ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/Farhad2010/بایگانی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


Farhad2010

Farhad2010 (بحث+ • مشارکت‌ها: محلی / حذف‌شده / حساب سراسری • سیاهه‌ها: بسته‌شدن‌ها / پالایه / سایر • بستن: عادی / زاپاسآمار پیشرفته • بازرسی: انجام / سیاهه)
درخواست‌های قدیمی‌تر به‌دلیل افزایش حجم این صفحه به بایگانی‌های دیگری منتقل شده که در زیر فهرست شده‌اند:

۵ ژوئن ۲۰۱۹[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

وضعیت:    رد شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: سلام.چندی پیش بخشی در تام تحت نام سلطان مطرح شد که کاربر ایجادگر بسته شد.اما شواهد من شامل چیز های جدیدی اند.با کمی فلاش بک گذرتان به ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/داود فرهادی می افتد که کاربر farhad2010 (که اکنون بسته شده) مخالفت شدیدی با حذف دارد.چند سال بعد حسابی با نام farhad2019 (که قطع به یقین زاپاس کاربر فرهاد است) الگوی کاربر سلطان که تعریف و تمجیدی از داود فرهادی است می سازد.چند ماه بعد از ایجاد حساب farhad2019 اکانتهای فراوانی به ایجاد مقالات مربوط به داود فرهادی می پردازند.از روی این شواهد می توان زاپاس بازی کاربر را تشخیص داد.
شواهد نقض سیاست: کاربر:farhad2010 بی پایان بسته شده است

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر ق‍‌‍‍ن‍‍دونT ‏۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۵ (UTC)

رد شد چون از آخرین ایجاد صفحهٔ داود فرهادی (که آخرین بار در ۷ مهٔ ۲۰۱۸ حذف شد) بیش از یک سال می‌گذرد و در نتیجه اطلاعاتی در ابزار بازرسی موجود نیست. توجه شود که بیشتر زاپاس‌ها پیشتر شناسایی و در رده:سوءاستفاده‌کنندگان از حساب‌های کاربری زاپاس/Farhad2010 فهرست شده‌اند. اگر زاپاس جدیدی (در ماه‌های اخیر) سراغ دارید، لطفاً درخواست را بازگشایی کنید و آن حساب را فهرست کنید. اگر نه این درخواست منتفی است. — حجت/بحث ‏۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۱۱ (UTC)

۲۵ ژوئن ۲۰۱۹[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: وپ:اردک قطعی است. پیرو ویژه:پیوند دائمی/26476263#زاپاس گزارشش کردم. البته با اجازه حساب را جهت بررسی یک روز بسته‌ام.
شواهد نقض سیاست:

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر Babooneh 🌼 ‏۲۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۵۵ (UTC)

بازرسی «نجات دهنده» بی‌نتیجه بود چون از آخرین ویرایش وی مدت زیادی می‌گذرد. اما وجود این زاپاس قدیمی، نیاز به بازرسی را نشان داد.
دو حساب دیگر یکسانند و قطع دسترسی‌شان مستدام شد. زاپاس دیگری پیدا نشد. — حجت/بحث ‏۲۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۱:۳۴ (UTC)

۲۶ ژوئن ۲۰۱۹[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: با توجه به ایجاد مقالاتی نامفهوم در رابطه با شخصتی به نام داوود فرهادی یا سلطانِ [خود خوانده]، وپ:اردک واضح است.
شواهد نقض سیاست: رده:سوءاستفاده‌کنندگان از حساب‌های کاربری زاپاس/Farhad2010

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر Babooneh 🌼 ‏۲۵ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۲۲ (UTC)

یکسانند و زاپاس جدیدتری پیدا نشد. — حجت/بحث ‏۲۶ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۰۷ (UTC)

۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ (۰۰:۵۹)[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: اردک به نظر می‌رسد. ویژه:پیوند دائمی/26507609#سلام
شواهد نقض سیاست: رده:سوءاستفاده‌کنندگان از حساب‌های کاربری زاپاس/Farhad2010

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر Babooneh 🌼 ‏۲۷ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۱۶ (UTC)

یکسانند لذا قطع دسترسی اعمال شد — حجت/بحث ‏۲۸ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۵۹ (UTC)

۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۸:۰۶)[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: ایجاد صفحه سوشیانت ایرانی؛  زار می‌زند که اردک است.
شواهد نقض سیاست: دور زدن چندین باره قطع دسترسی، زاپاس Farhad2010 که بارها و بارها قطع دسترسی‌اش را دور زده. من پیشنهاد می‌کنم ساختار صفحه‌های درخواست بازرسی را تغییر دهیم و مثل ویکی انگلیسی کنیم تا هر زاپاس‌باز یک زیرصفحه داشته باشد و بتوانیم ردش را کامل بگیریم؛ اینگونه خیلی درهم برهم است. یک پرسش هم داشتم: چرا چنین زاپاس‌هایی که با آزمون اردک می‌توان بستشان، باید بازرسی بشوند؟ ممنون.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر احمدگفتگو ‏۲۸ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۳۴ (UTC)

دلایل بازرسی می‌توان عبارت باشد از (۱) شناسایی زاپاس‌های دیگر و حساب‌های خُفته، و (۲) شناسایی روش‌های دور زدن قطع دسترسی و/یا بازرسی (نظیر استفاده از پروکسی) و انجام اقدام لازم.
در این جا بیشتر دومی مسئله است.
یکسانند و قطع دسترسی هم که کرده بودید.
تغییر ساختار درخواست‌ها و بایگانی‌ها فکر بدی نیست، منتها یک نفر باید با حوصله تمام ساختارها را به روز کند. اگر حاضرید آستین بالا بزنید به بحث وپ:دبک بروید و اجماعکی بگیرید. من موافق خواهم بود. — حجت/بحث ‏۲۸ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۰۶ (UTC)

۱۴ اوت ۲۰۱۹[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: سلام. دلیل زاپاس بودن اردک است و این که همگی برای ساخت مقاله داود فرهادی فعالیت دارند. از بازرسی پیشین که ۲۸ ژوئن انجام شد (ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/ژوئن ۲۰۱۹/سوشیانت افسانه ای) تا الآن، تمام حساب‌ها را فهرست کردم (حداقل آن‌ها که من و Babooneh بسته‌ایم). هر چند همه این حساب‌ها بی‌پایان بسته شده، اما برای این که خفتگان احتمالی پیدا شوند و این که احتمالاً استفاده از پروکسی انجام شده، حساب‌ها را برای بازرسی آوردم (البته حساب اصلی، Farhad2010، احتمالاً اطلاعات بازرسی ندارد و سوشیانت افسانه ای در بازرسی ۲۸ ژوئن بازرسی شده، برای اتصالش به حساب‌های بعدی آوردم).
شواهد نقض سیاست: دور زدن قطع دسترسی بی‌پایان، بالاتر گفتم و رده:سوءاستفاده‌کنندگان از حساب‌های کاربری زاپاس/Farhad2010 هم نشان‌دهنده سوءاستفاده طولانی‌مدت این کاربر برای خرابکاری در ویکی‌پدیاست.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر احمدگفتگو ‏۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۲۰ (UTC)

بله این کاربر خیلی سابقه دارد و همچنان که در ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/Sonia Sevilla هم طرح کرده بودم، به خاطر استفاده از روش‌های دور زدن بازرسی، شناسایی‌اش هم همیشه سرراست نیست. می‌شود یقین داشت که ایشان همان سونیا است که بارها از ویکی طرد شد اما درک نکرد که ما او را در ویکی نمی‌خواهیم و به خواستهٔ اجتماع احترام نگذاشت.
تعدادی از موارد بالا پیشتر بازرسی شده‌اند. باقی را هم بازرسی می‌کنم. معمولاً مورد جدیدی کشف نمی‌شود اما پروکسی‌هایی کشف و بسته می‌شوند. ممنون که گزارش می‌کنید. — حجت/بحث ‏۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۲۵ (UTC)
همگی یکسانند و حساب‌های کاربر:حتما و کاربر:یکی هست و کاربر:سیاست داران و کاربر:از همراهان هم از زاپاس‌هایشان هستند. چند پروکسی هم کشف و بسته شد. — حجت/بحث ‏۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۳۴ (UTC)

۱۷ اوت ۲۰۱۹[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

وضعیت:    کامل شد

دلیل درخواست:
شواهد زاپاس بودن: سلام. اول این که کمی شک دارم این کاربران همگی زاپاس یکدیگر باشند، ولی مطمئنم که همگی در یک موضوع خاص فعالیت داشته‌اند. صفحه مهران مستی ۱۶ ژوئیه توسط Ghazalsafari ایجاد شده و همان روز توسط من حذف سریع شده. حدود یک ساعت پیش از حذف سریع توسط من و سی دقیقه پس از ایجاد صفحه، Dariushsarmadi در آن ویرایش کرده. دور بعدی، حدود سه روز پس از اولین حذف، Mehranmasti (هم‌نام با عنوان صفحه) مقاله را دوباره ایجاد کرده؛ این صفحه حدود بیست دقیقه بعد توسط ImanFakhri حذف سریع شده. یکم اوت، Domenican2004 صفحه را با عنوانی متفاوت در Mehran masti ساخته؛ این صفحه هم همان روز توسط من حذف سریع شده. Domenican2004 سپس مهران،مستی را ساخته که اولین بار توسط DejaVu و حدود چهل دقیقه پس از اولین ایجاد حذف سریع شده. حدوداً بیست دقیقه بعد، Domenican2004 دوباره مقاله را ایجاد کرده‌است. Dariushsarmadi، که از مهران مستی یادمان هست که در آن ویرایش داشته، پیش از اتمام نبح این مقاله خاص (ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/مهران،مستی) در این هم ویرایش کرده؛ لازم به ذکر است که Dariushsarmadi هیچ مشارکتی خارج از این دو صفحه ندارد. دهم اوت، Rezanouri1993 صفحه مهران مستی را دوباره ایجاد می‌کند (صفحه مهران،مستی روز قبلش با نظرخواهی حذف شده) و من آن را با وپ:ع۴ حذف. حدوداً دو ساعت پس از حذف من، Ghazalsafari دوباره مقاله را می‌سازد که این بار توسط AbDaryaee حذف می‌شود. مهران احمد نژاد مستی آخرین نسخه است که توسط Burzojelodar ایجاد شد و من حذفش کردم؛ اما: دهم اوت، من شایان فصیح زاده را، یک صفحه نامزد حذف زمان‌دار منقضی‌شده که برای ادعاهای برنده‌شدن جایزه منبع معتبری نیاورده بود، حذف کردم. یازدهم اوت Burzojelodar آمد به بحث من (اینجا) و ضمن توهین و حمله، مرا تهدید کرد. حالا یا ارتباط عمیقی بین شایان فصیح زاده و مهران مستی هست که من نمی‌دانم، یا این وضع مشکوک به‌نظر می‌رسد.
شواهد نقض سیاست: ویرایش‌های همسو، احتمالاً فرار از تعقیب و حساب‌های گروهی. بالاتر همه شواهد را مفصل گفتم.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر احمدگفتگو ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۴۳ (UTC)

شواهد دیگری بود که ذکر نکردید.

حجت/بحث ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۵۴ (UTC)

ممنون. تمرکزم روی مهران مستی بود و به این‌ها برخورد نکردم. با این وضع بعید نیست که با یک OrangyMoody در مقیاس کوچک طرف باشیم. احمدگفتگو ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۵۶ (UTC)
@Huji: نسخه‌های حذف‌شدهٔ روزبه معینی و روزبه معینی(حمید) را هم ببینید (اگر ندیدید). با مشارکت Alijelodar و چندین و چند حساب دیگر. نمی‌خواهم خیلی بدبین باشم ولی انگار با یک نوع paid editing گسترده طرف هستیم. احمدگفتگو ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۴۵ (UTC)
+ مشارکت‌های حذف‌شده کاربر:Alipzn. احمدگفتگو ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۵۳ (UTC)

بازرسی پیچیده و گسترده‌ای شد. فعلاً نتایجی که مشخص هست را گزارش می‌کنم.

این گروه‌ها اگر چه از نظر اطلاعات فنی به هم شبیه نیستند، اما با پی‌گیری ویرایش‌های حساب‌هایی که اسمشان به «jelodar» ختم می‌شود مشخص شد که کاربر:Jelodar1364 زاپاس این‌هاست که در ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/رضا بهرام (خواننده) ویرایش کرده؛ از طریق این، چند زاپاس دیگر که در رضا بهرام ویرایش کرده‌اند و از نظر فنی کاملاً منطبق هستند هم پیدا شدند: کاربر:Ahmad molania و کاربر:Alexkia1399. این آخری در بیژن زمانی هم ویرایش کرده که ما را به حساب تک‌منظورهٔ کاربر:Shahrzadzand می‌رساند که باز با همهٔ قبلی‌ها مرتبط است. مجموع این حساب‌ها، ارتباط مشخصی بین اطلاعات فنی تمام این گروه‌ها فراهم می‌کند که باعث می‌شود بگویم که همگی زاپاس/همزاد هستند.

چنین به نظر می‌رسد که زاپاس‌های بیشتری در کار باشد. هدف عمدهٔ این حساب‌ها ساختن مقاله راجع به هنرمندان نسبتاً گمنام است (و گاهی ورزشکاران نسبتاً گمنام). با توجه به این که نحوهٔ استفاده از این حساب‌ها نقض وپ:زاپاس است (جایی که می‌گوید «ویرایشگران نمی‌توانند از بیش از یک حساب کاربری برای مشارکت در یک صفحه مشابه یا بحث استفاده کنند به صورتی که چنین به نظر برسد که این حساب‌ها متعلق به افراد متفاوت می‌باشند») در نتیجه من تمام این حساب‌ها را بی‌پایان می‌بندم. هیچ حسابی را هم اصلی فرض نمی‌کنم. حدس شما (راجع به یک گروه که پول می‌گیرند مقاله بنویسند) اصلاً بعید نیست. — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۰۶ (UTC)

۱۸ اوت ۲۰۱۹[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است.

چند ساعت پس از بازرسی و حذف آخرین صفحه مهران مستی، کاربر:Farhadst به صفحهٔ بحث من آمدند و دربارهٔ احراز سرشناسی همین فرد پرسیدند. دقیقاً اشاره نمی‌کنم اما با اندک جست‌وجویی در مشارکت‌های ایشان به این نتیجه رسیدم که به احتمال تقریباً قطعی عضوی از همین گروه هستند. ضمناً ساخت صفحهٔ حذف‌شدهٔ ناصر بزرگمهر هم توسط ایشان انجام شده و نیز صفحهٔ گسترش تجارت که الآن دیدم به نظرخواهی فرستاده شده. جالب است بدانید مدیر مسئول روزنامهٔ گسترش تجارت، ناصر بزرگمهر است (رجوع کنید به متن مقاله). ضمناً ایشان در صمت (روزنامه) هم تعدادی مشارکت جزئی داشته‌اند؛ مقالهٔ روزنامهٔ صمت توسط Nersy ایجاد شده و توسط کاربری با نام کاربر:Gostaresh (بسته‌شده به‌علت تبلیغ و نام کاربری نامناسب) توسعهٔ زیادی یافته. کاربر:Shimaahmadian یک حساب تک‌منظورهٔ دیگر است که صرفاً برای روزنامهٔ صمت ایجاد شده. کاربر:Minooahmadian هم شرایط مشابهی دارد و اندکی پس از آن به ویرایش تک‌منظورهٔ این مقاله پرداخته. آخرین مورد هم که توسط کاربر:Farhadst انجام شده. احمدگفتگو ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)

+ لطفاً کاربر:Ahmad252/سوءاستفاده را ببینید. احمدگفتگو ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۱ (UTC)
رؤیت شد. شواهد را در ویکی بازرسان ثبت کردم (ممنون از جمع‌آوری). به بازرسان دیگر ویکی‌ها ایمیل خواهم زد. عجالتاً هم تمام زاپاس‌هایی که دیگران کشف کرده‌اند را نیز خواهم بست. — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)
Farhadst نامرتبط است. باقی همگی مال ۲۰۰۹ هستند و اطلاعات جدید ندارند. — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۱۳ (UTC)
@Huji: تقریباً می‌توان اطمینان داشت که Mrasoolniya هم از همین گروه است. به همان روشی که ذکر کردم بهش رسیدم. احمدگفتگو ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۲ (UTC)
@Ahmad252: بله اما از ۲۰۱۵ ویرایش نداشته و بازرسی بی‌نتیجه خواهد بود. — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC) — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)
@Huji: در تام گزارش کامل‌تری ارائه دادم. کاربر:Badsaba2090 را تقریباً مطمئن هستم که یک زاپاس دیگر است (ویژه:تفاوت/26817995). ادبیاتش هم به همان که دیروز بستید شبیه است. آی‌پی 31.2.234.199 هم هست که نمی‌دانستم متعلق به کیست (در بحث من اقدام به فحاشی کرد) ولی الآن از آن هم تقریباً مطمئنم که عضو گروه است.
اگر کاربر:Badsaba2090 بازرسی شود، نتیجهٔ بازرسی‌اش بسیاری از موارد را مشخص خواهد کرد. احمدگفتگو ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۱۵ (UTC)
انجام شد. با قبلی‌ها یکسانند و چند زاپاس خفتهٔ دیگر هم کشف و بسته شدند. — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۹ (UTC)
 بسته شده و برچسب خوردند احمدگفتگو ‏۱۹ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۵۰ (UTC)
کامل شد اگر پرونده ادامه یافت در بخش(های) بعدی به آن اشاره خواهد شد. پروندهٔ ۱۸ اوت ۲۰۱۹ با کشف قطعی چهار زاپاس که همگی در ۱۸ اوت ایجاد شده‌اند به اتمام رسید. احمدگفتگو ‏۱۹ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۷ (UTC)

۱۹ اوت ۲۰۱۹[ویرایش]

سلام. اطلاعات محکمی وجود دارد، چه از بازرسی و چه خارج از آن، که کاربر:زینب اعتمادی، کاربر:سیاوش شهسواری، کاربر:SiavashShahsavari و کاربر:مهسا پروینی + 5.122.29.83 همگی در حوزه این پرونده جای گرفته، نیازمند بازرسی و (در صورت عدم تأیید فنی) بررسی‌های مدیریتی هستند. اطلاعات لازم در ایمیل با بازرس مبادله شده و مطرح‌شدنشان در ویکی به‌علت حساسیت بسیار بالایی که دارند و شیوه‌های مورداستفاده را لو می‌دهند، ممکن نیست. اگر شواهد بازرسی احیاناً نتوانست ارتباط بین برخی یا همه این حساب‌ها را نشان دهد و بازرس هم در نقش مدیر به رسیدگی نپرداختند (چنین اتفاقی پیش از این در همین پرونده رخ داده)، با مشورت بازرس، بخشی از اطلاعاتی که نشان‌دهنده ارتباط بین حساب‌هاست را برای بررسی مدیریتی در ایمیل برای یک مدیر ارسال خواهم کرد.

فهرست کاربران

با تشکر، احمدگفتگو ‏۱۹ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۲۷ (UTC)

بازرسی مهسا پروینی که بی‌نتیجه بود و راجع به آی‌پی هم نظری نمی‌دهم.

سه حساب دیگر یکسانند و به حساب‌های قبلی که در همین پرونده بررسی کردیم هم شبیه هستند و زاپاس دیگری هم کشف نشد. — حجت/بحث ‏۲۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۰۸ (UTC)

@Ahmad252: زحمت الگوهای صفحهٔ کاربری برای این سه تا + بایگانی کردن این پرونده هم با شما. — حجت/بحث ‏۲۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۰۹ (UTC)
 • تمام زاپاس‌ها بسته شده و برچسب خوردند. بستن پرونده. با تشکر از بازرس گرامی. احمدگفتگو ‏۲۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۴ (UTC)
 • توجه: 172.80.240.105 هم احتمالاً مربوط به همین دسته است. احمدگفتگو ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۵۳ (UTC)

۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹[ویرایش]

شواهد زاپاس بودن: سلام. فکر کنم همین دو حساب از زمان بازرسی قبلی فعال شده‌اند (که البته کمی عجیب است). با این حال، یک پالایهٔ خاص به‌تازگی اضافه شده («کاربر اخلالگر») که این حساب‌ها را مدتی می‌بندد. فکر می‌کنم چون پالایه‌اش محرمانه است، شمارهٔ پالایه هم برای من نمایش داده نمی‌شود ولی اینجا می‌توانید یک نمونه فعالیتش را ببینید. ممکن است با بررسی سیاههٔ این پالایه، به موارد دیگری برسید که من اینجا از قلم انداخته‌ام. دلیل نیاز به بازرسی هم این است که، مثل درخواست‌های قبلی، ممکن است ۱) زاپاس‌های بیشتری کشف شوند، ۲) ارتباط بین این حساب‌ها تأیید شود، و/یا ۳) پروکسی‌های باز آشکار شوند.
شواهد نقض سیاست: دور زدن قطع دسترسی حساب اصلی.

زاپاس‌های احتمالی

باتشکر احمدگفتگو ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۶ (UTC)

@Ahmad252: سلام، در مورد پالایه کاربر اخلالگر، ظاهراً در ویکی‌پدیا:تابلوی_اعلانات_مدیران/ژوئیه_۲۰۱۹#بررسی_فوری بستن توسط این پالایه را برداشته‌‌اند. نمی‌دانم هنوز هم فعال است یا نه. Babooneh 🌼 ‏۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۴ (UTC)
@Babooneh: سلام. آن را برداشته‌اند ولی فکر کنم یک مدل جدیدش آمده که دقتش بالاتر است؛ چون مثلاً یکی از بستن‌های تازه مال سپتامبر بوده. این پالایهٔ تازه را حداقل تا الآن ندیده‌ام خطا برود؛ فکر کنم چند شرط را با هم در نظر می‌گیرد. احمدگفتگو ‏۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۷ (UTC)
@Ahmad252: اطلاعات سوخته من احتمالاً از تبعات غیبتم در ویکی‌ست، اطلاعی از مدل جدیدش نداشتم. ببخشید دیگر :) Babooneh 🌼 ‏۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۳ (UTC)
 • Symbol support2 vote.svg درخواست منشی توسط منشی برای توجه بازرسان تأیید شده :) احمدگفتگو ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)
  یکسانند و ممنون بابت گزارش. — حجت/بحث ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۴۹ (UTC)

۲۴ اکتبر ۲۰۱۹[ویرایش]

شواهد زاپاس بودن: سلام. کاربر به ایجاد شهرام جعفری نژاد پرداخت که قبلاً در این پرونده ثابت شده در ویکی انگلیسی به دست این کاربران ساخته شده بوده. وقتی این صفحه توسط من حذف شد، کاربر در ویژه:تفاوت/27442013 خطاب به من تهدیدهایی کرد. بخشی از این تهدیدها مشخصاً تأیید می‌کنند که بین این حساب و کاربر:Burzojelodar ارتباط وجود دارد. در c:Special:Diff/362518269 هم از سوی Burzojelodar تهدیدی برای من ارسال شده بود که محتوای تهدید (هیتلر و علایق نئونازی) باز وجود ارتباط را تأیید می‌کند. پرسش اساسی الآن این نیست که آیا این حساب‌ها با یکدیگر ارتباط دارند یا خیر، بلکه بیشتر این است که آیا همزاد یکدیگرند یا حقیقتاً یک نفرند. ما از قبل می‌دانیم که این پرونده یک حلقه از افراد را دربرمی‌گیرد، نه فقط یک نفر را. اهمیت آشکار شدن این حقیقت این است که ۱) بیشتر متوجه ابعاد قضیه می‌شویم، و ۲) این کاربر صفحه‌های دیگری هم ایجاد کرده که شاید نیاز باشد با ع۵ حذف شوند. همچنین، با توجه به سابقه این حلقه (مثلاً در خصوص کاربر:سیاوش شهسواری)، احتمال پیدا شدن حساب‌های خفته هم کم به‌نظر نمی‌رسد.
شواهد نقض سیاست: دور زدن قطع دسترسی

زاپاس‌های احتمالی

ابزارها: تشابه‌یاب ویرایشخط زمانی بین ویرایش‌ها

باتشکر احمدگفتگو ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۱ (UTC)

 • یادداشت منشی: کاربر در اتریم کلاسیک پیوندهای coinextend.com، arzdigital.com و arzrayan.com را قرار داده. نیز در بایت کوین هم arzdigital.com و xblockchain.me را گذاشته. با توجه به سابقه این گروه، خوب است که این پیوندها به لیست سیاه افزوده شوند. احمدگفتگو ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۶ (UTC)
در دوژکوین و بیت کوین کش هم. احمدگفتگو ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۰ (UTC)
 • @Huji: سلام. فکر می‌کنم که اطلاعات شما درباره این پرونده به‌طور قابل‌توجهی بیش از بقیه باشد؛ برای همین از شما درخواست دارم که این درخواست بازرسی را بررسی کنید. ممنون. احمدگفتگو ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۷ (UTC)

یکسانندحجت/بحث ‏۲۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۴۲ (UTC)

 •  بسته شده و برچسب خورد. همچنین تمام مقالات کاربر توسط من و Sunfyre وپ:ع۵ شدند؛ باشد که همکاران حقیقی پروژه در زمانی دیگر در موردشان بنویسند. فقط مانده بررسی کامل تاریخچه صفحه تمرین کاربر که شاید اطلاعات خوبی به دست بدهد؛ این را به‌زودی انجام می‌دهم. احمدگفتگو ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۰۱ (UTC)
 • @Huji: سلام. ضمن تشکر بابت بازرسی، یک سؤال داشتم: آیا تمام حساب‌های مرتبط با این حساب را گرفتید یا فقط ارتباط بین دو حساب را بررسی کردید؟ احمدگفتگو ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۵۱ (UTC)
  @Ahmad252: حساب دیگری کشف نشد. — حجت/بحث ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۱۲ (UTC)
 • یادداشت منشی: کامل شد؛ با تشکر. احمدگفتگو ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۴ (UTC)

۸ آوریل ۲۰۲۰[ویرایش]

شواهد زاپاس بودن: درگیر بودن کاربر:Amir smt با کاربر:Benyamin در رابطه با انتقال چندی از مقالات از حزب به فرقه و شکایت کردن در اینجا که به دلیل حمله و توهین حساب ایشان را سه روز بستم در همین حال به طور همزمان حساب دوم ساخته شد و شروع به واگردانی ویرایش‌های بنیامین در مقالات مورد مناقشه با کاربر مذکور کرد همچنین در یحث بنیامین شروع به فحای کرد که پالایه جلویش را گرفت و حسابش را بست. حساب ها اردک است اما برای پیدا کردن بقیه حساب‌ها این بازرسی را درخواست دادم.
شواهد نقض سیاست: ساخت حساب جدید در زمان قطع دسترسی و فحاشی

زاپاس‌های احتمالی


ابزارها: تشابه‌یاب ویرایشخط زمانی بین ویرایش‌ها

باتشکر آرتا SATO ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۰۷ (UTC)

بعید می‌دانم. Amir smt در صفحه بحث خود مشغول گفتگو با حجت است.--Taranet (بحث) ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۱۹ (UTC)
امیدوارم ایشان نباشند و همان ترولک قدیمی ویکی‌پدیای فارسی باشند :).-- آرتا SATO ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۲۱ (UTC)
همنظر با Taranet؛ حساب‌های دیگر از آن ترول فرهاد است.--‏ SunfyreT ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۲۳ (UTC)
پس احتمالا جناب احمد بعدا متن بالا را به دبک این کاربر منتقل خواهد کرد.--Taranet (بحث) ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۲۷ (UTC)
اگر مشهود است که Amir smt نیست که دبک را رد کنند. امیدوارم اشتباه کرده باشم.-- آرتا SATO ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۳ (UTC)
نمیدانم چقدر مجاز است ولی بازرسی حساب‌های ترول میتواند مفید باشد.--‏ SunfyreT ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۶ (UTC)
درست است، موافقم (اگر بشود)-- آرتا SATO ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۸ (UTC)

بنیامین (بحث) ۲۰ فروردین ۱۳۹۹، ساعت ۲۰:۰۲ (ایران) ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۲ (UTC)

--Taranet (بحث) ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۰۹ (UTC)

در حال بررسی.... همچنان که منشی گرامی گفتند، حساب Amir smt نامرتبط به نظر می‌رسد و بازرسی نخواهد شد. اما حساب‌های دیگر را داریم بررسی می‌کنیم. صبور باشید. — حجت/بحث ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۱۷ (UTC)

درود در این بازرسی به حساب من اشاره شده، حساب من زاپاس نیست.

در حال تمرین برای جدول نویسی بودم که اشتباها مطلب را منتشر کردم. لطفا پیگیری کنید.

متشکرم Letzte Übermensch (بحث) ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۸ (UTC)

@Huji: ممنون به خاطر بررسی. Antichrist66 (بحث+ • مشارکت‌ها: محلی / حذف‌شده / حساب سراسری • سیاهه‌ها: بسته‌شدن‌ها / پالایه / سایر • بستن: عادی / زاپاسآمار پیشرفته • بازرسی: انجام / سیاهه) هم هست که پالایه گرفت. احمدگفتگو ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۰ (UTC)

حساب‌های زیر یکسانند:

سری حساب‌های عمورجب و ... که بالاتر ذکر شد نسبتاً قدیمی هستند و اگر چه اطلاعات قدیمی‌شان تا حدی شبیه به حساب‌های بالاست اما شباهت در حدی نیست که بتوان نظر قطعی داد.

حساب کاربر:Letzte Übermensch نامرتبط است. حساب کاربر:Boobsofemam هم نامرتبط به نظر می‌رسد.

در مورد آی‌پی‌ها نظر نمی‌دهم. توجه کنید که آی‌پی‌های ثابت نیستند و حتی اگر مثلاً می‌گفتم «یکسانند» هم نتیجه به هیچ کاری نمی‌آمد.

تنها زاپاس احتمالی دیگر Chocjup بود که بسته شد. — حجت/بحث ‏۸ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۱۵ (UTC)


۱۰ اوت ۲۰۲۰[ویرایش]

شواهد زاپاس بودن: یکی از نشانه‌ها، علاقه به ساخت حمید صفی نژاد اطاقسرا است که به این پرونده مرتبط است. مسئله دیگر، شواهد رفتاری است. Burzojelodar، یکی از زاپاس‌های این پرونده، «31 نفر مدیر ویکی» را «کافر» و اهل «لابی» می‌دانست (ویژه:تفاوت/26772557). Koroshkabir1399 هم پس از حذف حمید صفی نژاد اطاقسرا، در Special:PermaLink/29711810#دوگانه برخورد شما عزیزان مدیر ویکی‌پدیا گفته‌اند که به «مرکز ویکی‌پدیا آمریکا» نام «۲ مدیر» را گزارش خواهند کرد، و ادعا کرده‌اند که «کاربر احمد» (بنده) «خیلی خیلی» به ایشان «تهمت» زده‌است. این در حالی است که من تا قبل از این با Koroshkabir1399 هیچ تعاملی نداشته‌ام و فقط در همان نظرخواهی حذف، نوشته بودم که این مقاله باید حذف سریع شود چون سازنده‌اش، یکی از زاپاس‌های مرتبط با این پرونده بوده. بعدتر، Koroshkabir1399 هم دوباره به بحث «۳۱ مدیر» روی آورده و گفته‌اند: «در آینده یعنی ۳۱ مدیر را به نام و نام خانوادگی واقعی خواهیم دید». علاقه به مقاله حمید صفی نژاد اطاقسرا در کنار تأکید روی انتقاد از ویکی‌پدیای فارسی و «۳۱ مدیر» آن، ظن زاپاس بودن را قوت می‌بخشند. اگر درست یادم باشد، شواهدی مربوط به این پرونده باید در ویکی بازرسان در دسترس باشد (کاربر:Huji بیشتر در جریان هستند).
شواهد نقض سیاست: دور زدن قطع دسترسی.

زاپاس‌های احتمالی

ابزارها: تشابه‌یاب ویرایشخط زمانی بین ویرایش‌ها

باتشکر احمدگفتگو ‏۱۰ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۲۷ (UTC)

@Ahmad252: ممنون از گزارش. مشخص شد که این گروه، و گروه زاپاس‌های سایمون سروش، و گروه زاپاس‌های MA.Artist هر سه یک نفر هستند. لطف می‌کنید در اصلاح صفحه‌های کاربری این‌ها کمک کنید؟ پرونده‌هایشان را هم می‌شود ادغام کرد.
زاپاس‌های دیگری که کشف یا تأیید شدند عبارتند از: کاربر:داش سروش هیچکس، کاربر:بهروز وثوقی رفیق سروش، کاربر:حجت الله المسلمین تتلو، کاربر:سروش هفشجونی، کاربر:لوییز آبرتو سروش سایمون، کاربر:گوزن دریایی، کاربر:سایمون سروش، کاربر:سروش مایکل، کاربر:سروش پلنگ، کاربر:لوییس مایکل سروش، کاربر:1999 Bahman، کاربر:بهمن هفشجانی.
کاربر:هفشجانی هدف مشترک حملهٔ اینها بوده. ای کاش که این حملات را گزارش می‌کردند که زودتر این حساب‌ها را کشف می‌کردیم. هر کدامش توسط یک مدیر بسته شده. — حجت/بحث ‏۱۸ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۱ (UTC)
@Huji: ممنون. فقط یک سؤال: آیا ارتباط با Koroshkabir1399 هم تأیید شد یا نامرتبط بودند؟
MA.Artist پرونده‌ای ندارد، و سروش سایمون هم. اگر توانستیم به این نتیجه برسیم که همگی مرتبط با Farhad2010 هستند (که به نظر من هم بعید نیست)، بعدش این پرونده را با Farhad2010 ادغام می‌کنم.
بنا را بر این می‌گذارم که MA.Artist حساب اصلی است، چون زودتر از دوتای دیگر ایجاد و قطع دسترسی شده. این پرونده را به آن نام منتقل خواهم کرد.
به نظرم بهتر است که، با توجه به اثبات یکسان بودن این‌ها، دیگر حساب‌هایشان را برچسب نزنیم (w:en:WP:DENY). احمدگفتگو ‏۱۹ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۳۴ (UTC)
اوه، Koroshkabir1399 از قلم افتاده بود. بله، Koroshkabir1399 هم با همهٔ اینها یکسان است. با یکی کردن پرونده‌ها به شکلی که گفتید موافقم — حجت/بحث ‏۱۹ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۳۷ (UTC)
@Huji: سلام جناب حجت والا بنده اصلا از این شخص اطلاعی ندارم نمیدانم چرا این اتفاقات انجام شده با پوزش از این که در این مدت بی اطلاع بودم از شما درخواست می کنم حتما پیگیری کنید. سپاس جهان بین هفشجانی (بحث) چهارشنبه،۲۹ مرداد ۱۳۹۹، ساعت ۱۶:۴۴ (ایران) ‏۱۹ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)

۱۶ اکتبر ۲۰۲۰[ویرایش]

شواهد زاپاس بودن: با توجه به diff=30010705 به نظر اردک است. مطابق روال گذشته حمله ترولینگ علیه کاربر:هفشجانی بوده است. هفشجانی فعالیتش را کاهش داده و احتمالا در جریان این پیام در صفحه بحثش نبوده است.

شواهد نقض سیاست: استفاده از حساب زاپاس با تمرکز بر ترولینگ علیه یک کاربر دیگر در جهت خرابکاری

زاپاس‌های احتمالی

ابزارها: تشابه‌یاب ویرایشخط زمانی بین ویرایش‌ها

باتشکر پدرامــگفتمان ‏۱۶ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۳ (UTC)


۲۶ اکتبر ۲۰۲۰[ویرایش]

شواهد زاپاس بودن: با وجود این که تنها یک مشارکت در ویکی فارسی دارد، اما با توجه به نام کاربری اش (ترکیبی از نام یک کاربر دانشنامه و خودش) و همچنین همان یک ویرایش، احتمال خوبی می دهم زاپاس جدید باشد.

شواهد نقض سیاست: ایجاد حساب کاربری زاپاس اعلام نشده که می تواند موجب خرابکاری شود.

زاپاس‌های احتمالی

ابزارها: تشابه‌یاب ویرایشخط زمانی بین ویرایش‌ها

ارادتمند پدرامــگفتمان ‏۲۶ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۵۶ (UTC)

@Ladsgroup: زحمت این هم با شما. — حجت/بحث ‏۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۲۴ (UTC)
✓ . نامحتمل تا نامرتبط هستند. :)امیرΣυζήτηση ‏۶ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۵۵ (UTC)