تکن تگ تورنومنت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
تکن تگ تورنومنت
Tekken Tag Tournament
Tekken Tag Tournament.jpg
توسعه‌دهنده نامکو
ناشر(ها) نامکو
سری تکن
سکو(ها) آرکید
پلی‌استیشن ۲
پلی‌استیشن ۳
تاریخ انتشار آرکید
تابستان ۱۹۹۹

پلی‌استیشن ۲
JPN ۳۰ مارس, ۲۰۰۰
NA ۲۵ اکتبر, ۲۰۰۰
EUR ۲۴ نوامبر, ۲۰۰۰
پلی‌استیشن ۳
JPN
۱ دسامبر, ۲۰۱۱
NA ۲۲ نوامبر, ۲۰۱۱
EUR
۲۵ نوامبر, ۲۰۱۱

سبک(ها) مبارزه‌ای‌
شمار بازیکنان یک و دو نفره
رسانه دی‌وی‌دی
دیسک بلو-ری (تکن ترکیبی)
گروه سنی CERO: ۱۲
ESRB: T
PEGI: +۱۶

تکن تگ تورنومنت (به انگلیسی: Tekken Tag Tournament) (که به طور مختصر TTT معروف است)، نسخهٔ ارتقا داده شدهٔ تکن ۳ و چهارمین بخش از سری مبارزه‌ای و پرطرفتار تکن است. اما از نظره قانونی جزوه داستان سری تکن به حساب نمی‌آید و این فرصتی بود برای نامکو تا تمام کاراکترهای قدیمی که در تکن ۳ حضور نداشتن را در این بازی جمع کند. تکن تگ تورنومنت در ابتدا بر روی آرکید و بعد بر روی پلی‌استیشن ۲ منتشر شده است. نسخه با گرافیک اچ‌دی آن در نوامبر ۲۰۱۱ به عنوان یکی از قسمت‌های تکن ترکیبی در کنار فیلم پویانمایی سه‌بعدی تکن: انتقام خون و نسخه دمو بازی تکن تگ تورنومنت ۲ که شامل ۴ شخصیت قابل بازی بود برای کنسول پلی‌استیشن ۳ منتشر شده‌است.

نحوهٔ بازی[ویرایش]

تکن تگ تورنومنت، اولین سری از تکن بر روی کنسول پلی‌استیشن ۲، با خصوصیاتی شامل جزئیات گرافیکی وسیع و پیشرفت کیفیت صدا بود. بازی دارای مودهای مختلفی از جمله موده تگ، موده یک به یک که بازیباز می‌تواند فقط یک مبارز انتخاب کند، مبارزه تیمی که بازیباز قادر به انتخاب یک تا هشت مبارز می‌باشد که به هنگام شکست، مبارز جدید جایگزین او می‌شود، همچنین دارای موده تکن بولینگ است که در آن نیز هر شخصیت دارای قدرت و دقت مختصر به خود می‌باشد.

بازی دارای بیش از ۳۵ شخصیت است که همه آن‌ها در نسخه‌های پیشین حضور داشتند. Unknown به عنوان غول‌آخر در بازی وجود دارد که مانند موکوجین می‌تواند سبک مبارزه خود را تغییر دهد با این تفاوت که او در حین بازی نیز قادر به تغییر سبک مبارزه خود است.

داستان[ویرایش]

تکن تگ تورنومنت، از نظره قانونی دارای داستان نمی‌باشد و بیشتر به خاطر گرد آوردن تمام کاراکترها برای طرفتاران و فرصت به آن‌ها تا بتوانند با تمام شخصیت‌هایی که در سری تکن حضور داشتند شامل آنهایی که حتی در داستان اصلی تکن کشته شده بودند بازی کنند.[۱]

شخصیت‌ها[ویرایش]

شخصیت‌های بازی شامل ترکیبی از سری‌های قبلی مجموعه تکن است که تقریباً از نسخه اول تا تکن ۳ می‌باشد. دو شخصیت جدید به نام‌های تتسوجین (که حالت آهنی موکوجین است) و آناون[۲] زنی مرموز که توسط یک گرگ که شیطان جنگل است کنترل می‌شود و به عنوان غول‌آخر در آخرین مرحله است، به بازی اضافه شدند که اگرچه حرکات مخصوصی ندارند و فنون مبارزان دیگر را تقلید می‌کنند.

شخصیت‌های برگشته

شخصیت‌های جدید[ویرایش]

نکته‌های بازی[ویرایش]

  • اگر بازیکن کازویا و دویل را در یک تیم دو نفره انتخاب بکند، در هنگام تعویض کازویا درجا تبدیل به دویل می‌شود به جای اینکه یک کاراکتر بیرون رود.
  • مارشال لا، جک روبات که در اولین سری از تکن بود، کینگ ۱، اولین کوما، دکتر بوسکنوویچ و گون در تکن تگ تورنومنت حضور ندارند. اگرچه دکتر بوسکنوویچ یک حضور کم رنگ در موده بولینگ تکن دارد.
  • مقدار جان کاراکترها افزایش یافته است.
  • آزاد کردن تتسوجین طلایی، ۱۰ بار یا بیشتر در موده "Versus" برنده شوید و دفعهٔ بعد وقتی تتسوجین را انتخاب کنید او تبدیل به تتسوجین طلایی می‌شود.
  • عوض کردن استیل مبارزهٔ Unknown بدون عوض کردن هم تیمی، آنالوگ سمت راست را بدون جهت دادن به داخل فشار دهید.
  • لینگ شائویو دارای یک لباس مخفی اضافه می‌باشد که فقط در انتخاب تصادفی قابل مشاهده است، این لباس ورژن سبز لباس مربع و مثلث اواست.

تقدیرات[ویرایش]

  نقدها
ناشر امتیاز
فامیستو ۳۸/۴۰
گیم اینفورمر ۸.۵/۱۰
گیم‌پرو ۴.۵/۵
گیم‌اسپات ۹.۶/۱۰
گیم‌اسپای [۳]۹۱/۱۰۰
IGN ۸.۷/۱۰ [۴]
تلفیق چند نقد
مؤلف امتیاز
گیم‌رنکینگز ۸۵.۷۵%
متاکریتیک ۸۵/۱۰۰

تکن تگ تورنومنت نقدهای مثبتی از طرف منتقدان شده بود. سایت گیم‌اسپات امتیاز ۹.۶[۵] از ۱۰ و آی‌جی‌ان ۸.۷ از ۱۰ را به این بازی داده اند و گرافیک و حرکات کاراکترها را در بازی مورده تحسین قرار دادند.. تکن تگ همچنین با جمع کل امتیاز ۸۵.۷۵٪[۶] در سایت گیم‌رنکینگز قرار دارد. در سال ۲۰۰۷، آی‌جی‌ان تکن تگ را در لیست بیست و سومین بازی برتر بر روی پلی‌استیشن ۲ قرار داد.[۷]


منابع[ویرایش]