ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی

پرش به: ناوبری، جستجو

دربارهٔ این صفحه

به ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی خوش‌آمدید!
میانبرها:
  • این صفحه، تنها برای سؤالات پیرامون چگونگی استفاده از ویکی‌پدیاست.
  • اگر سؤالتان فنّی نیست و دربارهٔ موضوع‌های علمی‌است، آن را در پرسش‌های متفرقه بپرسید یا از جعبهٔ جستجوی زیر استفاده کنید.
  • برای امنیت خودتان، لطفاً جزئیات تماس و ایمیل‌تان را در اینجا ننویسید. پاسخ‌هایتان تنها در این صفحه نوشته می‌شوند؛ ما از فرستادن پاسخ به ایمیل شما معذوریم.
جستجو یا مطالعهٔ پرسش‌های رایج:
جستجو در بایگانی‌های درخواست راهنمایی:
رد کردن تا پایان · بحث‌های بایگانی‌شده · راهنمای پاسخ‌دادن
بایگانی‌ها:۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۳۲، ۳۳، ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷، ۳۸، ۳۹، ۴۰


گفتگوهای پشین در تاریخ ۲۰۱۶-۰۳-۱۱ در ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی/بایگانی 1 بایگانی شده‌اند.

با کلیک روی «افزودن مبحث»، شرایط استفاده ما را می‌پذیرید و به طور غیر قابل برگشتی با انتشار متن‌تان تحت CC BY-SA 3.0 License و GFDL موافقت می‌کنید
Bijanuord (بحثمشارکت‌ها)

یک صفحه به نام حکمت اله شیردل ساختم و مایلم در فهرست مشاهیر شهر بجنورد بیاید. چگونه این کار را انجام بدهم؟

پاسخ به «نحوه قرار دادن صفحه ساخته شده در ویکی پدیا»
آفریقا (بحثمشارکت‌ها)

سلام. نمی توانم برای برخی مقالاتم ناوبری مناسب بیابم؛ آیا امکان ساخت یا برگردان از ویکی انگلیسی هست؟

سؤال دیگرم، در مورد ساختن رده است. آیا می توانم بر اساس رده های مقالات مشابه در ویکی انگلیسی، رده بسازم؟

سپاس

Mehdi (بحثمشارکت‌ها)

سلام. مثلا نام میبرید؟ اکثر الگوها از ویکی انگلیسی به ویکی فارسی وارد شده اند. اگر الگو را وارد ویکی فارسی کردید ولی نتوانستید کار بزنید و یا مشکلی داشت بگوئید تا من یا سایر همکاران کمکتان کنیم. اکثر رده ها دارای میان ویکی هستند. اگر رده ای وجود نداشت میتوانید بسازید

آفریقا (بحثمشارکت‌ها)

مثلاً در Asiatic-Pacific Theater، ناوبری قلمروهای تحت نفوذ امپراتوری ژاپن در جنگ جهانی دوم، در Blue-water navy، ناوبری کشتی های نیروی دریایی و رزم ناوها در عصر امروز، در Dreadnought، ناوبری تاریخچۀ نبردناو.

شاید هم هستند و من از مکان آنها در ویکی فا بی خبرم.

چون شما در زمینۀ تصویر حرفه ای هستید، فرصت را غنیمت می شمارم. در مقالات مربوط به ایران مثل جنگ ایران و عراق مقالات بسیاری هستند که متأسفانه فاقد تصویر هستند؛ در حالیکه تصاویر و حتی فایل های چند رسانه ای خوبی می توان به آنها اضافه کرد.

با توجه به عدم رسمیت قانون حق تکثیر در ایران، می توانم به آنها تصویر یا فایل از سایتهای معتبر اضافه کنم. ارادتمند شما

Mehdi (بحثمشارکت‌ها)

الگو:Campaignbox و زیر مجموعه‌هایش اکنون در ویکی فارسی وجود دارد. میتوانید از آنها استفاده کنید.

اکثر الگوها با همان نام اصلی به ویکی فارسی منتقل شده اند و مشکلی در استفاده از آنها ندارید و فقط باید محتوای داخلشان در زمان استفاده در مقاله به فارسی ترجمه شوند. همین

در خصوص تصاویر جنگ ایران و عراق قبلا سایت ساجد با مجوز منطبق با انبار تصاویرش را منتشر میکرد که تصاویر بسیاری را من، گیر سه پیچ و سایر همکاران وارد انبار کردیم. اگر سایت مناسب و با مجوز مناسبی دارید در صفحه بحث من معرفی کنید تا راهنمایی کنم چکار میشود کرد و تصاویر را بیاوریم.

در مورد حق تکثیر تصاویر نیز طبق دستور جیمبو ولز و جهت احترام به کپی رایت در کشورهایی مانند ایران، عراق، کره شمالی و ... مقرر شد به قوانین داخلی این کشورها در خصوص حق تکثیر استناد شده و به کپی رایت احترام گذاشته شود.

درست است که ایران کپی رایت جهانی را رعایت نمیکند اما در بنیاد رعایت میشود و نمیتوان هر عکسی را در انبار و ویکی فارسی بارگزاری نمود.

آفریقا (بحثمشارکت‌ها)

ببخشید، جملۀ آخرم سؤالی بود. اشتباه شد

پاسخ به «ساختن یا برگردان ناوبری، و ساختن یا برگردان رده»
Sh.sabzali (بحثمشارکت‌ها)

 متن عنوانآرجان جاوندآرجان جاوند بهترین مربی ایرانی در لیگ جهانی آسیا, متولد 1357/1/1 متولد شهرستان درورود استان لرستان می باشد.آرجان جاوند مربی تیم ملی موی تای و تابوکس ایران و همچنین مربی تیم تایلندی در لیگ حرفه ای چین می باشد وی تاکنون مربی چهار قهرمان جهانی بوده است و تنها مربی دارنده طلای آکلاس جهان در تاریخ ایران می باشد. از دیگر افتخارات ایشان میتوان به مربیگری وی در تیم حرفه ای اروپایی در لیگ جهانی و مربی تیم تایلندی در لیگ حرفه ای چین اشاره کرد. ارجان جاوند در ایران درسالهای 1390الی 1393 هجری قمری به عنوان دبیر بازرسی موی تای کشور و در سال 1395 هجری قمری مصادف با سال 2016 میلادی مسؤل موی تای wpmt غرب ایران و استان لرستان بوده است. آرجان جاوند بهترین مربی آسیا در لیگ جهانی 2015 شناخته شده است و در حال حاضر مربی تیم حرفه ای اروپایی در چین میباشد.

Mehdi (بحثمشارکت‌ها)

سلام بر شما همکار @Modern Sciences

ظاهرا کاربر ایجاد کننده نوشتار آرجان آوند به درستی با نگارش در ویکی پدیا و شرایط سرشناسی در ویکی آشنا نیست. لطفا با ایشان مکاتبه کنید و برایشان توضیح دهید دلیل برچسب درج شده بر روی نوشتار مذکور را. با سپاس

پاسخ به «آرجان جاوند»
Farhad.2119 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. چطور باید تصاویرمان را در ویکی انبار بارگذاری کنیم؟ تا جایی که من میدانم ویکی انبار در ایران مسدود است، اما ظاهرا برخی از دوستان (مانند جناب Yamaha5) مشکلی در باز کردن ویکی انبار ندارند. من با ۴-۵ مرورگر امتحان کردم اما در هیچکدام باز نمیشود،‌ تنها در web-freer باز میشود که آن هم مسدود شدن اکانتِ ویکی را در پی دارد!‌ ممنون میشم اگه راهی برای بارگذاری تصاویر در Wikimedia Commons میشناسید،‌ راهنمایی کنید.

Mehdi (بحثمشارکت‌ها)

سلام. لطفا در متا و یا صفحه بحث مرتنها درخواست دهید تا به شما دسترسی استثنا قطع دسترسی ip دهند. زیرا به دلیل فیلترینگ اینترنت در ایران ما به صورت آزادانه به انبار دسترسی نداریم و بالاجبار باید از فیلترشکن و پراکسی استفاده کنیم. پس اگر قصد بارگذاری تصویر در انبار را دارید و کاربری فعال و شناخته شده هستید با @ Mardetanha مکاتبه کنید

پاسخ به «Wikimedia Commons»
Reza.bshadkam (بحثمشارکت‌ها)

اطلاعات بیشتردرموردمواداینکونل ومصرف آن درصنعت نفت وگاز

4nn1l2 (بحثمشارکت‌ها)

جای درست طرح این سؤال در وپ:پرسش‌های متفرقه است.

پاسخ به «اطلاعات بیشتردرموردمواداینکونل ومصرف آن درصنعت نفت وگاز»
2.147.129.144 (بحثمشارکت‌ها)

فایروال و waf چیست

4nn1l2 (بحثمشارکت‌ها)

این سؤالات را باید در وپ:پرسش‌های متفرقه مطرح کنید.

پاسخ به «فایروال»
MohsenSadafi10 (بحثمشارکت‌ها)

عرض سلام. میخواستم یک صفحه به زبان عربی بسازم اما با توجه به این که من کدهای فارسی رو بلدم میخواستم بدونم میتونم از کد های فارسی برای ساخت صفحه ای به زبان عربی استفاده کنم؟ به عنوان مثال یادکرد و رده ممنون

4nn1l2 (بحثمشارکت‌ها)

سلام. خیر، کار نخواهد کرد. معادل «رده» در آنجا «تصنيف» است. معادل الگوی {{یادکرد}} در آنجا ar:قالب:Citation است. در کل اگر به اندازهٔ کافی با عربی آشنای دارید، نباید در پیدا کردن راهتان در آنجا با مشکلی مواجه شوید (همانطور که اینجا راهتان را پیدا کردید و با رده و یادکرد و . . . آشنا شدید).

پاسخ به «سلام، راهنمایی در رابطه با ساخت صفحه»
MohammadtheEditor (بحثمشارکت‌ها)

چگونه می تونم اشتراک رو از این صفحه حذف کنم؟

4nn1l2 (بحثمشارکت‌ها)

بر روی ستاره بالای صفحه (کنار «نمایش تاریخچه») کلیک کنید تا از آبی به بی‌رنگ تغییر داده شود.

پاسخ به «حذف اشتراک»

تعمیر جداول معیوب در مقالات ترجمه شده

1
خلاصه توسط Gharouni

درست شد.

Dashaslan (بحثمشارکت‌ها)

سلام

پس از انتقال جداول از مقاله انگلیسی یه فارسی در مقاله لیست فضانوردان آپولو متوجه شدم قسمت هایی از جدول خراب شده کسی هست بتونه کمکم کنه؟ ممنون میشم نوع اشکال رو هم بهم بگه

Hoooooma (بحثمشارکت‌ها)

سلام خسته نباشید... یه سوال دارم چرا مقاله ایی رو که من گذاشتم تو سرچ نمیاد و جزو صفحات محتوایی نیست ؟؟؟

ایستاده در شب (بحثمشارکت‌ها)

کدام مقاله؟ برسی کردم شما نوشتار نساختید-

Hoooooma (بحثمشارکت‌ها)

در صفحه کاربری خودم یه مطلب با عنوان تدابیر طب سنتی در فصل بهار رو گذاشتم .. اگر در قسمت سرچ ( همه چیز ) رو بزنید مطلب رو میبینید.

ایستاده در شب (بحثمشارکت‌ها)

چون شما آنرا بصورت مقاله ایجاد نکردید و در صفحه کاربری خود نمی توانید آنرا شبیه مقاله در بیاورید، اگر دربیاورید حذف خواهد.

Hoooooma (بحثمشارکت‌ها)

خسته نباشید... من تابحال در ویکی پدیا هیچگونه فعالیتی نداشتم و اشنایی ندارم.. من میخوام مقالات چاپ شده نشریه دانشگاهمون رو ( به درخواست خودشون) تو ویکی پدیا بزارم ولی متاسفانه موفق نمیشم ... راهنمای ویکی رو هم مطالعه کردم ولی نمیدونم کجا باید مقالات رو بزارم تا جزو صفحات محتوایی حساب شن.

با تشکر

Dashaslan (بحثمشارکت‌ها)

مقالات ویکی استاندارد های خاصو متفاوت از استاندارد مقالات دانشگاهی دارند. شما می توانید با استناد به مقالات چاپ شده، کتاب ها نشریات بنگاه های خبری و بعض دیگر از منابع مقاله ای در ویکی پدیا ایجاد کنید یا مقالات موجود را کامل تر کنید. برای مطالعه بیشتر میتوانید به ویکی‌پدیا:ایجاد مقاله مراجعه کنید.

پاسخ به «پیدا نشدن صفحه در سرچ»