پرش به محتوا

جیمز رولینز: تفاوت میان نسخه‌ها

[[مغ]]‌ها برای مسیح کودک، طلا، [[صمغ کندر|کندر]] و [[مر حجازی|مُر حجازی]] آوردند؛ اما از آنجا که استخوان‌های آن‌ها اصلاً استخوان نیستند، اگر در دست سارقان بمانند ممکن است نابودی کل دنیا را همراه داشته باشد. آنگونه که رمان نقشه استخوان‌ها می‌گوید؛ آن‌ها ممکن است چیزی بسیار وحشتناک‌تر و کشنده‌تر باشند.
 
از این کتاب به بعد شخصیت گری پیرس به عنوان مأمور عملیاتی سیگما معرفی شده و او نقش اصلی در حل معما را ایفا می‌کند. فرمانده پینتر کراو نیز مدیر نیروی سیگما بوده و بر فعالیت‌ها نظارت دارد؛ هرچند گاهی به‌طور مستقیم درگیر عملیات خواهد شد.این کتاب توسط انتشارات کتابسرای تندیس ترجمه و به چاپ رسیده است.
 
==== کتاب ۳: حلقه سیاه (۲۰۰۶) ====
در کتاب حلقه سیاه (۲۰۰۶)، اعضای نیروی سیگما زندگی خود را برای رسیدن به قلب بزرگترین راز انسان که منشا زندگی است به خطر می‌اندازند. دکتر لیزا کامینگز که بعدها روابطی با پینتر کراو، مدیر سیگما خواهد داشت؛ در این کتاب معرفی می‌شود.
 
==== کتاب ۴: عاملویروس انقراضیهودا (۲۰۰۷) ====
اعضای نیروی سیگما در این کتاب به دنبال پیشگیری از یک همه‌گیری هستند که کل سیاره را تهدید می‌کند. منبع این همه‌گیری و کلید درمان آن در معابد [[هندوئیسم|هندوی]] [[انگکور وات]] قرار دارد. این کتاب همچنین مرگ ظاهری مونک کاکالیس و معرفی شخصیت جو کاوالسکی که در رمان شکار یخ حضور داشت، به نیروی سیگما را در بر دارد. در این داستان و داستانهای بعدی، کاوالسکی نیروی کمکی گری پیرس خواهد بود. پدر و مادر پیرس هم توسط مأموران روانی گیلد به نامهای انیشن و امین نصیر اسیر شده‌اند.
 
==== کتاب ۵: آخرین پیشگوییپیشگو (۲۰۰۸) ====
این کتاب مربوط به یک سیاستمدار جوان و جاه طبی روسی است که قصد دارد با استفاده از کودکان [[اوتیسم]]ی [[سندرم ساوانت|سندروم ساوانت]] برای ایجاد یک [[نظم نوین جهانی]] اقدام کند. در این کتاب معلوم می‌شود که مونک در داستان قبل نمرده است و توسط یک زیردریایی روسی دزدیده و اسیر انسان‌ها بد شده‌است. مونک که به دلیل آزمایشهای صورت گرفته دچار فراموشی شده‌است؛ به نحوی شخصیت محوری این داستان می‌باشد. سه نفر از کودکان ساوانت او را نجات داده و چهار نفری اقدام به فرار و تلاش برای نابودی نقشه دشمن می‌کنند. مونک و بچه‌ها با کمک پیرس و گیپسیس موفق می‌شوند؛ اما ظاهراً مونک به دلیل آزمایش جراحی مغزی که بر رویش انجام شده (احتمالاً برای همیشه) دچار [[یادزدودگی|فراموشی]] شده‌است. در صورت عدم توقف نقشه دشمن، رهبران زیادی به دلیل قرار گرفتن در معرض تابشهای رادیواکتیوی [[چرنوبیل]] کشته خواهند شد و میلیون‌ها انسان در سرتاسر دنیا نیز در اثر جریان آب به شدت رادیواکتیویته [[دریاچه قره‌چای]] خواهند مرد.
 
۱۵۶

ویرایش