پرش به محتوا

کاندوم زنانه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
کاندوم زنانه دو حلقه دارد که یکی در داخل واژن و دیگری بر روی فرج (عضو) قرار می گیرد

َکاندوم زنانه (به انگلیسی: Female condom) وسیله‌ای است که در آمیزش جنسی به عنوان ابزار ضدبارداری و کاهنده بیماری‌های آمیزشی (مانند سوزاک، سیفیلیس و اچ‌آی‌وی) و بارداری ناخواسته استفاده می‌شود. این وسیله توسط پزشک دانمارکی، لیس هسل اختراع شد و توسط زنان در حین رابطه، برای جلوگیری از اینکه در معرض اسپرم یا سایر ترشحات قرار بگیرند استفاده می‌شود. از کاندوم زنانه می‌توان در حین آمیزش جنسی مقعدی نیز استفاده نمود.[۱] میزان فروش کاندوم زنانه در کشورهای توسعه‌یافته اندک بوده، در حالی که در کشورهای در حال توسعه میزان فروش در حال افزایش است که به برنامه تنظیم خانواده و برنامه‌های مرتبط با بیماری ایدز مربوط می‌شود.[۲] کاندوم زنانه را طرف مؤنث رابطه داخل واژن خود قرار می‌دهد.در صورت استفاده صحیح،پزشکان این کاندوم را یک وسیله مناسب و کاملاً مؤثر در پیش‌گیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های مقاربتی می‌شناسند و توصیه می‌کنند. کاندوم زنانه بلندتر از کاندوم مردانه بوده و دارا دو حلقه می‌باشد. کارایی کاندوم‌های زنانه ۷۵ درصد است و برای زنانی مناسب است که نمی‌توانند شریک جنسی خود را متقاعد به پوشیدن کاندوم مردانه بکنند.

نحوه استفاده از کاندوم زنانه[ویرایش]

مراحل چگونگی استفاده از کاندوم زنانه

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. "How to Put on a Female Condom (For Anal Sex)" (PDF). Archived from the original (PDF) on 5 September 2012. Retrieved 2013-01-04.
  2. Global Consultation on the Female Condom. Baltimore, MD: PATH. September 26 to 29, 2005. Archived from the original on 27 June 2012. Retrieved 2006-08-03. {{cite conference}}: Check date values in: |date= (help)