ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی

پرش به ناوبری پرش به جستجو

دربارهٔ این تالار

به ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی خوش‌آمدید!
  • این صفحه، تنها برای سؤالات پیرامون چگونگی استفاده از ویکی‌پدیاست.
  • اگر سؤالتان فنّی نیست و دربارهٔ موضوع‌های علمی‌است، آن را در پرسش‌های متفرقه بپرسید یا از جعبهٔ جستجوی زیر استفاده کنید.
  • برای امنیت خودتان، لطفاً جزئیات تماس و ایمیل‌تان را در اینجا ننویسید. پاسخ‌هایتان تنها در این صفحه نوشته می‌شوند؛ ما از فرستادن پاسخ به ایمیل شما معذوریم.
جستجو یا مطالعهٔ پرسش‌های رایج:
جستجو در بایگانی‌های درخواست راهنمایی:
رد کردن تا پایان · بحث‌های بایگانی‌شده · راهنمای پاسخ‌دادن
بایگانی‌ها:۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۳۲، ۳۳، ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷، ۳۸، ۳۹، ۴۰


گفتگوهای پیشین در تاریخ ۲۰۱۶-۰۳-۱۱ در ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی/بایگانی 1 بایگانی شده‌اند.

Farhadasghari (بحثمشارکت‌ها)

لطفا راهنمایی بفرمایید برخی ازکاربران برخلاف منشورویکی پدیا صفحاتی راکه قبلا نامزد حذف زماندارشده اندرا دوباره بدون دلیل نامزد حذف زماندارکرده انداگرامکان دارد پاسخ دهید.باتشکر

پاسخ به «عدم رعایت حذف زماندار توسط برخی کاربران»
Te750iv (بحثمشارکت‌ها)
پاسخ به «گورزین - کورزین»
Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

من برای یکی از دوستان مقاله ای در ویکی پدیا نوشتم و بعد یکی دو روز به دلایلی از طرف ویکپدیا حذف شد . من این مقاله را از همان صفحه پاک شده میتوانم برگردانم این مطلب برام مهم هست . شما میتوانید به من کمک کنید . اگر میتوانید لطفا چون ایشون زمان ایجاد ویکپدیا رو دیدن و الان هم حذف شده . خواهشا کمک کنید . ایشون نویسنده و هم نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی نیز هستن.


Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. من راستش ندیدم که شما مشارکت حذف‌شده‌ای داشته‌باشید ولی حدسم این است که منظورتان کاربر:Mehdisoba/احسن الله رادمهر ویکی پدیا ،دانشنامه آزاد باشد.

اگر چنین است، من برچسب حذف زمان‌دار را دیدم ولی مقاله لحنش خیلی نامناسب است. خواستم با وپ:ع۱۱ حذف سریع کنم ولی به این نتیجه رسیدم که شما در حال کار روی مقاله هستید و بهتر است چنین نکنم. برای همین، مقاله را منتقل کردم به زیرصفحه کاربری که در آن‌جا زمان بیشتری داشته‌باشید برای انجام کار (این زیرصفحه در حالات خیلی محدودی حذف می‌شود؛ یکی از این حالات این است که به‌مدت ۶ ماه هیچ کاربری به بهبود آن نپردازد). مواردی که الآن می‌توانم بگویم ویکی‌پدیا:اولین مقالهٔ شما است و وپ:لحن که مشخصاً به لحن مقاله می‌پردازد. یک مورد عمومی هم هست که باید در مقاله احراز شود و آن هم سرشناسی است که می‌توانید از طریق خواندن وپ:افراد اطلاعات بیشتری نسبت به آن به‌دست آورید و بر اساس این‌ها، مقاله را اصلاح کرده و بهبود بخشید.

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

راستی یک مورد را یادم رفت: توصیه می‌کنم وپ:تعارض را هم محض احتیاط مطالعه بفرمایید.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

متوجه شدم که فرستادین به زیر گروه کاربر و فکر میکردم این جزو حذف های ویکی باشه . وبا توضیح شما متوجه شدم که فرصت اجرای این مقاله رو بعد تکمیل داشته باشم؟

و پیشنها های شما رو مظطالعه خواهم کرد و در صورت نیاز راهنمایی خواهم گرفت . ممنونم

چطور این مقاله بعد سرچ در گوگل دیده نشود ؟چونبدون محتوا هست نمیخواهم دیده شود و هم چون اخطار خذف به دلایلی از طرف ویکپدیا مشخص نشود

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

بله این برای فرصت‌بخشی است. در مورد نتایج گوگل نگران نباشید، من همان زمان که انتقال دادم یک الگو در ابتدای مقاله افزودم که موتورهای جست‌وجو این صفحه را نادیده بگیرند.

Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

ممنونم از وقت گذاشتنتون

پاسخ به «مقاله حذف شده»
Morez882 (بحثمشارکت‌ها)

سلام

صفحه امیر فرجام قبلا به اشتباه به دلیل عدم سرشناسی حذف مدت دار شده است، من درخواست بررسی دوباره سرشناسی وی را دارم، امکان دارد من را راهنمایی کنید. با تشکر

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)
Morez882 (بحثمشارکت‌ها)

ممنون از پاسخگوییتون، من یه نمونه درست کرده ام چطور و کجا بفرستم؟ این است

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

خواهش می‌کنم. راستش به‌نظرم این مقاله که شما ایجاد کردید منابع معتبر زیادی برای احراز سرشانسی (وپ:افراد) ندارد و بهتر است باز هم دنبال منابع بیشتری بگردید که به آن بیفزایید. قدم بعدی این خواهد بود که با مدیری که نظرخواهی را جمع‌بندی کرده‌اند ارتباط برقرار کنید و از ایشان نظر بخواهید. اگر به هر علت پاسخ‌گو نبودند یا با مقاله مخالفت کردند و شما باز هم بر پایه منابع و مستندات معتقد بودید که نمونه شما قابلیت حضور در ویکی را داراست، لطفاً با ذکر جزئیات در وپ:تام مطرحش کنید که مدیران دیگر هم بررسی کرده و پاسخ دهند. ممنون.

Morez882 (بحثمشارکت‌ها)

خدمتتان عرض کنم که در تمامی فضای اینترنت از ایشان مصاحبه یا منبع موثقی که بتوان به آن استناد کرد وجود ندارد مگر همین دو مصاحبه ای که خود شخص انجام داده است و در آن به زندگی و فعالیتهای خود پرداخته است. به نظرم موثقتر از مصاحبه تصویری که خود شخص دارد در مورد خودش توضیح می دهد وجود ندارد. در سرشناسی ایشان همین مقدار بس است که در سایت رادیو جوان که از خواننده های مختلف موسیقی می گذارد آهنگهای او بازدید میلیونی دارد، همچنین معروفترین آهنگش به اسم عشق شیرین کاملا همه گیر بوده است و خیلیها می شناسند بدون اینکه نام خواننده را بدانند. ممنونم از راهنمایی شما

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

چنین منابعی را نمی‌توان برای احراز سرشناسی استفاده کرد؛ در واقع برای احراز سرشناسی منبع باید شرایط خاصی داشته‌باشد (اصلش این که معتبر باشد و مستقل) و مصاحبه‌ها هم انواع مختلفی دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید وپ:مصاحبه را مطالعه بفرمایید. به‌طور خلاصه، مصاحبه به‌تنهایی یک منبع معتبر نیست مگر این که پوشش خبری حول آن مصاحبه به آن ارزش بدهد.

پاسخ به «درخواست بررسی دوباره سرشناسی امیر فرجام»
جمع‌بندی توسط Ahmad252

✔Y انجام شد.

ܦܝܘܢܐ (بحثمشارکت‌ها)

من مطلب را اشتباه گذاشتم الان جای دیگه مطلب درست را ایجاد کردم قبلی را می خواهم پاک کنم پاک نمی شود کسی می تونه به من کمک کنه


Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. کدام صفحه را می‌خواهید که حذف شود؟

ܦܝܘܢܐ (بحثمشارکت‌ها)

Albert Koochooie در ویکی پدیای فارسی


ܦܝܘܢܐ (بحثمشارکت‌ها)

با عنوان انگیسی در ویکی پدیای فارسی


ܦܝܘܢܐ (بحثمشارکت‌ها)

https://en.wikipedia.org/wiki/Albert_koochooei

آلبرت کوچویی صحیح هستند

Djkjkjfkdjfkdfjd با این عنوان می خواهم حذف شود نام و مسیرش را هم تغییر دادم درست نشد


Mehdisoba (بحثمشارکت‌ها)

من یک ویکپدیا نوشته ام و سیستم پیغام داده که به دلایلی خذف خواهد شد . مورد من نویسنده و هم کمی مشهور است . اول میخواهم طریقه سطر بندی در پایین عکس را یاد بگیرم و هم چگونه نویسنده کتاب را به ویکپدیا معرفی کنم


Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. مقالات افراد زنده باید منبع داشته‌باشد؛ در غیر این صورت می‌توان بعد از ده روز حذفش کرد. من پیشنهاد می‌کنم که شما وپ:افراد و وپ:معتبر را مطالعه بفرمایید. جز این، منظورتان را از مواردی که بیان کردید متوجه نشدم. کمی واضح‌تر بیان می‌کنید؟

پاسخ به «راهنمایی»
Aryaierad (بحثمشارکت‌ها)

سلام. من واقعاً با این ویکی پدیای عجیب و غریب مشکل دارم. من مطلب و عکسی را چند ماه قبل به اشتباه گذاشتم ، به طرق مختلف سعی کردم حذفش کنم ولی حذف نمیشه... عجیبه واقعاً . هیچ کس هم نیست به دادم برسه

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mohamad_Reza_Aryaie_Rad,_Publisher_book_%22Torah_in_the_name_of_Islam%22.jpg

و

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mohamad_Reza_Aryaie_Rad,_Publisher_book_%22Torah_in_the_name_of_Islam%22.jpg

و

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AA_%D8%AF%D8%B1_%D9%86%D8%A7%D9%85_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_Torah_in_the_name_of_Islam_-_Mohamad_Reza_Aryaie_Rad_-_%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7_%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%D8%AF.jpg

در گوگل می‌آید با تصویر / در ویکی‌پدیا لینکش میاد -- و یعنی اینکه منشاء وجود آن در ویکی‌پدیا است.

خواهش می‌کنم هر کدام از عزیزان و اساتید که آشنا هستند این سه لینک را بطور کامل حذف کنند. یا حداقل به من راهنمایی کنند که چطور حذفشون کنم. چون واقعاً سر این مسئله مشکلات فراوان پیدا کردم.

قدردان همه‌ی عزیزان هستم.

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. این تصویر که نهم اوت به دست 1989 در انبار حذف شده. کمی بیشتر توضیح می‌دهید لطفاً؟

Aryaierad (بحثمشارکت‌ها)

من واقعاً نمی‌دونم منظور از حذف چیه. شاید من منظورم رو درست نمی‌رسونم. الان اگه شما روی این لینک‌هایی که فرستادم کلیک کنید، می‌بینید که وارد صفحه می‌شه. پس صفحه هست! عنوان هم بالای صفحه است. (اسم من بهمراه اسم یک کتاب) // همچنین اگر در گوگل اسم خودم رو سرچ کنم عکسم (که مربوط به لینک ویکی‌پدیا است) را ظاهر می‌کنه.

حالا خواسته‌ی شفاف من اینه:

این سه لینک را کاملاً از بین ببرید، یعنی وقتی روشون کلیک می‌شه، پیام عدم وجود صفحه یا خطای آدرس بده. در واقع به هیچ چیزی ارجاع نشه (حتی اینکه نشون بده قبلاً بوده و الان حذف شده)

ممنونم از اینکه کمکم می‌کنید.

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

این دو تصویر حذف شده‌بود؛ ولی ظاهراً شما دوباره c:File:تورات در نام اسلام Torah in the name of Islam - Mohamad Reza Aryaie Rad - محمدرضا آریایی راد.jpg را ساخته‌اید. این جزئی از سیاهه است؛ دقیقاً مطلع نیستم ولی فکر می‌کنم حتی اگر مدیران انبار سیاهه را هم پنهان کنند باز به صفحه ارجاع داده خواهد شد. در واقع، این صفحه در آنجا هست چون شما آن آدرس را وارد کرده‌اید! اگر الآن در ویکی‌پدیای فارسی بزنید الفبپتسجیمچهحهخهدالذال باز هم یک صفحه باز می‌شود برایتان. با این حال اگر مسئله حریم شخصی است می‌توانید با پنهان‌گران انبار در تماس باشید که شاید بتوانند کمکی بکنند.

Aryaierad (بحثمشارکت‌ها)

ممنونم. پس شما که وارد هستید / و من که درج کننده‌ی آن هستم / نمی‌توانیم آنرا بطور کامل از بین ببریم. و باید با آن پنهانگران تماس بگیریم.

Aryaierad (بحثمشارکت‌ها)

عذرخواهی می‌کنم. به آن لینک پنهانگران انبار رفتم، ولی متأسفانه همانند سایر جاهای ویکی‌پدیا بسیار گنگ و نامفهوم است. اصلاً نمی‌دانم کجا باید درخواست بدم. واقعاً خیلی عجیب و غریبه برای من. خواهش می‌کنم اگه مقدور هست از جانب من این سه لینک را براشون بفرستید که حذف کنند. ممنونتون هستم.

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

دقت کنید که من دقیقاً مطلع نیستم چه امکاناتی باعث می‌شود سیاهه‌ها مخفی شوند (شاید اقدام مدیرانه کافی باشد و تقریباً مطمئنم که هست). چون من تا الآن دسترسی به پنهان کردن سیاهه‌ها نداشته‌ام (دسترسی‌اش مخصوص مدیران است)، تجربه‌ای هم ندارم. پیشنهاد می‌کنم با c:User talk:4nn1l2 در میان بگذارید و از ایشان بپرسید؛ از مدیران انبار هستند و مسلط به زبان فارسی.

Aryaierad (بحثمشارکت‌ها)

ببخشید .. آخه الان مشکل من با این افرادی که لینکشون را می‌دید اینه که وقتی وارد صفحه‌شون می‌شم اصلا هیچ دکمه‌ی «تماس با ما» یا «پشتیبانی» یا «ارسال پیام» یا «ارسال درخواست» یا ایمیل و .... وجود نداره. آخه من از یک صفحه‌ای که همش نوشته‌های مختلف است چطور سوالم رو بپرسم و درخواستم رو بدم. ایمیل دارند این شخص؟

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

بالای صفحه، یک زبانه افزودن بخش یا Add topic هست (چون انبار یک پروژه چندزبانه است، این نام ممکن است متفاوت باشد بسته به زبانی که استفاده می‌کنید). روی همان کلیک کنید و پیامتان را بنویسید.

Huji (بحثمشارکت‌ها)

کاربر:4nn1l2 مدیر ویکی‌انبار است. همینجا خبرش کنیم می‌تواند به کمک شما بیاید.

Ahmad252 (بحثمشارکت‌ها)

بله، ولی تا جایی که مطلعم پینگشان در ویکی‌فا غیرفعال است.

Huji (بحثمشارکت‌ها)

منظور نهایی من این بود که کاربر مورد نظر (کاربر:Aryaierad) می‌تواند همینجا (در ویکی‌پدیای فارسی) سراغ جناب 4nn1l2 برود (در بحث کاربر:4nn1l2 از ایشان درخواست کمک کند). :)

4nn1l2 (بحثمشارکت‌ها)

تا جایی که مقدور بود، سیاهه‌های حذف و بارگذاری را دست‌ودلبازانه پنهان کردم. با این حال، اگر اشتباه نکنم، آنچه کاربر می‌خواهد (حذف عناوین) فقط از عهدهٔ مدیران دیتابیس بر می‌آید و حتی پنهانگران هم قادر به انجامش نیستند. (کاربر:huji، اگر اشتباه می‌کنم، لطفاً متذکر شوید.)

احتمال می‌دهم یکی دو ماه دیگر حافظه نهان گوگل تجدید شود و این موارد از فهرست جستجوهای گوگل حذف شوند.

به نظرم همین که دیگر در فضای علنی ویکی در مورد آن‌ها صحبت نکنید و لینک‌های همین‌جا را هم دستی پاک/پنهان کنید (و اگر نیاز به مکاتبهٔ بیشتر بود از ایمیل خصوصی استفاده کنید) نسبت به اینکه با مدیران دیتابیس تماس بگیرید اقدام مفیدتر و مؤثری باشد.

پاسخ به «چرا حذف نمیشه!!!!!!!!»

حذف صفحه موسسه میقات القرآن

1
جمع‌بندی توسط Huji

در ویکی‌پدیا:درخواست احیا پاسخ داده خواهد شد

Alireza Fathi Tavana (بحثمشارکت‌ها)

سلام، صفحه موسسه میقات القرآن حذف شده به دلیل تبلیغات آشکار و ایجاد های پی در پی.

سوالم اینه که چطوری میشه این اشتباه ها رو اصلاح کرد و صفحه احیاء بشه؟

امکان این هست که به متن صفحه دسترسی داشته باشم و متن ها رو کپی کنم؟

Golestani mah (بحثمشارکت‌ها)

با سلام برچسب حذف روی مطلب سعید قیصر زده شده در صورتی که منابع ذکر شده لطفا راهنمایی بفرمایید مطالب راهنما خیلی گنگ می باشند

این پست توسط Gharouni پنهان شد (تاریخچه)
Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. من در صفحه بحث شما چند یادداشت گذاشتم که توضیحات مبسوطی داده شده. آنچه شما به عنوان منبع در مقاله افزودید در اصل پیوند به بیرون است. روش منبع دهی در یادداشتی در صفحه بحث شما افزودم. یک مورد هم خودم انجام میدهم شما میتوانید از همان روش استفاده کنید. ضمنا منابع باید معتبر و مستقل باشند. توضیحات دادش شده.

Golestani mah (بحثمشارکت‌ها)

با سلام ممنون از زحمات شما. من اصلاح انجام دادم ولی رده ای که زحمت کشیدید برای بیجار شهری از توابع گیلان گذاشتید که منظور شهر بیجار کردستان هست ولی انگار ویرایش رده برای من غیر فعال هست

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. این رده نیست. رده ها معمولا پایین مقاله هستند. این ویکی پیوند داخل متنی است و شما هم میتوانید انجام دهید. در بالای پنجره ویراستن یک علامت هست جهت پیوند دادن از ویکی یا پیوند با لینک از بیرون.

Golestani mah (بحثمشارکت‌ها)

بله متوجه شدم ممنونم.

Golestani mah (بحثمشارکت‌ها)

در ضمن من رفتم دیدم معاینه فنی خودروهای کشور لگوی سامانه سیمفارو داره که مدیریتش با جناب مهندس قیصر هست

A.veisi (بحثمشارکت‌ها)

معاینه فنی خودرو

من تلاش کردم که حذف رو بردارم ولی نتونستم.خبرهای معاینه فنی رو پیگیری کردم و درسته امور اجرایی معاینه فنی به اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی واگذار شده

پاسخ به «با سلام برچسب حذف روی مطلب سعید قیصر»
Parsarad12 (بحثمشارکت‌ها)

با سلام صفحه ای که برای بیوگرافی آقای علیرضا آدینه ساخته شده حذف شده دلیل آن چیست؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. هنوز حذف نشده. اینجاست. برچسب حذف زماندار زده شده و در داخل آن دلیل و راه رفع اشکال درج شده است. من هم چند یادداشت در صفحه بحثتان میگذارم که به شما کمک میکند.

Parsarad12 (بحثمشارکت‌ها)

متشکر ، من سعی کردم از رفرنس و صفحات بین ویکی استفاده کنم، اونها کافی نبوده یا شیوه نوشتار مقاله درست نبود ؟

پاسخ به «حذف صفحه آقای علیرضا آدینه»