ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Gtk-go-down.svg

ردکردن به: فهرست نامزدها • نامزدهای کنونی • نامزدهای پیشین • بازبینی نگاره‌های برگزیده • نامزدهای بسته شده
پاکسازی میانگیر برای تازه‌کردن صفحه

Cscr-featured.svg

نگاره‌های برگزیده تصویرهایی هستند که به شکل قابل توجهی به ارزش نوشتارها می‌افزایند. این نگاره‌ها با جزئیات مفصل خود توضیح و تفسیر بسیار مناسبی برای مقاله می‌باشند. نگاره برگزیده ممکن است چشمگیر، قابل توجه، گیرا و جالب باشند به طوری که خواننده را ترغیب به خواندن مقاله مربوطه می‌نماید. تصاویر برگزیده ارزش مقاله‌ها را بیش‌تر می‌کنند و به آن‌ها حالت ویژه‌ای می‌دهند. اگر باور دارید که نگاره‌ای باید برگزیده شود، خواهشمندیم آن را نامزد کنید. هم چنین، اگر گمان می‌کنید برگزیدگی یک نگاره باید لغو شود، آن را در بخش بازبینی نامزد کنید.

 • برای برگزیدگی، اگر نگاره‌ای ۹ روز در این جا برای نظرخواهی گذاشته‌شود و ۴ نظر موافق (بدون برشمردن نامزدکننده) یا بیش‌تر داشته‌باشد و هم چنین اجماع به نفع آن باشد، نگاره به دست فرد جمع‌بندی‌کننده به فهرست ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده افزوده می‌شود. برای برگزیدگی معمولاً باید دو سوم تعداد کل نظرات (موافق و مخالف)، موافق نامزد باشد.
 • نظر کاربرانی که کمتر از ۱۰۰ ویرایش (غیر از ویرایش‌های جزیی) در فضای نام اصلی دارند نادیده گرفته می‌شود. در هنگام جمع‌بندی در صورت نیاز، به صورت موردی تصمیم‌گیری می‌شود. به یاد داشته‌باشید که این یک رأی‌گیری نیست، خواهشمندیم درباره نامزدها گفتگو کنید تا اجماع به‌دست آید.

محتواهای برگزیده:

نگاره‌های برگزیده:

گام نخست: ارزیابی

شایستگی نامزد را بر پایه معیارهای نگاره برگزیده ارزیابی کنید.

گام دوم: ساخت زیرصفحه

یک صفحه برای جای دادن نگاره در آن بسازید؛ برای ساخت زیرصفحه، آدرس پرونده را در فرم زیر بیفزایید.
(برای نمونه:ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده/earth.jpg) و روی «ایجاد نامزد جدید» کلیک کنید.

گام سوم: تراگنجانش

زیرصفحه نو را در فهرست نامزدهای نگاره برگزیده ترابگنجانید.
(پیوند مستقیم)

استفاده از ابزار

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای کاربردی، نگاره پیشنهادیتان را که در فضای نام پرونده در ویکی‌پدیای فارسی موجود است، نامزد کنید.

 • هر کاربر به صورت هم‌زمان می‌تواند تنها چهار نامزد فعال داشته باشد. براساس این سیاست، اگر کاربری بیش از چهار نامزد به صورت هم‌زمان ایجاد کند، نامزدهای اضافی او به وسیله کاربران فعال در پروژه به صورت سریع بسته و از فهرست نامزدهای فعلی حذف خواهد شد، کاربران مجاز هستند نامزد بسته شده را بعد از بسته شدن یکی از چهار نامزد دیگر، با تاریخی جدید دوباره نامزد کنند. پیوند به اجماع
 • قانون روز پنجم: بر اساس این قانون، اگر نگاره‌ای بعد از پنج روز (روز ایجاد نامزد +۵) هفت نظر موافق (بدون برشمردن نامزدکننده) داشته باشد، بدون نظر مخالف، می‌توان آن را به صورت سریع جمع‌بندی کرد. همچنین اگر نگاره‌ای هفت نظر مخالف داشته باشد، بدون نظر موافق، به صورت سریع جمع‌بندی خواهد شد. برای جمع‌بندی سریع نامزد باید هیچ بحث در جریانی نداشته باشد، این شامل بحث‌های موافق، مخالف یا هرگونه بحث دیگر می‌شود. پیوند به اجماع

چگونه نظر دهید

 • این یک رأی‌گیری نیست، خواهشمندیم درباره نامزدها گفتگو کنید تا اجماع به دست آید.
 • اگر با نگاره‌ای مخالف هستید، پس از نوشتن مخالف دلیل خود را ذکر کنید. همگی مخالفت‌ها باید همراه با انتقادی مناسب باشد، که در صورت رسیدگی و برطرف شدن مشکل، شما با نگاره موافق شوید. اگر تنها پدیدآورنده می‌تواند مشکل نگاره را حل کند، باید آن‌ها را آگاه کنید.
 • اگر نامزدی براساس معیارها شایستگی ندارد، می‌توانید با نوشتن بستن سریع همراه با دلیل خود درخواست کنید تا نظرخواهی بسته شود.
 • برای تغییر نظر خود، نظر قبلی به جای حذف‌کردن، تنها خط بزنید، به این فرم: <s>...</s>
 • برای نظردادن، نگاره باید در اندازه اصلی بررسی شود (تفکیک‌پذیری بالا).
 • لطفاً از الگوهای {{موافق}}، {{مخالف}} و {{توضیح}} استفاده نکنید. (این یک رأی‌گیری نیست!)
 • لطفاً نزاکت را رعایت کنید، تنها در مورد نگاره‌ها نظر دهید و از نظردادن درباره اشخاص خودداری کنید و تازه‌کاران را نزنید!
 • واژه نامه اصطلاح‌ها و اختصارهایی که ممکن است در نظردادن به‌کارگرفته شوند.

خواهشمندیم توجه کنید که:

 • نامزد نگاره برگزیده باید ارزش دانشنامه‌ای داشته‌باشد، نوشتاری را بهبود دهند و به فهم بهتر یک نوشتار به دست خواننده کمک کند.
 • این یک نظرخواهی برای دریافت نظر و نقد آثار هنری شخصی نیست و آثار تنها بر پایه ارزش دانشنامه‌ای و بستگی آن‌ها به نوشتارهای ویکی‌پدیا فارسی گزینش می‌شوند.:* پیش از نامزدکردن یک نگاره، ویکی‌پدیا:معیارهای نگاره برگزیده را بخوانید.
 • نامزدکردن نگاره برگزیده یک افتخار نیست، هم چنین این صفحه میدان جنگ نیست!
 • برای بیان دیدگاه خود اخلال‌گری نکنید.
 • برای جذب منتقدان جارزنی نکنید.

ویرایش/روتوش تصویرهای نامزد

 • اگر گمان می‌کنید که می‌توانید نامزدی را با ویرایش نگاره بهبود دهید، خواهشمندیم انجام دهید، اما نگاره تازه (ویرایش‌شده) را بر روی نگاره اصلی بارگذاری نکنید، آن را با عنوانی تازه (مانند افزودن "ویرایش۱" یا "نسخه۲" به نام اصلی) بارگذاری کنید و در پایین نگاره اصلی نمایش دهید.
 • برای ویرایش یا بهبود تصویر می‌توانید در کارگاه عکس ویکی‌انبار درخواست دهید.

آیا نمایشگر من به درستی کالیبره شده‌است؟

Gray contrast test image.svg

اگر گفتگویی درباره روشنایی یک نگاره صورت می‌گیرد، مهم است که بدانیم نمایشگر رایانه به درستی تنظیم شده‌است. نمایشگرها توانایی‌های گوناگونی در نمایش جزئیات سایه دارند. در نگاره تنظیم چهار گوی خاکستری تیره هستند. اگر شما می‌توانید سه یا حتی چهار دایره را شناسایی کنید، نمایشگر رایانه شما سایه‌ها را به درستی نشان می‌دهد. اگر شما کمتر سه دایره را می‌بینید، باید تنظیم‌های رنگ و روشنایی نمایشگر رایانه خود را تغییر دهید. نمایشگرهایی هستند که توانایی نمایش سایه را با هر تنظیمی ندارند. خواهشمندیم این نکته را هنگام رای‌دادن در نظر بگیرید.

Colortest.png

برای تنظیم گامای نمایشگر، اگر نگاره از ۱ متری دیده شود، چهار گوی موجود در نگاره رنگی با پس‌زمینه ترکیب می‌شوند. اگر ترکیب نشدند، باید تنظیم‌های گامای رایانه خود را تغییر دهید (این تنظیم‌ها روی رایانه شما و نه نمایشگر جای دارند) این کار اندکی سخت است و خطاهای کوچکی هم همیشه وجود دارند. رایانه‌هایی که تنظیم نیستند، گوی‌ها را تاریک‌تر از پس زمینه نشان می‌دهند.

نکته‌ای که باید در نظر گرفت: در نمایشگرهای ال‌سی‌دی یا رایانه‌های همراه، زاویه دید نگاره را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر خواهشمندیم روی نگاره‌ها کلیک کنید.

روش بستن نامزدها

در صورت برگزیده نشدن:

 1. متن زیر را در پایین زیرصفحه وپ:انب (صفحه نامزد) قرار دهید:
  {{انب نتیجه|{{برگزیده نشد}}|}} ~~~~
  اطلاعات دیگری در الگو وارد نکنید!
 2. صفحه نامزد را در پایین بایگانی اکتبر قرار دهید.
 3. نامزد را به بخش نامزدهای بسته شده انتقال دهید، نامزدها ۳ روز در این بخش باقی می‌مانند تا دیگران بتوانند آن را بررسی کنند.

در صورت برگزیده شدن:

 1. متن زیر را در پایین زیرصفحه وپ:انب (صفحه نامزد) قرار دهید:
  {{انب نتیجه|{{برگزیده شد}}|پرونده:نام پرونده.jpg}} ~~~~
  اطلاعات دیگری در الگو وارد نکنید!
 2. صفحه نامزد را در پایین بایگانی اکتبر قرار دهید.
 3. تصویر را در زیرصفحه مناسب در ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده قرار دهید، جدیدترین در بالا.
 4. تصویر را در بخش مناسب در ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده قرار دهید، جدیدترین در سمت راست.
 5. تصویر را به همراه پیوند نظرخواهی در ویکی‌پدیا:تازه‌های نگاره برگزیده قرار دهید.
 6. نامزد را به بخش نامزدهای بسته شده انتقال دهید، نامزدها ۳ روز در این بخش باقی می‌مانند تا دیگران بتوانند آن را بررسی کنند.
 7. نگاره را در کامانز باز کنید و برچسب Assessments را [در صورت عدم وجود اضافه و] به روز کنید:
  {{Assessments|fawiki=1}}
  اگر زیرصفحه نامزدی همنام پرونده نیست، نام زیرصفحه را هم اضافه کنید مثلا سیب=fanom|
 8. برچسب تصویر برگزیده را به تصویر اضافه کنید: {{نگاره برگزیده}} (و اگر صفحه نامزدی همنام پرونده نیست.
 9. نامزدکننده را با استفاده از این الگو مطلع کنید: {{جا:نبش|نام فایل|عنوان صفحه برگزیدگی|عنوان نگاره}}
توجه: تا اطلاع ثانوی ربات غیرفعال است و تمامی موارد باید توسط کاربری که جمع‌بندی می‌کند انجام داده شود.


نامزدهای کنونی[ویرایش]


برگچه‌خوار[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۴:۲۳:۵۵ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

برگچه‌خوار یا کاپی‌بارا، بزرگترین جونده جهان است که گاهی طولش به یک متر می‌رسد؛ این حیوان فاقد دم است و ظاهری خوکچه مانند دارد و خوکچه هندی از خویشاوندان دور او می‌باشد؛ بسیار اجتماعی بوده و در گروه‌های بزرگ ۱۰۰ تایی و یا در گروه‌های کوچک ۱۰ الی ۲۰ تایی یافت می‌شوند. نیمه آبزی و پستانداری وحشی است که در بخش اعظم آمریکای جنوبی یافت می‌شود؛ تراکم جمعیت آنها در مناطق جنگلی نزدیک آب مانند دریاچه‌ها، رود‌ها، هورها، برکه‌ها و باتلاق‌ها می‌باشد.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت و برگزیده انبار و ویکی‌پدیا انگلیسی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
برگچه‌خوار
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/پستانداران
پدیدآورنده(ها)
Charlesjsharp
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آرمانب ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۲۳ (UTC)
 • موافق. نگارهٔ باکیفیت و ارزشمندی‌است. KOLI/بحث ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۱۱ (UTC)


موشواره[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۳:۰۷:۴۱ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

موشواره دستگاهی شبیه به موش است که جزو تجهیزات ورودی رایانه به حساب می‌آید. موشواره، همانند صفحه‌کلید، یک واسط کاربر سخت‌افزاری محسوب می‌شود. 1.حرکت دادن موس باعث حرکت توپ می‌شود. 2.غلطتکهای کوچک حرکت توپ را به حرکت در محورهای افقی و عمودی منتقل می‌کنند. 3.هرکدام از غلتکها به یک دیسک متصل هستند. در صورت چرخش دیسک نیز می‌چرخد. 4. LED مادون قرمز 5.سنسور مادون قرمز. درنهایت سوراخهای موجود در دیسک، اشعه نور ساطع شده از LED را می شکند و بنابراین سنسور مادون قرمز پالسهایی از نور را می بیند. بسته به تعداد این پالسها حرکت موس محاسبه می‌شود.
دلایل
کاملا دانشنامه‌ای، عکس سال کامنز در سال ۲۰۰۸ و عکس سال ویکی‌پدیای انگلیسی در سال ۲۰۱۴
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
موشواره
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/الکترونیک
پدیدآورنده(ها)
Pbroks13
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --Behzad39 (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۰۷ (UTC)
 • موافق. بنظرم می‌توان از تفکیک‌پذیری پایین تصویر گذشت چرا که بسی مفید و روشنگر است. اما باید توضیحات مربوط به اعداد، مطابق توضیحات ذیل آن تصویر، به توضیحات پایین این‌تصویر افزوده شود. -- KOLI/بحث ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۲۴ (UTC)
  @KOLI:سلام گرم بر شما، نکته بسیار خوبی بود، ممنونم. انجام شد.--Behzad39 (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۳۹ (UTC)
 • موافق هم‌نظر با جناب کولی گرامی. با مهر -- |کامران آزاد| ۴ آبان ۱۳۹۵، ساعت ۱۸:۰۹ (ایران) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۳۹ (UTC)


خدنگ باریک[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۹:۰۵:۳۱ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

خدنگ باریک نام یک گونه از سرده باریک‌خدنگ‌ها است که دارای بدن باریک و لاغر می‌باشد؛ قدش ۲۷٫۵ الی ۴۰ سانتی‌متر و طول دمش ۲۳ الی ۳۳ سانتی‌متر می‌باشد؛ وزن مذکر این حیوان ۶۴۰-۷۱۵ گرم و وزن جنس مونث آن ۴۶۰-۵۷۵ گرم است.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت و برگزیده انبار و ویکی‌پدیا انگلیسی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
خدنگ باریک
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/پستانداران
پدیدآورنده(ها)
Karelj
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آرمانب ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۰۵ (UTC)
 • موافق تصویری زیبا با کیفیت مطلوب و چشم‌نواز. جایش در نوشتارهای مرتبط، تهی‌ست. -- KOLI/بحث ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۵۳ (UTC)
 • موافق رنگ نگاره زیادی پررنگ است، بهتر می‌بود که کمی کاسته شود-- Sahand Ace ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۳۱ (UTC)
 • موافق . دلایل نامزد کننده Nargess.n (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۳۶ (UTC)
 • موافق گیرا، خوش‌رنگ، با کیفیت. مهرنگار (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۳۹ (UTC)
 • موافق. باکیفیت و دانشنامه‌ای. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۴۵ (UTC)
 • موافق نگاره‌ای باکیفیت و دانشنامه‌ای. فقط کاش دربارهٔ جغرافیا و نحوهٔ زندگی هم اطلاعاتی داده می‌شد. با مهر -- |کامران آزاد| ۲ آبان ۱۳۹۵، ساعت ۱۸:۲۰ (ایران) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۵۰ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۲۸ (UTC)
 • موافق . دلایل نامزد کننده Behnam mancini (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۵۱ (UTC)


ماندالا[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۲:۴۴:۵۹ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

یک ماندالای تبتی با ۴۳ الهه با ابعاد ۷۱ در ۸۵ سانتی‌متر که در موزه هنرهای اورنتال نگهداری می‌شود.
ماندالا جدولی است هندسی مورد استفاده در ادیان بودا و هندو که به عنوان نمادی برای جهان هستی به کار می‌رود. اصل ماندالا از دین هندو است ولی در آیین بودا هم کاربرد زیادی پیدا کرده است؛ البته گستره کاربرد ماندالا بسیار وسیعتر از آئین‌های یادشده است، مثلاً در معماری فرهنگ‌های اسلامی و مسیحی هم طرحهای ماندالا دیده می‌شود.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت و برگزیده ویکی‌پدیا انگلیسی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
ماندالا
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/سایر
پدیدآورنده(ها)
Crisco 1492
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آرمانب ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۴۴ (UTC)
 • موافق نگارهٔ دانشنامه‌ای و باکیفیتی‌ست و کمک شایانی به درک بهتر نوشتارها می‌کند. با مهر -- |کامران آزاد| ۱ آبان ۱۳۹۵، ساعت ۱۹:۲۷ (ایران) ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۵۷ (UTC)
 • موافق دارای شرایط ایده‌آلی‌است. و مفید برای دانشنامه. -- KOLI/بحث ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۵۱ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۲۵ (UTC)
 • موافق. دلایل نامزد کننده.Nargess.n (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۳۷ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۲۷ (UTC)


سقوط گرانادا[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۰:۲۲:۰۶ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

تابلوی «تسلیم گرانادا» رنگ و روغن روی بوم، اثر فرانسیسکو پرادیا اورتیز (۱۸۸۲) - رویارویی محمد دوازدهم، آخرین امیر امارت غرناطه با ملکه ایزابلای یکم از کاستیا و پادشاه فردیناند دوم از آراگون.
این تابلو به سفارش سنای اسپانیا کشیده شده و ۳ سال برای خلق اثر زمان صرف شده‌است.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت، زیبا و تاریخی، اثر هنری قدیمی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
فرانسیسکو پرادیا اورتیز، نبرد گرانادا، بازپس‌گیری آندلس، دودمان نصریان
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/نقاشی و طراحی
پدیدآورنده(ها)
اثر فرانسیسکو پرادیا اورتیز
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آتروپات (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۲۲ (UTC)
 • موافق در مقاله‌ها به‌خوبی بکار رفته‌است. توضحیحات هم خوب و کافی است؛ اگر بیشتر شود هم چه بهتر. کاش en:Treaty of Granada (1491) هم ساخته شود. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۰۶ (UTC)
 • موافق اثری باکیفیت و دانشنامه‌ای‌ست. با موضوع تاریخی که دارد، کمک زیادی به نوشتارهای گوناگون هم کرده‌است. با مهر -- |کامران آزاد| ۲۹ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۱۶:۵۷ (ایران) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۲۷ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)
 • موافق اثر هنری--آرمانب ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۰۱ (UTC)
 • موافق بسیار زیبا و باکیفیت لازمه --محک ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۵۸ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۲۶ (UTC)


نگهبان شب[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۰۸:۰۴:۴۷ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

نگهبان شب مشهورترین و پرحاشیه‌ترین اثر رامبرانت، نقاش مشهور هلندی، است؛ این اثر که در سال ۱۶۴۲ و در اوج دوران طلایی هلند ترسیم شده‌است، سالیان سال عنوانی اشتباه را با خود یدک می‌کشید. نام اصلی این اثر، همراهی کاپیتان فرانس بَنینگ کاک با سروان ویلم ون رایتنبرگ است.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت، اثر هنری و برگزیده دو ویکی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
نگهبان شب و باروک
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/نقاشی و طراحی
پدیدآورنده(ها)
QWerk
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آرمانب ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)
 • موافق کیفیت + دانشنامه‌ای + توضیحات خوب و مکفی + به‌کار رفتن در حداقل یک مقاله بطور مفید و مؤثر ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۴۸ (UTC)
 • موافق آثار رمبراند جزء آثار معیار و شاخص در نقاشی جهان است. به همان دلایل 4nn1l2 گرامی موافق با این اثر. با مهر -- |کامران آزاد| ۲۹ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۱۶:۵۲ (ایران) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)
 • موافق تصویری جذاب و با کیفیت مطلوب. لازم برای نوشتارهای مرتبط. -- KOLI/بحث ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۵۱ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای --زاید الوصف (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۲۶ (UTC)
 • موافق اثر هنری و ارزشمند (در منابع است: در جنگ دوم جهانی در حالی که مردم هلند در قحطی شدید بسر می‌بردند، دولت آمریکا حاضر شد این تابلو را با پنج کشتی آذوقه مبادله نماید، اما هلندیان نپذیرفتند و به گرسنگی تن دادند!) -- درخشـان/ ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۴۳ (UTC)
 • موافق. ارزشمند، دانشنامه‌ای و دارای کیفیت مناسب. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۴۸ (UTC)


ماتناداران[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۹:۴۵:۵۶ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

ماتناداران از بنیادهای برجسته ارمنستان و از گنجینه‌های پرمایه جهان و مایه سرافرازی این کشور است. نام کامل این بنیاد، ماتنادارانِ مسروپ ماشتوتس است که به نام ماشتوتس ابداع کننده الفبای زبان ارمنی، نامگذاری شده است. موزه ماتناداران تا ۱۹۵۹ میلادی، قریب به یازده هزار متن خطی به زبان ارمنی قدیم (گرابار) و دیگر زبان‌های کهن مشرق زمین در آن نگهداری می‌شده است که امروزه بر شمار آن افزوده شده و رقم تقریبی هفده هزار نسخه را در بر می‌گیرد.در ماتناداران حدود ۴۰۰ نسخه خطی و نگارگری از استادان هنرمند ایران وجود دارد.از معتبرترین ذخایر نسخه‌های خطی فارسی، ماتناداران کتاب نجات نوشته ابن سینا است که به شماره ۴۵ در ماتناداران نگهداری می‌شود.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت، ۳٬۵۴۳ × ۲٬۴۸۶ پیکسل و برگزیده شده به عنوان نگاره‌ ارزشمند و نگارهٔ برگزیده در ویکی انگلیسی و ارمنی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
ماتناداران
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری داخلی
پدیدآورنده(ها)
Halavar
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --Zhilbert (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۴۵ (UTC)
 • موافق با توجه به حداکثر اندازه بزرگ نمایی و وضوع تصویر - قرار گرفتن تصویر بنا در وسط کادر. ساختمان این بنا از سنگ بازالت بنا شده است و بخش ورودی آن از سنگ مرمر ساخته شده است. مجسمه مسروپ ماشتوتس نیز در جلوی بنا قابل رویت استMSes T / C ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۰۵ (UTC)
 • موافق نگارهٔ جالبی‌ست. در نگاه اول احساس می‌شود مدل‌سازی سه‌بعدی‌ست. البته از نظر نور و رنگ کمی بی‌کنتراست است، اما آنچنان ایراد بزرگی در این نگاره نیست. در مجموع نگارهٔ خوب و زیبا و ارزشمندی‌ست. -- |کامران آزاد| ۲۸ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۲۳:۴۰ (ایران) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۱۰ (UTC)
 • موافق نگاره خوبی است، هرچند کمی کم‌رنگ است، با این وجود دانشنامه‌ای است. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۱۵ (UTC)
 • موافق باکیفیت و دانشنامه ای Behnam mancini (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۳۹ (UTC)
 • موافق زیبا و با کیفیت. شرایط لازم را دارد.Behzad39 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۳۱ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۲۴ (UTC)
 • موافق دارای نکات دانشنامه‌ای.--محک ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۵۹ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۲۵ (UTC)

بازبینی نگاره‌های برگزیده[ویرایش]

اینجا می‌توانید نگاره‌های برگزیده‌ای را که فکر می‌کنید دیگر مناسب برگزیده‌بودن نیستند برای بازبینی نامزد کنید. هچنین می‌توانید تصویر برگزیده را با تصویری بهتر جایگزین کنید. لطفاً پیامی در صفحه بحث نامزدکنندهٔ اصلی (و پدیدآورنده/بارکننده، در صورت امکان) بگذارید و آن‌ها را از این بازبینی آگاه کنید.

برای حذف برگزیدگی، اگر تصویری برای ۱۴ روز در اینجا برای نظرخواهی گذاشته‌شود و بیش از ۵ نظر موافق برای حذف یا جایگزینی داشته‌باشد و همچنین اجماع به نفع آن بود، تصویر از فهرست‌های ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده حذف می‌شود.

از جعبهٔ پایین برای ایجاد یک نامزد جدید برای بازبینی استفاده کنید.

روش بستن بازبینی

در صورت حذف نشدن:

 1. متن زیر را در پایین زیرصفحه وپ:انب (صفحه نامزد) قرار دهید:
  {{انب نتیجه|نگه داشته شد| }} --~~~~
  اطلاعات دیگری در الگو وارد نکنید!
 2. صفحه نامزد را از صفحه وپ:انب حذف و در پایین بایگانی بازبینی قرار دهید.

در صورت حذف شدن:

 1. متن زیر را در پایین زیرصفحه وپ:انب (صفحه نامزد) قرار دهید:
  {{انب نتیجه|حذف شد| }} --~~~~
  اطلاعات دیگری در الگو وارد نکنید!
 2. صفحه نامزد را از صفحه وپ:انب حذف و در پایین بایگانی بازبینی قرار دهید.
 3. در صفحه تصویر، الگوی {{نگاره برگزیده}} را با الگوی {{نگاره برگزیده پیشین|پیوند به صفحه بازبینی}} جایگزین کنید.
 4. تصویر را از زیرصفحه ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده و بخش آن حذف کنید.

در صورت جایگزین شدن:

نامزدهای بسته‌شده[ویرایش]

نامزدهای این بخش جمع‌بندی شده‌اند و برای بررسی افراد جمع‌بندی‌‌کننده در اینجا قرار داده شده‌اند، لطفاً در آن‌ها تغییری ایجاد نکنید و اگر نظری دارید در بحث ویکی‌پدیا:انتخاب نگاره برگزیده بنویسید. نامزدها ۳ روز در این بخش باقی می‌مانند تا دیگران بتوانند آن را بررسی کنند.

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

شقایق کوچک[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۴:۳۵:۱۰ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

گل شقایق کوچک از تیره شقایقیان. این گیاه در نواحی غربی ایران، تبریز و سیلاخور و بلوچستان بیشتر یافت می‌شود. این گل در ادبیات فارسی به نام‌های لالهٔ وحشی و شقایق وحشی معروف است.
دلایل
کیفیت بالا، عدم دستکاری در عکس و کاملا دانشنامه‌ای
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
شقایق
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/گیاهان/گل و شکوفه
پدیدآورنده(ها)
کاربر:Behzad39
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --Behzad39 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۳۵ (UTC)
 • موافق. نگارهٔ باکیفیت و دانشنامه‌ای. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۴۰ (UTC)
 • موافق باکیفیت و دانشنامه‌ای. محمدحسین ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۵۵ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۷ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۱۷ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۵۳ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب.--Zhilbert (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۵۸ (UTC)
 • توضیحات ناقص است. لطفاً حداقل سه چهار جمله بنویسید. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۰۷ (UTC)
  @4nn1l2:✓ انجام شد Behzad39 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۱۶ (UTC)

برگزیده شد پرونده:Single Flower.jpg
Mahdi (28) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۰۰ (UTC)


دیوانگی[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۱:۴۵:۳۰ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

دیوانگی که اغلب با نام دیگر سرخوش از فتح و ظفر در منابع انگلیسی مشهور است، یک تابلوی نقاشی رنگ روغن از هنرمند لهستانی ولادیسلاو پودکووینسکی است که به سال ۱۸۹۳ طرح گردید، این اثر از جمله معدود آثار مشهور هنرمند است که به عنوان اولین اثر نمادگرایی در هنر لهستان هم از آن نام برده می‌شود و بیانگر ارگاسم و به تعبیری نشانگر اوج لذت جنسی در زنان است.
دلایل
دانشنامه‌ای، اثر هنری
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
اوج لذت جنسی و دیوانگی
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/نقاشی و طراحی
پدیدآورنده(ها)
Ejdzej
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آرمانب ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)
 • موافق زیبا و دانشنامه‌ای محمدحسین ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)
 • موافق زیبا و هنری‌ست. فقط اینکه اندازه‌اش کوچک نیست؟ این ایراد محسوب نمی‌شود؟ (البته به‌گمانم باکیفیت‌تر هم پیدا نشود.) با مهر -- |کامران آزاد| ۲۵ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۱۵:۲۸ (ایران) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۵۸ (UTC)
بشرط نبودن عکس مشابه با کیفیت بالاتر، برای موارد تاریخی و یا موارد بدون نظیر، البته می‌توان استثناهایی را قائل شد.آرمانب ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۰۲ (UTC)
 • موافق. بسیار عالی. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۷ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۱۳ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۵۱ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۲۸ (UTC)

برگزیده شد پرونده:Podkowiński-Szał uniesień-MNK.jpg
Behzad39 (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)


معبد گارنی[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۱:۰۴:۴۱ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

معبد گارنی، که یکی از آثار به نسبت سالم به جای مانده از عصر هلنیستی است؛ که در ۲۷ کیلومتری شرق ایروان، در بین کوه‌های گغاما، در کنار روستای گارنی، قرار دارد. معبد گارنی مستطیل شکل و دارای ابعاد ۱۱/۵×۱۵/۷ متر با ارتفاع ۲/۸ متر است که سنگهای سطح خارجی آن از سنگهای خوشتراش و خشکه‌چین با بستهای فلزی تشکیل شده ولی در وسط آن سنگهای لاشه همراه با ملات به کار برده‌اند. سکو دارای نه ردیف پلکان است که هریک به ارتفاع سی سانتیمتر در بخش شمالی و رو به روی رواق ورودی معبد قرار دارد. بر روی سکو و در چهار طرف آن در جمع ۲۴ ستون به فاصلهٔ ۲/۸ متر از یکدیگر (به غیر از ضلع شمالی) به صورت چهار ستون در هر یک از اضلاع شمالی و جنوبی و شش ستون در هر یک از اضلاع شرقی و غربی قرار دارند که اتاق یا فضای داخلی معبد را از چهار طرف احاطه کرده‌اند.
دلایل
دانشنامه‌ای، (با کیفیت: ۳٬۳۷۶ × ۲٬۶۸۵ پیکسل این نگاره ارزیابی‌شده و نگارهٔ باکیفیت در نظر گرفته شده‌است) و بنای زیبا تاریخی از عصر هلنیستی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
معبد گارنی
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری
پدیدآورنده(ها)
کاربر Halavar
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --Zhilbert (بحث) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)

توضیح:دانشنامه‌ای، (با کیفیت: ۳٬۳۷۶ × ۲٬۶۸۵ پیکسل این نگاره ارزیابی‌شده و نگارهٔ باکیفیت در نظر گرفته شده‌است) و بنای زیبا تاریخی از عصر هلنیستی--Zhilbert (بحث) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۵۰ (UTC)

 • مخالف با اینکه نگاره از نظر مفید و دانشنامه‌ای بودن و توضیح جامع، جای گفتگویی ندارد؛ اما از نظر فنی جای بحث دارد. تفکیک‌پذیری مناسبی دارد و خوب است. اما از لحاظ کادربندی و رنگ مناسب نیست. همین‌طور نورپردازی آن جای بحث دارد. و دیگر اینکه پرسپکتیو «شدید» دونقطه‌ای آن چشم را اذیت می‌کند. با مهر -- |کامران آزاد| ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۲۰:۲۱ (ایران) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۵۱ (UTC)
@کامران آزاد: این نگاره را به این دلیل انتخاب کردم که ارزیابی‌شده و نگارهٔ باکیفیت در نظر گرفته شده‌است ولی نگاره دیگری هم است. این نگاره می‌تواند جایگزین مناسبی باشد یا خیر چون زیاد گشتم نگاره مناسبی پیدا نشد. با تشکر--Zhilbert (بحث) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)
@Zhilbert: سپاسگزارم از توجه شما، بله، همان‌طور که عرض کردم نگارهٔ مفیدی‌ست، اما خب از نظر زیبایی‌شناسی این کاستی‌ها را داشت. نگارهٔ دوم هم مفید و دانشنامه‌ای‌ست. رنگ و کنتراست و تفکیک‌پذیری مناسبی هم دارد. پرسپکتیو هم که رسماً سه‌نقطه‌ای است و از این نظر خوب است؛ چون دست‌کم تکلیف خود را مشخص کرده. اما کادر همچنان اذیت می‌کند. کاش کادر عمودی بود تا چشم آزاد می‌بود و احساس تنگی فضا نمی‌کرد. بااین‌حال، به نظر بنده از نگارهٔ اول مناسب‌تر است. شاید بتوان آزمایشی کرد و کادر را به مربع تبدیل کرد، آن‌گونه شاید دست‌کم هماهنگی بیشتری با بقیه اجزا پیدا کند. با مهر -- |کامران آزاد| ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۲۲:۱۲ (ایران) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۴۲ (UTC)
 • موافق همیشه مرسوم است که تصاویر معابد، مخصوصا دوره هلسنیتی را در شات نزدیک می گیرد تا جزئیات بنا آشکار باشد. تصویر دقیقا در موقعیت مناسب کادر قرار گرفته است (دقیقا وسط کادر). از نظر رنگ پس زمینه با رنگ خود بنا همخوانی دارد. اندازه بزرگ نمایی تصویر

۳٬۳۷۶ × ۲٬۶۸۵ پیکسل شفافیت خود را از نیز از دست نمی دهدMSes T / C ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۰۷ (UTC)

@Zhilbert: نگاره بسیار باکیفیت است و حیف است رنگش به این شکل بی‌روح و خسته‌کننده باشد، شما اگر سروسامانی به رنگش بدهید و کمی اشباحش کنید، یک نگاره بی‌نقص می‌شود، گرفتن کادری مناسب برای بناهایی چون این بسیار سخت است ولی عکاسش از پس این بنا به خوبی برآمده است.-- Sahand Ace ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۲۸ (UTC)
 • موافق زیبا و دانشنامه ای محمدحسین ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۰۲ (UTC)
 • نکته:سلام و ممنون بابت این عکس. عکس زیبایی است منم با سهند عزیز موافقم، این چند روز مدام میام که رای موافق یا مخالف بدهم نمی توانم. این عکس کمی بی روح است. اگر بتوانید رنگش و Level آنرا در فتوشاپ کمی تغییر دهید بهتر خواهد شد.Behzad39 (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۱۲ (UTC)
@Behzad39: طبق معیار ها نباید عکس دستکاری شود. محمدحسین ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)
@MohammadtheEditor:محمدجان سلام، تصحیح نور و رنگ به شکل جزیی اشکال ندارد.Behzad39 (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۴۹ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۵۲ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای Behnam mancini (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۳۵ (UTC)
 • مخالف نور مناسبی ندارد. -- Mahdi (28) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۵۳ (UTC)
 • مخالف نامزدکننده نگاره مشکلی را که در بالاتر گوشزد کردم برطرفش نکرد-- Sahand Ace ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۳۰ (UTC)
 • موافق با کیفیت و جذاب است. عکاسی از این بنای عظیم کار راحتی نیست و این عکس به خوبی جزئیات بنا را ثبت کرده‌است. مهرنگار (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۴۱ (UTC) (رای بعد از پایان زمان نظرخواهی--Behzad39 (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۳۰ (UTC))

برگزیده نشد
Behzad39 (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۳۲ (UTC)


عمارت بیگلربیگی[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۲۰:۰۳:۴۴ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

باغ عمارت فتح‌آباد (بیگلر بیگی) باغی مربوط به دوره قاجار است که در ۲۵ کیلومتری مرکز کرمان، شهر اختیارآباد واقع شده. این باغ الگوی احداث باغ شاهزاده ماهان بوده است.
این اثر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۲۸۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت و نور پردازی بسیار زیبا و بازتاب قرینه در آب
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
باغ عمارت بیگلر بیگی (فتح‌آباد) و الگو:کاخ‌های ایران
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری
پدیدآورنده(ها)
کاربر:Abouzarsalari
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آتروپات (بحث) ‏۱۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۰۳ (UTC)
 • نظر. نگاره نیاز به کمی کراپ و توازن در کادر دارد. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۳ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۰۸ (UTC)
 • موافق. دقیقا کمی نیاز است کادر از سمت چپ کراپ شود اما تصویری مناسب دانشنامه است.--Behzad39 (بحث) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۵:۵۴ (UTC)
 • مخالف نگاره در حالت زوم کیفیت لازم را ندارد، رنگ‌های نگاره زیاد از حد اشباع‌شده است، کادر مناسبی هم ندارد، البته برای حل مشکل کادر می‌توان کمی از سمت چپ نگاره را کات نمود.-- Sahand Ace ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۰۷ (UTC)
 • مخالف تصویر تقارن ندارد، از طرفی اندازه تصویر کم است و تصویر کیفیت پایینی دارد. Kasir بحث ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)
 • مخالف حائز استاندارد فنی والایی نیست: موضوع متمرکزی ندارد.--آرمانب ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۱۹ (UTC)
 • مخالف علاوه بر مواردی که دوستان گفتند، نگاره وضوح و کیفیت لازم را ندارد. احساس می‌شود تفکیک‌پذیری نگاره به صورت نرم‌افزاری افزایش یافته که این موضوع هیچ‌گاه و ابداً به افزایش کیفیت حقیقی هیچ نگاره‌ای کمک نمی‌کند. ضمن اینکه کادربندی مناسبی هم ندارد که حتی در صورت کراپ کردن از سمت چپ، باز هم کادری مناسب و اصولی به دست نمی‌آید. و سوم اینکه حضور عنصر انسان در نگاره زیاد است. با مهر -- |کامران آزاد| ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۲۰:۰۴ (ایران) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۳۴ (UTC)
  @کامران آزاد:سلام بر شما، موضوع کار کردن روی عکس اشکال فنی نیست. در مسابقات عکاسی هم این موضوع جایز است. یعنی میتوان نور عکس را با فتوشاپ تنظیم کرد. در مورد نویز تصویر در حالت زوم، وقتی نور محیط کم است خودبخود نویز ایجاد میشود شما باید کلیت عکس را در نظر داشته باشید. مشکل این عکس کراپ است.Behzad39 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۳۲ (UTC)
  @Behzad39: درود بر شما، من دربارهٔ کار کردن بر روی عکس و یا نویز نگاره ایراد نگرفتم. بنده دربارهٔ افزایش غیرحقیقی تفکیک‌پذیری عکس صحبت کردم، ترفندی که در فتوشاپ ارائه می‌شود، اما هیچ‌گاه به افزایش کیفیت حقیقی نگاره کمک نمی‌کند و بیشتر برای استفاده از تصاویر در ابعاد بزرگ کاربرد دارد که این ترفند در آنها زیاد به چشم نمی‌آید. درهرحال، به نظر بنده جدا از این ایراد، هنوز حضور پررنگ عنصر انسانی و مسئلهٔ کراپ به قوت خود باقی‌ست. دربارهٔ کراپ هم باید بگویم حتی در صورت کراپ، ابعاد زیبایی از این تصویر به دست نمی‌آید. با مهر -- |کامران آزاد| ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۱۴:۳۵ (ایران) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۰۵ (UTC)
 • موافق باکیفیت ، دانشنامه‌ای و زیبا زاید الوصف (بحث) ‏۱۷ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۳۲ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای Behnam mancini (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۳۳ (UTC)
 • مخالف کادر نامناسب، در ضمن احساس می‌کنم خط افق تصویر کج است. -- Mahdi (28) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)

برگزیده نشد
Behzad39 (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۲۱ (UTC)


رویال آلبرت هال[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۱۰:۵۶:۰۱ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

رویال آلبرت هال یک سالن کنسرت در لندن است. این سالن در سال ۱۸۶۷ میلادی شروع به ساخت شد و در ۲۹ مارس ۱۸۷۱ به بهره‌برداری رسیده است و میزبان دوشیزه دنیا بوده است.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت (پروندهٔ اصلی ‏(۱۷٬۴۵۹ × ۹٬۸۲۱ پیکسل، اندازهٔ پرونده: ۶۶٫۰۸ مگابایت)، برگزیده انبار و در حال برگزیدگی در ویکی‌پدیا انگلیسی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
رویال آلبرت هال
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری داخلی
پدیدآورنده(ها)
Colin
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --آرمانب ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۰:۵۶ (UTC)
 • موافق. نگاره باکیفیت و دانشنامه‌ای. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۰۳ (UTC)
 • موافق دارای معیارهای برگزیدگی و کمک‌کننده در درک بهتر خواننده از نوشتار؛ فقط کاش توضیح نگاره کمی جامع‌تر می‌بود. البته شوربختانه خود نوشتار هم مطلب زیادی ندارد. با مهر -- |کامران آزاد| ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ساعت ۲۰:۱۱ (ایران) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۴۱ (UTC)
 • موافق شرایط لازم را دارد. جه از نظر فنی و چه هنری--Behzad39 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۲۰ (UTC)
 • موافق جذاب، با کیفیت و هنری. مهرنگار (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۳۷ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۱۳ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب --Kasir بحث ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۴۱ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و زیبا زاید الوصف (بحث) ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۵۱ (UTC)
 • موافق باکیفیت ، دانشنامه‌ای Behnam mancini (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۳۶ (UTC)
 • کاش توضیحات بهتری و خاص‌تری برای عکس به این زیبایی بنویسید. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۱۲ (UTC)

برگزیده شد-قانون روز پنجم پرونده:Royal Albert Hall - Central View 169.jpg
آرمانب ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۵۴ (UTC)