یو-گی-او

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
یو-گی-او!
جلد اول مانگای یو-گی-او!
遊☆戯☆王
(‏Yu-Gi-Oh!‏)
ژانر اکشن، دراما، ماجراجویانه، خیال‌پردازی
مانگا
نویسنده کازوکی تاکاهاشی
ناشر شوئیشا
دسته شونن
انتشار در هفته‌نامه شونن جامپ
پخش اصلی ۳۰ سپتامبر ۱۹۹۶ – ۸ مارس ۲۰۰۴
شمار کتاب‌ها ۳۸ جلد
مجموعه تلویزیونی
کارگردان هیرویوکی کاکودو
استودیو توئی انیمیشن
شبکه تی‌وی آساهی
پخش اصلی ۴ آوریل ۱۹۹۸ – ۱۰ اکتبر ۱۹۹۸
قسمت‌ها ۲۷
رمان
نویسنده کاتسوهیکو چیبا
ناشر شوئیشا
دسته شونن
انتشار ۳ سپتامبر ۱۹۹۹ – تاکنون
مجموعه تلویزیونی
کارگردان کونیهیسا سوگیشیما
نویسنده آکِمی اوموده
آتسوشی مائکاوا
جونکی تاکگامی
شین یوشیدا
آهنگ‌ساز شینکیچی میتسومونه
استودیو گالوپ
شبکه تی‌وی توکیو، انیماکس
پخش اصلی ۱۸ آوریل ۲۰۰۰ – ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۴
قسمت‌ها ۲۲۴
Yu-Gi-Oh! card example.

یو-گی-او! (به ژاپنی: 遊☆戯☆王 Yū-Gi-Ō!) یک مجموعه مانگا ژاپنی است که توسط کازوکی تاکاهاشی نوشته و طراحی شده است. این مانگا توسط شوئیشا از ۳۰ سپتامبر ۱۹۹۶ تا مارس ۲۰۰۴ در هفته‌نامه شونن جامپ منتشر می‌شد.

خلاصه ى داستان[ویرایش]

(توجه!!!:اين داستان رازهايى دارد،پس اگر دوست نداريد از همان اول متوجه اين رازها شويد،بهتر است خلاصه داستان را نخوانيد!!!)داستان درباره ى فردى به نام <<آتِم>> است كه در زمان فراعنه ى مصر زندگى مى كرد؛ولى بعد يك ماجرا روح او در شيئى به نام <<پازل ملينيوم>> محبوس شد. ٣٠٠٠سال بعد،پسر نوجوانى به نام <<يوگى موتو>> صاحب پازل ملينيوم مى شود و از آن پس بعضى وقت ها روح آتِم بدن يوگى موتو را در اختيار مى گرفت واز آن به عنوان بدن خود استفاده مى كرد؛البته از وقتى روح آتم آزاد شد،حافظه ى خود را از دست داده بود،بنابرين آتم از حافظه ى يوگى استفاده مى كرد و فكر مى كرد كه يوگى است!همچنين وقتى آتم بدن يوگى را در اختيار مى گرفت،يوگى فكر مى كرد كه خودش است كه بدنش را در اختيار گرفته است.بعد از مدتى كم كم آتم و يوگى متوجه مى شوند كه يكى نيستند براى همين يوگى و دوستانش به آتم كمك مى كنند كه گذشته ى خود را پيدا كند... يو-گى-او به معناى سلطان بازى ها است٠

یک مجموعه تلویزیونی انیمه ۲۷ قسمتی نیز توسط استودیو توئی انیمیشن از روی این مانگا ساخته شده که پخش آن از ۴ آوریل ۱۹۹۸ در شبکه تی‌وی آساهی آغاز شده، و تا ۱۰ اکتبر ۱۹۹۸ ادامه داشت. فصل دوم مجموعه انیمه نیز با عنوان یو-گی-او! دوئل هیولاها، به تعداد ۲۲۴ قسمت از ۱۸ آوریل ۲۰۰۰ تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۴ در شبکه تی‌وی توکیو پخش شد.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Yu-Gi-Oh!," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Yu-Gi-Oh!&oldid=319768357 (accessed October 15, 2009).

پیوند به بیرون[ویرایش]

  • یو-گی-او (مانگا) در دانشنامهٔ وب‌گاه Anime News Network
  • یو-گی-او (انیمه) در دانشنامهٔ وب‌گاه Anime News Network