فلورانس کندی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

فلورانس کندی (به انگلیسی: Florynce Kennedy) از ۱۱ فوریه ۱۹۱۶ تا ۲۲ دسامبر ۲۰۰۰ وکیل، فعال و مدافع حقوق مدنی و یکی از چهره‌های شاخص فمنیسم بود.

کودکی[ویرایش]

وی زاده شهر کانزاس سیتی در یک خانواده آمریکایی آفریقایی تبار بود، پدر او باربر بود که بعدتردر زمینه تاکسیرانی فعالیت داشت. کودکی او در یک محله عمدتاً سفید پوست و در حالی سپری شد که تبعض‌های نژادی اعمال می‌شد، او توانست تحصیلات اولیه خود را با نمرات عالی به پایان برساند و سپس همراه به خواهرش به نیویورک رفت.

تحصیلات[ویرایش]

فلورانس کندی در سال ۱۹۴۲ تحصیلات خود را در زمینه حقوق در دانشگاه کلمبیا آغاز کرد، با این حال در سال ۱۹۴۸ رد صلاحیت شد، خود او دلیل این امر را به نقل از یکی از مسئولین اینطور بیان می‌کند: «من نه به دلیل سیاه بودنم، بلکه به دلیل زن بودنم رد صلاحیت شدم».

فعالیتها[ویرایش]

او در سال ۱۹۵۱ از دانشکده حقوق فارغ‌التحصیل شد، در سال ۱۹۵۴ دفتر خود را تاسیس کرد و به فعالیت در زمینه پرونده‌های خانوداگی و پرونده‌های جنایی پرداخت، وی همچنین یکی از یکی از اعضای جوان دموکرات بود. فلورانس کندی در طول زندگی خود همواره یکی از چهره‌های فعال برای فمنیسم و حقوق مدنی بود و با موارد قانونی بسیاری در این زمینه در ارتباط بود. همچنین او یکی از دوستان و نزدیکان گلوریا استاینم یکی دیگر از فعالان جنبش فمنیسم بود.

منابع[ویرایش]

برگرفته از ویکی‌پدیای انگلیسی نسخه آگوست ۲۰۱۱