یو-گی-او

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
یو-گی-او!
جلد اول مانگای یو-گی-او!
遊☆戯☆王
(‏Yu-Gi-Oh!‏)
ژانر اکشن، دراما، ماجراجویانه، خیال‌پردازی
مانگا
نویسنده کازوکی تاکاهاشی
ناشر شوئیشا
دسته شونن
انتشار در هفته‌نامه شونن جامپ
پخش اصلی ۳۰ سپتامبر ۱۹۹۶ – ۸ مارس ۲۰۰۴
شمار کتاب‌ها ۳۸ جلد
مجموعه تلویزیونی
کارگردان هیرویوکی کاکودو
استودیو توئی انیمیشن
شبکه تی‌وی آساهی
پخش اصلی ۴ آوریل ۱۹۹۸ – ۱۰ اکتبر ۱۹۹۸
قسمت‌ها ۲۷
رمان
نویسنده کاتسوهیکو چیبا
ناشر شوئیشا
دسته شونن
انتشار ۳ سپتامبر ۱۹۹۹ – تاکنون
مجموعه تلویزیونی
کارگردان کونیهیسا سوگیشیما
نویسنده آکِمی اوموده
آتسوشی مائکاوا
جونکی تاکگامی
شین یوشیدا
آهنگ‌ساز شینکیچی میتسومونه
استودیو گالوپ
شبکه تی‌وی توکیو، انیماکس
پخش اصلی ۱۸ آوریل ۲۰۰۰ – ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۴
قسمت‌ها ۲۲۴
Yu-Gi-Oh! card example.

یو-گی-او! (به ژاپنی: 遊☆戯☆王 Yū-Gi-Ō!) یک مجموعه مانگا ژاپنی است که توسط کازوکی تاکاهاشی نوشته و طراحی شده است. این مانگا توسط شوئیشا از ۳۰ سپتامبر ۱۹۹۶ تا مارس ۲۰۰۴ در هفته‌نامه شونن جامپ منتشر می‌شد.

خلاصه ی داستان[ویرایش]

(توجه!!!:این داستان رازهایی دارد،پس اگر دوست ندارید از همان اول متوجه این رازها شوید،بهتر است خلاصه داستان را نخوانید!!!)داستان درباره ی فردی به نام <<آتِم>> است که در زمان فراعنه ی مصر زندگی می کرد؛ولی بعد یک ماجرا روح او در شیئی به نام <<پازل ملینیوم>> محبوس شد. ٣٠٠٠سال بعد،پسر نوجوانی به نام <<یوگی موتو>> صاحب پازل ملینیوم می شود و از آن پس بعضی وقت ها روح آتِم بدن یوگی موتو را در اختیار می گرفت واز آن به عنوان بدن خود استفاده می کرد؛البته از وقتی روح آتم آزاد شد،حافظه ی خود را از دست داده بود،بنابرین آتم از حافظه ی یوگی استفاده می کرد و فکر می کرد که یوگی است!همچنین وقتی آتم بدن یوگی را در اختیار می گرفت،یوگی فکر می کرد که خودش است که بدنش را در اختیار گرفته است.بعد از مدتی کم کم آتم و یوگی متوجه می شوند که یکی نیستند برای همین یوگی و دوستانش به آتم کمک می کنند که گذشته ی خود را پیدا کند... یو-گی-او به معنای سلطان بازی ها است٠

یک مجموعه تلویزیونی انیمه ۲۷ قسمتی نیز توسط استودیو توئی انیمیشن از روی این مانگا ساخته شده که پخش آن از ۴ آوریل ۱۹۹۸ در شبکه تی‌وی آساهی آغاز شده، و تا ۱۰ اکتبر ۱۹۹۸ ادامه داشت. فصل دوم مجموعه انیمه نیز با عنوان یو-گی-او! دوئل هیولاها، به تعداد ۲۲۴ قسمت از ۱۸ آوریل ۲۰۰۰ تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۴ در شبکه تی‌وی توکیو پخش شد.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Yu-Gi-Oh!," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Yu-Gi-Oh!&oldid=319768357 (accessed October 15, 2009).

پیوند به بیرون[ویرایش]

  • یو-گی-او (مانگا) در دانشنامهٔ وب‌گاه Anime News Network
  • یو-گی-او (انیمه) در دانشنامهٔ وب‌گاه Anime News Network