لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون‌به‌صرفه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون‌به‌صرفه مشهور به لایحه مراقبت مقرون به صرفه یا اوباماکر از قوانین فدرال ایالات متحده است که در کنار Health Care and Education Reconciliation Act مهم‌ترین مقررات پیاده شده در خصوص نظام بهداشتی آمریکا از زمان تصویب مدیکر و مدیکید در ۱۹۶۵ است.

مقصود از این لایحه افزودن بر کیفیت و مقرون به صرفگی بیمه سلامت، کاستن از نرخ بیمه نبودن از طریق توسعهٔ پوشش بیمه و کاستن از هزینه‌های مراقبت سلامت بود. این لایحه سازوکارهایی نظیر الزامات، یارانه‌ها و تبادلات بیمه را به وجود آورد. این قانون بیمه‌کنندگان را مجبور می‌کند همهٔ متقاضیان را بپذیرند، فهرست مشخصی از شرایط را بپذیرند و بی‌توجه به شرایط از پیش موجود یا جنسیت نرخ‌های مشابهی را مطالبه‌کنند.[۱] اداره بودجه کنگره در سال ۲۰۱۱ پیش‌بینی کرد این لایحه کسری بودجه‌های آتی[۲] و هزینه کرد مدیکر را کاهش خواهدداد.[۳]

رای سنا بر حسب ایالت.
  دو بله دمکرات
  یک بله دمکرات، یک بله جمهوریخواه
  یک نه جمهوریخواه، یک جمهوریخواه ممتنع
  دو نه جمهوریخواه

مخالفت و مقاومت[ویرایش]

این قانون و پیاده سازیش از زمان اجرا، به‌طور مستمر در کنگره، دادگاه‌های فدرال و دیگر دولت‌های ایالتی با چالش مواجه شده‌است. تلاش‌ها برای مخالفت، رد کردن و الغای این قانون مورد حمایت گروه‌های مدافع سرشناس محافظه کار، جمهوریخواهان کنگره و بسیاری از ایالات، سازمان‌های مشخص کسب و کارهای کوچک و جنبش تی پارتی قرار گرفته‌است. این گروه‌ها معتقدند این قانون موجب اخلال در برنامه‌های بهداشتی کنونی شده، هزینه‌های بیمه را افزایش می‌دهد، و به کسری بودجه بیشتر می‌انجامد. برخی دیگر مخالف ایدهٔ سلامت همگانی هستند و بیمه را نیز مانند دیگر کالاها می‌دانند، که به مردم (بعنوان حق) اعطا نشده‌است.

گسترش مدیکید در ایالات.[۴]
  گسترش دهنده مدیکید
  مدیکید را گسترش نمی‌دهد
  هنوز در حال بحث دربارهٔ گسترش مدیکید

منابع[ویرایش]

  1. "ObamaCare Survives the Supreme Court: 5 Takeaways". The Week. June 28, 2012. Retrieved June 30, 2012.
  2. Elmendorf, Douglas W. (March 30, 2011). "CBO's Analysis of the Major Health Care Legislation Enacted in March 2010" (PDF). Congressional Budget Office. Retrieved July 15, 2012.
  3. Elmendorf, Douglas W. (June 21, 2011). "CBO's 2011 Long-Term Budget Outlook" (PDF). Congressional Budget Office. p. 44. Through those changes and numerous others, the 2010 legislation significantly decreased Medicare outlays relative to what they would have been under prior law.
  4. "Status of State Action on the Medicaid Expansion Decision, as of July 1, 2013 - Table". Kaiser Family Foundation. June 20, 2013.
    "Status of State Action on the Medicaid Expansion Decision, as of July 1, 2013 - Map". Kaiser Family Foundation. June 20, 2013.

https://en.wikipedia.org/wiki/Patient_Protection_and_Affordable_Care_Act