هانتر × هانتر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
هانتر × هانتر
جلد شماره ۱ مانگای هانتر × هانتر
جلد شماره ۱ مانگای هانتر × هانتر
ハンター×ハンター
(‏Hantā Hantā‏)
ژانراکشن، فانتزی، ماجراجویی
مانگا
نویسندهیوشیهیرو توگاشی
ناشرشوئیشا
دستهشونن
انتشار درهفته‌نامه شونن جامپ
پخش اصلی۶ مارس ۱۹۹۸ – تاکنون
شمار کتاب‌ها۲۳ جلد
مجموعه تلویزیونی
کارگردانکازوهیرو فوروهاشی
استودیونیپون انیمیشن
شبکهفوجی تلویژن
پخش اصلی۱۶ اکتبر ۱۹۹۹ – ۳۱ مارس ۲۰۰۱
قسمت‌ها۶۲
مجموعه تلویزیونی
کارگردانهیروشی کوجینا
استودیومدهاوس
شبکهنیپون تلویژن
پخش اصلی۲ اکتبر ۲۰۱۱ – ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴
قسمت‌ها۱۴۸
نشان درگاه درگاه انیمه و مانگا

هانتر × هانتر (به ژاپنی: ハンター×ハンター Hantā Hantā؛ Hunter × Hunter) نام یک مجموعه مانگا است از یوشیهیرو توگاشی که از روی آن دو مجموعه انیمه هم ساخته شده‌است. اولین قسمت مانگای هانتر × هانتر در ماه مارس سال ۱۹۹۸ در هفته‌نامهٔ شونن جامپ پخش شد و انتشار آن تاکنون ادامه دارد.

انیمه[ویرایش]

از ۱۶ اکتبر سال ۱۹۹۹ تا ۳۱ مارس سال ۲۰۰۱ یک مجموعه تلویزیونی ۶۰ قسمتی، ساخت استودیو نیپون انیمیشن از کانال فوجی تلویژن پخش شد. این مجموعه تلویزیونی، ۳ سری اووی‌ای که مجموعاً ۳۰ قسمت بودند در پی داشت. این اقتباس ۹۲ قسمتی تا فصل «جزیره طمع» (Greed Island) از مانگا را پوشش داد.

از ۲ اکتبر سال ۲۰۱۱، یک مجموعه تلویزیونی جدید، ساخت استودیو مدهاوس، از کانال نیپون تلویژن پخش شد که این مجموعه اقتباس جدیدی از روی مانگا بود و ارتباطی با انیمهٔ سریالی که در سال ۱۹۹۹ ساخته شد ندارد.

این انیمه در رتبه‌بندی سایت MyAnimeList ششمین انیمه برتر تاریخ هست.

داستان[ویرایش]

  • Hunter C Hunter 1999:

گون (شخص اصلی داستان) که پسری کنجکاو است در آرزوی پیدا کردن پدر خود، روستای خود را ترک کرده و به ماجراجویی می‌پردازد، در حین ماجراجوی با افرادی آشنا می‌شود به نام‌های کیلوا، کوراپیکاو … که در تمام مسیر انیمه دنبال این شخصیت هستند.

  • Hunter X Hunter 2011:

هانتر (به معنی شکارچی) کسی است که برای انجام عملیات خطرناک به تمام نقاط دنیا سفر می‌کند. در اعماق سرزمین‌های ناشناخته و برای به دست آوردن گنجینه‌های مخفی. «گون» پسر یک هانتر است که مدتهای مدیدی است پدرش ناپدید شده‌است. او معتقد است اگر راه پدرش را ادامه بدهد، می‌تواند بالاخره او را پیدا کرده و به خانه بازگرداند. «گون» به محض این‌که پا به سن ۱۲ سالگی می‌گذارد، خانه را به قصد شرکت در آزمون انتخاب هانتر ترک می‌کند. آزمونی پر از امتحانات مرگبار. در این سفر او سه دوست صمیمی پیدا می‌کند. «کوروپیکاً مشتاق گرفتن انتقام، “لئوریو» دکتر و «کیلواً آدمکش سابق. هر ۴ نفر آن‌ها برای عبور از مراحل سخت این امتحان با یکدیگر همکاری می‌کنند. این انیمه بر اساس مانگایی با همین نام به قلم “توگاشی یوشیهیرو» ساخته شده‌است.

شخصیت‌ها[ویرایش]

=== گون

کیلوا زولدیک[ویرایش]

کوراپیکا کورته

لئوریو پارادینایت[ویرایش]

جینگ فریکس[ویرایش]

هیسوکا

بیسکه[ویرایش]

ایلومی زولدیک[ویرایش]

گروه گِنی ریودان نفریپیتو[ویرایش]

کوموگی[ویرایش]

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Hunter × Hunter," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Hunter_×_Hunter&oldid=459270188 (accessed November 7, 2011).

پیوند به بیرون[ویرایش]