فول متال پانیک!

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
فول متال پانیک!
Full Metal Panic!
Lightfmpanic.jpg
フルメタル·パニック!
(‏Furumetaru Panikku!‏)
ژانرکمدی، درام، رمانتیک، علمی تخیلی، مکا
رمان
نویسندهشوجی گاتو
ناشرفوجیمی شوبو
دستهسینن
شمار کتاب‌ها۲۳ جلد
مانگا
نویسندهرتسو تاتئو
ناشرفوجیمی شوبو
دستهشونن
انتشار درمانتلی کمیک دراگون
پخش اصلی۳۰ اوت ۲۰۰۰ – ۱ ژوئیه ۲۰۰۵
شمار کتاب‌ها۹ جلد
مجموعه تلویزیونی
کارگردانکوایچی چیگارا
نویسندهشوجی گاتو
استودیوگونزو
صاحب امتیازمدمن انترتینمنت  استرالیا
شبکهWOWOW
پخش اصلی۸ ژانویه ۲۰۰۲ – ۱۸ ژوئیه ۲۰۰۲
قسمت‌ها۲۴[۱]
نشان درگاه درگاه انیمه و مانگا

فول متال پانیک! (به ژاپنی: フルメタル·パニック! Furumetaru Panikku!) یک سری لایت نوول که توسط شوجی گاتو نوشته و شیکی دوجو آن را مصورسازی کرده‌است. داستان دربارهٔ سوسوکه ساگارا، پسری ۱۷ ساله که برای سازمانی مخفی به نام میثریل کار می‌کند، و مأموریت یافته تا از یک دختر دبیرستانی ژاپنی به نام کانامه چیدوری که جدیدترین کاندید است، محافظت کند. برای انجام این مأموریت، سوسوکه مجبور بود با دشمنانی از زمان گذشته و در عین حال با سارقی سرسخت، دست و پنجه نرم کند.

این سری رمان تبدیل به مجموعه‌های مختلفی در رسانه‌ها شده‌است که شامل سه مجموعه تلویزیونی انیمه، پنج سری مانگا مختلف و یک اووی‌ای که در سال ۲۰۰۶ منتشر شده‌است.

داستان[ویرایش]

شخصیت اصلی داستان سوسوکه ساگارا، یکی از اعضا سازمانی مخفی به نام میثریل[۲] است، که مأموریت جدید او محافظت از دختری دبیرستانی به نام کانامه چیدوری است. او یکی از محبوبترین دختران دبیرستانش بود. اما این محبوبیت روبه رشد کانامه در خارج از دانشگاه بود که او باید نگران آن می‌شد. توانایی او در کشف تکنولوژی توجه سازمان‌های تروریستی را به او جلب کرد و آن‌ها باور داشتند او دارای قابلیت‌های نادری است و نقشه‌ای برای ربودن او کشیدند. در نتیجه، سوسوکه به ژاپن نقل مکان کرد و برای تحصیل به دبیرستان چیدوری رفت تا از او محافظت کند. کانامه به سرعت از کوره درمی‌رفت به خصوص از دست رفتارهای سوسوکه.[۳]

پانویس[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]