این لینک رو می‌دیدم، پس از سال‌ها یاد این قابلیت تجملی تلویزیون‌های اون زمان افتادم. -- bkouhi (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۵۳ (UTC)

@Bkouhi: هنوز هم دارند. احتمالاً در سایت همون شبکه‌ها بتونید پیدا کنید.(فکر کنم صفحه اول تله تکست نوشته باشه سایتشونو)--Freshman404Talk ‏۱۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۲:۱۷ (UTC)
این پیام نمای شبکه ۳--1234 (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۲:۴۵ (UTC)

یافتن گمشدگان،دوستان قدیمی،[ویرایش]

سلام،دوستان آیا کسی هست که بدونه با نام و نام خانوادگی میشه تلفن کسی رو پیدا کرد؟Bee too che (بحث) ‏۲۷ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۱۷ (UTC)

اگه دلایل قانع کننده داشته باشید می تونید با مجوز لازم شماره را بگیرید.--Freshman404Talk ‏۲۹ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۴:۰۵ (UTC)

Freshman404ممنون و سپاس و درود از پاسختانBee too che (بحث) ‏۳۱ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)

Resolute Support[ویرایش]

Dear Farsi Wikipedia, which text is on the flag File:Presentation of the Resolute Support Colors.jpg and what does it mean? (با عرض پوزش برای نوشتن به زبان انگلیسی)--Kopiersperre (بحث) ‏۱ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۶:۵۲ (UTC)

@Kopiersperre:

Hello there. it's Dari language (one of two official languages of Afghanistan) and the text on flag consists of three words, meaning: "Training, Assistance and Advice". By the way, in their official website, they've explained their mission. Regards. -- Far50had (بحث) ‏۱ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۰۷:۲۵ (UTC):


?p@Far50had: Thanks. Could you type in the dari text, so I can make a SVG of the flag


@Kopiersperre:

Hi. I'm not sure these small fonts would help, but from right to left (exactly in the same order on the flag) it is as follows

 • تعلیمات، کمک، مشورت

if you think the font size is not good enough, let me know and I will type it with bigger fonts and send it to you on a .doc or .pub or even a .jpg format (whatever you prefer) Regards. --Far50had (بحث) ‏۱ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۵۵ (UTC)

DoneResolute Support.svg

ویلن سل با یرند TF[ویرایش]

درود. قراره به زودی یک چلو بگیرم و کمی هم درباره ی brand ـش جستجو کردم، ولی فروشگاه ها معمولا TF رو پیشنهاد می کنن. من این brand رو در هیچ سایت خاصی ندیدم و به همین دلیل فکر می کنم بهتره به فکر کمپانی دیگه ای باشم. سازهای خوبی تو سایت های معتبر دیدم، با قیمت های مناسب، ولی مشکل در چگونگی ارسال و سالم رسیدن اونه. پیشنهاد شما چیه دوستان؟ سپاس. احسان (بحث) ‏۲ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۵۷ (UTC)

مشهور ترین سخنران انگیزشی ایران کیست ؟[ویرایش]

علیرضا آزمدیان

محمود معظمی

سید حسین عباس منش

احمد حلت

محمد متین عرفانی زاده

شاهین فرهنگ

سید مجتبی حورایی

محمد سیدا

کورش معدلی

کاربر نگاه (بحث) ‏۷ مهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۳:۲۱ (UTC)

به این وسیله یا بدین وسیله؟[ویرایش]

لطفا راهنمایی کنید کدامش درست است. مثلا در یک متن رسمی کدامش را باید بنویسیم؟

به این وسیله از جنابعالی دعوت میشود

یا

بدین وسیله از جنابعالی دعوت میشود

متشکرم31.59.92.209 ‏۱۵ مهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۵۵ (UTC)

درست «به این وسیله» است. ¤ اُمید بحث ‏۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴≈ ‏۱۷ مهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۰:۱۵ (UTC)

با سلام، فونت مخصوص استاندارد در مورد تحقیق پزشکی به چه ترتیبی باشد?[ویرایش]

تحقیق فونت خاصی دارد که نویسنده تحقیق یا مقاله باید در همان چارت و فونت مقاله خود را ارائه دهد، مقاله اینجانب 1. در مورد اختراع اینجانب/chest compression, ventilation.../ 2. بیماران ایسکمی قلبی/iscemic heart diseas/

ممنون و با سپاس.