ویلیام لوئیس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
یک آزمایشگاه شیمی در قرن هیجدهم از کتاب Commercium Philosophico-Technicum نوشتهٔ: ویلیام لوئیس

ویلیام لوئیس ( زاده حدود ۱۷۰۸ - درگذشته ۱۷۸۱)، پزشک و شیمیدان انگلیسی بود. وی به خاطر نوشته‌هایش در مورد داروسازی و پزشکی و همینطور به خاطر پژوهش‌هایش در مورد فلزات شناخته شده‌است.[۱]

زندگی و کار[ویرایش]

ویلیام لوئیس پسر جان (ویلیام؟) لوئیس آبجوساز بود و در ریچموند، لندن به دنیا آمد.[۲] او در ۱۷ مارس ۱۷۳۰ در آکسفورد پذیرفته شد.او در سال ۱۷۳۴ لیسانس و در ۱۷۳۷ فوق‌لیسانس و در ۱۷۴۱ فوق‌لیسانس و در ۱۷۴۵ دکترای پزشکی‌اش را دریافت کرد.او در ۱۷۴۶ در خیابان دُور لندن زندگی و طبابت می‌کرد،اما مدتی بعد به کینگستون آپون تیمز نقل‌مکان کرد.لوئیس در زمان افتتاح کتابخانه ردکلیف آکسفورد در ۱۷۴۹ سخنرانی کرد.او در ۲۱ ژانویه ۱۷۸۱ درگذشت و در ریچموند به خاک سپرده شد.

جوایز[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. * Gibbs, F. W. (1963). "William Lewis and Platina: Bicentenary of the Commercium Philosophico-Technicum". Platinum Metals Review. 7 (2): 66&ndash, 69.
  2. http://www2.royalsociety.org/DServe/dserve.exe?dsqIni=Dserve.ini&dsqApp=Archive&dsqCmd=Show.tcl&dsqDb=Persons&dsqPos=14&dsqSearch=(Surname=%27lewis%27)[پیوند مرده]

مطالعه بیشتر[ویرایش]

  • Jungnickel, Christa; McCormmach, Russell (1996). Cavendish. Philadelphia: American Philosophical Society. p. 150. ISBN 0-87169-220-1.