ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Gtk-go-down.svg

ردکردن به: فهرست نامزدها • نامزدهای کنونی • نامزدهای پیشین • بازبینی نگاره‌های برگزیده • نامزدهای بسته شده
پاکسازی میانگیر برای تازه‌کردن صفحه

Cscr-featured.svg

نگاره‌های برگزیده تصویرهایی هستند که به شکل قابل توجهی به ارزش نوشتارها می‌افزایند. این نگاره‌ها با جزئیات مفصل خود توضیح و تفسیر بسیار مناسبی برای مقاله می‌باشند. نگاره برگزیده ممکن است چشمگیر، قابل توجه، گیرا و جالب باشند به طوری که خواننده را ترغیب به خواندن مقاله مربوطه می‌نماید. تصاویر برگزیده ارزش مقاله‌ها را بیش‌تر می‌کنند و به آن‌ها حالت ویژه‌ای می‌دهند. اگر باور دارید که نگاره‌ای باید برگزیده شود، خواهشمندیم آن را نامزد کنید. هم چنین، اگر گمان می‌کنید برگزیدگی یک نگاره باید لغو شود، آن را در بخش بازبینی نامزد کنید.

 • نظر کاربرانی که کمتر از ۱۰۰ ویرایش (غیر از ویرایش‌های جزیی) در فضای نام اصلی دارند نادیده گرفته می‌شود. در هنگام جمع‌بندی در صورت نیاز، به صورت موردی تصمیم‌گیری می‌شود. به یاد داشته‌باشید که این یک رأی‌گیری نیست، خواهشمندیم درباره نامزدها گفتگو کنید تا اجماع به‌دست آید.

محتواهای برگزیده:

نگاره‌های برگزیده:

گام نخست: ارزیابی

شایستگی نامزد را بر پایه معیارهای نگاره برگزیده ارزیابی کنید.

گام دوم: ساخت زیرصفحه

یک صفحه برای جای دادن نگاره در آن بسازید؛ برای ساخت زیرصفحه، آدرس پرونده را در فرم زیر بیفزایید.
(برای نمونه:ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده/earth.jpg) و روی «ایجاد نامزد جدید» کلیک کنید.

گام سوم: تراگنجانش

زیرصفحه نو را در فهرست نامزدهای نگاره برگزیده ترابگنجانید.
(پیوند مستقیم)

استفاده از ابزار

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای کاربردی، نگاره پیشنهادیتان را که در فضای نام پرونده در ویکی‌پدیای فارسی موجود است، نامزد کنید.

 • هر کاربر به صورت هم‌زمان می‌تواند تنها چهار نامزد فعال داشته باشد. براساس این سیاست، اگر کاربری بیش از چهار نامزد به صورت هم‌زمان ایجاد کند، نامزدهای اضافی او به وسیله کاربران فعال در پروژه به صورت سریع بسته و از فهرست نامزدهای فعلی حذف خواهد شد، کاربران مجاز هستند نامزد بسته شده را بعد از بسته شدن یکی از چهار نامزد دیگر، با تاریخی جدید دوباره نامزد کنند. پیوند به اجماع
 • قانون روز پنجم: بر اساس این قانون، اگر نگاره‌ای بعد از پنج روز (روز ایجاد نامزد +۵) هفت نظر موافق (بدون برشمردن نامزدکننده) داشته باشد، بدون نظر مخالف، می‌توان آن را به صورت سریع جمع‌بندی کرد. همچنین اگر نگاره‌ای هفت نظر مخالف داشته باشد، بدون نظر موافق، به صورت سریع جمع‌بندی خواهد شد. برای جمع‌بندی سریع نامزد باید هیچ بحث در جریانی نداشته باشد، این شامل بحث‌های موافق، مخالف یا هرگونه بحث دیگر می‌شود. پیوند به اجماع
 • قانون روز نهم: برای برگزیدگی، اگر نگاره‌ای ۹ روز در این جا برای نظرخواهی گذاشته‌شود و ۴ نظر موافق (بدون برشمردن نامزدکننده) یا بیش‌تر داشته‌باشد و هم چنین اجماع به نفع آن باشد، نگاره به دست فرد جمع‌بندی‌کننده به فهرست ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده افزوده می‌شود. برای برگزیدگی معمولاً باید دو سوم تعداد کل نظرات (موافق و مخالف)، موافق نامزد باشد.

چگونه نظر دهید

 • این یک رأی‌گیری نیست، خواهشمندیم درباره نامزدها گفتگو کنید تا اجماع به دست آید.
 • اگر با نگاره‌ای مخالف هستید، پس از نوشتن مخالف دلیل خود را ذکر کنید. همگی مخالفت‌ها باید همراه با انتقادی مناسب باشد، که در صورت رسیدگی و برطرف شدن مشکل، شما با نگاره موافق شوید. اگر تنها پدیدآورنده می‌تواند مشکل نگاره را حل کند، باید آن‌ها را آگاه کنید.
 • اگر نامزدی براساس معیارها شایستگی ندارد، می‌توانید با نوشتن بستن سریع همراه با دلیل خود درخواست کنید تا نظرخواهی بسته شود.
 • برای تغییر نظر خود، نظر قبلی به جای حذف‌کردن، تنها خط بزنید، به این فرم: <s>...</s>
 • برای نظردادن، نگاره باید در اندازه اصلی بررسی شود (تفکیک‌پذیری بالا).
 • لطفاً از الگوهای {{موافق}}، {{مخالف}} و {{توضیح}} استفاده نکنید. (این یک رأی‌گیری نیست!)
 • لطفاً نزاکت را رعایت کنید، تنها در مورد نگاره‌ها نظر دهید و از نظردادن درباره اشخاص خودداری کنید و تازه‌کاران را نزنید!
 • واژه نامه اصطلاح‌ها و اختصارهایی که ممکن است در نظردادن به‌کارگرفته شوند.

خواهشمندیم توجه کنید که:

 • نامزد نگاره برگزیده باید ارزش دانشنامه‌ای داشته‌باشد، نوشتاری را بهبود دهند و به فهم بهتر یک نوشتار به دست خواننده کمک کند.
 • این یک نظرخواهی برای دریافت نظر و نقد آثار هنری شخصی نیست و آثار تنها بر پایه ارزش دانشنامه‌ای و بستگی آن‌ها به نوشتارهای ویکی‌پدیا فارسی گزینش می‌شوند.:* پیش از نامزدکردن یک نگاره، ویکی‌پدیا:معیارهای نگاره برگزیده را بخوانید.
 • نامزدکردن نگاره برگزیده یک افتخار نیست، هم چنین این صفحه میدان جنگ نیست!
 • برای بیان دیدگاه خود اخلال‌گری نکنید.
 • برای جذب منتقدان جارزنی نکنید.

ویرایش/روتوش تصویرهای نامزد

 • اگر گمان می‌کنید که می‌توانید نامزدی را با ویرایش نگاره بهبود دهید، خواهشمندیم انجام دهید، اما نگاره تازه (ویرایش‌شده) را بر روی نگاره اصلی بارگذاری نکنید، آن را با عنوانی تازه (مانند افزودن "ویرایش۱" یا "نسخه۲" به نام اصلی) بارگذاری کنید و در پایین نگاره اصلی نمایش دهید.
 • برای ویرایش یا بهبود تصویر می‌توانید در کارگاه عکس ویکی‌انبار درخواست دهید.

آیا نمایشگر من به درستی کالیبره شده‌است؟

Gray contrast test image.svg

اگر گفتگویی درباره روشنایی یک نگاره صورت می‌گیرد، مهم است که بدانیم نمایشگر رایانه به درستی تنظیم شده‌است. نمایشگرها توانایی‌های گوناگونی در نمایش جزئیات سایه دارند. در نگاره تنظیم چهار گوی خاکستری تیره هستند. اگر شما می‌توانید سه یا حتی چهار دایره را شناسایی کنید، نمایشگر رایانه شما سایه‌ها را به درستی نشان می‌دهد. اگر شما کمتر سه دایره را می‌بینید، باید تنظیم‌های رنگ و روشنایی نمایشگر رایانه خود را تغییر دهید. نمایشگرهایی هستند که توانایی نمایش سایه را با هر تنظیمی ندارند. خواهشمندیم این نکته را هنگام رای‌دادن در نظر بگیرید.

Colortest.png

برای تنظیم گامای نمایشگر، اگر نگاره از ۱ متری دیده شود، چهار گوی موجود در نگاره رنگی با پس‌زمینه ترکیب می‌شوند. اگر ترکیب نشدند، باید تنظیم‌های گامای رایانه خود را تغییر دهید (این تنظیم‌ها روی رایانه شما و نه نمایشگر جای دارند) این کار اندکی سخت است و خطاهای کوچکی هم همیشه وجود دارند. رایانه‌هایی که تنظیم نیستند، گوی‌ها را تاریک‌تر از پس زمینه نشان می‌دهند.

نکته‌ای که باید در نظر گرفت: در نمایشگرهای ال‌سی‌دی یا رایانه‌های همراه، زاویه دید نگاره را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر خواهشمندیم روی نگاره‌ها کلیک کنید.

روش بستن نامزدها


نامزدهای کنونی[ویرایش]

مجموعه گنجعلیخان[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۰۹:۵۱:۳۹ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

حمام گنجعلیخان یکی از بناهای مجموعه گنجعلیخان است که در سال ۱۶۱۱ میلادی در عصر صفوی ساخته شده‌ است. مجموعه گنجعلیخان در مرکز قدیمی شهر کرمان و در کنار بازار بزرگ کرمان قرار دارد. معمار حمام استاد «سلطان محمد معمار یزدی» است. از ویژگی بنا می‌توان به:معماری بنا استفاده از فضاهای هشت و نیم هشت و تأمین نور، انعکاس نور، کاشی کاری، گچبری، حجاری، نقاشی را می‌توان نام برد. بر سردر حمام گنجعلیخان، که بخشی از نقاشیهای عهد صفوی است؛ کتیبه شعری به خط نستعلیق بر سنگ مرمر حک شده که مصرع آخر آن سال ساخت بنا را با تبدیل به حروف ابجد نشان می‌دهد: «کسی نداده نشان در جهان چنین حمام»
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت ۸٬۵۱۹ × ۵٬۱۲۰ پیکسل و برگزیده ویکی پدیا انگلیسی.
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
مجموعه گنجعلیخان،حمام گنجعلیخان
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری
پدیدآورنده(ها)
Diego Delso
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ژیلبرت (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۱ (UTC)
 • مخالف--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۲ (UTC)
 • ممتنع من به این حمام رفته ام و واقعا نمیتوان تصویری زیباتر از این، از بیرون حمام گرفت ولی به دلیل اون سیم کشی نمیتوانم با این نگاره موافق کامل باشم. Rez-A (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۰ (UTC)
 • موافق. این سیم‌کشی روکار واقعا برای مسئولین این بنا و مسئولین فرهنگی استان و میراث فرهنگی، باعث خجالت است. به نظر من اشکال از این عکس نیست، بلکه از خود ماست. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۵ (UTC)
 • موافقدانشنامه ای Behnam mancini (بحث) ‏۲۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۳۷ (UTC)


وارتان مامیکونیان[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۰۷:۴۹:۲۲ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

تندیس وارتان مامیکونیان معروف به «وارتان مقدس» در حدود ۳۸۸ تا ۳۹۱ میلادی به دنیا آمد. به فرمان بهرام پنجم به سپاهبدی دولت ارمنستان اشکانی (بخش ایرانی) گماشته شد. او در ۴۴۲ میلادی به فرمان یزدگرد دوم با سواره نظام ارمنستان و به همراه سپاه ایران به جنگ کوشان‌ها (هون‌ها) در مرزهای شرقی ایران رفت. او در ۴۵۱ میلادی به جنگ یزدگرد دوم رفت و در نبرد آوارایر درگذشت. مرگ وارتان مامیکونیان تا به امروز در تقویم ارمنیان به نام پنجشنبه آمرزیده ثبت شده است و از وارتان، بعنوان قهرمان ملی ارمنستان یاد می‌شود.
دلایل
دانشنامه‌ای، برگزیده به عنوان نگاره با کیفیت و با ارزشمند،۳٬۸۷۱ × ۲٬۸۶۶ پیکسل.
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
وارتان مامیکونیان
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/تندیس‌گری
پدیدآورنده(ها)
Marcin Konsek
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ژیلبرت (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۹ (UTC)
 • موافق خیلی ضعیف عکس نسبتا معمولی و فاقد ویژگی چندان خاص و قابل عرضی است--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۵ (UTC)
 • ممتنع من موضوع نگاره را دوست دارم، ولی نگاره در حالت زوم تار است. Rez-A (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۴ (UTC)
 • موافقدانشنامه ای Behnam mancini (بحث) ‏۲۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۳۷ (UTC)


بادگیر مجموعه گنجعلیخان[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۰۷:۲۳:۰۳ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. بادگیر را همچنین بالای آب انبارها و دهانهٔ معدن‌ها برای تهویه می‌سازند. در خانه‌ها هوای خنک از بادگیر، که نوع ابتدایی تهویهٔ مطبوع به شمار می‌رود، به اتاق‌های طبقهٔ همکف یا زیرزمین‌ها فرستاده می‌شود. بادگیر از عناصر و سمبل‌های معماری ایرانی هستند. استفاده از بادگیر از سال‌های بسیار قدیم در ایران متداول بوده است. بادگیرها با اشکال مختلف در شهرهای مرکزی و جنوب ایران ساخته شده که هر کدام بر حسب ارتفاع و جهت باد مطلوب طراحی و اجرا شده‌اند.بادگیر معمولاً چهارگوش است و در دیوارهای چهارگانهٔ آن چند سوراخ تعبیه شده‌است. درون بادگیر با تیغه‌ها و جدارهایی که از چوب و خشت ساخته شده‌است، به چند بخش تقسیم می‌شود.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت و ۲٬۵۹۶ × ۳٬۸۹۴ پیکسل.
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
بادگیر،مجموعه گنجعلیخان
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری
پدیدآورنده(ها)
Bernard Gagnon
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ژیلبرت (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۳ (UTC)
 • مخالف--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۵ (UTC)
 • ممتنع مثل نگاره بالا، موضوع خوبی دارد ولی خود نگاره بی کیفیت است. Rez-A (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۸ (UTC)
 • موافق تفکیک پذیری این نگاره ۶۴۹ نقطه در اینچ است. یعنی به اندازه کافی کیفیت دارد. تشکر از ژیلبرت گرامی -- Behzad39 (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۲ (UTC)


باغ شاهزاده ماهان[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۱۹:۲۰:۲۷ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

این باغ یکی از ۹ باغ ایرانی است که در سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید و اطلاعات این باغ از طرف یونسکو به ۳۵ زبان ترجمه و در نقشه گردشگری یونسکو قرار گرفته است. این باغ از نمونه باغ تخت‌های ایرانی است و در زمینی مستطیلی شکل به مساحت پنج و نیم هکتار بنا شده و دارای سردر ورودی بسیار زیبایی است. بناهای باغ عبارتند از کوشک اصلی یعنی سکونتگاه دائمی و یا فصلی مالک که در انتهای سربالایی باغ قرار دارد. سردر خانه در ورودی باغ به صورت بنایی خطی جبهه ورودی باغ را اشغال کرده و در دو طبقه بنا گردیده است. طبقه بالای این سردر دارای اتاق‌هایی است که برای زندگی و پذیرایی پیش بینی شده‌اند.
دلایل
باکیفیت و تاریخی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
باغ شاهزاده ماهان
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری
پدیدآورنده(ها)
کاربر:Poco a poco
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --Behzad39 (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۰ (UTC)
 • مخالف--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۷ (UTC)
 • مخالف نور در تصویر زیاد است و عکس حرفه ای گرفته نشده است. Rez-A (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۲ (UTC)
  عجب :)--Behzad39 (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۱۵ (UTC)
 • موافق دانشنامه ای زاید الوصف (بحث) ‏۲۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۸ (UTC)


عمارت ورودی باغ شاهزاده ماهان[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۱۹:۲۴:۱۳ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

این باغ مساحتی نزدیک به ۳/۵ هکتار دارد. دو مجموعه شرقی و غربی دارد. کوشک یا همان عمارت‌های آن بسیار زیباست و به صورت دو اشکوب ساخته شده‌است و سر در آن از معماری زیبایی برخوردار است که آن را از سایر باغ‌های ایرانی برجسته می‌سازد. در باغ فواره‌ها یا آبفشانهایی نیز وجود دارد که در درازنای باغ قرار دارند و از زیباترین فواره‌های باغ‌های ایرانی هستند. فواره‌های باغ شاهزاده بر پایه نیروی اختلاف ارتفاع کارکرد دارند.
دلایل
باکیفیت و تاریخی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
باغ شاهزاده ماهان
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری
پدیدآورنده(ها)
کاربر:Poco a poco
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --Behzad39 (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۴ (UTC)
 • موافق بسیار عالی Kasir بحث ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۴۲ (UTC)
 • موافق. دانشنامه‌ای و با کیفیت. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۰۸ (UTC)
 • موافق--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۸ (UTC)
 • موافق ضعیف Rez-A (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۴ (UTC)
 • موافق.یکی از نگاره های مورد علاقه من.--ژیلبرت (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۲ (UTC)
 • موافق باکیفیت ، زیبا زاید الوصف (بحث) ‏۲۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۸ (UTC)


مارگارت همیلتون در کنار محاسبات نرم‌افزار جهت‌یاب آپولو ۱۱[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۱۶:۳۲:۴۳ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

مارگارت همیلتون، ایستاده در کنار محاسبات مربوط به برنامه‌نویسی نرم‌افزار جهت‌یاب فضاپیمای آپولو ۱۱ که وی و تیم تحقیقاتی‌اش در مؤسسه فناوری ماساچوست، آن را در دهه ۱۹۷۰، برای برنامه فضایی آپولو نوشتند.
مارگارت همیلتون در سال ۲۰۱۶ میلادی، به دلیل نقش بسیار مهم‌اش در موفقیت برنامه فضایی آپولو، نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری، که مهم‌ترین جایزه مدنی ایالات متحده آمریکا محسوب می‌گردد را از باراک اوباما، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا دریافت کرد.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت و برگزیده ویکی‌پدیای عبری
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
مارگارت همیلتون، برنامه فضایی آپولو
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/مشاهیر/دانشمندان
پدیدآورنده(ها)
Draper Laboratory
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۲ (UTC)
بی‌ربط به موضوع نظرخواهی است اما حیفم آمد این را نگویم، در یک کشور به بانوان موقعیت داده می‌شود و باعث چنین افتخاراتی برای کشورشان می‌شوند و در یک کشور دیگر به زنان بابت بستن سینه‌بند، تازیانه می‌زنند. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۴۴ (UTC)
 • موافق به این میگن نگاره مناسب. بسیار آموزنده بود. --Behzad39 (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۵ (UTC)
 • موافق دلایل نامزد کننده.Nargess.n (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۹ (UTC)
 • موافق علی ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۰۷ (UTC)
 • موافق با شرح مناسبی که دارد واقعا فوق العاده است--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۵۲ (UTC)
 • موافق به نظر من نیز فوق‌العاده و آموزنده است. AlmaBeta (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۰۹ (UTC)
 • موافق علمی و تاثیرگذار Rez-A (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)
 • موافق بسیار عالی، دانشنامه‌ای و آموزنده مهدی بحث ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۲ (UTC)
 • موافق جدای از تاثیرگذاری و ارزش مفهومی‌اش از نظر کیفیتی عکس زیبایی‌ست. NIGHTdevil ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۳۳ (UTC)
 • موافق باکیفیت زاید الوصف (بحث) ‏۲۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۷ (UTC)


دریاچه سد حدیثه[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۱۷:۵۱:۴۴ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

دریاچه سد حدیثه یا دریاچه قادصیه، در واقع مخزن سدی در استان انبار در غرب کشور عراق است. سد حدیثه در سال ۱۹۸۷ به بهره برداری رسید و در حال حاضر نیروگاه برق این سد با داشتن شش توربین دومین تولید کننده بزرگ برق کشور است.
دلایل
زیبا و ویژه
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
دریاچه سد حدیثه
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/سایر ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/علمی/زمین‌شناسی ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/نقشه ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/طبیعت
پدیدآورنده(ها)
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۱ (UTC)
 • نظر. لطفا برای اطلاعاتی که در توضیح نگاره داده‌شده، در مقاله اصلی مدرک ذکر کنید. --ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۵۵ (UTC)
 • مخالف به نظر من جذابیتی ندارد و شگفتی و یا حس کنجکاوی را در بیننده ایجاد نمی‌کند. AlmaBeta (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۰۷ (UTC)
 • مخالف به نظرم یک نگاره برگزیده در کنار اینکه باید با کیفیت باشد، بایستی زیبا، جذاب و آموزنده باشد. Rez-A (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۶ (UTC)


دیوان‌خانه شاه صفی[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۰۹:۱۰:۵۷ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

تصویری از ساختمان دیوان شاه صفی، نقاشی با آبرنگ و گواش طلا بر روی کاغذ. این مکان دیوان‌خانه مخصوص شاه صفی بوده و همان مکانی است که سفیران فردریک سوم (دوک هلشتاین) با شاه صفی دیدار داشته‌اند.
آدام اولئاریوس در سفرنامهٔ خود شرحی از این ساختمان را نیز آورده است: دیوان‌خانه به اندازه سه پله بلندتر از کف حیاط قرار داشت، کف دیوان‌خانه با قالی‌های بسیار گران‌بها مفروش بود. در میان کاخ حوضی چهارگوش دیده می‌شد که در آن گل، لیموترش، نارنج، انار، سیب و سایر میوه‌ها شناور بود.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت، تاریخی و نایاب
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
شاه صفی
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/نقاشی و طراحی
پدیدآورنده(ها)
ناشناس
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده -- Sahand Ace ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)
 • موافق با کیفیت و برخوردار از ارزش فرهنگی-تاریخی. AlmaBeta (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۲ (UTC)
 • موافق عالیست، کاش می‌دانستیم این نسخه در کجا نگهداری می‌شود--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۳ (UTC)
 • موافق بسیار زیبا، احسنت به سهند عزیز--Behzad39 (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۵۶ (UTC)
 • نظر. سهند گرامی از آن‌جایی که بارگذار این نگاره خودتان هستید، لطفا وضعیت حق تکثیر را مشخص کنید. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۴۶ (UTC)

@Gnosis:به دلیل فیلتر بودن ویکی‌مدیا، چون از فیلترشکن استفاده می‌کنم سرعت اینترنت متاسفانه بسیار پایین آمده بود و من نمی‌توانستم صفحه‌ی دیگری باز کنم، در نتیجه مجببور شدم بدون وارد کردن اطلاعات دقیق عکس را آپلود کنم. که امروز اطلعات دقیقش را وارد کردم. هم آدرس سایت را و هم توضیحش به انگلیسی و فارسی-- Sahand Ace ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۵۹ (UTC)

 • موافق کیفیت خوب Kasir بحث ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۳ (UTC)
 • موافق. دانشنامه‌ای، با کیفیتِ بالا و اثر تاریخی-هنری مرتبط با ایران. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۸ (UTC)
 • موافق دارای ارزش تاریخی، فرهنگی و هنری Rez-A (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۹ (UTC)
 • موافق باکیفیت ، زیبا و تاریخی مهدی بحث ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۳۱ (UTC)
 • موافق باکیفیت ، زیبا زاید الوصف (بحث) ‏۲۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۶ (UTC)

بازبینی نگاره‌های برگزیده[ویرایش]

اینجا می‌توانید نگاره‌های برگزیده‌ای را که فکر می‌کنید دیگر مناسب برگزیده‌بودن نیستند برای بازبینی نامزد کنید. هچنین می‌توانید تصویر برگزیده را با تصویری بهتر جایگزین کنید. لطفاً پیامی در صفحه بحث نامزدکنندهٔ اصلی (و پدیدآورنده/بارکننده، در صورت امکان) بگذارید و آن‌ها را از این بازبینی آگاه کنید.

برای حذف برگزیدگی، اگر تصویری برای ۱۴ روز در اینجا برای نظرخواهی گذاشته‌شود و بیش از ۵ نظر موافق برای حذف یا جایگزینی داشته‌باشد و همچنین اجماع به نفع آن بود، تصویر از فهرست‌های ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده حذف می‌شود.

از جعبهٔ پایین برای ایجاد یک نامزد جدید برای بازبینی استفاده کنید.

روش بستن بازبینی

در صورت حذف نشدن:

 1. متن زیر را در پایین زیرصفحه وپ:انب (صفحه نامزد) قرار دهید:
  {{انب نتیجه|نگه داشته شد| }} --~~~~
  اطلاعات دیگری در الگو وارد نکنید!
 2. صفحه نامزد را از صفحه وپ:انب حذف و در پایین بایگانی بازبینی قرار دهید.

در صورت حذف شدن:

 1. متن زیر را در پایین زیرصفحه وپ:انب (صفحه نامزد) قرار دهید:
  {{انب نتیجه|حذف شد| }} --~~~~
  اطلاعات دیگری در الگو وارد نکنید!
 2. صفحه نامزد را از صفحه وپ:انب حذف و در پایین بایگانی بازبینی قرار دهید.
 3. در صفحه تصویر، الگوی {{نگاره برگزیده}} را با الگوی {{نگاره برگزیده پیشین|پیوند به صفحه بازبینی}} جایگزین کنید.
 4. تصویر را از زیرصفحه ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده و بخش آن حذف کنید.

در صورت جایگزین شدن:

نامزدهای بسته‌شده[ویرایش]

نامزدهای این بخش جمع‌بندی شده‌اند و برای بررسی افراد جمع‌بندی‌‌کننده در اینجا قرار داده شده‌اند، لطفاً در آن‌ها تغییری ایجاد نکنید و اگر نظری دارید در بحث ویکی‌پدیا:انتخاب نگاره برگزیده بنویسید. نامزدها ۳ روز در این بخش باقی می‌مانند تا دیگران بتوانند آن را بررسی کنند. پس از سه روز نگاره را به همراه پیوند نظرخواهی از قسمت زیر به ویکی‌پدیا:تازه‌های نگاره برگزیده انتقال دهید.

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

تذهیب[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۰۳:۵۱:۵۴ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

دو برگ به هم دوخته‌شده از دست‌نوشته‌ای تذهیب‌شده به زبان فارسی از حملهٔ حیدری.
حملهٔ حیدری یکی از مشهورترین حماسه‌سروده‌های مصنوع ادبیات فارسی اثر باذل مشهدی است که به شرح جنگ‌های محمد بن عبدالله و علی بن ابی‌طالب می‌پردازد. این اثر در مالکیت کتابخانه ملی فرانسه قرار دارد.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت و برگزیده انبار
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
حملهٔ حیدری
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/خوشنویسی
پدیدآورنده(ها)
کتابخانه ملی فرانسه
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۶ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۳:۵۱ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای، با کیفیت زاید الوصف (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۱ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای. AlmaBeta (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۵۳ (UTC)
 • موافق--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)
 • بسیار موافق عالی--Behzad39 (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۱۲ (UTC)
 • موافق دلایل نامزد کننده.Nargess.n (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۱۶ (UTC)
 • موافق باکیفیت ، هنرمندانه و برخورداری از ارزش تاریخی-حماسی مهدی بحث ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۳۱ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب Kasir بحث ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۴ (UTC)
 • موافق من قبلا وقتی این نگاره را بررسی کردم احتمالا به دلیل مشکل اینترنت، نگاره شطرنجی و تار نمایش داده میشد و چند بار این نگاره را بررسی کردم و همچنان شطرنجی و تار بود و به همین دلیل با این نگاره به دلیل کیفیت پایین مخالفت کردم. ولی الان که به نگاره نگاه میکنم مشکل اینترنت احتمالا بر طرف شده و برعکس با کیفیت است و دارای ارزش هنری و ادبی است و بابت مخالفت در گذشته با این نگاره پوزش میخواهم. Rez-A (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۷ (UTC)
ممنون از توجه‌ و حُسنِ نظرتان. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۳۳ (UTC)

برگزیده شد پرونده:Hamla-i Haydari Bazil (1808) BNF Gallica.jpg
ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۴۰ (UTC) برگزیده شد 


هولی[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۱۹:۴۰:۵۸ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

هولی یا جشن رنگ‌ها جشنی ملی و مذهبی در کشور هند است که هر ساله در ماه مارس برگزار می‌شود، این روز در تقویم رسمی کشور یک روز تعطیل رسمی است و مردم به خصوص هندوها با پاشیدن پودرهای رنگی که از منابع طبیعی تهیه شدند به هم پایان زمستان و آغاز فصل بهار را جشن می‌گیرند.این عکس در سال ۲۰۱۳ و در اسپنیش فورک و در عبادتگاه هندوهای ایالت یوتا گرفته شده است.
دلایل
زیبا و خوش رنگ و لعاب، متناسب با زمان
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
هولی
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/فرهنگ و ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/دین راهنما
پدیدآورنده(ها)
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۰ (UTC)
 • مخالف نگاره زیبایی است اما ارزش صفحه اول را ندارد.--Behzad39 (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۲۵ (UTC)
 • موافق همیشه برای من جای سوال بوده که آیا این پودرهای رنگ‌ی، مشکلی برای ریه‌شان بوجود نمی‌آورد!!!!!-- Sahand Ace ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۵۴ (UTC)
@Sahand Ace: این رنگ ها معمولا طبیعی و حتی خوراکی هستند. Rez-A (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۱ (UTC)
 • ممتنع بله درست است نگاره زیبا و متناسب با زمان است، ولی زیادی خوش رنگ و لعاب است. Rez-A (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۳ (UTC)
 • مخالف. به نظر من هم saturation نگاره بالاست. در ویکی‌پدیا:معیارهای نگاره برگزیده، یکی از شرایط برگزیدگی، «عاری‌بودن از دستکاری دیجیتالی بی‌مورد» است. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۴۳ (UTC)
 • موافق زیبا و باکیفیت زاید الوصف (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۹ (UTC)
 • مخالف اغراق بیش از حد در رنگ ها در ویرایش عکس پاناروما گفتمان ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۷ (UTC)
 • موافق علی ‏۱۹ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)

برگزیده نشد Holi Festival of Colors Utah, United States 2013.jpg

تعداد آرا موافق ۳ (بدون احتساب نامزدکننده)، تعداد آرا مخالف ۳، تعداد آرا ممتنع ۱، اجماع دو سوم وجود ندارد. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۳۷ (UTC)


کاخ نیمفِنبورگ[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۲۰:۴۴:۰۳ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

کاخ نیمفنبورگ در مونیخ، کاخ سلطنتی و اقامت‌گاه تابستانی دودمان ویتلسباخ بود. کاخ نام خود را از واژه یونانی نیمف برگرفته‌است. طراحی کاخ توسط معمار ایتالیایی، آگوستینو بارلی انجام گرفت و کار ساخت کاخ اصلی در سال ۱۶۷۵ پایان یافت. مساحت باغ‌های کاخ نیمفنبورگ در حدود ۲۰۰ هکتار است و سه عمارت به نام‌های پاگودنبورگ، بسادنبورگ و آمالینبورگ در آن واقع شده‌اند.
دلایل
دانشنامه‌ای، با کیفیت، برگزیده انبار، ویکی‌پدیای آلمانی و انگلیسی
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
کاخ نیمفِنبورگ، بایرن
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/سراسرنما
پدیدآورنده(ها)
Richard Bartz
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۴۴ (UTC)
ضمنا متوجه شدم این کاربر هم مثل دیگو دِلسو تصاویر فوق‌العاده‌ای دارد. خواستم معرفی کرده باشم. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۴۷ (UTC)
 • موافق دلایل نامزد کننده Rez-A (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۹ (UTC)
 • موافق، بسیار زیبا است. در مورد دیگو دلسو، خوبی عکسهای دیگو این است که از ایران است.--Behzad39 (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۲ (UTC)
 • موافق دلایل نامزد کننده.Nargess.n (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۴ (UTC)
 • موافق زیبا و باکیفیت و نگاره‌ای مناسب از یک مکان بکر تاریخی مهدی بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۰ (UTC)
 • موافق بسیار خوب --Kasir بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۰۶ (UTC)
 • موافق باکیفیت و زیبا زاید الوصف (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای. AlmaBeta (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۵۴ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)

برگزیده شد 


برگزیده شد پرونده:Image-Schloss Nymphenburg Munich CC edit3.jpg
Behzad39 (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۳۶ (UTC)


پیکره دیسکپران[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۲۰:۴۱:۳۰ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

پیکره دیسک‌پران، از معروف‎ترین آثار متعلق به هنر یونان باستان است. خالق این اثر را به مورُن، پیکره ساز آتنی نسبت می‌دهند. این ورزشکار جوان درست در لحظه‌ای که می‌خواهد دیسک سنگینی را به هوا پرتاب کند بازنمایی شده‎. نسخه اصلی این پیکره در اصل از جنس مفرغ است و تصویر بالا یک نسخه کپی شده از جنس مرمر در دوره رومیایی است.
دلایل
تاریخی، یک اثر هنری معروف، دانشنامه‌ای، برگزیده در ویکی‌انبار
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
هنر در یونان باستان
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/آثار هنری/تندیس‌گری
پدیدآورنده(ها)
کاربر:Akefrahmati
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --Akefrahmati (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۴۱ (UTC)
 • موافق هنری و تاریخی Rez-A (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۱ (UTC)
 • ممتنع--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۷ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۸ (UTC)
 • موافق مهدی بحث ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۳ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۵۲ (UTC)
 • موافق کیفیت خوبی دارد. Kasir بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۰۲ (UTC)

برگزیده شد پرونده:Discobolus in National Roman Museum Palazzo Massimo alle Terme.JPG
Behzad39 (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۳۴ (UTC)


کلیسای جامع شوشی[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۱۷:۰۳:۱۰ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

کلیسای جامع شوشی، در شهر شوشی،آرتساخ واقع شده است.این بنا بین سالهای ۱۸۶۸ تا ۱۸۸۷ میلادی ساخته شده است و متعلق به کلیسای حواری ارمنی می‌باشد. معمار این کلیسا «سیمون تر- هاکوبیان» است.یکی از اتاقهای زیرزمینی کلیسا دارای ویژگی‌ آکوستیک‎ می‌باشد؛هنگامی که در وسط آن درست در زیر شکاف ایجاد شده بر روی سقف می‌ایستید، صدای شما بطور غیرقابل قیاسی بلندتر شنیده می‌شود اما برای کسی که یک متر کنار ایستاده است، اینگونه نیست و او صدای معمولی می‌شنود؛ بخصوص وقتی در زیر آن شکاف شروع به آواز خواندن می‌نمایید.
دلایل
دانشنامه‌ای، برگزیده شده به عنوان نگاره با کیفیت و نگاره‌ ارزشمند،۲٬۹۸۸ × ۲٬۴۱۰ پیکسل
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
کلیسای جامع شوشی
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/جاها/معماری
پدیدآورنده(ها)
Ondřej Žváček
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ژیلبرت (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۳ (UTC)
 • موافق. عکسی‌است عالی و درخور. --  بحثKOLI  ‏۱۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)
 • موافق زیبا و دانشنامه‌ای مهدی بحث ‏۱۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۴ (UTC)
 • موافق: مقایسه کار خوبی نیست ولی من این کار را خواهم کرد و امیدوارم به کسی برنخورد، دوستان عزیزم لطفا کارد بندی این تصویر را مقایسه کنید با ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده/Naghsh-e rostam, Irán, 2016-09-24, DD 14.jpg و سلامت حریم بنا را هم مقایسه کنید با ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده/Mezquita Seyyed, Isfahan, Irán, 2016-09-20, DD 16.jpg--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۱۱ (UTC)
  @Farzaaaad2000:منظورتان از مقایسه را متوجه نشدم اما در مورد رایی که دادین، تفکیک‌پذیری این نگاره و نگاره Dariush in National Museum of Iran.jpg هردو 180 است. حالا اینجا کیفیت خوب است و موافق ولی آنجا کیفیت بد است. چطور نمی دانم!! -- Behzad39 (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۳۴ (UTC)
  • @Behzad39:: کیفیت خیلی ربطی به تفکیک پذیری نداره، ترکیب بندی و قاب مناسب هم همین طور، من بارها گفتم نظر من یکی است و ابرازش می‌کنم، این که بخشی از صفحه‌ای که بنا بر روی آن قرار دارد بیرون کادر باشد و علم نگهدارنده دوربین مدار بسته هم در پس توی ذوق بزند من نمی‌توانم رای موافق بدهم--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۴۰ (UTC)
 • موافق زیباست -- Behzad39 (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۳۴ (UTC)
 • موافق دلایل نامزد کننده Rez-A (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۳ (UTC)
 • مخالف. کادرش متناسب است، اما کیفیت درخوری ندارد. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۱ (UTC)
 • موافق زیبا و دانشنامه ای MSes T / C ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۱۴ (UTC)
 • مخالف کادربندی مشکلی ندارد منتها عکس در روز مناسبی گرفته نشده، بکگراند و سوژه تقریبن به یک رنگ شده و جذابیتی برای دیدن نگاره نمی‌دهد.-- Sahand Ace ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)
 • موافق زیبا و دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۵۱ (UTC)
 • موافق کیفیت مناسبی دارد. Kasir بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۰۱ (UTC)

برگزیده شد پرونده:Katedrála Krista Spasitele, Šuši.jpg
Behzad39 (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۳۱ (UTC)


هم‌نوع‌خواری قورباغه‌های درختِ طلایی[ویرایش]

نظرخواهی در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۲۱:۱۱:۰۶ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

قورباغه‌های درختِ طلایی از خانوادهٔ قورباغه‌های بوته‌زار هستند. زیست‌گاه اصلی قورباغه‌های درختِ طلایی در جنگل‌های شرق و جنوب شرقی آسیاست. در میان این گونه از قورباغه‌ها، هم‌نوع‌خواری رواج دارد.
دلایل
دانشنامه‌ای، علمی، با کیفیت و برگزیده انبار
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
هم‌نوع‌خواری
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/دوزیستان
پدیدآورنده(ها)
Holleday
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۱۱ (UTC)
 • موافق دلایل نامزد کننده Rez-A (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۷ (UTC)
 • موافقدانشنامه‌ای، باکیفیت Behnam mancini (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۶ (UTC)
 • موافق دلایل نامزد کننده.Nargess.n (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۵ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای، علمی، با کیفیت زاید الوصف (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)
 • موافق--فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)
 • موافق علمی و دارای ارزش زولوژی مهدی بحث ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۳ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)
 • موافق تصویر با کیفیت و زیبایی است پاناروما گفتمان ‏۱۸ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۶ (UTC)

برگزیده شد 


برگزیده شد پرونده:Polypedates leucomystax weissbart ruderfrosch.jpg
Behzad39 (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۹ (UTC)


یوتبری[ویرایش]

زمان رای‌گیری به پایان رسیده‌است، لطفاً دیگر رای ندهید. نظرخواهی در تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۱۷ ساعت ۱۵:۴۹:۱۴ (یوتی‌سی) به پایان می‌رسد.

نقشه تاریخی مربوط به سال ۱۸۸۸ میلادی از یوتِبُری یا گوتِنبُرگ دومین شهر بزرگ سوئد این شهر از شهرهای مهم این کشور است. گوتِنبُرگ در اواسط قرن هفدهم به فرمان گوستاو آدولف دوم، پادشاه سوئد بنیاد نهاده شد.
دلایل
تاریخی، با کیفیت
نوشتارهایی که نگاره در آنها استفاده شده است
رده نگاره برگزیده
ویکی‌پدیا:نگاره‌های برگزیده/نقشه
پدیدآورنده(ها)
نظرات (حتما دلیل موافقت یا مخالفت ذکر شود)
 • موافق به عنوان نامزد کننده --فرزاد خلیفه (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۴۹ (UTC)
 • موافق با کیفیت Rez-A (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۹ (UTC)
 • موافق-- Sahand Ace ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۵۰ (UTC)
 • موافق-- تاریخی مهدی بحث ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۱۰ (UTC)
 • موافق. دانشنامه‌ای و ارزش هنری بالا. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۳۱ (UTC)
 • موافق دانشنامه‌ای زاید الوصف (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۵۳ (UTC)
 • موافق کیفیت خوب و دانشنامه‌ای Kasir بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۰۳ (UTC)
 • * موافق--Behzad39 (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۳۶ (UTC)

برگزیده شد 


برگزیده شد پرونده:Simon's 1888 Gothenburg map.jpg
Behzad39 (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۲ (UTC)